Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 listopada 2016 r.
7:08

Puławscy radni wypunktowali błędy na Skwerze Niepodległości. Co zarzucają?

92 30 A A
Roślinnością na Skwerze Niepodległości zajmował się zespół kontrolujący komisji rewizyjnej (fot. Radosław Szczęch)
Roślinnością na Skwerze Niepodległości zajmował się zespół kontrolujący komisji rewizyjnej (fot. Radosław Szczęch)

Brakujące krzewy i inne nasadzenia, wprowadzanie w błąd organów ścigania - to tylko część zarzutów, które władzom Puław postawili radni komisji rewizyjnej w protokole dotyczącym rewitalizacji Skweru Niepodległości. Radni zalecają uzupełnienie roślinności.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skwer Niepodległości to jeden z największych terenów zielonych w mieście, który kilka lat temu został gruntownie zrewitalizowany. Sprawę roślinności na skwerze badali radni z komisji rewizyjnej. Podczas ostatniej sesji wszyscy radni przyjęli ich protokół w tej sprawie. W poprzednim wydaniu Teraz Puławy pisaliśmy, że urzędnicy aby zobrazować to, ile czasu i pracy włożono w wyjaśnianie zawiłości dotyczących skweru, przyprowadzili wózek wypełniony aktami dotyczącymi tematu. Teraz prezentujemy ustalenia komisji rewizyjnej.

Krzewy tylko na papierze?

Zdaniem członków komisji podczas przebudowy skweru dopuszczono do znacznego zmniejszenia powierzchni projektowanych krzewów ozdobnych i innych roślin. Słowem – miasto otrzymało uboższą wersję tego, co wymyślił projektant. Radni ustalili, że w trakcie odbiorów technicznych, w grudniu 2012 roku, brakowało nawet kilkuset metrów kwadratowych nasadzeń. Mimo to przyjęto protokół, który tej luki nie zawierał. Zdaniem komisji, poświadczono wtedy nieprawdę, a dokumenty „niezgodne ze stanem faktycznym” przekazywano później badającym tę sprawę organom ścigania.

– Dokumentacja ta mogła wprowadzać w błąd instytucje badające tę inwestycję – napisano w protokole.

To nie wszystko. Jak wiadomo, znaczna część nowych roślin (kilkaset sztuk) na skwerze pojawiła się wiosną i latem 2013 roku, czyli wiele miesięcy od zakończenia inwestycji. Zdaniem Krzysztofa Szczepańskiego, byłego dyrektora rozwiązanego już Zarządu Inwestycji Miejskich oraz prezydenta Janusza Grobla, było to spowodowane przeprowadzeniem prac rekompensacyjnych (w zamian za część elementów, z których zrezygnowano) oraz pracami gwarancyjnymi dotyczącymi wymiany drzewek, które się nie przyjęły lub zostały zniszczone.

Radni przyjęli protokół

Innego zdania jest radny Paweł Maj (radny niezrzeszony), przewodniczący komisji kontrolującej tę sprawę z ramienia rady miasta. Nie neguje informacji dotyczącej nasadzeń rekompensacyjnych (chociaż zdaniem komisji, powinny być one wykonane w trakcie realizacji zadania, a nie pół roku później), ale zwraca uwagę na to, że na skwerze brakuje znacznej części tych nasadzeń, które znajdowały się w projekcie. – I do dzisiaj ich nie ma, dlatego liczę na to, że władze miasta pozytywnie odpowiedzą na zalecenie naszej komisji i uzupełnią te brakujące krzewy – mówi radny.

Oprócz niego, protokół podpisali także inni członkowie zespołu, radni rządzącej Puławami koalicji: Ignacy Czeżyk i Marzanna Pakuła (PiS) oraz Ryszard Stępień (Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej).

Protokół komisji kontrolującej najpierw przyjęła cała komisja rewizyjna, a następnie rada miasta.

„Tendencyjnie i stronniczo”

Podczas sesji prezydent Janusz Grobel starał się przekonać zebranych, że przebudowa skweru przebiegła zgodnie z prawem, a argumenty Pawła Maja są niepoważne. Na dowód wymienił szereg instytucji od CBA po Urząd Marszałkowski, które nie znalazły uchybień w przebiegu inwestycji. Przeczytał także fragment odpowiedzi autorki projektu, sugerując nieumiejętność czytania rysunków przez radnych komisji rewizyjnej (chodziło o obliczenia powierzchni roślin).

Z większością zarzutów komisji nie zgadza się także Krzysztof Szczepański, obecnie kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. W piśmie do komisji rewizyjnej protokół radnych nazwał „tendencyjnym, stronniczym i obarczonym licznymi błędami”, w związku z czym odmówił podpisania go.

Co dokładnie ustalili radni? Pełny protokół znajdziesz na www.dziennikwschodni.pl/pulawy

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 02:41
0
Szkoda że dla zwykłego obywatela nie ważne sa jego pieniądze topione w błocie i procedery w jaki sposób to się odbywa :( Przecież wprowadzili w błąd organy ścigania które badały także te alejki po których nie da się chodzić. Chyba choćby z tego powodu ta informacja powinna być zauważalna dla zwykłego obywatela.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 19:25
0
Brakuje nasadeń czy wprowadził w błąd organy ścigania, wszystko jest nie zauważalne dla zwykłego obywatela ale każdy widzi że tym skwerkiem nie da się chodzić. Przechodzę przez skwer codziennie do pracy choć niby nie mam daleko to codziennie moje buty wyglądają jak bym mieszkała w szczerym polu bez utwardzanej drogi. Chodzę po tym skwerku z psem na spacery - ale tylko dookoła tam gdzie jest kostka bo po bagnie nie da się chodzić, widziałam jak dzieci próbują jeździć tam na rolkach i nóż sie w kieszeni otwiera na to jak ktoś pozwolił zrobić tam takie gówno a nie normalne chodniki. Osoba która podpisała zgodę na takie chodziki zachęcam się przejść codziennie rano i zobaczyć jak to jest mieć całe buty w błocie - radzę założyć kalosze!
Brakuje nasadeń czy wprowadził w błąd organy ścigania, wszystko jest nie zauważalne dla zwykłego obywatela ale każdy widzi że tym skwerkiem nie da się chodzić. Przechodzę przez skwer codziennie do pracy choć niby nie mam daleko to codziennie moje buty wyglądają jak bym mieszkała w szczerym polu bez utwardzanej drogi. Chodzę po tym skwerku z psem na spacery - ale tylko dookoła tam gdzie jest kostka bo po bagnie nie da się chodzić, widziałam jak dzieci próbują jeździć tam na rolkach i nóż sie w kieszeni otwiera na to jak ktoś pozwolił zrobić t... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 11:16
0
To my na tym forum, krasnoludy, święty Mikołaj czy urząd miasta wprowadzał w błąd organy ścigania?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 23:52
0
Wprowadzanie w błąd to się odbywa regularnie na tym forum. Byle dowalić. Nieistotne są fakty bo i tak na potrzeby prymitywnej propagandy zostaną przeinaczone. Żal tylko patrzeć, że ktoś się na takie tanie chwyty jeszcze łapie :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 11:25
0
Wprowadzanie w błąd organów ścigania. Gratuluję . Miasto sprzyjazne dla ludzi panie Grobel? Których?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 08:56
0
Tym szambem powinna zająć się teraz prokuratura. O ile oczywiście tym razem urząd miasta łaskawie złozy jej dokumenty zgodne ze stanem faktycznym :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 08:29
0
Protokół przyjęty przez rade miasta. Stwierdzający że instytucjom badającym nieprawidłowości na skwerze dostarczano dokumentacje NIE ZGODNĄ ZE STANEM FAKTYCZNYM, które MOGŁY MIEĆ ISTOTNY WPŁYW NA WYNIKI PRZEPROWADZANYCH PRZEZ NIE KONTROLI uważam za informacje b.ważną i skandaliczną. Obrazującą rak, zżerający od środka, zdawałoby się na pozór, zdrowe ciało.
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 01:55
0
Widze ze najlepiej nic nie robić bo wiele hałasu o nic. Niech władze w ogóle robią inwestycje nie zgodne z projektami? Co tam to tylko pieniądze mieszkańców. Jak się potem przypadkiem zrobi głośno ze coś nie zrobione, to nagle po czasie ktoś stworzy dokumenty z datami wstecznymi i dostarczy je prokuraturze? Nic to ze nie zgodne ze stanem faktycznym? Po co tym sie zajmować? Przecież to nie jest ważne. Wiele hałasu o nic???
Avatar
oki145 / 11 listopada 2016 r. o 01:51
0
Gdyby u mnie jakaś firma niedokończyła prac w/g pierwotnych założeń to by pieniedzy dotąd nie dostali dopóki by tych prac określonych w załozeniach nie skończyli. No ale wiadomo - pieniądze z kasy publicznej to się nimi dużo frywolniej szasta a kto za takim stanem rzeczy stoi jak nie - koniec końców - sam Pan ... Miasta. Cóż, jaki Pan taki kram.
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 01:12
0
Czemu nie pójdziesz do prezydenta może ci przywróci parkingi? Dlaczego nie protestowałeś nie zgłaszałeś uwag gdy robiono projekt? Wtedy był na to czas i jakaś szansa. O ile pamiętam wtedy wszyscy mówili jaki to wspaniały projekt a o jego zmianę wnioskował tylko właśnie pan Maj, którego przedstawiono wtedy jako pieniacza i głupka?
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 02:41
0
Szkoda że dla zwykłego obywatela nie ważne sa jego pieniądze topione w błocie i procedery w jaki sposób to się odbywa :( Przecież wprowadzili w błąd organy ścigania które badały także te alejki po których nie da się chodzić. Chyba choćby z tego powodu ta informacja powinna być zauważalna dla zwykłego obywatela.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 19:25
0
Brakuje nasadeń czy wprowadził w błąd organy ścigania, wszystko jest nie zauważalne dla zwykłego obywatela ale każdy widzi że tym skwerkiem nie da się chodzić. Przechodzę przez skwer codziennie do pracy choć niby nie mam daleko to codziennie moje buty wyglądają jak bym mieszkała w szczerym polu bez utwardzanej drogi. Chodzę po tym skwerku z psem na spacery - ale tylko dookoła tam gdzie jest kostka bo po bagnie nie da się chodzić, widziałam jak dzieci próbują jeździć tam na rolkach i nóż sie w kieszeni otwiera na to jak ktoś pozwolił zrobić tam takie gówno a nie normalne chodniki. Osoba która podpisała zgodę na takie chodziki zachęcam się przejść codziennie rano i zobaczyć jak to jest mieć całe buty w błocie - radzę założyć kalosze!
Brakuje nasadeń czy wprowadził w błąd organy ścigania, wszystko jest nie zauważalne dla zwykłego obywatela ale każdy widzi że tym skwerkiem nie da się chodzić. Przechodzę przez skwer codziennie do pracy choć niby nie mam daleko to codziennie moje buty wyglądają jak bym mieszkała w szczerym polu bez utwardzanej drogi. Chodzę po tym skwerku z psem na spacery - ale tylko dookoła tam gdzie jest kostka bo po bagnie nie da się chodzić, widziałam jak dzieci próbują jeździć tam na rolkach i nóż sie w kieszeni otwiera na to jak ktoś pozwolił zrobić t... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 r. o 11:16
0
To my na tym forum, krasnoludy, święty Mikołaj czy urząd miasta wprowadzał w błąd organy ścigania?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 23:52
0
Wprowadzanie w błąd to się odbywa regularnie na tym forum. Byle dowalić. Nieistotne są fakty bo i tak na potrzeby prymitywnej propagandy zostaną przeinaczone. Żal tylko patrzeć, że ktoś się na takie tanie chwyty jeszcze łapie :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 11:25
0
Wprowadzanie w błąd organów ścigania. Gratuluję . Miasto sprzyjazne dla ludzi panie Grobel? Których?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 08:56
0
Tym szambem powinna zająć się teraz prokuratura. O ile oczywiście tym razem urząd miasta łaskawie złozy jej dokumenty zgodne ze stanem faktycznym :)
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 08:29
0
Protokół przyjęty przez rade miasta. Stwierdzający że instytucjom badającym nieprawidłowości na skwerze dostarczano dokumentacje NIE ZGODNĄ ZE STANEM FAKTYCZNYM, które MOGŁY MIEĆ ISTOTNY WPŁYW NA WYNIKI PRZEPROWADZANYCH PRZEZ NIE KONTROLI uważam za informacje b.ważną i skandaliczną. Obrazującą rak, zżerający od środka, zdawałoby się na pozór, zdrowe ciało.
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 01:55
0
Widze ze najlepiej nic nie robić bo wiele hałasu o nic. Niech władze w ogóle robią inwestycje nie zgodne z projektami? Co tam to tylko pieniądze mieszkańców. Jak się potem przypadkiem zrobi głośno ze coś nie zrobione, to nagle po czasie ktoś stworzy dokumenty z datami wstecznymi i dostarczy je prokuraturze? Nic to ze nie zgodne ze stanem faktycznym? Po co tym sie zajmować? Przecież to nie jest ważne. Wiele hałasu o nic???
Avatar
oki145 / 11 listopada 2016 r. o 01:51
0
Gdyby u mnie jakaś firma niedokończyła prac w/g pierwotnych założeń to by pieniedzy dotąd nie dostali dopóki by tych prac określonych w załozeniach nie skończyli. No ale wiadomo - pieniądze z kasy publicznej to się nimi dużo frywolniej szasta a kto za takim stanem rzeczy stoi jak nie - koniec końców - sam Pan ... Miasta. Cóż, jaki Pan taki kram.
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 r. o 01:12
0
Czemu nie pójdziesz do prezydenta może ci przywróci parkingi? Dlaczego nie protestowałeś nie zgłaszałeś uwag gdy robiono projekt? Wtedy był na to czas i jakaś szansa. O ile pamiętam wtedy wszyscy mówili jaki to wspaniały projekt a o jego zmianę wnioskował tylko właśnie pan Maj, którego przedstawiono wtedy jako pieniacza i głupka?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Były lubelski poseł PO zatrzymany za groźby wobec Roberta Lewandowskiego

Były lubelski poseł PO zatrzymany za groźby wobec Roberta Lewandowskiego

Policjanci na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali dziś rano Cezarego K., byłego posła PO z województwa lubelskiego.

Miliony na sprzęt dla szkolnych pracowni w Puławach, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym

Miliony na sprzęt dla szkolnych pracowni w Puławach, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym

Nowe meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i multimedialny, specjalistyczna literatura - to część tego, co w ciągu najbliższych miesięcy trafi do pięciu szkół średnich oraz Miejskiego Ośrodka Socjoterapii. Powiat puławski startuje z nowym projektem unijnym o wartości prawie 3,5 mln zł.

Wernisaż wystawy "Postawy 2" w Centrum Spotkania Kultur
29 października 2020, 18:00

Wernisaż wystawy "Postawy 2" w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 29 października o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) nastąpi otwarcie ekspozycji "Postawy 2".

Ksiądz po wyzdrowieniu z Covid-19: "Konałem. Szeroko otwierałem usta, ale nie mogłem złapać oddechu"

Ksiądz po wyzdrowieniu z Covid-19: "Konałem. Szeroko otwierałem usta, ale nie mogłem złapać oddechu"

Rozmowa z ks. Józefem Hałabisem, proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Księżomierzy (powiat kraśnicki), który bardzo ciężko przechodził infekcję Covid-19. W niedzielę, po dłuższej nieobecności związanej z chorobą, kapłan odprawił mszę św. w kościele.

Kobiety nie składają transparentów. Protesty w Lublinie i innych miastach regionu
Zdjęcia
galeria

Kobiety nie składają transparentów. Protesty w Lublinie i innych miastach regionu

Przez dwie godziny oburzone kobiety (i nie tylko) blokowały wczoraj ulice w centrum Lublina w proteście po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ruch w śródmieściu był sparaliżowany. Manifestacje przeszły też przez Białą Podlaską, Chełm, Lubartów, czy Kraśnik.

Kurs pozycjonowania stron w Google - wejdź do branży IT!

Kurs pozycjonowania stron w Google - wejdź do branży IT!

Jeśli znajdujesz się właśnie na początku swojej zawodowej drogi i próbujesz wybrać idealną dla siebie ścieżkę kariery lub w poszukiwaniu nowych wyzwań rozważasz przebranżowienie, trudno w obecnych czasach wskazać branżę oferującą atrakcyjniejsze warunki i więcej możliwości rozwoju niż branża IT!

Napisy na kościołach i obrona katedry w Lublinie
galeria

Napisy na kościołach i obrona katedry w Lublinie

Na bramie lubelskiej Kurii Metropolitalnej pojawił się napis „Aborcja”. Z kolei w Białej Podlaskiej na siedzibie biur polityków PiS wymalowano wulgaryzmy, a na szyby wylano wosk. Formy protestów stają się coraz ostrzejsze.

Sanatoria zaciągają hamulec. W Uzdrowisku Nałęczów już teraz część obiektów świeci pustkami

Sanatoria zaciągają hamulec. W Uzdrowisku Nałęczów już teraz część obiektów świeci pustkami

O ile lato przyniosło finansowy oddech zarówno lokalnym restauracjom, jak i sanatoriom, tak od końca września uzdrowisko przeżywa wyraźny spadek liczby kuracjuszy. Zgodnie z decyzją rządu, nowe turnusy wstrzymano, część obiektów świeci pustkami.

Nawet 1000 osób na proteście kobiet w Kraśniku
Zdjęcia
galeria
film

Nawet 1000 osób na proteście kobiet w Kraśniku

Około 1000 osób wzięło udział w proteście kobiet w Kraśniku przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Marsz żałobny dla praw kobiet w Zamościu. Protestujący szli z trumną
Zdjęcia
galeria

Marsz żałobny dla praw kobiet w Zamościu. Protestujący szli z trumną

Mieszkanki Zamościa zaprotestowały przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja z powodów uszkodzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Pszczółka Start Lublin – Śląsk Wrocław 79:76. Laksa zrobił różnicę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Pszczółka Start Lublin – Śląsk Wrocław 79:76. Laksa zrobił różnicę [zdjęcia, wideo]

Pszczółka Start Lublin pokonała WKS Śląsk Wrocław 79:76, ale musieli się na to zwycięstwo napracować. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 11:2 i wydawało się, że taki wynik pozwoli im kontrolować przebieg meczu. I tak powinno być, ale miejscowi w pierwszej połowie okrutnie pudłowali.

Protest w obronie praw kobiet we Włodawie
galeria

Protest w obronie praw kobiet we Włodawie

Protest kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji odbył się w poniedziałek również we Włodawie.

Osiem piłkarek MKS Perła Lublin w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Osiem piłkarek MKS Perła Lublin w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Arne Senstad powołał szeroką kadrę na mistrzostwa Europy. Perła Lublin ma w niej aż osiem przedstawicielek.

Mała restauracja z Chełma na ustach całej Polski. Tym pomysłem mieli wygrać z zamknięciem lokali

Mała restauracja z Chełma na ustach całej Polski. Tym pomysłem mieli wygrać z zamknięciem lokali

– Chcieliśmy pokazać, że można stanąć do walki z absurdami, które zafundowali nam rządzący – mówi Michał Bartoszuk, właściciel chełmskiej restauracji La Cafe, która od niedzieli jest na ustach całego kraju. A wszystko przez jeden post na portalu społecznościowym, który zelektryzował całą branże gastronomiczną w Polsce.

Lublin: Tutaj wytną drzewa, tam posadzą

Lublin: Tutaj wytną drzewa, tam posadzą

Zaczęły się jesienne porządki w ulicznym drzewostanie. Martwe drzewa mają być usuwane, pojawią się nowe sadzonki, także w ścisłym centrum Lublina: przy ul. Dolnej 3 Maja, Narutowicza czy Popiełuszki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.