Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 października 2018 r.
7:34

Puławy: Anonim zaatakował dyrektor I LO, inni pracownicy stają w obronie

24 123 A A
(fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Osoby podające się za nauczycieli I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach napisały anonimowy donos na dyrektor tej szkoły Beatę Trzcińską-Staszczyk. Zarzucają jej faworyzowanie „zaufanych osób”. W obronie swojej przełożonej stanęło 62 pracowników, którzy przekonują, że atak ma związek ze zbliżającym się konkursem na dyrektora szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do naszej redakcji dotarł anonimowy list wymierzony w dyrektor puławskiego „Czartorycha”. Jego autorzy, podający się za nauczycieli I LO, informują o tym, że „niemal połowa” nauczycieli tej placówki 19 września tego roku miała negatywnie zaopiniować pracę Beaty Trzcińskiej-Staszczyk. Swojej przełożonej zarzucają faworyzowanie części pracowników (szerszy dostęp do funduszu socjalnego) oraz karanie tych nielubianych poprzez skierowanie ich do żmudnej inwentaryzacji biblioteki w trakcie ferii. Sugerowali nawet, że dyrektor, mimo tajności głosowania, domyśla się, kto ocenił ją negatywnie, co miało mieć bezpośredni wpływ na podejmowane przez nią decyzje.

O zarzutach zawartych w liście rozmawialiśmy z dyrekcją szkoły i pracownikami I LO w Puławach. Okazuje się, że lista osób skierowanych do prac inwentaryzacyjnych, jak tłumaczy dyrektor Beata Trzcińska-Staszczyk, powstała już na początku września, a więc jeszcze zanim doszło do głosowania.

– Najważniejsze dla mnie, przy ustalaniu tej listy było to, żeby dodatkowe obowiązki zostały rozłożone po równo. Nie brałam więc osób, które regularnie uczestniczą np. w rekrutacji – tłumaczy dyrektor I LO, nazywając zarzuty tego rodzaju nie tylko nieprawdziwymi, ale także krzywdzącymi oraz uderzającymi w dobre imię szkoły. – Jest mi z tego powodu bardzo przykro – przyznaje. Warto dodać, że sama inwentaryzacja nie jest wymysłem dyrekcji, a zadaniem zleconym przez Centrum Usług Wspólnych.

Zarzuty dotyczące faworyzowania jednych pracowników kosztem innych odpierają członkowie związków zawodowych, którzy zapewniają, że dbają o równy dostęp do funduszu socjalnego. Ich zdaniem problem opisywany przez autorów listu, nie istnieje. Nauczyciele, którzy dowiedzieli się o liście wymierzonym w swoją przełożoną, postanowili ponadto oficjalnie stanąć w jej obronie.

– Oczywistym jest, iż powyższa sytuacja ma ewidentny związek z mającym odbyć się wiosną konkursem na dyrektora I LO - wiodącej placówki oświatowej. My, niżej podpisani nauczyciele oraz pracownicy nie zamierzamy brać udziału w tak nieczystej i nieuczciwej grze, zaś obszarem naszych zainteresowań pozostaje edukacja (...) – napisali w krótkim oświadczeniu pracownicy I LO. Swoje podpisy złożyły pod nim 62 osoby (to 73 proc. całej kadry, nie licząc tych przebywających na zwolnieniach i urlopach).

Komentarze 123

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 08:18
+56
Jak w tej szkole ma być dobrze jak prawie połowa kadry to klakiery pani staszczyk.. wynik tajnego głosowania nad oceną pracy dyrektora jest chyba ważniejszy niż to co potem podpisali "pracownicy szkoły" wystraszeni tym co się stanie jak nie podpiszą... za pozytywną oceną było niewiele ponad 30 osób, a za negatywną niewiele mniej niż 30.... to dopiero o czymś świadczy. A poza tym te pisma to już nie anonimy, list w tej sprawie dostał starosta. Z podpisami nauczycieli.
Avatar
Gość / 5 października 2018 o 07:56
+46
Uklady układziki. 2 etaty pani dyrektor i szkoła niestety coraz gorsza.
Avatar
=== / 6 października 2018 o 22:02
+32
Zawsze ten sam scenariusz! Kiedy wychodzi jakieś gówno do rozmowy z dziennikarzem wysyłani są wybrani przez dyrektorkę nauczyciele, odpowiednio wcześniej przezeń przygotowani. Czy redaktor Szczęch nie ma w sobie na tyle rozumu, żeby nie rozmawiać z tymi, których mu wystawia dyrektorka a z tymi, którzy na przykład mają największy staż pracy w szkole? Teraz klakiery dla dodatku motywacyjnego będą wypisywać pochwalne peany w komentarzach, ale nie bójcie się, prawda i tak wychodzi na jaw. Dotąd jak ktoś próbował mówić prawdę to go niszczyła i zaszczuwała.. jak z księgową, jednym byłym pracownikiem i jednym byłym nauczycielem. Ale wszystko ma swoje granice, wytrzymałość ludzi na jej mobbing i przemoc psychiczną też. Kuratorium dostanie lada dzień kolejne skargi od rodziców i nauczycieli i na pewno się podpiszą.
Zawsze ten sam scenariusz! Kiedy wychodzi jakieś gówno do rozmowy z dziennikarzem wysyłani są wybrani przez dyrektorkę nauczyciele, odpowiednio wcześniej przezeń przygotowani. Czy redaktor Szczęch nie ma w sobie na tyle rozumu, żeby nie rozmawiać z tymi, których mu wystawia dyrektorka a z tymi, którzy na przykład mają największy staż pracy w szkole? Teraz klakiery dla dodatku motywacyjnego będą wypisywać pochwalne peany w komentarzach, ale nie bójcie się, prawda i tak wychodzi na jaw. Dotąd jak ktoś próbował mówić prawdę to go niszczyła i za... rozwiń
Avatar
Kenzo / 5 października 2018 o 08:10
+24
A co mieli powiedzieć Ci nauczyciele! Każdy o robotę się boi, dzieci w domu trzeba utrzymać. Pani Staszczyk święta nie jest. Gdyby pracownicy się nie bali prawda o Jej zachowaniach i działaniach ujrzałaby światło dzienne! 
Avatar
Konrad walenrod / 5 października 2018 o 08:45
+19
Każdy kij ma dwa końce a każda władza kiedyś musi ustąpić i musi przyjść nowa
Avatar
xxx / 5 października 2018 o 16:03
+11
Przecież każdy wie, że dyrektorka jest nikompetentną osobą
Avatar
absolwent i rodzic w jednym / 6 października 2018 o 16:58
+10
Jakie to przykre co wyprawia się się w tej swego czasu bardzo zacnej szkole. Przed laty wg starej matury to był poziom!!!! Były tarcia i wówczas, ale żeby aż tak??????  Dzisiaj niestety poziom poleciał w dół. Aby w moich czasach dostać się do Czartorycha trzeba było zdac egzaminy i ostro zakuwac by się utrzymać! A po maturze egzaminy na studia i ponad 95% pozytywnie. W niektorych klasach 100 tka. I to na jakie kierunki! Teraz uczeń to towar na wagę praca lub brak godzin. Kiedyś nauczyciel to był Ktoś! I nie można mierzyć szkoły remontami!!!! Jej misja jest zupełnie inna! Czy w dzisiejszych wcale niełatwych czasach wartro skakć sobie tak do gardła? 
Jakie to przykre co wyprawia się się w tej swego czasu bardzo zacnej szkole. Przed laty wg starej matury to był poziom!!!! Były tarcia i wówczas, ale żeby aż tak??????  Dzisiaj niestety poziom poleciał w dół. Aby w moich czasach dostać się do Czartorycha trzeba było zdac egzaminy i ostro zakuwac by się utrzymać! A po maturze egzaminy na studia i ponad 95% pozytywnie. W niektorych klasach 100 tka. I to na jakie kierunki! Teraz uczeń to towar na wagę praca lub brak godzin. Kiedyś nauczyciel to był Ktoś! I nie można mierzyć szkoły remontami!!!!... rozwiń
Avatar
tyg / 5 października 2018 o 15:17
+8
Pani Beata zrobiła więcej dla tej szkoły niż jej poprzednicy, wystarczy przyjść do budynku, porozmawiać z uczniami,rodzicami. Przykro mi, że dzieją się takie rzeczy jak anonimy, ale ludzie którzy to robią  nie mają wstydu, dziwię się, że piastują funkcję nauczycieli, a jakim autorytetem są dla młodzieży ludzie, którzy publicznie wylewają żółć, brak słów
hahaha no właśnie proszę przyjść do budynku i porozmawiać z uczniami jak oceniają dyrektor to się dopiero zdziwisz! uczniowie tej szkoły nie są głupi, widzą co się dzieje. Ciekawe jakim autorytetem jest ktoś kto oczernia niepracujących już nauczycieli, np. mówi uczniom że "to ta pani was źle nauczyła to teraz nie umiecie". Uczniowie potrafią sami wyciągnąć wnioski i ocenić człowieka, a żółć i fałsz wracają. Tyle krzywdy ile wyrządziła uczniom i nauczycielom ta pani to mało kto jej dorównał
hahaha no właśnie proszę przyjść do budynku i porozmawiać z uczniami jak oceniają dyrektor to się dopiero zdziwisz! uczniowie tej szkoły nie są głupi, widzą co się dzieje. Ciekawe jakim autorytetem jest ktoś kto oczernia niepracujących już nauczycieli, np. mówi uczniom że "to ta pani was źle nauczyła to teraz nie umiecie". Uczniowie potrafią sami wyciągnąć wnioski i ocenić człowieka, a żółć i fałsz wracają. Tyle krzywdy ile wyrządziła uczniom i nauczycielom ta pani to mało kto jej dorównał rozwiń
Avatar
Aninim II / 5 października 2018 o 13:39
+6
Jak sie robić nie chce to sie pisze anonimy i jest ruch i woda coraz bardziej mętna. Swoja drogą Panie Redaktorze może by tak rozliczyć radnych z kończącej sie kadencji co obiecali, co zrobili a nie przykrywać sprawy jakimiś pierdołami z I LO.
Avatar
LuPatris / 5 października 2018 o 11:16
+6
Wstyd p. Beato, może czas przestać sie kurczowo i za wszelka cenę trzymać stołka...
Avatar
Homo sapiens / 4 dni temu o 13:24
0
Pani Dyrektor doprowadziła tą szkołę na dno. Przyjmuje się dzieci nie najlepsze ale wszystkie, które chcą. W tej chwili jest po kilkanaście klas każdego rocznika , klasy są pomieszane.  Nauczyciele zamiast ciągnąć poziom w górę obniżają go bo najsłabsi uczniowie muszą przejść do następnej klasy. Aby marzyć o dobrych studiach najlepsi uczniowie korzystają z korków. Ten stan to zasługa Pani Dyrektor. Mam nadzieję , że to jej ostatnia kadencja i tego jej życzę.
 Bzdury. Jakim cudem szkoła  jest w pierszej 10tce w województwie.
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 07:31
0
Pani Dyrektor doprowadziła tą szkołę na dno. Przyjmuje się dzieci nie najlepsze ale wszystkie, które chcą. W tej chwili jest po kilkanaście klas każdego rocznika , klasy są pomieszane. Nauczyciele zamiast ciągnąć poziom w górę obniżają go bo najsłabsi uczniowie muszą przejść do następnej klasy. Aby marzyć o dobrych studiach najlepsi uczniowie korzystają z korków. Ten stan to zasługa Pani Dyrektor. Mam nadzieję , że to jej ostatnia kadencja i tego jej życzę.
Avatar
gość / 11 października 2018 o 23:27
0
Ale jaja...
Avatar
Zofia Brzezińska. / 9 października 2018 o 15:50
+1
Krytyka nauczycieli,którzy boja się o swoje stołki zrobili to anonimowo. Przecież zjadłaby ich żywcem, gdyby dowiedziała się kto to taki. Od dawna wiadomo, że ma swoich przydupasów. I tych ,którym dokucza. Taka jest Pani Dyrektor z Czarta. A tak nawizsem mówiąc duzo osób dziwi sie,ze napisali anonim,a sami nie podpiszą się własnym imieniem i nazwiskiem.Dlaczego?Czyżby też coś było na rzeczy.
Avatar
Ck / 9 października 2018 o 02:51
+3
No i co? Napisali, pohejtowali, naobrażali, naubliżali. Artykuł spada. ZOSTAŁ WAM SIĘ INO SMRÓD.
Avatar
Grażynka Oriflame / 8 października 2018 o 23:32
0
Ejj Ty Jurek Kiler.. nie wszystkie bo połowa jest moja..druga połowa  jest Joli, trzecia połowa Halynki, czwarta Beaty
Avatar
Samorząd szkolny / 8 października 2018 o 23:30
0
Jacek i Placek, Chondaj Hogata, Smolarkowiec Paskuda, Gonkowiec Halina, Gargamel Grażyna. 
Avatar
Jurek Klier / 8 października 2018 o 23:14
0
Jestem Jurek Kiler wszystkie komentarze są moje..
Avatar
Rada Rodziców / 8 października 2018 o 22:06
+1
Proszę podpisywać komentarze z imienia i nazwiska..
  Rodo :P
Avatar
Gargamel / 8 października 2018 o 20:12
-4
Halynka, Jolunia, Monisia, Beatka, Renatka, Grażynka, Justynka, Ewunia, Mariolka...Kłamczuchy... niedługo wam nosy urosną jak Pinokio. Niedopieszczone sfrustrowane Hogaty.
Zobacz wszystkie komentarze 123

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 października 2018 roku 0 0

Wybory 2018: Kto na kogo oddał swój głos? Szczegóły sondażu wyborczego dla Lublina

Wybory 2018: Kto na kogo oddał swój głos? Szczegóły sondażu wyborczego dla Lublina 15 4

Na Krzysztofa Żuka chętniej głosowały kobiety niż mężczyźni. Wśród emerytów Żuk i Tułajew remisują. Kto głosował na poszczególnych kandydatów na prezydenta Lublina? Kolejne szczegóły sondażu Ipsos zleconego przez TVP, TVN i Polsat.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe w miastach. Trzaskowski prezydentem Warszawy!
film

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe w miastach. Trzaskowski prezydentem Warszawy! 89 3

Według badania IPSOS dla TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 54,1 proc. głosów i pokonał swojego najważniejszego rywala Patryka Jakiego już w pierwszej turze.

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego
galeria

Wybory samorządowe 2018: Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego 115 42

PiS, przed Koalicją Obywatelską i PSL. Takie są wstępne sondażowe wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Wybory samorządowe w Lublinie. Krzysztof Żuk wygrywa w pierwszej turze! [wyniki sondażowe]
galeria
film

Wybory samorządowe w Lublinie. Krzysztof Żuk wygrywa w pierwszej turze! [wyniki sondażowe] 1385 22

Krzysztof Żuk prezydentem Lublina. Według sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Poparło go 59,7 proc. wyborców, tymczasem Sylwestra Tułajewa 33,2 proc.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe głosowania exit poll. Krzysztof Żuk 59,7 proc., Sylwester Tułajew 33,2 proc.
galeria
film

Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażowe głosowania exit poll. Krzysztof Żuk 59,7 proc., Sylwester Tułajew 33,2 proc. 213 88

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź sondażowe wyniki głosowania powstałe na podstawie badania exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla trzech stacji telewizyjnych.

Korona Łaszczów – Olimpiakos Tarnogród 4:1, wyniki zamojskiej okręgówki

Korona Łaszczów – Olimpiakos Tarnogród 4:1, wyniki zamojskiej okręgówki 1 0

Korona Łaszczów przed długi czas toczyła zaciętą walkę z Olimpiakosem Tarnogród, który przez ponad 45 minut zmuszony był grać w osłabieniu. Jednak w końcówce na murawie pojawił się Jan Oznański i w ciągu kilku minut zdobył dwa gole, zapewniając swojemu zespołowi bardzo cenną wygraną

Agitacja, wulgaryzmy, wynoszenie kart. PKW: 565 przestępstw i wykroczeń związanych z ciszą wyborczą
film

Agitacja, wulgaryzmy, wynoszenie kart. PKW: 565 przestępstw i wykroczeń związanych z ciszą wyborczą 0 0

– Jeżeli chodzi o wykroczenia z kodeksu wyborczego, najwięcej incydentów dotyczyło uszkadzania ogłoszeń: było ich 36, a z kodeksu wykroczeń 45 incydentów niedozwolonej agitacji wyborczej – podał członek Państwowej Komisji Wyborczej, Arkadiusz Despot-Mładanowicz.

Gryf Gmina Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1. Wciąż niepokonani

Gryf Gmina Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1. Wciąż niepokonani 2 0

Gryf Gmina Zamość w meczu derbowym pokonał u siebie Roztocze Szczebrzeszyn 2:1, a oba gole dla gospodarzy zdobyli byli gracze drużyny z miasta Chrząszcza

Wybory samorządowe 2018: Frekwencja o godz. 17 we wszystkich gminach Lubelskiego
galeria

Wybory samorządowe 2018: Frekwencja o godz. 17 we wszystkich gminach Lubelskiego 54 5

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź frekwencję o godz. 17 w poszczególnych gminach woj. lubelskiego. Najwyższa była w gminie Godziszów, a najniższa w gminie Stężyca.

Gala TFL 15 Noxy Night: Szymajda lepszy od Maciejowskiego (ZDJĘCIA)
galeria

Gala TFL 15 Noxy Night: Szymajda lepszy od Maciejowskiego (ZDJĘCIA) 0 0

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR odbyła się Gala TFL 15 „NOXY NIGHT”. W walce wieczoru Hubert „Małpa” Szymajda pokonał Roberta „Karpackie Serce” Maciejowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Sama impreza również okazała się olbrzymim organizacyjnym sukcesem

Hetman - Łada 4:1. Niesmak mimo zwycięstwa

Hetman - Łada 4:1. Niesmak mimo zwycięstwa 0 3

Świetna pierwsza połowa i znacznie gorsza druga. Mimo wszystko Hetman i tak pewnie pokonał Ładę Biłgoraj 4:1. A dzięki temu utrzymał siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli Lublinianką

Ślęza Wrocław okazała się zbyt mocna dla lubelskich "Pszczółek"

Ślęza Wrocław okazała się zbyt mocna dla lubelskich "Pszczółek" 0 11

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Akademiczki przegrały 78:80 ze Ślęzą Wrocław. Brianna Kiesel zdobyła 34 punkty, ale ona i jej koleżanki przespały większą część spotkania.

Motocyklista szalał na hondzie po polach. Nie był do końca trzeźwy

Motocyklista szalał na hondzie po polach. Nie był do końca trzeźwy 1 0

Pobytem w szpitalu zakończyła się przejażdżka 29-latka z gm. Zamość, który w sobotnie popołudnie postanowił przejechać się motocyklem honda polami w miejscowości Niedzieliska.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.