Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 lutego 2016 r.
14:22

Puławski Park Naukowo-Technologiczny będzie spółką. Prawie wszyscy radni poparli projekt

0 53 A A
Puławski Park Naukowo-Technologiczny (fot. Radosław Szczęch)
Puławski Park Naukowo-Technologiczny (fot. Radosław Szczęch)

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zostanie wyłączony spod zarządu Nieruchomości Puławskich i przekształcony w niezależną spółkę z o.o. Uchwałę intencyjną w tej sprawie w czwartek przyjęli radni, którzy liczą na poprawę wyników finansowych tej instytucji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że zmiany są konieczne, przekonywali podczas dyskusji radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy w większości krytycznie odnieśli się do dotychczasowych wyników PPN-T. – Ta formuła nie zdała egzaminu, wyniki finansowe parku są negatywne i należy to poprawić – mówiła radna Halina Jarząbek (PiS).

– Park w tej formule nie może dalej istnieć. Wiemy o tym, że musimy do niego dopłacać. Nie mamy wyjścia, bo decyzje już zapadły, a pieniądze zostały wydane. Teraz może być już tylko lepiej – podkreśliła radna Marzanna Pakuła (PiS).

Najostrzej dotychczasową działalność PPN-T krytykował Paweł Maj. Jego zdaniem ta instytucja kosztuje zbyt wiele, a przekształcenie jej w spółkę, zamiast rozwiązać jej problemy, utworzy nowe.

– Jeśli przyjąć, że powstanie i wyposażenie parku kosztowało sto milionów złotych, a zatrudnienie wynosi niecałe sto osób, to znaczy, że utworzenie jednego miejsca pracy kosztowało nas milion złotych. Czy wydawanie takich środków jest zadaniem miasta? Ja mam wątpliwości i uważam, że wchodzimy w kompetencje przedsiębiorców. To oni powinni inwestować i ponosić ryzyko – mówił radny, który przytoczył argumenty przeciwko tworzeniu spółki. – Jeśli ją utworzymy, utracimy kontrolę nad parkiem, prezesa nie będzie mógł odwołać prezydent, ani rada miasta, a wynagrodzenia wzrosną rocznie o 170 tys. złotych.

– Nasza kontrola nad parkiem wzrośnie, bo będzie prowadzona w sposób bezpośredni. Obecnie ten nadzór jest pośredni, bo wynika z tego, że jest to komórka spółki Nieruchomości Puławskie – odpowiadał wiceprezydent Puław Tadeusz Kocoń.

Wiceprezydent odniósł się także do wątpliwości co do podstawy, dla której Puławy inwestują w PPN-T. – Jest to zadanie własne gminy. Wynika z przyjętej przez radę miasta strategii, która zakłada rozwój gospodarki, rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności – stwierdził Kocoń.

Według niego, co prawda koszty generowane przez park z roku na rok rosną, ale przy okazji rosną także jego dochody, a to sprawia, że za kilka lat całość może zacząć się bilansować. Nie przekonało to jednak radnego Maja, którego zaczęli krytykować radni PiS. – Panie Pawle, czy ma pan lepszy pomysł? Mamy ten park zamknąć, zburzyć? Pozwolić, żeby pozostał w stagnacji? – pytała radna Pakuła. Podobne pytanie zadał także Mieczysław Turski (PiS), a o tym, że pieniądze nie są najważniejsze przekonywał radny Ryszard Stępień (Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej). Dyskusję ostatecznie ucięła Halina Jarząbek, która zgłosiła wniosek formalny o jej zakończenie i przystąpienie do głosowania. Wniosek został przyjęty, podobnie jak uchwała intencyjna o zamiarze utworzenia nowej spółki miejskiej. Poza Pawłem Majem, poparli ją wszyscy obecni na sali radni.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wisła / 5 lutego 2016 o 13:10
0

Pani ciennikarka promuje od dawna opcję pisizmu.


Długów więcej niż włosów na głowie. Komornik. Zawieszona działalność wydawnicza. Gazeta przekazana. Z uwagi na powyższe promocja jest zapewne bezinteresowna i stanowi przejaw obiektywizmu oraz rzetelności dziennikarskiej.

Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 11:18
0
Dzieciaki z SP jeździły w tym roku szkolnym ze 3 razy na jakieś warsztaty z fizyką, chemią itp w tle. ... Po co ? Żeby coś się działo w PT. Moim zdaniem PT to studnia bez dna i nie powinna być utrzymywana z kasy miejskiej (patrz z kasy każdego z nas). Każdy z nas ponosi ryzyko biznesowe ale tylko w samorządach ryzyko wiąże się z przerzucaniem kosztów i utrzymywanie na kroplówce drogich zabawek. Darmowy internet, Marina, Stadion, Park Technologiczny, rewitalizacje skwerków 4x4m za grubą kasę. Gdzie jest koniec? Gdzie opamiętanie?
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 13:18
0

A niby kto jest opozycją?

Pani ciennikarka promuje od dawna opcję pisizmu.

Avatar
ktoś / 3 lutego 2016 o 21:00
0

Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...

A niby kto jest opozycją?

Avatar
Piotr / 3 lutego 2016 o 07:37
0

Taaa Dyktafon Dyktafon tylko Dyktafon. Tylko Dyktafon  nagra cie słuzbowo na polecenie '' dziennikarki'' otrzymanym przez nia sprzętem. Wskaze ci sale rozpraw i postraszy jak się spytasz o spełnienie jego obietnic. On i tylko on. Jak to możliwe ze taki człowiek jest pracownikiem biura posła?  GOD SAVE THE DYKTAFON.


Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...


Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...

rozwiń
Avatar
gosć / 2 lutego 2016 o 21:07
0

Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase to niech wymyslaja. A czemu Wy nie kandydowaliscie na radnych, skoro jestescie pelni zapalu i pomyslow? Moze gdybyscie przekazali je w kampanii w 2014 roku, to zamiast 14 radnych pisu w Radzie zasiadalibyscie Wy i po swojemu secydowalibyscie o przyszlosci Parku i innych instytcji. Zostanie radnym nie bylo takie trudne. W niektorych okregach wystarczylo zdobyc po 200 glosow zeby przywitac sie z gaska. Teraz placzecie nad rozlanym mlekiem a ciekawe ile z Was bylo na wyborach samorzadowych.

Nie każdy musi być radnym ale każdy powinien wymagać od radnych uczciwej i solidnej pracy. To radni obiecywali co zrobią jak już zostaną wybrani i pytanie czy robią to co mieli powypisywane w ulotkach, wątpię w to szczerze. W wyborach w 2014 roku nie było ważne kto kandyduje ważne tylko aby miał przy nazwisku pis i dlatego tacy mierni radni. Jak się poczyta w protokołach co oni tam wygadują i jakie pytanie zadają to widać że aktywność większości sprowadza się wyłącznie do przybycia na posiedzenie rady. A do tego niektórzy to jeszcze od początku ani razu nie zabrali głosu w żadnej sprawie, to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. W kwestii PPNT większość z nich nie wie tak właściwie po co głosowali za utworzeniem spółki, dla nich to obojętne,zysk, strata, to abstrakcja, najważniejsze że stołeczki dla zasłużonych będą do obsadzenia.  

Nie każdy musi być radnym ale każdy powinien wymagać od radnych uczciwej i solidnej pracy. To radni obiecywali co zrobią jak już zostaną wybrani i pytanie czy robią to co mieli powypisywane w ulotkach, wątpię w to szczerze. W wyborach w 2014 roku nie było ważne kto kandyduje ważne tylko aby miał przy nazwisku pis i dlatego tacy mierni radni. Jak się poczyta w protokołach co oni tam wygadują i jakie pytanie zadają to widać że aktywność większości sprowadza się wyłącznie do przybycia na posiedzenie rady. A do tego niektórzy to... rozwiń

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:49
0

Wyjście jest jedno. Na przyszłość przestać budować drogie i przynoszące ciągłe straty zabawki Grobla. Nigdzie tez nie jest powiedziane ze jako spółka nowy twór nie będzie tych strat przynosił. Jedno co jest pewne i wynika z artykułu: koszta wynagrodzeń dla prezesów i zarządu wzrosną o 170 tys rocznie. Ja tyle zarobie przez jakieś 10 lat. Wspaniale wyjście z sytuacji- podnoszenie kosztów i zatrudnienia bez konkursu w nieskończoność.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:47
0

Wyjście jest jedno. Na przyszłość przestać budować drogie i przynoszące ciągłe straty zabawki Grobla. Nigdzie tez nie jest powiedziane ze jako spółka nowy twór nie będzie tych strat przynosił. Jedno co jest pewne i wynika z artykułu: koszta wynagrodzeń dla prezesów i zarządu wzrosną o 170 tys rocznie. Ja tyle zarobie przez jakieś 10 lat. Wspaniale wyjście z sytuacji- podnoszenie kosztów i zatrudnienia bez konkursu w nieskończoność.

Avatar
SR / 2 lutego 2016 o 18:18
0
Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase to niech wymyslaja. A czemu Wy nie kandydowaliscie na radnych, skoro jestescie pelni zapalu i pomyslow? Moze gdybyscie przekazali je w kampanii w 2014 roku, to zamiast 14 radnych pisu w Radzie zasiadalibyscie Wy i po swojemu secydowalibyscie o przyszlosci Parku i innych instytcji. Zostanie radnym nie bylo takie trudne. W niektorych okregach wystarczylo zdobyc po 200 glosow zeby przywitac sie z gaska. Teraz placzecie nad rozlanym mlekiem a ciekawe ile z Was bylo na wyborach samorzadowych.
Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 15:12
0

Taaa Dyktafon Dyktafon tylko Dyktafon. Tylko Dyktafon  nagra cie słuzbowo na polecenie '' dziennikarki'' otrzymanym przez nia sprzętem. Wskaze ci sale rozpraw i postraszy jak się spytasz o spełnienie jego obietnic. On i tylko on. Jak to możliwe ze taki człowiek jest pracownikiem biura posła?  GOD SAVE THE DYKTAFON.

Avatar
Wisła / 5 lutego 2016 o 13:10
0

Pani ciennikarka promuje od dawna opcję pisizmu.


Długów więcej niż włosów na głowie. Komornik. Zawieszona działalność wydawnicza. Gazeta przekazana. Z uwagi na powyższe promocja jest zapewne bezinteresowna i stanowi przejaw obiektywizmu oraz rzetelności dziennikarskiej.

Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 11:18
0
Dzieciaki z SP jeździły w tym roku szkolnym ze 3 razy na jakieś warsztaty z fizyką, chemią itp w tle. ... Po co ? Żeby coś się działo w PT. Moim zdaniem PT to studnia bez dna i nie powinna być utrzymywana z kasy miejskiej (patrz z kasy każdego z nas). Każdy z nas ponosi ryzyko biznesowe ale tylko w samorządach ryzyko wiąże się z przerzucaniem kosztów i utrzymywanie na kroplówce drogich zabawek. Darmowy internet, Marina, Stadion, Park Technologiczny, rewitalizacje skwerków 4x4m za grubą kasę. Gdzie jest koniec? Gdzie opamiętanie?
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 13:18
0

A niby kto jest opozycją?

Pani ciennikarka promuje od dawna opcję pisizmu.

Avatar
ktoś / 3 lutego 2016 o 21:00
0

Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...

A niby kto jest opozycją?

Avatar
Piotr / 3 lutego 2016 o 07:37
0

Taaa Dyktafon Dyktafon tylko Dyktafon. Tylko Dyktafon  nagra cie słuzbowo na polecenie '' dziennikarki'' otrzymanym przez nia sprzętem. Wskaze ci sale rozpraw i postraszy jak się spytasz o spełnienie jego obietnic. On i tylko on. Jak to możliwe ze taki człowiek jest pracownikiem biura posła?  GOD SAVE THE DYKTAFON.


Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...


Małe sprostowanie - pan dyktafon jest dyrektorem biura pana posła. To za zasługi na polu wyznaczonym przez jedyną i słuszną partię. Tylko patrzeć jak awansuje pani funkcjonariuszka specjalizująca się w zwalczaniu opozycji, przez omyłke nazywana dziennikarką...

rozwiń
Avatar
gosć / 2 lutego 2016 o 21:07
0

Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase to niech wymyslaja. A czemu Wy nie kandydowaliscie na radnych, skoro jestescie pelni zapalu i pomyslow? Moze gdybyscie przekazali je w kampanii w 2014 roku, to zamiast 14 radnych pisu w Radzie zasiadalibyscie Wy i po swojemu secydowalibyscie o przyszlosci Parku i innych instytcji. Zostanie radnym nie bylo takie trudne. W niektorych okregach wystarczylo zdobyc po 200 glosow zeby przywitac sie z gaska. Teraz placzecie nad rozlanym mlekiem a ciekawe ile z Was bylo na wyborach samorzadowych.

Nie każdy musi być radnym ale każdy powinien wymagać od radnych uczciwej i solidnej pracy. To radni obiecywali co zrobią jak już zostaną wybrani i pytanie czy robią to co mieli powypisywane w ulotkach, wątpię w to szczerze. W wyborach w 2014 roku nie było ważne kto kandyduje ważne tylko aby miał przy nazwisku pis i dlatego tacy mierni radni. Jak się poczyta w protokołach co oni tam wygadują i jakie pytanie zadają to widać że aktywność większości sprowadza się wyłącznie do przybycia na posiedzenie rady. A do tego niektórzy to jeszcze od początku ani razu nie zabrali głosu w żadnej sprawie, to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. W kwestii PPNT większość z nich nie wie tak właściwie po co głosowali za utworzeniem spółki, dla nich to obojętne,zysk, strata, to abstrakcja, najważniejsze że stołeczki dla zasłużonych będą do obsadzenia.  

Nie każdy musi być radnym ale każdy powinien wymagać od radnych uczciwej i solidnej pracy. To radni obiecywali co zrobią jak już zostaną wybrani i pytanie czy robią to co mieli powypisywane w ulotkach, wątpię w to szczerze. W wyborach w 2014 roku nie było ważne kto kandyduje ważne tylko aby miał przy nazwisku pis i dlatego tacy mierni radni. Jak się poczyta w protokołach co oni tam wygadują i jakie pytanie zadają to widać że aktywność większości sprowadza się wyłącznie do przybycia na posiedzenie rady. A do tego niektórzy to... rozwiń

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:49
0

Wyjście jest jedno. Na przyszłość przestać budować drogie i przynoszące ciągłe straty zabawki Grobla. Nigdzie tez nie jest powiedziane ze jako spółka nowy twór nie będzie tych strat przynosił. Jedno co jest pewne i wynika z artykułu: koszta wynagrodzeń dla prezesów i zarządu wzrosną o 170 tys rocznie. Ja tyle zarobie przez jakieś 10 lat. Wspaniale wyjście z sytuacji- podnoszenie kosztów i zatrudnienia bez konkursu w nieskończoność.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:47
0

Wyjście jest jedno. Na przyszłość przestać budować drogie i przynoszące ciągłe straty zabawki Grobla. Nigdzie tez nie jest powiedziane ze jako spółka nowy twór nie będzie tych strat przynosił. Jedno co jest pewne i wynika z artykułu: koszta wynagrodzeń dla prezesów i zarządu wzrosną o 170 tys rocznie. Ja tyle zarobie przez jakieś 10 lat. Wspaniale wyjście z sytuacji- podnoszenie kosztów i zatrudnienia bez konkursu w nieskończoność.

Avatar
SR / 2 lutego 2016 o 18:18
0
Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase to niech wymyslaja. A czemu Wy nie kandydowaliscie na radnych, skoro jestescie pelni zapalu i pomyslow? Moze gdybyscie przekazali je w kampanii w 2014 roku, to zamiast 14 radnych pisu w Radzie zasiadalibyscie Wy i po swojemu secydowalibyscie o przyszlosci Parku i innych instytcji. Zostanie radnym nie bylo takie trudne. W niektorych okregach wystarczylo zdobyc po 200 glosow zeby przywitac sie z gaska. Teraz placzecie nad rozlanym mlekiem a ciekawe ile z Was bylo na wyborach samorzadowych.
Raptem piszacy tu obudzili sie ze jest cos nie tak. To powiedzcie mi skad sie w Radzie na 21 miejsc wzielo 14 radnych z PiSu skoro nikt na nich nie glosowal? A z innej beczki: Tak bardzo mierzi was to ze ppnt bedzie oddzielna spolka. A czy pan radny Maj wskazal jakikolwiek inny sposob funkcjonowania tego przybytku tak zeby przestal przynosic straty? Czy ktos z Was, tu komentujacych, siedzacych przed komputerami i krytykujacych reka w reke z panem Majem wszystko zaproponowaliscie jakies wyjscie z sytuacji? Najlepiej powiedziec: oni biora kase... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 15:12
0

Taaa Dyktafon Dyktafon tylko Dyktafon. Tylko Dyktafon  nagra cie słuzbowo na polecenie '' dziennikarki'' otrzymanym przez nia sprzętem. Wskaze ci sale rozpraw i postraszy jak się spytasz o spełnienie jego obietnic. On i tylko on. Jak to możliwe ze taki człowiek jest pracownikiem biura posła?  GOD SAVE THE DYKTAFON.

Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 183 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 448 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!