Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 grudnia 2018 r.
12:12

Puławy: Kolędy, życzenia, opłatek i ciepły posiłek dla wszystkich [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
0 9 A A

Życzenia od władz miasta i powiatu, wspólna modlitwa, opłatek, kolędy i poczęstunek dla wszystkich - tak wyglądała Miejska Wigilia w Puławach. Jak co roku, to świąteczne wydarzenie zgromadziło setki mieszkańców. Nie zabrakło m.in. harcerzy, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy Puław o godz. 15 zgromadzili się na placu F. Chopina, żeby wspólnie posłuchać kolęd i połamać się opłatkiem. Dla wielu uczestników Miejskiej Wigilii ważny jest także darmowy poczęstunek. Na miejscu można było dostać m.in. bigos z grzybami, kapustę z grochem, jak również warzywną sałatkę.

– Dania przygotowywałyśmy z własnej kapusty i zbieranych w lesie grzybów. Pracowałyśmy nad tym przez trzy dni, ale mamy 130 litrów, więc powinno wystarczyć dla wszystkich – mówi Jadwiga Podstawek, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Puławach. 

Na scenie kolędy i pastorałki wykonywały: Animabile Canticum, chór parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach oraz "Jedenastki" - dziecięcy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Krakowiak z parafii Miłosierdzia Bożego, a życzenia dla zebranych złożył również ks. dziekan Piotr Trela.

Na scenie nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz. – To wspaniałe i najważniejsze święta, które jednoczą nas wszystkich. Życzę nam wszystkim, aby ten wspaniały klimat rodzinnego spotkania przeniósł się na najbliższe miesiące i lata. Żeby towarzyszyło nam zdrowie, dostatek, powodzenie i szczęście. Wesołych świąt, szczęść Boże – powiedział prezydent Paweł Maj.

Z kolei życzenia i gratulację prezydentowi złożył poseł Krzysztof Szulowski, który przypomniał również o modlitwie za rodziny górników - ofiar katastrofy w czeskiej kopalni. Przewodnicząca puławskiej rady miasta, Bożena Krygier mieszkańcom Puław życzyła natomiast przede wszystkim miłości.

Miejska Wigilia nie mogła się obyć bez harcerzy, którzy tradycyjnie przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcja integrująca harcerzy z całej Europy nosi hasło "Światło, które łączy".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 17:01
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 r. o 10:44
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 r. o 15:13
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 r. o 16:48
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 r. o 20:35
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 20:09
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 23:08
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 r. o 22:31
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 r. o 15:13
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 r. o 20:35
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 20:09
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 r. o 16:48
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 r. o 10:44
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 23:08
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 r. o 22:31
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 17:01
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Chcesz się przenieść do Zamościa? Nie ma sprawy. Pojawią się problemy na macierzystej uczelni? Pomożemy je rozwiązać. Akademia Zamojska zachęca studentów, by skorzystali z jej oferty, kusząc np. miejscem w akademiku nawet za... symboliczną złotówkę.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Zaczęły się przygotowania do otwarcia lodowiska Icemania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to łyżwiarze wjadą tutaj pod koniec przyszłego tygodnia.

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta
galeria

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta