Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 listopada 2016 r.
18:08

Wózek dokumentów o krzewach na Skwerze Niepodległości w Puławach

0 18 A A
To obraz tego, czym zajmowały się komórki Urzędu Miasta  w ostatnich latach – mówiła wiceprezydent Ewa Wójcik, wyjaśniając obecność wózka z dokumentami (fot. Radosław Szczęch)
To obraz tego, czym zajmowały się komórki Urzędu Miasta w ostatnich latach – mówiła wiceprezydent Ewa Wójcik, wyjaśniając obecność wózka z dokumentami (fot. Radosław Szczęch)

To już najprawdopodobniej koniec kilkuletniej dyskusji na temat roślinności na Skwerze Niepodległości. Urzędnicy przytargali na sesję wózek z dokumentacją odnośnie tej sprawy. Pracę nad tematem zakończyła też komisja rewizyjna rady miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dyskusja o tym, czy nasadzenia roślin na skwerze były dokonane zgodnie z projektem toczy się od kilku lat. O tym, że mieszkańcy otrzymali zubożoną wersję skweru, w stosunku do pierwotnych założeń, przekonany jest radny Paweł Maj. Jego zdaniem istnieją dowody na to, że tuż po zakończeniu rewitalizacji skweru, brakowało wielu drzew i krzewów. Z opinią radnego nie zgadzają się władze miasta i liczne instytucje, które otrzymały doniesienia wskazujące na nieprawidłowości. Podczas ostatniej sesji przypomniał o tym prezydent Janusz Grobel.

– Ta sprawa toczy się już ładnych parę lat. Badały ją CBA, Urząd Zamówień Publicznych, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, Regionalna Izba Obrachunkowa, Urząd Marszałkowski, Wojewoda Lubelski, Policja, Prokuratura, WFŚiGW i Urząd Miasta Puławy, ale to radnemu (Majowi przyp.) nie wystarczyło – mówił prezydent, a żeby zobrazować to, ile czasu i pracy włożono w wyjaśnianie zawiłości dotyczących skweru, urzędnicy na salę obrad przyprowadzili wózek, którym wjechały akta dotyczące tego tematu.

– To obraz tego, czym zajmowały się przez ostatnie lata komórki Urzędu Miasta – wyjaśniła obecność tego rekwizytu wiceprezydent Ewa Wójcik.

Janusz Grobel przytoczył natomiast informacje przekazane przez autorkę projektu skweru, Annę Śniegocką-Pawłowską, która wyjaśniła, że symboli na rysunkach nie należy odczytywać dosłownie. W opinii prezydenta, radni nie powinni mieć żadnych uwag do roślinności, a wszelkie niezgodności pomiędzy stanem faktycznym, a projektem wytłumaczył jako skutek obumierania niektórych roślin lub ich dewastacji.

Tego rodzaju wyjaśnienia nie przekonały jednak radnego Pawła Maja, który zwrócił uwagę na to, że drzewa nie mogły ulec dewastacji. – Jak rośliny mogły zostać zniszczone, skoro ich tam wtedy nie było? Podkreślam, że my mieliśmy prawo zbadać tę sprawę i ustosunkować się do niej, a pokazywanie przy tej okazji teczek z dokumentami to zwyczajna gra na naszych emocjach – ripostował.

Sprawą zajmowała się komisja rewizyjna rady miasta. Jej szef Ignacy Czeżyk przyznał, że nie udało się osiągnąć porozumienia, ale podziękował Krzysztofowi Szczepańskiemu (byłemu dyrektorowi ZIM) za złożone wyjaśnienia i zaproponował zakończenie badania tej sprawy.

Za przyjęciem protokołu komisji rewizyjnej opowiedziało się 6 radnych, 1 był przeciw a 9 wstrzymało się od głosu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 20:22
0
Jaka niepodległość taki skwer.
Avatar
Puławianin / 6 listopada 2016 o 20:13
0
Skwer Niepodległości? Wstyd! Obesrany przez ptaki, ubłocony. Tylko panowie sączący alkohol tu siedzą.
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 19:41
0
Poza tym artykuł powinien być napisany zrozumiale a nie tak ze trzeba się błąkać w domysłach
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 19:40
0
Wiec jak Ty zrozumiałeś, w przeciwieństwie do nas głupców, to wytłumacz co zawiera protokół przyjęty przez radnych? Przeciwko czemu oponował tak Grobel? To w końcu radny Maj miał racje bo przecież rada miasta przyjęła jakiś tajemniczy protokół czy Grobel? Brakuje tych krzaków czy nie? Bo ja czytając ten artykuł nie wiem.
Avatar
ggg / 6 listopada 2016 o 19:21
0
Po lekturze komentarzy widać, że czytanie ze zrozumieniem to wciąż unikalna umiejętność :)
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 16:40
0
Wiec należy się cieszyć że w ogóle zbudowali skwer czy stadion. Skoro Grobel twierdzi że symboli na rysunkach ( projektów) nie należy odczytywać dosłownie wiec zamiast skweru mogli odczytać NIE DOSŁOWNIE PROJEKT i zrobić szambowisko a na stadionie zbudować kurnik na parę osób i klepisko do grania bo przecież PROJEKTU NIE NALEŻY ODCZYTYWAĆ DOSŁOWNIE !? !? Na Marinie zaś zrobić oczyszczalnie ścieków. Pasowała by cudnie z przepompownia ścieków za Wisły która obecnie super pachnie w samym środku mariny.Gratuluje panie prezydencie podejścia! Oby tak dalej!
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 16:25
0
Najlepsze co mówi Grobel >ze symboli na rysunkach (chodzi zapewne o projekt) nie należy odczytywać dosłownie. Czy to znaczy że z inwestycjami miejskimi za które on odpowiada MOŻNA ROBIĆ WSZYSTKO ?!?!> To znaczy że PROJEKTU CZY UMOWY NIE NALEŻY ODCZYTYWAĆ DOSŁOWNIE ?!?!? To już szczyt szczytów panie prezydencie!!! Wzniesienie się na wyżyny obłudy i poszanowania nas i naszych pieniędzy!
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 15:36
0
Sami głosujemy na tych groblowo-czezykowych dziadków a potem dziwmy sie ze jest jak jest
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 14:56
0
Dlaczego zachowanie radnego Czezyka to kuriozum? Przecież był on w radzie miasta gdy zapadała decyzja o skwerze, więc broni swoich racji.
Avatar
dobre oko / 6 listopada 2016 o 14:02
0
Mogę prosić autora, by jednak napisał o co chodzi w tym wszystkim? O jaki protokół chodzi, co przyjęli radni że aż tak 'zagotował' się J.Grobel, a radnego Czeżyka pchneło do takiej 'wazeliny'?
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 20:22
0
Jaka niepodległość taki skwer.
Avatar
Puławianin / 6 listopada 2016 o 20:13
0
Skwer Niepodległości? Wstyd! Obesrany przez ptaki, ubłocony. Tylko panowie sączący alkohol tu siedzą.
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 19:41
0
Poza tym artykuł powinien być napisany zrozumiale a nie tak ze trzeba się błąkać w domysłach
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 19:40
0
Wiec jak Ty zrozumiałeś, w przeciwieństwie do nas głupców, to wytłumacz co zawiera protokół przyjęty przez radnych? Przeciwko czemu oponował tak Grobel? To w końcu radny Maj miał racje bo przecież rada miasta przyjęła jakiś tajemniczy protokół czy Grobel? Brakuje tych krzaków czy nie? Bo ja czytając ten artykuł nie wiem.
Avatar
ggg / 6 listopada 2016 o 19:21
0
Po lekturze komentarzy widać, że czytanie ze zrozumieniem to wciąż unikalna umiejętność :)
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 16:40
0
Wiec należy się cieszyć że w ogóle zbudowali skwer czy stadion. Skoro Grobel twierdzi że symboli na rysunkach ( projektów) nie należy odczytywać dosłownie wiec zamiast skweru mogli odczytać NIE DOSŁOWNIE PROJEKT i zrobić szambowisko a na stadionie zbudować kurnik na parę osób i klepisko do grania bo przecież PROJEKTU NIE NALEŻY ODCZYTYWAĆ DOSŁOWNIE !? !? Na Marinie zaś zrobić oczyszczalnie ścieków. Pasowała by cudnie z przepompownia ścieków za Wisły która obecnie super pachnie w samym środku mariny.Gratuluje panie prezydencie podejścia! Oby tak dalej!
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 16:25
0
Najlepsze co mówi Grobel >ze symboli na rysunkach (chodzi zapewne o projekt) nie należy odczytywać dosłownie. Czy to znaczy że z inwestycjami miejskimi za które on odpowiada MOŻNA ROBIĆ WSZYSTKO ?!?!> To znaczy że PROJEKTU CZY UMOWY NIE NALEŻY ODCZYTYWAĆ DOSŁOWNIE ?!?!? To już szczyt szczytów panie prezydencie!!! Wzniesienie się na wyżyny obłudy i poszanowania nas i naszych pieniędzy!
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 15:36
0
Sami głosujemy na tych groblowo-czezykowych dziadków a potem dziwmy sie ze jest jak jest
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 14:56
0
Dlaczego zachowanie radnego Czezyka to kuriozum? Przecież był on w radzie miasta gdy zapadała decyzja o skwerze, więc broni swoich racji.
Avatar
dobre oko / 6 listopada 2016 o 14:02
0
Mogę prosić autora, by jednak napisał o co chodzi w tym wszystkim? O jaki protokół chodzi, co przyjęli radni że aż tak 'zagotował' się J.Grobel, a radnego Czeżyka pchneło do takiej 'wazeliny'?
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!