Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 grudnia 2018 r.
12:12

Puławy: Kolędy, życzenia, opłatek i ciepły posiłek dla wszystkich [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
15 9 A A

Życzenia od władz miasta i powiatu, wspólna modlitwa, opłatek, kolędy i poczęstunek dla wszystkich - tak wyglądała Miejska Wigilia w Puławach. Jak co roku, to świąteczne wydarzenie zgromadziło setki mieszkańców. Nie zabrakło m.in. harcerzy, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy Puław o godz. 15 zgromadzili się na placu F. Chopina, żeby wspólnie posłuchać kolęd i połamać się opłatkiem. Dla wielu uczestników Miejskiej Wigilii ważny jest także darmowy poczęstunek. Na miejscu można było dostać m.in. bigos z grzybami, kapustę z grochem, jak również warzywną sałatkę.

– Dania przygotowywałyśmy z własnej kapusty i zbieranych w lesie grzybów. Pracowałyśmy nad tym przez trzy dni, ale mamy 130 litrów, więc powinno wystarczyć dla wszystkich – mówi Jadwiga Podstawek, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Puławach. 

Na scenie kolędy i pastorałki wykonywały: Animabile Canticum, chór parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach oraz "Jedenastki" - dziecięcy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Krakowiak z parafii Miłosierdzia Bożego, a życzenia dla zebranych złożył również ks. dziekan Piotr Trela.

Na scenie nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz. – To wspaniałe i najważniejsze święta, które jednoczą nas wszystkich. Życzę nam wszystkim, aby ten wspaniały klimat rodzinnego spotkania przeniósł się na najbliższe miesiące i lata. Żeby towarzyszyło nam zdrowie, dostatek, powodzenie i szczęście. Wesołych świąt, szczęść Boże – powiedział prezydent Paweł Maj.

Z kolei życzenia i gratulację prezydentowi złożył poseł Krzysztof Szulowski, który przypomniał również o modlitwie za rodziny górników - ofiar katastrofy w czeskiej kopalni. Przewodnicząca puławskiej rady miasta, Bożena Krygier mieszkańcom Puław życzyła natomiast przede wszystkim miłości.

Miejska Wigilia nie mogła się obyć bez harcerzy, którzy tradycyjnie przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcja integrująca harcerzy z całej Europy nosi hasło "Światło, które łączy".

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 17:01
+11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 o 10:44
+6
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 o 15:13
+5
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 07:35
+3
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 o 16:48
0
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 o 20:35
-2
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 20:09
-2
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 23:08
-7
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 o 22:31
-11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 o 15:13
+5
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 o 20:35
-2
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 20:09
-2
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 o 16:48
0
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 o 10:44
+6
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 07:35
+3
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 23:08
-7
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 o 22:31
-11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 o 17:01
+11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbigniew Kapela dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

Zbigniew Kapela dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury 0 0

To Zbigniew Kapela przez następne trzy lata pokieruje Bialskim Centrum Kultury. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na to stanowisko.

Fonie Lublina: Moniuszko i Młoda Polska w Trybunale Koronnym
30 marca 2019, 19:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Młoda Polska w Trybunale Koronnym 0 0

Trwa tegoroczna edycja cyklu koncertów Fonie Lublina. Melomani będą mieli okazję uczestniczyć już w drugim koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce, tym razem ukazującym artystę w kontekście Młodej Polski. Wydarzenie zostanie zorganizowane 30 marca o godz. 19 w Trybunale Koronnym.

Ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie za nami [zdjęcia]
galeria

Ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie za nami [zdjęcia] 0 0

Szósty, ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie w edycji 2018/2019 odbył się w znakomitej, wiosennej aurze. Zwycięstwo odnieśli Adam Grudziński i Aleksandra Jakubczak – oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy

Wypadek podczas prac polowych. Siewnik wciągnął rękę 13-latka

Wypadek podczas prac polowych. Siewnik wciągnął rękę 13-latka 21 0

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas prac polowych w okolicach miejscowości Zagrody (gm. Żyrzyn). Ręka pracującego przy siewniku nastolatka została chwycona i wciągnięta przez maszynę. Na miejsce wezwano służby.

ARMZ VR: Mechy i postapokalipsa (wideo)
film

ARMZ VR: Mechy i postapokalipsa (wideo) 0 0

Trzy areny, masa przeciwników i jeden cel. Gra ARMZ VR będzie dostępna już 28 marca.

Gwałtowny wzrost stawek za odbiór śmieci w Łęcznej. W Lubartowie jest jeszcze drożej

Gwałtowny wzrost stawek za odbiór śmieci w Łęcznej. W Lubartowie jest jeszcze drożej 5 6

Sprawa nowych cen za odbiór śmieci zmienia się, jak w kalejdoskopie. Inny jest termin wprowadzenia nowych stawek. Podwyżka wejdzie w życie nie w tym miesiącu ale w maju.

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Jakie są wyniki referendum w szkołach w woj. lubelskim?
film

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Jakie są wyniki referendum w szkołach w woj. lubelskim? 20 22

Nauczyciele w Lubelskiem masowo popierają strajk. – 87 proc. naszych szkół przystąpi do sporu zbiorowego – mówi Adam Sosnowski, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Okręgu Lubelskim.

Juwenalia 2019 Lublin: Ogłoszono kolejną gwiazdę imprezy

Juwenalia 2019 Lublin: Ogłoszono kolejną gwiazdę imprezy 6 2

Studenci Politechniki Lubelskiej ogłosili kolejną gwiazdę, która wystąpi podczas tegorocznych Juwenaliów. 8 maja na scenie na terenach zielonych uczelni zagra zespół Happysad.

Joanna Zętar o "Lublinie, którego nie ma"
28 marca 2019, 18:00

Joanna Zętar o "Lublinie, którego nie ma" 2 0

Spotkanie z autorką książki „Lublin, którego nie ma”. 28 marca Joanna Zętar zabierze uczestników w miejsca, które przetrwały jedynie na fotografiach

Kacper Borowski (TBV Start): Arka dała nam w kość

Kacper Borowski (TBV Start): Arka dała nam w kość 0 0

Rozmowa z Kacprem Borowskim, zawodnikiem TBV Startu

Puławy: Gdzie stanie pomnik bohaterskiego "Orlika"?

Puławy: Gdzie stanie pomnik bohaterskiego "Orlika"? 15 19

Radni z komisji promocji poparli inicjatywę puławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który chce sfinansować i postawić pomnik majora Mariana Bernaciaka „Orlika” przy centralnym skrzyżowaniu w mieście. Mieszkańcy Puław, którzy mieli inny pomysł na to miejsce zostali zignorowani

Lublin: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przedstawiła lidera do PE
film

Lublin: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy przedstawiła lidera do PE 54 16

Witold Tumanowicz będzie liderem lubelskiej listy komitetu Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Część kandydatów w poniedziałek zaprezentowali w Lublinie wiceprezes partii KORWiN Jakub Kulesza i szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

LUK AZS UMCS - San-Pajda 0:3. Walec przejechał lublinianki po raz trzeci

LUK AZS UMCS - San-Pajda 0:3. Walec przejechał lublinianki po raz trzeci 0 0

Podopieczne Jacka Rutkowskiego robiły co mogły, ale rywal był poza zasięgiem. LUK AZS UMCS znowu nie ugrał nawet seta w starciu z MKS San-Pajda Jarosław. Rywalki zgodnie z planem awansowały do turnieju finałowego o awans do I ligi

KSZO – MKS Padwa Zamość 23:28. Emocje do końca

KSZO – MKS Padwa Zamość 23:28. Emocje do końca 0 0

MKS Padwa Zamość dopisała kolejny komplet punktów po wyprawie do Ostrowca Świętokrzyskiego

Lublin: Trzeba poczekać na Al. Racławickie

Lublin: Trzeba poczekać na Al. Racławickie 24 139

Ratusz dostał dodatkowe dwa miesiące na zdobycie niemal 70 mln zł, których brakuje do rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Najtańsza z chętnych firm sama przedłużyła ważność swojej oferty do 24 maja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!