Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 października 2018 r.
7:34

Puławy: Anonim zaatakował dyrektor I LO, inni pracownicy stają w obronie

24 127 A A
(fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Osoby podające się za nauczycieli I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach napisały anonimowy donos na dyrektor tej szkoły Beatę Trzcińską-Staszczyk. Zarzucają jej faworyzowanie „zaufanych osób”. W obronie swojej przełożonej stanęło 62 pracowników, którzy przekonują, że atak ma związek ze zbliżającym się konkursem na dyrektora szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do naszej redakcji dotarł anonimowy list wymierzony w dyrektor puławskiego „Czartorycha”. Jego autorzy, podający się za nauczycieli I LO, informują o tym, że „niemal połowa” nauczycieli tej placówki 19 września tego roku miała negatywnie zaopiniować pracę Beaty Trzcińskiej-Staszczyk. Swojej przełożonej zarzucają faworyzowanie części pracowników (szerszy dostęp do funduszu socjalnego) oraz karanie tych nielubianych poprzez skierowanie ich do żmudnej inwentaryzacji biblioteki w trakcie ferii. Sugerowali nawet, że dyrektor, mimo tajności głosowania, domyśla się, kto ocenił ją negatywnie, co miało mieć bezpośredni wpływ na podejmowane przez nią decyzje.

O zarzutach zawartych w liście rozmawialiśmy z dyrekcją szkoły i pracownikami I LO w Puławach. Okazuje się, że lista osób skierowanych do prac inwentaryzacyjnych, jak tłumaczy dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk, powstała już na początku września, a więc jeszcze zanim doszło do głosowania.

– Najważniejsze dla mnie, przy ustalaniu tej listy było to, żeby dodatkowe obowiązki zostały rozłożone po równo. Nie brałam więc osób, które regularnie uczestniczą np. w rekrutacji – tłumaczy dyrektor I LO, nazywając zarzuty tego rodzaju nie tylko nieprawdziwymi, ale także krzywdzącymi oraz uderzającymi w dobre imię szkoły. – Jest mi z tego powodu bardzo przykro – przyznaje. Warto dodać, że sama inwentaryzacja nie jest wymysłem dyrekcji, a zadaniem zleconym przez Centrum Usług Wspólnych.

Zarzuty dotyczące faworyzowania jednych pracowników kosztem innych odpierają członkowie związków zawodowych, którzy zapewniają, że dbają o równy dostęp do funduszu socjalnego. Ich zdaniem problem opisywany przez autorów listu, nie istnieje. Nauczyciele, którzy dowiedzieli się o liście wymierzonym w swoją przełożoną, postanowili ponadto oficjalnie stanąć w jej obronie.

– Oczywistym jest, iż powyższa sytuacja ma ewidentny związek z mającym odbyć się wiosną konkursem na dyrektora I LO - wiodącej placówki oświatowej. My, niżej podpisani nauczyciele oraz pracownicy nie zamierzamy brać udziału w tak nieczystej i nieuczciwej grze, zaś obszarem naszych zainteresowań pozostaje edukacja (...) – napisali w krótkim oświadczeniu pracownicy I LO. Swoje podpisy złożyły pod nim 62 osoby (to 73 proc. całej kadry, nie licząc tych przebywających na zwolnieniach i urlopach).

Komentarze 127

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 08:18
+57
Jak w tej szkole ma być dobrze jak prawie połowa kadry to klakiery pani staszczyk.. wynik tajnego głosowania nad oceną pracy dyrektora jest chyba ważniejszy niż to co potem podpisali "pracownicy szkoły" wystraszeni tym co się stanie jak nie podpiszą... za pozytywną oceną było niewiele ponad 30 osób, a za negatywną niewiele mniej niż 30.... to dopiero o czymś świadczy. A poza tym te pisma to już nie anonimy, list w tej sprawie dostał starosta. Z podpisami nauczycieli.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 07:56
+49
Uklady układziki. 2 etaty pani dyrektor i szkoła niestety coraz gorsza.
Avatar
=== / 6 października 2018 o 22:02
+33
Zawsze ten sam scenariusz! Kiedy wychodzi jakieś gówno do rozmowy z dziennikarzem wysyłani są wybrani przez dyrektorkę nauczyciele, odpowiednio wcześniej przezeń przygotowani. Czy redaktor Szczęch nie ma w sobie na tyle rozumu, żeby nie rozmawiać z tymi, których mu wystawia dyrektorka a z tymi, którzy na przykład mają największy staż pracy w szkole? Teraz klakiery dla dodatku motywacyjnego będą wypisywać pochwalne peany w komentarzach, ale nie bójcie się, prawda i tak wychodzi na jaw. Dotąd jak ktoś próbował mówić prawdę to go niszczyła i zaszczuwała.. jak z księgową, jednym byłym pracownikiem i jednym byłym nauczycielem. Ale wszystko ma swoje granice, wytrzymałość ludzi na jej mobbing i przemoc psychiczną też. Kuratorium dostanie lada dzień kolejne skargi od rodziców i nauczycieli i na pewno się podpiszą.
Zawsze ten sam scenariusz! Kiedy wychodzi jakieś gówno do rozmowy z dziennikarzem wysyłani są wybrani przez dyrektorkę nauczyciele, odpowiednio wcześniej przezeń przygotowani. Czy redaktor Szczęch nie ma w sobie na tyle rozumu, żeby nie rozmawiać z tymi, których mu wystawia dyrektorka a z tymi, którzy na przykład mają największy staż pracy w szkole? Teraz klakiery dla dodatku motywacyjnego będą wypisywać pochwalne peany w komentarzach, ale nie bójcie się, prawda i tak wychodzi na jaw. Dotąd jak ktoś próbował mówić prawdę to go niszczyła i za... rozwiń
Avatar
Kenzo / 5 października 2018 o 08:10
+26
A co mieli powiedzieć Ci nauczyciele! Każdy o robotę się boi, dzieci w domu trzeba utrzymać. Pani Staszczyk święta nie jest. Gdyby pracownicy się nie bali prawda o Jej zachowaniach i działaniach ujrzałaby światło dzienne! 
Avatar
Konrad walenrod / 5 października 2018 o 08:45
+19
Każdy kij ma dwa końce a każda władza kiedyś musi ustąpić i musi przyjść nowa
Avatar
xxx / 5 października 2018 o 16:03
+11
Przecież każdy wie, że dyrektorka jest nikompetentną osobą
Avatar
absolwent i rodzic w jednym / 6 października 2018 o 16:58
+10
Jakie to przykre co wyprawia się się w tej swego czasu bardzo zacnej szkole. Przed laty wg starej matury to był poziom!!!! Były tarcia i wówczas, ale żeby aż tak??????  Dzisiaj niestety poziom poleciał w dół. Aby w moich czasach dostać się do Czartorycha trzeba było zdac egzaminy i ostro zakuwac by się utrzymać! A po maturze egzaminy na studia i ponad 95% pozytywnie. W niektorych klasach 100 tka. I to na jakie kierunki! Teraz uczeń to towar na wagę praca lub brak godzin. Kiedyś nauczyciel to był Ktoś! I nie można mierzyć szkoły remontami!!!! Jej misja jest zupełnie inna! Czy w dzisiejszych wcale niełatwych czasach wartro skakć sobie tak do gardła? 
Jakie to przykre co wyprawia się się w tej swego czasu bardzo zacnej szkole. Przed laty wg starej matury to był poziom!!!! Były tarcia i wówczas, ale żeby aż tak??????  Dzisiaj niestety poziom poleciał w dół. Aby w moich czasach dostać się do Czartorycha trzeba było zdac egzaminy i ostro zakuwac by się utrzymać! A po maturze egzaminy na studia i ponad 95% pozytywnie. W niektorych klasach 100 tka. I to na jakie kierunki! Teraz uczeń to towar na wagę praca lub brak godzin. Kiedyś nauczyciel to był Ktoś! I nie można mierzyć szkoły remontami!!!!... rozwiń
Avatar
tyg / 5 października 2018 o 15:17
+8
Pani Beata zrobiła więcej dla tej szkoły niż jej poprzednicy, wystarczy przyjść do budynku, porozmawiać z uczniami,rodzicami. Przykro mi, że dzieją się takie rzeczy jak anonimy, ale ludzie którzy to robią  nie mają wstydu, dziwię się, że piastują funkcję nauczycieli, a jakim autorytetem są dla młodzieży ludzie, którzy publicznie wylewają żółć, brak słów
hahaha no właśnie proszę przyjść do budynku i porozmawiać z uczniami jak oceniają dyrektor to się dopiero zdziwisz! uczniowie tej szkoły nie są głupi, widzą co się dzieje. Ciekawe jakim autorytetem jest ktoś kto oczernia niepracujących już nauczycieli, np. mówi uczniom że "to ta pani was źle nauczyła to teraz nie umiecie". Uczniowie potrafią sami wyciągnąć wnioski i ocenić człowieka, a żółć i fałsz wracają. Tyle krzywdy ile wyrządziła uczniom i nauczycielom ta pani to mało kto jej dorównał
hahaha no właśnie proszę przyjść do budynku i porozmawiać z uczniami jak oceniają dyrektor to się dopiero zdziwisz! uczniowie tej szkoły nie są głupi, widzą co się dzieje. Ciekawe jakim autorytetem jest ktoś kto oczernia niepracujących już nauczycieli, np. mówi uczniom że "to ta pani was źle nauczyła to teraz nie umiecie". Uczniowie potrafią sami wyciągnąć wnioski i ocenić człowieka, a żółć i fałsz wracają. Tyle krzywdy ile wyrządziła uczniom i nauczycielom ta pani to mało kto jej dorównał rozwiń
Avatar
Aninim II / 5 października 2018 o 13:39
+6
Jak sie robić nie chce to sie pisze anonimy i jest ruch i woda coraz bardziej mętna. Swoja drogą Panie Redaktorze może by tak rozliczyć radnych z kończącej sie kadencji co obiecali, co zrobili a nie przykrywać sprawy jakimiś pierdołami z I LO.
Avatar
LuPatris / 5 października 2018 o 11:16
+6
Wstyd p. Beato, może czas przestać sie kurczowo i za wszelka cenę trzymać stołka...
Avatar
Melka / 6 listopada 2018 o 09:01
+2
Jestem rodzicem byłego ( całe szczęście) ucznia tej szkoły. Nie ukrywam, że były z nim problemy wychowawcze. Ale szkoła jest po to by wspierać rodzica a nie niszczyć go i upokarzać. A takie metody preferuje pani dyrektor. Na audiencję do niej trzeba czekać tygodniami a jak już się zgodzi to traktuje rodziców jak nieznośnych petentów. Zero szacunku do ludzi. Ta kobieta nigdy nie powinna zarządzać w żadnej firmie a co dopiero w szkole!
Avatar
locus / 5 listopada 2018 o 23:20
0
szkoła idzie na dno
Avatar
Gość / 28 października 2018 o 14:04
+2
Nie mówi się złych rzeczy o swoim pracodawcy? Tak jak o ojcu, który bije matkę... Jeśli jest mobbing czy inne prześladowanie wybranych przez dyrektor placówki pracowników należy o tym mówić głośno. Z tego co mi wiadomo takie niszczenie dobrych ludzi przez dyrektor trwa w tej szkole już od kilku lat. Proszę pomyśleć co musiało się dziać, że ponad 1/3 pracowników zdecydowała się (czytaj odważyła się) napisać do starosty...
Avatar
Anna / 23 października 2018 o 22:32
0
Podejrzewam, że większość nauczycieli co pisała skargę do Starostwa to jakby nie praca w szkole to by nie mogli znaleźć innej pracy. „Szkoła im uratowała życie” bo na własnego pracodawcę się złych rzeczy nie pisze. Wstyd.....
Avatar
Homo sapiens / 18 października 2018 o 13:24
0
Pani Dyrektor doprowadziła tą szkołę na dno. Przyjmuje się dzieci nie najlepsze ale wszystkie, które chcą. W tej chwili jest po kilkanaście klas każdego rocznika , klasy są pomieszane.  Nauczyciele zamiast ciągnąć poziom w górę obniżają go bo najsłabsi uczniowie muszą przejść do następnej klasy. Aby marzyć o dobrych studiach najlepsi uczniowie korzystają z korków. Ten stan to zasługa Pani Dyrektor. Mam nadzieję , że to jej ostatnia kadencja i tego jej życzę.
 Bzdury. Jakim cudem szkoła  jest w pierszej 10tce w województwie.
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 07:31
0
Pani Dyrektor doprowadziła tą szkołę na dno. Przyjmuje się dzieci nie najlepsze ale wszystkie, które chcą. W tej chwili jest po kilkanaście klas każdego rocznika , klasy są pomieszane. Nauczyciele zamiast ciągnąć poziom w górę obniżają go bo najsłabsi uczniowie muszą przejść do następnej klasy. Aby marzyć o dobrych studiach najlepsi uczniowie korzystają z korków. Ten stan to zasługa Pani Dyrektor. Mam nadzieję , że to jej ostatnia kadencja i tego jej życzę.
Avatar
gość / 11 października 2018 o 23:27
0
Ale jaja...
Avatar
Zofia Brzezińska. / 9 października 2018 o 15:50
+2
Krytyka nauczycieli,którzy boja się o swoje stołki zrobili to anonimowo. Przecież zjadłaby ich żywcem, gdyby dowiedziała się kto to taki. Od dawna wiadomo, że ma swoich przydupasów. I tych ,którym dokucza. Taka jest Pani Dyrektor z Czarta. A tak nawizsem mówiąc duzo osób dziwi sie,ze napisali anonim,a sami nie podpiszą się własnym imieniem i nazwiskiem.Dlaczego?Czyżby też coś było na rzeczy.
Avatar
Ck / 9 października 2018 o 02:51
+3
No i co? Napisali, pohejtowali, naobrażali, naubliżali. Artykuł spada. ZOSTAŁ WAM SIĘ INO SMRÓD.
Avatar
Grażynka Oriflame / 8 października 2018 o 23:32
0
Ejj Ty Jurek Kiler.. nie wszystkie bo połowa jest moja..druga połowa  jest Joli, trzecia połowa Halynki, czwarta Beaty
Zobacz wszystkie komentarze 127

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek" 15 23

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT 4 5

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka 0 7

Szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa Leszek Kowalczyk zostanie nowym wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zastąpi w tej roli związanego z PSL Adama Rychliczka.

Bilety po 12 zł na Święto Kina!
15 grudnia 2018, 0:00

Bilety po 12 zł na Święto Kina! 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiego Święta Kina, które w tym roku odbędzie się w weekend 15-16 grudnia. Widzowie z całej Polski będą mogli oglądać filmy za jedyne 12 zł. W Lublinie w akcji udział wezmą kina Cinema City Plaza, Cinema City Felicity i Multikino.

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 31 29

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 19 37

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 49 5

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 45 12

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 0

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 40 10

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 5

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej?

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej? 0 5

Rozmowa z Mariuszem Banachem, zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności”

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności” 0 10

Monument stanie u zbiegu al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ulicy prowadzącej w stronę biurowca Zakładów Azotowych. Będzie upamiętniał walkę pracowników puławskiego przedsiębiorstwa o demokrację. Zostanie odsłonięty 16 grudnia, w rocznicę wydarzeń z 1970 roku

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw

Marcin Dutkiewicz wrócił na parkiet i pomógł w wygranej rezerw 1 1

Rezerwy TBV Startu Lublin rozegrały dwa spotkania. W piątek przegrały z ŁKS AZS UŁ SG Łódź, a w sobotę w zupełnie innym składzie pokonały KS Rosa-Sport Radom

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem

Grzegorz Zengota (Speed Car Motor): Jonsson powinien być liderem 3 0

Rozmowa z Grzegorzem Zengotą, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.