Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2019 r.
14:45

Puławy świętują rocznicę odzyskania niepodległości [zdjęcia]

43 10 A A

101 lat temu, po latach zaborów, odrodziła się II Rzeczpospolita. Z okazji tej rocznicy, puławianie wzięli udział we mszach za ojczyznę, złożyli kwiaty pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości i wspólnie zaśpiewali hymn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj Święto Niepodległości. Puławskie ulice oraz wiele domów zdobią biało-czerwone flagi. Oficjalne uroczystości odbyły się tradycyjnie na osiedlu Włostowice. Po mszy w kościele pw. św. Józefa, władze miasta i powiatu, w otoczeniu pocztów sztandarowych, harcerzy, dzieci i młodzieży, środowisk kombatanckich i patriotycznych udały się na plac przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Tam zgromadzeni wysłuchali hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówień prezydenta Puław, Pawła Maja oraz listu wojewody lubelskiego, Przemysława Czarnka.

– Nasze jutro zależy od współpracy nas wszystkich, współdziałania dla wspólnego dobra, jakim jest nasze miasto. Bądźmy silni jednością, bądźmy zawsze razem – zachęcał Paweł Maj, podkreślając, że 11 listopada przypomina o tym, czym jest patriotyzm, polska kultura i tożsamość. – Świętujmy dzisiaj dzień naszej chwały i pamiętamy o tym, że największym skarbem jest wolność i niezależność. Obyśmy na zawsze pozostali wolnym, niezawisłym narodem – mówił prezydent miasta.

Z kolei występujący w imieniu odchodzącego ze swojego stanowiska wojewody lubelskiego, Mariusz Wicik, podkreślał niezłomność ducha polskiego narodu, który zmagając się z wieloma przeciwnościami, zwyciężył.

Wiązanki przed pomnikiem złożyli m.in. starosta Danuta Smaga, przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier, przewodniczący rady powiatu Janusz Wawerski, poseł Krzysztof Szulowski, prezydent Paweł Maj, Sławomir Kamiński z NSZZ Solidarność, Wojciech Kuba z Towarzystwa Przyjaciół Puław, przedstawiciel wojewody Mariusz Wicik, Bogdan Ambrożkiewicz z Forum Obywatelskigo, radna Ewa Wójcik (PSPP), a także puławska młodzież ze szkół podstawowych i średnich, ośrodków szkolno-wychowawczych, reprezentanci służb mundurowych i inni.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 21:44
Szacun dla księdza co kazanie mówił. Polityczne kazanie bez polityki. Mało ludzi tak potrafi.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 21:53
O w morde sami smutni sterani życiem ludzie sprawiający wrażenie że mają juz serdecznie dość i taka też uroczystość - no jeden tylko nadwyraz z siebie zadowolony oj zadowolony - ciekawe dlaczego
Avatar
Rata / 12 listopada 2019 r. o 08:16
To chyba jedyny Cygan co ma rentę z ZUS a nie z opieki społecznej. Swoi nie bardzo za nim przepadają.
Avatar
olo / 12 listopada 2019 r. o 07:24
Rozumiem, że ten cygan ze zdjęcia z naszą flagą narodową kocha Polskę za socjal, michę które ten naród mu daje?! Kojarzę gościa z TV Puławskiej i jego pamiętne teksty, że mu się należy.... bo on schorowany, bo on ma zaświadczenia od lekarzy.... Sorry ale wg mnie nie jest przypadkiem, że ta społeczność ma we krwi branie...
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 07:09
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 21:51
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:24
Grała na placu Chopina
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:13
Chmmmm, gdzie znajduje się grubo opłacana orkiestra dęta Puławska..... Koniec roku brak pieniędzy?
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 22:24
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 00:45
No taaa, redaktor na pierwsze zdjęcie dał oczywiście cygana, bo jakże by inaczej... Poprawnosc polityczna za mocno weszła???
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 22:24
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 21:53
O w morde sami smutni sterani życiem ludzie sprawiający wrażenie że mają juz serdecznie dość i taka też uroczystość - no jeden tylko nadwyraz z siebie zadowolony oj zadowolony - ciekawe dlaczego
Avatar
Rata / 12 listopada 2019 r. o 08:16
To chyba jedyny Cygan co ma rentę z ZUS a nie z opieki społecznej. Swoi nie bardzo za nim przepadają.
Avatar
olo / 12 listopada 2019 r. o 07:24
Rozumiem, że ten cygan ze zdjęcia z naszą flagą narodową kocha Polskę za socjal, michę które ten naród mu daje?! Kojarzę gościa z TV Puławskiej i jego pamiętne teksty, że mu się należy.... bo on schorowany, bo on ma zaświadczenia od lekarzy.... Sorry ale wg mnie nie jest przypadkiem, że ta społeczność ma we krwi branie...
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 07:09
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 r. o 00:45
No taaa, redaktor na pierwsze zdjęcie dał oczywiście cygana, bo jakże by inaczej... Poprawnosc polityczna za mocno weszła???
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 21:51
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 21:44
Szacun dla księdza co kazanie mówił. Polityczne kazanie bez polityki. Mało ludzi tak potrafi.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:24
Grała na placu Chopina
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:13
Chmmmm, gdzie znajduje się grubo opłacana orkiestra dęta Puławska..... Koniec roku brak pieniędzy?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

W weekend u siebie sezon zaczynają koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS zagra z KS Basket 25 sp. z o.o. Bydgoszcz. Drugi raz przed własną publicznością wystąpią także zawodnicy Startu. A dodatkowo kibice będą mogli już w piątek obejrzeć spotkanie siatkarzy LUK Lublin z Jastrzębskim Węglem.

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Chcesz się przenieść do Zamościa? Nie ma sprawy. Pojawią się problemy na macierzystej uczelni? Pomożemy je rozwiązać. Akademia Zamojska zachęca studentów, by skorzystali z jej oferty, kusząc np. miejscem w akademiku nawet za... symboliczną złotówkę.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Zaczęły się przygotowania do otwarcia lodowiska Icemania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to łyżwiarze wjadą tutaj pod koniec przyszłego tygodnia.

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta
galeria

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta