Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 września 2018 r.
15:05

Puławy: Nie było prądu w nowej wiacie. Już wiadomo dlaczego

Autor: Zdjęcie autora rs
48 19 A A
W gniazdach USB do ładowania m.in. telefonów komórkowych pracownicy ZDM znaleźli popiół i pozostałości po papierosach. Wkładanie ich w miejsca do tego nieprzeznaczone może powodować awarie
W gniazdach USB do ładowania m.in. telefonów komórkowych pracownicy ZDM znaleźli popiół i pozostałości po papierosach. Wkładanie ich w miejsca do tego nieprzeznaczone może powodować awarie (fot. UM Puławy)

Solarna wiata, która stanęła na placu Chopina w Puławach przeszła odbiór techniczny. Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że jest już sprawna. Przywrócono prąd w gniazdach ładowarek. Niestety, niektórzy użytkownicy nie potrafią z niej korzystać w cywilizowany sposób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie ławki pod nową wiatą, wartą ponad 31 tys. złotych, stały się najbardziej obleganym miejscem na placu. Korzystanie z niej polubiła puławska młodzież, która jako pierwsza odkryła problem z prądem. Ładowarki z gniazdami USB do urządzeń elektronicznych odmówiły posłuszeństwa już na drugi dzień po zamontowaniu (w środę 5 września). Jak informuje Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM, solarna wiata przeszła już odbiór techniczny i jest w pełni sprawna. Co zatem było przyczyną awarii?

– W gniazdach USB znaleźliśmy papierosowy popiół i pety. Gdy wkłada się do nich nieodpowiednie rzeczy, bezpiecznik odcina dopływ prądu. Dlatego apeluję do wszystkich użytkowników tej ławki o korzystanie z niej w odpowiedni sposób – mówi Stolarski. – Zdaję sobie sprawę z tego, że wyobraźnia młodych mieszkańców nie zna granic, ale liczę na to, że to miejsce nie zostanie zniszczone – dodaje.

Czy odcinanie dopływu prądu do gniazd jest efektem jedynie ich niewłaściwego użytkowania, nie wiadomo. Jeśli okaże się, że prąd wyłącza się także z innych powodów - może stać się to przedmiotem reklamacji i napraw gwarancyjnych. Na razie ZDM zapewnia, że po każdym przypadku odcięcia, prąd będzie przywracany.

Przypominamy, że oprócz dwóch ławek, zadaszenia z panelem fotowoltaicznym, akumulatorem i stołem z szachownicą, do dyspozycji osób korzystających z wiaty jest także 6 gniazd USB, dwie ładowarki indukcyjne do ładowania bezprzewodowego oraz gniazdo 12V (typu zapalniczka samochodowa). Wiatę dostarczyła firma Elektro Alex z Podlasia. Był to jeden z projektów wybranych w trakcie ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
staszek / 11 września 2018 o 16:50
+19
już jakiejś kur..wie przeszkadzało gimbusy jeb..ane w *** sobie wsadź te pety ......
Avatar
MMM / 12 września 2018 o 00:32
+9
Cokolwiek miasto zrobi i tak dlugo to nie przetrwa. Nie ma znaczenia to wszystko zostanie rozje..ne przez nasz kwiat ten taki najwspanialszy .To oni w przyszlosci maja zapracowac na nasze emerytury,juz sie boje co bedzie dalej. Uwage zwrocisz  bo dzieciak nie potrafi sie zachowac, wina nauczyciela. Mamusia przyleci z pretensjami zamiast lomot spuscic, i zadbac o dzieciaka, wychowuja sie na ulicy. Powstanie cos nowego, co sluzyc ma spoleczenstwu niestety dlugo nie bedzie funkcjonowalo. Taka nasza przyszloscczeka ciezka!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wq / 12 września 2018 o 08:25
+4
Czekamy na wypowiedz radnego Maja w tej sprawie.Przeca zna się na wszystkim...
Avatar
lolo / 12 września 2018 o 08:23
+4
Czy Pan radny Maj zaapelował juz o rozwiązania systemowe w sprawie ławki?
Avatar
Xl / 11 września 2018 o 21:20
+4
To już nie pierwsza rzecz niszczona n tym placu. Kiedyś był tam zegar słoneczny - już go nie ma. Był tzw. wodopoj - już go nie ma . Jeszcze jest ławka od czy będzie? W tym mieście szkoda pieniędzy wydawać na coś czego sami nie potrafimy uszanować. Składajcie wnioski miasto buduje a idioci niszczą.
Avatar
antybaran / 11 września 2018 o 22:24
+3
Najlepiej zgonić na młodzież. A może jakieś dziadki przyszły na partyjkę szachów i myślały, że szczelinki usb to takie blaszki do gaszenia petów. Na przykład mój dziadek nie wie co to jest USB ani do czego służy wiec moglby np on tak zrobić.
No a stary nie wie co to gumki i do czego służą..
Avatar
Gość / 11 września 2018 o 21:35
+3
Za komuny takich oszołomów blondyna uczyła rozumu a teraz nawet jej nie można za bardzo użyć...!?
Avatar
Rysiek / 12 września 2018 o 21:35
+1
''stały się najbardziej obleganym miejscem na placu.'' Hahahahaha logika być trudna... Czy naprawdę to było aż takie trudne do przewidzenia? Postawiliście jeden wyróżniający się obiekt na placu w centrum miasta właściwie pomiędzy dwoma szkołami który większość traktuje jako ŁAWECZKI Z DACHEM. Zróbcie coś pożytecznego i zajmijcie się nie wiem tymi małolatami co walą alkohol pod nosem straży miejskiej mającymi często znacznie mniej niż 18 lat czy coś.
 Popieram Twoją wypowiedź w 100% 
Avatar
Endurroo / 12 września 2018 o 21:33
+1
''stały się najbardziej obleganym miejscem na placu.'' Hahahahaha logika być trudna... Czy naprawdę to było aż takie trudne do przewidzenia? Postawiliście jeden wyróżniający się obiekt na placu w centrum miasta właściwie pomiędzy dwoma szkołami który większość traktuje jako ŁAWECZKI Z DACHEM. Zróbcie coś pożytecznego i zajmijcie się nie wiem tymi małolatami co walą alkohol pod nosem straży miejskiej mającymi często znacznie mniej niż 18 lat czy coś.
Avatar
Gucci Gang / 12 września 2018 o 21:18
+1
Cokolwiek miasto zrobi i tak dlugo to nie przetrwa. Nie ma znaczenia to wszystko zostanie rozje..ne przez nasz kwiat ten taki najwspanialszy .To oni w przyszlosci maja zapracowac na nasze emerytury,juz sie boje co bedzie dalej. Uwage zwrocisz  bo dzieciak nie potrafi sie zachowac, wina nauczyciela. Mamusia przyleci z pretensjami zamiast lomot spuscic, i zadbac o dzieciaka, wychowuja sie na ulicy. Powstanie cos nowego, co sluzyc ma spoleczenstwu niestety dlugo nie bedzie funkcjonowalo. Taka nasza przyszloscczeka ciezka!!!!!!!!!!!!!!!
 Tak! Bo przecież dzieci i młodzież trzeba bić nie wychowywać genialne... doprawdy gratuluję głupoty. 
 Tak! Bo przecież dzieci i młodzież trzeba bić nie wychowywać genialne... doprawdy gratuluję głupoty.  rozwiń
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 21 września 2018 o 10:05
0
Tylko Paweł MAJ! Cezary Kruk
Avatar
Hubert / 21 września 2018 o 08:04
0
Podobnie było z tzw."poidełkami".
Avatar
Zula / 14 września 2018 o 10:43
0
Ale to buraczane miasto. Aż mi wstyd, że jestem jego mieszkanką.
Avatar
Gość / 13 września 2018 o 11:41
0
za te pieniądze można by postawić 9 kW elektrownię....
Avatar
Popek / 12 września 2018 o 22:51
0
Gnoje bezstresowo chowane
Avatar
Rysiek / 12 września 2018 o 21:35
+1
''stały się najbardziej obleganym miejscem na placu.'' Hahahahaha logika być trudna... Czy naprawdę to było aż takie trudne do przewidzenia? Postawiliście jeden wyróżniający się obiekt na placu w centrum miasta właściwie pomiędzy dwoma szkołami który większość traktuje jako ŁAWECZKI Z DACHEM. Zróbcie coś pożytecznego i zajmijcie się nie wiem tymi małolatami co walą alkohol pod nosem straży miejskiej mającymi często znacznie mniej niż 18 lat czy coś.
 Popieram Twoją wypowiedź w 100% 
Avatar
Endurroo / 12 września 2018 o 21:33
+1
''stały się najbardziej obleganym miejscem na placu.'' Hahahahaha logika być trudna... Czy naprawdę to było aż takie trudne do przewidzenia? Postawiliście jeden wyróżniający się obiekt na placu w centrum miasta właściwie pomiędzy dwoma szkołami który większość traktuje jako ŁAWECZKI Z DACHEM. Zróbcie coś pożytecznego i zajmijcie się nie wiem tymi małolatami co walą alkohol pod nosem straży miejskiej mającymi często znacznie mniej niż 18 lat czy coś.
Avatar
Gucci Gang / 12 września 2018 o 21:18
+1
Cokolwiek miasto zrobi i tak dlugo to nie przetrwa. Nie ma znaczenia to wszystko zostanie rozje..ne przez nasz kwiat ten taki najwspanialszy .To oni w przyszlosci maja zapracowac na nasze emerytury,juz sie boje co bedzie dalej. Uwage zwrocisz  bo dzieciak nie potrafi sie zachowac, wina nauczyciela. Mamusia przyleci z pretensjami zamiast lomot spuscic, i zadbac o dzieciaka, wychowuja sie na ulicy. Powstanie cos nowego, co sluzyc ma spoleczenstwu niestety dlugo nie bedzie funkcjonowalo. Taka nasza przyszloscczeka ciezka!!!!!!!!!!!!!!!
 Tak! Bo przecież dzieci i młodzież trzeba bić nie wychowywać genialne... doprawdy gratuluję głupoty. 
 Tak! Bo przecież dzieci i młodzież trzeba bić nie wychowywać genialne... doprawdy gratuluję głupoty.  rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 10:52
0
Nie wiem co się dzieje z tym miastem. W latach 90-tych (moja edukacja) było ok, Chemik, Czartorych. Czyżby wszyscy ludzie na poziomie powyjeżdżali? Widać to w każdych ostatnich wyborach na prezydenta i radnych.
Avatar
Janusz biznesu / 12 września 2018 o 09:36
+1
Dziwne, Janusz ma wszędzie kamery i nie dojżał biedaczyna. Ciekawe od kiedy popiół z papierosa przewodzi prąd powodując zwarcie. Miasto udaje, ża kupiło sprawną wiatę, ciekawe ile mają Watów panele i czy są w stanie obsłużyć 6 stanowisk ładowania? Ktoś tu swoją niewiedzę i brak profesjonalizmu próbuje ukryć i zwala na młodzież, powinien uszkodzenie mienia zgłosić na Policję.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 0

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 11 2

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 11 6

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 7 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 5

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 24 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 40 13

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta