Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 lutego 2017 r.
17:17

Puławy na czele rankingu zamożności

24 35 A A
W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce
W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce

Według danych Ministerstwa Finansów, miastem o najwyższych dochodach z podatków na jednego mieszkańca w województwie lubelskim są Puławy, które wyprzedziły m.in. Lublin, Białą Podlaską i Chełm. Wśród gmin najbogatszy w regionie jest Puchaczów w powiecie łęczyńskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W rankingu uwzględniono wszystkie gminy w Polsce. Najbogatszą z nich jest Kleszczów w woj. łódzkim, którego kasę zasila kopalnia węgla brunatnego i elektrownia „Bełchatów”. Tam wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca wyniósł w tym roku ponad 34 tys. zł, co jest krajowym ewenementem. Wśród miast prowadzą Polkowice, gdzie dochód na mieszkańca przekracza 6,1 tys. zł. Warszawa z kwotą 3,1 tys. zł znalazła się na 43. miejscu i jednocześnie pierwszym wśród miast wojewódzkich.

W województwie lubelskim najwyżej notowaną gminą (miejsce 16.) jest Puchaczów w powiecie łęczyńskim, a to za sprawa kopalni węgla kamiennego w Bogdance. Tam dochód podatkowy na mieszkańca wynosi obecnie nieco ponad 4 tys. zł.

Wśród miast Lubelszczyzny najwyższą lokatę zajmują Puławy (117. w kraju), znane z rozwiniętego przemysłu chemicznego, gdzie dochód na mieszkańca przekracza 2,2 tys. zł. Kolejne miejsce zajmuje Terespol (129) z wartością 2,2 tys. zł, a trzeci Lublin (337) z 1,7 tys. zł. Wśród miast wojewódzkich Lublin uplasował się na 13. miejscu – wyprzedził Białystok, Bydgoszcz i Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym tysiącu rankingu znalazło się jeszcze 18 miast naszego województwa. To: Dęblin (508 miejsce), Łuków (550), Lubartów (619), Krastynastaw (650), Stoczek Łukowski (675), Włodawa (706), Chełm (725), Biała Podlaska (747), Radzyń Podlaski (757), Biłgoraj (796), Zamość (813), Świdnik (866), Piaski (881), Łęczna (883), Nałęczów (895), Hrubieszów (932), Parczew (981) i Janów Lubelski (982).

Jedną z najbiedniejszych gmin w naszym województwie i całym kraju jest Tarnawatka (2426 miejsce) w powiecie tomaszowskim z dochodem 602 zł na mieszkańca. Wśród miast najniższe dochody z podatków notuje leżący w powiecie lubartowskim Kock (2416 miejsce i 612 zł). (rs) 

Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zaangażowany / 10 lutego 2017 o 17:38
0
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydent... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 13:03
0
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi... rozwiń
Avatar
mn / 9 lutego 2017 o 22:51
0
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  P... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 16:50
0
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 11:01
0
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:56
0
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
Avatar
i tyle / 8 lutego 2017 o 01:45
0
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
Avatar
chory / 6 lutego 2017 o 15:07
0
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 00:01
0
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 17:14
0
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
Avatar
Zaangażowany / 10 lutego 2017 o 17:38
0
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydenta Lecha Kaczyńskiego biegnąca od Żyrzyna do Parchatki jest moim zdaniem pomysłem rozsądnym. Dobrze by było, gdyby młodzi działacze społęczni tavy jak radny Kwapiński czy radny Matras podjęli sie pilotowania tej inicjatywy, myślę, że wielu mieszkańców Puław wsparłoby ją zarówno finansowo, jak i zbieraniem podpisów. To lepsze, niż wybrakowane mariny, czy puste ppnt.
Co z tego, że jest dochód, skoro przeznaczany jest nie wiadomo na co. Przecież można go przeznaczyć na bardziej społęcznie uzyteczne cele, np. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego powinien stanąć przed siedziba władz miasta, a pomnik wszystkich ofiar na cmentarzu wojskowym. Ponadto imieniem PRezydenta Lecha KAczyńskiego powinno się nazwać odpowiedni ciąg komunikacyjny przez miasto, nie mówię o trasie z zachodu na wschód, bo trzeba by "zabrać" ulice Marszałkowi Piłsudskiemu, ale ulica Prezydent... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 13:03
0
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi zadowolić. Tj. wiem, tylko nie mam jakichś paru miliardów, by zrobić to ładnie, funkcjonalnie i holistycznie... ;)
PKS wykończyli busiarze spod Cauflandu, a raczej ludzie, którzy przesiedli się do nich. Cóż biznes to biznes. Plac został przejęty w zeszłym roku i w ciągu kilku miesięcy nie da się postawić czegokolwiek. Moim zdaniem powinien tam powstać budynek uwzględniający przystanek autobusów dalekobieżnych, tj. z małą poczekalnią, toaletą i np automatem na kawę. Po jednostce powstały dziwne sklepy i sklepiki, bo Galeria Zielona wywaliła takie czynsze, że kto może to stamtąd spieprza gdzie się da. W sumie to nie wiem, co musiałoby tam powstać, by ludzi... rozwiń
Avatar
mn / 9 lutego 2017 o 22:51
0
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  Podobnie zmarnowano teren po jednostce wojskowej, pozwolono na zabudowanie terenu blaszakami... Jeśli ktoś  zajmuje urząd od kilkudziesięciu lat to przestaje się starać, walczyć.  Będzie tylko trwać.
W Puławach istnieje sporo podmiotów. Puławski Mostostal (1000 pracowników), fabryka leków dla zwierząt - Biowet, 5 instytutów naukowych, itd. Problemem jest jednak ekipa, która od rządzi od 30 lat, prezydent Grobel zajmował stanowisko już w latach 80.  Miasto nie wykorzystuje atutów, które posiada. Lub je traci, np. prezydent Grobel nie był zainteresowany bezpłatnym przejęciem puławskiego PKS (komunalizacją od Skarbu Państwa). Efekt? Utrata miejsc pracy. Obecnie w centrum miasta jest plac manewrowy dla szkoły jazdy. pusty dworzec straszy.  P... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 16:50
0
Czyli że PPNT nie był inwestycją? Dla półgłówków zapewne... Wg mnie lepszą niż aquapark. Na Azotach masz inwestycję rozpoczętą za prawie 400 milionów. Byłaby jeszcze elektrownia za prawie 2mld, ale ten popieprzony PiS dorwał się do władzy. Nepotyzm to plaga całego kraju, a PiS właśnie pokazał, że będzie jeszcze gorzej. Praktycznie zlikwidował niezależną służbę cywilną i teraz trzeba będzie najpierw zdobyć legitymację partyjną, żeby znaleźć pracę w administracji. A ogólnie administracja jako taka jest wrzodem tego miasta i państwa.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 11:01
0
PPNT super niewydajne i kosztowne przedsięwzięcie za nasze pieniadze. Tez zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. To nie znaczy ze będę tolerował buble, nepotyzm, wręcz debilizm, wywalanie pieniędzy w błoto. A inwestycje leza
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:56
0
No właśnie mi zależy na tym mieście, bo je uwielbiam. Dlatego coś robię, zamiast srać we własne gniazdo na forum publicznym. PPNT jest super przedsięwzięciem, Puławy są bardzo przyjazne ludziom, w tym osobom niepełnosprawnym (oby PKP szybko dostosowali!), i mam nadzieję, że żadne drzewo w tym mieście nie zostanie scięte.
Avatar
i tyle / 8 lutego 2017 o 01:45
0
A co do puławskich Instytutów to naprawdę radzę zajrzeć do literatury fachowej, albo chociaż na ich strony. Osiągnięć mają dużo i to kalibru europejskiego, a nawet światowego.
Avatar
chory / 6 lutego 2017 o 15:07
0
J.Ś napisał:
$ napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Pytanie tylko co z tego wynika, co my jako mieszkańcy miasta mamy z tego, że dochód z podatków jest tak wysoki? Czy za tym idą inwestycje, poprawa jakości życia czy choćby widoczna redukcja zadłużenia miasta? Prawda jest taka, że mamy fatalne drogi, zapuszczone, wręcz zdewastowane centrum (Piłsudskiego i Centralna) kiepską opiekę zdrowotną (przychodnie w fatalnym stanie, szpital - powiatowy, ale gorzej niż fatalny) a w ostatnim czasie zamieszanie z siecią szkół (jaki to problem dla "bogatego" miasta). J.Ś
 Wystarczy wybrać się do innych miast, pomieszkać  i zobaczysz różnicę. Puławy to jedno z lepszych miast do życia po tej stronie Wisły. Wielu przyjezdnych widzi to od razu, że jest to zamożne miasto
Akurat mam możliwośc spojrzenia na to z perspektywy osoby pracującej w wielu miejscach w Polsce, zarówno naa zachód od Wisły jak i na wschód. Do Pulaw zawitałem jakieś 12 lat temu, to był mój pierwszy kontakt z tym iastem i owszem, robiło całkiem sympatyczne wrażenie, jednak czas leci, świat się zmienia. Doskonale widac to porównując miasta Podkarpacia (Krosno, Dębica, Mielec, Stalowa Wola) czy wschodniej Małopolski (Gorlice, Grybów, Wojnicz). O Rzeszowie czy Nowym Saczu nawet nie wspomne. Dobre drogi, nie tylko w miastach ale równiez w okolicy, gospodarka oparta nie na jednym podmiocie (ZA), faktyczne osiągnięcia stref przemysłowych (Mielec). Ogólne bardzo dobre wrażeni. Na Lubelszczyźnie równiez mońza szukac przykładów lepszego wykorzystania szans, np w Biłgoraju ;) A Puławy? Strefa ekonomiczna w ktorej buduje się place manewrowe szkoły jazdy, PPNT z agencją reklamy, magazynami? Marina do remontu i zupełnie nie widze jej sensu, skwer istne bagno, centrum zdewastowane, bez miejsc parkingowych z zamykającymi się lokalami, blaszana dolina gdzie nie ma szans na normalne poruszanie w godzinach szczytu? To jest to piekno Puław? Moze dodac jescze zapuszczony ogród dolny i łache wiślaną? Krzywe chodniki pamiętajace PRL? Szpital gdzie na każdym oddziale straszy syf i kiła? Niestety można by tak długo.
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie
Chyba nie byłeś na kardiologii gdzie jest czysto i przytulnie rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 00:01
0
Najlepiej zdyskredytować kogoś ze chlebodawcy, że za kasę, trolling. Człowieku sam trolujesz i oceniasz swoim poziomem. Wyimaginuj sobie, że naprawdę komuś może zalezec jeszcze na naszym mieście i nie wszystko robi się za kasę.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 17:14
0
do nauki, po pierwsze pisania i czyatnia ;) Bo w końcu jako rzecznik PPNT trzeba pokazywac jakis poziom. A tak na marginesie, podziwiam zaangażowanie w pracę, w niedziele po godzinach tak bronić chelbodawców, naprawde godne podziwu.  Nooo... ćwicz, ćwicz, bo umiejętność pisania obowiązuje od I klasy podstawówki. Niektórzy zarabiają w PPNT, inni trollingiem...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 15 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!