Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 grudnia 2018 r.
12:12

Puławy: Kolędy, życzenia, opłatek i ciepły posiłek dla wszystkich [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
0 9 A A

Życzenia od władz miasta i powiatu, wspólna modlitwa, opłatek, kolędy i poczęstunek dla wszystkich - tak wyglądała Miejska Wigilia w Puławach. Jak co roku, to świąteczne wydarzenie zgromadziło setki mieszkańców. Nie zabrakło m.in. harcerzy, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy Puław o godz. 15 zgromadzili się na placu F. Chopina, żeby wspólnie posłuchać kolęd i połamać się opłatkiem. Dla wielu uczestników Miejskiej Wigilii ważny jest także darmowy poczęstunek. Na miejscu można było dostać m.in. bigos z grzybami, kapustę z grochem, jak również warzywną sałatkę.

– Dania przygotowywałyśmy z własnej kapusty i zbieranych w lesie grzybów. Pracowałyśmy nad tym przez trzy dni, ale mamy 130 litrów, więc powinno wystarczyć dla wszystkich – mówi Jadwiga Podstawek, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Puławach. 

Na scenie kolędy i pastorałki wykonywały: Animabile Canticum, chór parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach oraz "Jedenastki" - dziecięcy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Krakowiak z parafii Miłosierdzia Bożego, a życzenia dla zebranych złożył również ks. dziekan Piotr Trela.

Na scenie nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz. – To wspaniałe i najważniejsze święta, które jednoczą nas wszystkich. Życzę nam wszystkim, aby ten wspaniały klimat rodzinnego spotkania przeniósł się na najbliższe miesiące i lata. Żeby towarzyszyło nam zdrowie, dostatek, powodzenie i szczęście. Wesołych świąt, szczęść Boże – powiedział prezydent Paweł Maj.

Z kolei życzenia i gratulację prezydentowi złożył poseł Krzysztof Szulowski, który przypomniał również o modlitwie za rodziny górników - ofiar katastrofy w czeskiej kopalni. Przewodnicząca puławskiej rady miasta, Bożena Krygier mieszkańcom Puław życzyła natomiast przede wszystkim miłości.

Miejska Wigilia nie mogła się obyć bez harcerzy, którzy tradycyjnie przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcja integrująca harcerzy z całej Europy nosi hasło "Światło, które łączy".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 17:01
+11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 r. o 10:44
+6
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 r. o 15:13
+5
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
+3
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 r. o 16:48
0
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 r. o 20:35
-2
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 20:09
-2
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 23:08
-7
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 r. o 22:31
-11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Uhgfyi / 26 grudnia 2018 r. o 15:13
+5
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku.
 Nikt nikomu nie wspominał czy i gdzie chodzi do kościoła. Nie widziałem także by ktoś groblowi wspominał kogo i ile razy był przystawką od 1980 roku. rozwiń
Avatar
Yechezkel / 25 grudnia 2018 r. o 20:35
-2
Miejski opłatek, kolędy, Betlejemskie Światło Pokoju to piękna stara tradycja. Miejmy nadzieję, że za rok pan prezydent również chanukowej lampy nie omieszka w urzedzie zapalić - w imię ekumenizmu i tysiącletniej wspólnej historii.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 20:09
-2
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
[quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci.
 Śmieszne jest to oburzanie się majowców na krytykę Maja. Zobaczcie majowe trolle jaki hejt wylaliście w czasie kamapnii na przeciwników politycznych. Hipokryci. rozwiń
Avatar
realista / 25 grudnia 2018 r. o 16:48
0
I kolejny raz nieszczere życzenia i uśmiechy .Dajcie wreszcie spokój Bogu! Nie macie prawa wycierać sobie ust Jego Imieniem.
Avatar
tg4 / 25 grudnia 2018 r. o 10:44
+6
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.[/quote] Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
  [quote]Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe ….
 To jest inne zdane przeciwników czy czyste tollowe .....? Teraz tolle kryminaliści będą wmawiać kto jest kogo przystawka i rozliczać gdzie chodzi do kościoła? Obrzydliwe …. rozwiń
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 r. o 07:35
+3
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzywdzenie, obrażanie itd - aż do kolejnych świat i pustych słów : "wesołych świat" i "wszystkiego najlepszego , htt ps://mieczduchapulawy.wordpress.com/
Nie parę dni ale cały rok bądźmy pokojowo nastawieni, łagodni, cierpliwi, uprzejmi, miłosierni, sprawiedliwi, uczciwi, pokorni, miłujący nawet wrogów, zło dobrem zwyciężając. Wielu jeśli nie większość nie wierzy tak na prawdę że JEZUS ŻYJE ..... obchodzą święta ale na świeczniku jest choinka, karp, w wielu domach alkohol a przez resztę roku : zawiść, brak uczciwości, nie miłowanie bliźniego, wulgarne słownictwo, zazdrość, i wiele innych. Parę dni ceremonii religijnych a potem na co dzień od nowa dokopywanie sobie, złośliwość, nienawiść, krzy... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 23:08
-7
Maj to z jakiej parafii jest? Jakoś mi się tak wydaje że kościółkowy to on się stał jak zrobił się przystawką PiSu we władzach miasta.
Avatar
Cc / 24 grudnia 2018 r. o 22:31
-11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
 Trole- co za Dęblinie pojęcie Cwoka który nie jest w stanie uszanować innego zdania przeciwników.  Dla mnie mnie takie cos jest czystym sk. ...  systemem Wesołych swiat
Avatar
Gość / 24 grudnia 2018 r. o 17:01
+11
Przynajmniej w wigilię trole odpuściły. Wesołych Świąt.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewoda lubelski rozwikłał zagadkę "zaginionych" 200 łóżek covidowskich

Wojewoda lubelski rozwikłał zagadkę "zaginionych" 200 łóżek covidowskich

Województwu lubelskiemu nie grożą na razie większe obostrzenia podobne do tych wprowadzonych w warmińsko-mazurskim. Ale rośnie liczba pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalach. Najtrudniejsza sytuacja jest w Zamościu i okolicach.

W Hrubieszowie robią wszystko, żeby Unia nie wycofała się z IV ligi

W Hrubieszowie robią wszystko, żeby Unia nie wycofała się z IV ligi

Dopiero 1 marca treningi wznowili piłkarze z Hrubieszowa. Trzeba dodać, że w bardzo okrojonym składzie. A już w następny weekend czwartoligowcy mają wrócić do walki o punkty. Pierwszym rywalem Unii ma być Kłos Gmina Chełm. Pytanie tylko, czy w obliczu problemów klubu mecz w ogóle dojdzie do skutku?

Coraz trudniej o lokatora. Podpowiadamy, jak wynająć puste mieszkanie

Coraz trudniej o lokatora. Podpowiadamy, jak wynająć puste mieszkanie

Poszukiwanie najemców w sieci, umowy krótkoterminowe i dbanie o szczegóły – to kilka rozwiązań, dzięki którym nasze mieszkanie może szybko znaleźć lokatora, zamiast czekać puste na poprawę koniunktury.

Lubelskie: Dora wywąchała nielegalnego imigranta. 19-latek ukrywał się w ruinach

Lubelskie: Dora wywąchała nielegalnego imigranta. 19-latek ukrywał się w ruinach

Trzy kilometry prowadziła swego przewodnika przez błoto, podmokły lasek i łąkę, żeby w końcu doprowadzić patrol graniczny do nielegalnego imigranta, który ukrył się na terenie zrujnowanego gospodarstwa na terenie powiatu tomaszowskiego. To kolejny raz, gdy węch Dory, owczarka Straży Granicznej z placówki w Hrebennem, pomógł w pracy pogranicznikom.

W tych szpitalach w Lublinie i regionie wracają porody rodzinne. Ale tata też musi zrobić test

W tych szpitalach w Lublinie i regionie wracają porody rodzinne. Ale tata też musi zrobić test

Mimo pandemii szpitale w regionie wracają do porodów rodzinnych. Będzie to jednak dotyczyć tylko planowych przyjęć i konieczne będą testy na SARS-CoV-2.

Poranek u Hieronima w WBP

Poranek u Hieronima w WBP

Na stronie internetowej oraz Facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie jest już dostępny najnowszy odcinek cyklu "Poranek u Hieronima". Tym razem tematem przewodnim są kulturalne chatboty.

72-latka i jej chory syn mogą stracić mieszkanie. Sąsiedzi uznali, że śmierdzą
Reportaż Uwagi! TVN
film

72-latka i jej chory syn mogą stracić mieszkanie. Sąsiedzi uznali, że śmierdzą

Pani Liliana i jej niepełnosprawny syn Jakub boją się, że stracą dach nad głową. Wspólnota mieszkaniowa jednego z osiedli w Piasecznie chce zlicytować ich mieszkanie. Sąsiedzi skarżą się, że z ich mieszkania wydobywa się nieprzyjemny zapach.

Emerytów portret własny. Dlaczego przestajemy pracować?

Emerytów portret własny. Dlaczego przestajemy pracować?

Są wyniki kolejnej edycji europejskiego programu, który pozwala odpowiedzieć na pytania o stan zdrowia, relacje społeczne oraz sytuację finansową i zawodową osób po 50. roku życia

Ruszają 36. Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Ruszają 36. Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

W czwartek startują 36. Halowe Mistrzostwa Europy. Szansę występu w Toruniu będzie miało kilku zawodników z naszych klubów. To: Marcin Lewandowski, Karolina Kołeczek i Małgorzata Hołub-Kowalik (wszyscy AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Walka o zdrowie trzyletniego Kuby z Biłgoraja. Czeka go kosztowna operacja kręgosłupa w USA

Walka o zdrowie trzyletniego Kuby z Biłgoraja. Czeka go kosztowna operacja kręgosłupa w USA

Trzyletni Kuba Pawęzka z Biłgoraja cierpi na wiele schorzeń, przez które nie może żyć jak inne dzieci. Codziennie jego rodzice walczą o to, żeby stan zdrowia ich syna się poprawiał. Uruchomili internetową zbiórkę, która ma im pomóc sfinansować kosztowną operację kręgosłupa chłopca w USA. Liczy się każda złotówka

Galeria handlowa VIVO! Lublin będzie świętować swoje szóste urodziny

Galeria handlowa VIVO! Lublin będzie świętować swoje szóste urodziny

W piątek rozpoczyna się dwudniowa impreza urodzinowa VIVO! Lublin. Centrum handlowe ma już 6 lat.

Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

4 marca mija rok, odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

Biała Podlaska: Radni narzekają na stan ulic i chodników. Miasto ma pomysł

Biała Podlaska: Radni narzekają na stan ulic i chodników. Miasto ma pomysł

– Stan naszych ulic i chodników jest fatalny – grzmią radni Białej Samorządowej. Ale miasto zapowiada m.in. rozszerzenie przyjętego już Planu Budowy Dróg o chodniki.

Charytatywnie dla Ninki w Puławach
7 marca 2021, 17:00

Charytatywnie dla Ninki w Puławach

Jolanta Sip oraz Piotr Selim wystąpią 7 marca o godz. 17 w Sali Teatralnej Kościoła Miłosierdzia Bożego w Puławach z koncertem charytatywnym na rzecz chorej Ninki Słupskiej.

Z Lublina ma płynąć jeszcze więcej „procentów”
Nowa inwestycja

Z Lublina ma płynąć jeszcze więcej „procentów”

Urząd Miasta zgodził się na wybudowanie koło ul. Krochmalnej dużej gorzelni, która ma wytwarzać alkohol do produkcji wódek i innych napojów wyskokowych. Zatrudnienie w lubelskim zakładzie Stock Polska ma wzrosnąć o 30 etatów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!