Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 lutego 2017 r.
17:17

Puławy na czele rankingu zamożności

24 35 A A
W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce
W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce

Według danych Ministerstwa Finansów, miastem o najwyższych dochodach z podatków na jednego mieszkańca w województwie lubelskim są Puławy, które wyprzedziły m.in. Lublin, Białą Podlaską i Chełm. Wśród gmin najbogatszy w regionie jest Puchaczów w powiecie łęczyńskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce. Najbogatszą z nich jest Kleszczów w woj. łódzkim, którego kasę zasila kopalnia węgla brunatnego i elektrownia „Bełchatów”. Tam wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca wyniósł w tym roku ponad 34 tys. zł, co jest krajowym ewenementem. Wśród miast prowadzą Polkowice, gdzie dochód na mieszkańca przekracza 6,1 tys. zł. Warszawa z kwotą 3,1 tys. zł znalazła się na 43. miejscu i jednocześnie pierwszym wśród miast wojewódzkich.

W województwie lubelskim najwyżej notowaną gminą (miejsce 16.) jest Puchaczów w powiecie łęczyńskim, a to za sprawa kopalni węgla kamiennego w Bogdance. Tam dochód podatkowy na mieszkańca wynosi obecnie nieco ponad 4 tys. zł.

Wśród miast Lubelszczyzny najwyższą lokatę zajmują Puławy (117. w kraju), znane z rozwiniętego przemysłu chemicznego, gdzie dochód na mieszkańca przekracza 2,2 tys. zł. Kolejne miejsce zajmuje Terespol (129) z wartością 2,2 tys. zł, a trzeci Lublin (337) z 1,7 tys. zł. Wśród miast wojewódzkich Lublin uplasował się na 13. miejscu – wyprzedził Białystok, Bydgoszcz i Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym tysiącu rankingu znalazło się jeszcze 18 miast naszego województwa. To: Dęblin (508 miejsce), Łuków (550), Lubartów (619), Krastynastaw (650), Stoczek Łukowski (675), Włodawa (706), Chełm (725), Biała Podlaska (747), Radzyń Podlaski (757), Biłgoraj (796), Zamość (813), Świdnik (866), Piaski (881), Łęczna (883), Nałęczów (895), Hrubieszów (932), Parczew (981) i Janów Lubelski (982).

Jedną z najbiedniejszych gmin w naszym województwie i całym kraju jest Tarnawatka (2426 miejsce) w powiecie tomaszowskim z dochodem 602 zł na mieszkańca. Wśród miast najniższe dochody z podatków notuje leżący w powiecie lubartowskim Kock (2416 miejsce i 612 zł). (rs) 

Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zaangażowany / 10 lutego 2017 o 17:38
0
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydent... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 13:03
0
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi... rozwiń
Avatar
mn / 9 lutego 2017 o 22:51
0
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  P... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 16:50
0
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 11:01
0
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:56
0
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
Avatar
i tyle / 8 lutego 2017 o 01:45
0
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
Avatar
chory / 6 lutego 2017 o 15:07
0
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 00:01
0
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 17:14
0
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
Avatar
Zaangażowany / 10 lutego 2017 o 17:38
0
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydent... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 13:03
0
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi... rozwiń
Avatar
mn / 9 lutego 2017 o 22:51
0
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  P... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 16:50
0
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 11:01
0
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:56
0
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
Avatar
i tyle / 8 lutego 2017 o 01:45
0
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
Avatar
chory / 6 lutego 2017 o 15:07
0
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 00:01
0
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 17:14
0
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r. 0 0

26. Mecz Słodkich Serc zakończony remisem [zdjęcia]
galeria

26. Mecz Słodkich Serc zakończony remisem [zdjęcia] 0 0

W poniedziałek został rozegrany 26. Mecz Słodkich Serc. Tym razem koszykarze Startu Lublin zmierzyli się z drużyną złożoną ze sportowców reprezentujących inne lubelskie kluby. Tradycyjnie biletem wstępu były słodycze.

Nie chcą myśliwych na swoich działkach. 30 wniosków w woj. lubelskim

Nie chcą myśliwych na swoich działkach. 30 wniosków w woj. lubelskim 97 11

28 osób prywatnych i dwie osoby prawne, czyli firmy, fundacje lub stowarzyszenia złożyły wnioski o wyłączenie swoich terenów z obwodu łowieckiego, po to by myśliwi nie mogli na ich ziemiach nie tylko polować, ale też budować i użytkować ambon myśliwskich, dokarmiać zwierząt na nęciskach czy nawet wjeżdżać samochodami.

Szpital w Radzyniu Podlaskim ma swój rezonans

Szpital w Radzyniu Podlaskim ma swój rezonans 0 1

Szpital w Radzyniu Podlaskim otworzył pracownię rezonansu magnetycznego. Sprzęt warty blisko 5 mln zł będzie służył głównie pacjentom oddziału neurologicznego i ortopedycznego.

Lublin: Tłumy pacjentów w walce o numerek do lekarza. "Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją"
Alarm 24

Lublin: Tłumy pacjentów w walce o numerek do lekarza. "Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją" 354 20

– Czekam już ponad cztery godziny. Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją – skarżyła się nam jedna z pacjentek, która chciała się w poniedziałek zapisać do diabetologa w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie.

Mieszkańcy i turyści go polubili. Ale Sztukmistrz zniknie znad ulicy Grodzkiej w Lublinie

Mieszkańcy i turyści go polubili. Ale Sztukmistrz zniknie znad ulicy Grodzkiej w Lublinie 45 6

Balansująca nad staromiejską ul. Grodzką rzeźba „Sztukmistrz z Lublina” zostanie zdjęta przez ich autora i zarazem właściciela, bo miasto ostatecznie nie zdecydowało się na jej odkupienie. Jak długo będzie można ją oglądać?

Siedliszcze: Chciał ominąć sarnę. Młody kierowca wylądował samochodem w rowie

Siedliszcze: Chciał ominąć sarnę. Młody kierowca wylądował samochodem w rowie 0 3

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na terenie gminy Siedliszcze.

W tej gminie w Lubelskiem prawie wszyscy głosują na PiS. Przyjechał premier Morawiecki, sala pękała w szwach
Zdjęcia
galeria

W tej gminie w Lubelskiem prawie wszyscy głosują na PiS. Przyjechał premier Morawiecki, sala pękała w szwach 108 30

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek województwo lubelskie. Szef rządu gościł w Janowie Lubelskim i Godziszowie.

Aparat RTG wykrył coś dziwnego w kołach. Podejrzenia się potwierdziły
galeria

Aparat RTG wykrył coś dziwnego w kołach. Podejrzenia się potwierdziły 4 0

Ponad 61 kg bursztynu w kołach wjeżdżającego do Polski fiata znaleźli funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. W wykryciu kontrabandy pomógł im aparat RTG.

Świdnik z podobnym problemem jak Warszawa czy Lublin. "Musimy go rozwiązać w ten sam sposób"

Świdnik z podobnym problemem jak Warszawa czy Lublin. "Musimy go rozwiązać w ten sam sposób" 5 17

25 złotych miesięcznie od osoby – tyle od nowego roku zapłacą mieszkańcy Świdnika, którzy segregują śmieci. Dla tych, którzy tego nie robią stawka będzie podwójna. Tak w poniedziałek zdecydowała Rada Miasta Świdnik, obniżając tym samym stawkę „podwyższonej opłaty” z zaproponowanych przez burmistrza 75 zł na 50 zł.

Policyjna kontrola w Jaszczowie. Kierowca liczył, że uda się uciec

Policyjna kontrola w Jaszczowie. Kierowca liczył, że uda się uciec 0 1

W Jaszczowie policjanci z łęczyńskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania kierującemu volvo. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął jednak gwałtownie przyspieszać.

Słodków Trzeci: Peugeot zatrzymał się w rowie

Słodków Trzeci: Peugeot zatrzymał się w rowie 0 0

Kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, uderzyła w drzewo a następnie samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Tak będą wyglądać nowe pociągi dla województwa lubelskiego. Na jakich trasach będą kursować?

Tak będą wyglądać nowe pociągi dla województwa lubelskiego. Na jakich trasach będą kursować? 46 21

Co najmniej osiem klimatyzowanych pociągów elektrycznych kupi samorząd województwa lubelskiego, który w poniedziałek podpisał umowę z ich producentem. Przez rok będzie mógł jeszcze zwiększyć kontrakt o jeden lub dwa dodatkowe pojazdy. Producent namawia go, by dodatkowe pociągi miały napęd hybrydowy.

Ukraiński folk w klubie Graffiti. Koncert Odyn v Kanoe
11 grudnia 2019, 20:00

Ukraiński folk w klubie Graffiti. Koncert Odyn v Kanoe 0 2

11 grudnia o godz. 20 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert ukraińskiej formacji folkowej Odyn v Kanoe.

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Sytuacja jest jak w peletonie

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Sytuacja jest jak w peletonie 0 3

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.