Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 listopada 2019 r.
14:45

Puławy świętują rocznicę odzyskania niepodległości [zdjęcia]

43 10 A A

101 lat temu, po latach zaborów, odrodziła się II Rzeczpospolita. Z okazji tej rocznicy, puławianie wzięli udział we mszach za ojczyznę, złożyli kwiaty pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości i wspólnie zaśpiewali hymn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj Święto Niepodległości. Puławskie ulice oraz wiele domów zdobią biało-czerwone flagi. Oficjalne uroczystości odbyły się tradycyjnie na osiedlu Włostowice. Po mszy w kościele pw. św. Józefa, władze miasta i powiatu, w otoczeniu pocztów sztandarowych, harcerzy, dzieci i młodzieży, środowisk kombatanckich i patriotycznych udały się na plac przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Tam zgromadzeni wysłuchali hymnu państwowego oraz okolicznościowych przemówień prezydenta Puław, Pawła Maja oraz listu wojewody lubelskiego, Przemysława Czarnka.

– Nasze jutro zależy od współpracy nas wszystkich, współdziałania dla wspólnego dobra, jakim jest nasze miasto. Bądźmy silni jednością, bądźmy zawsze razem – zachęcał Paweł Maj, podkreślając, że 11 listopada przypomina o tym, czym jest patriotyzm, polska kultura i tożsamość. – Świętujmy dzisiaj dzień naszej chwały i pamiętamy o tym, że największym skarbem jest wolność i niezależność. Obyśmy na zawsze pozostali wolnym, niezawisłym narodem – mówił prezydent miasta.

Z kolei występujący w imieniu odchodzącego ze swojego stanowiska wojewody lubelskiego, Mariusz Wicik, podkreślał niezłomność ducha polskiego narodu, który zmagając się z wieloma przeciwnościami, zwyciężył.

Wiązanki przed pomnikiem złożyli m.in. starosta Danuta Smaga, przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier, przewodniczący rady powiatu Janusz Wawerski, poseł Krzysztof Szulowski, prezydent Paweł Maj, Sławomir Kamiński z NSZZ Solidarność, Wojciech Kuba z Towarzystwa Przyjaciół Puław, przedstawiciel wojewody Mariusz Wicik, Bogdan Ambrożkiewicz z Forum Obywatelskigo, radna Ewa Wójcik (PSPP), a także puławska młodzież ze szkół podstawowych i średnich, ośrodków szkolno-wychowawczych, reprezentanci służb mundurowych i inni.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 21:44
+1
Szacun dla księdza co kazanie mówił. Polityczne kazanie bez polityki. Mało ludzi tak potrafi.
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 21:53
0
O w morde sami smutni sterani życiem ludzie sprawiający wrażenie że mają juz serdecznie dość i taka też uroczystość - no jeden tylko nadwyraz z siebie zadowolony oj zadowolony - ciekawe dlaczego
Avatar
Rata / 12 listopada 2019 o 08:16
0
To chyba jedyny Cygan co ma rentę z ZUS a nie z opieki społecznej. Swoi nie bardzo za nim przepadają.
Avatar
olo / 12 listopada 2019 o 07:24
0
Rozumiem, że ten cygan ze zdjęcia z naszą flagą narodową kocha Polskę za socjal, michę które ten naród mu daje?! Kojarzę gościa z TV Puławskiej i jego pamiętne teksty, że mu się należy.... bo on schorowany, bo on ma zaświadczenia od lekarzy.... Sorry ale wg mnie nie jest przypadkiem, że ta społeczność ma we krwi branie...
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 07:09
0
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 21:51
0
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 17:24
0
Grała na placu Chopina
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 17:13
0
Chmmmm, gdzie znajduje się grubo opłacana orkiestra dęta Puławska..... Koniec roku brak pieniędzy?
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 22:24
-1
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 00:45
-1
No taaa, redaktor na pierwsze zdjęcie dał oczywiście cygana, bo jakże by inaczej... Poprawnosc polityczna za mocno weszła???
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 22:24
-1
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi!
 Wzywam pana Pawła Maja do publicznej odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 21:53
0
O w morde sami smutni sterani życiem ludzie sprawiający wrażenie że mają juz serdecznie dość i taka też uroczystość - no jeden tylko nadwyraz z siebie zadowolony oj zadowolony - ciekawe dlaczego
Avatar
Rata / 12 listopada 2019 o 08:16
0
To chyba jedyny Cygan co ma rentę z ZUS a nie z opieki społecznej. Swoi nie bardzo za nim przepadają.
Avatar
olo / 12 listopada 2019 o 07:24
0
Rozumiem, że ten cygan ze zdjęcia z naszą flagą narodową kocha Polskę za socjal, michę które ten naród mu daje?! Kojarzę gościa z TV Puławskiej i jego pamiętne teksty, że mu się należy.... bo on schorowany, bo on ma zaświadczenia od lekarzy.... Sorry ale wg mnie nie jest przypadkiem, że ta społeczność ma we krwi branie...
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 07:09
0
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi!
 Dlaczego pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj nie wyrzuci z pracy pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz z PiS. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS kierowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się FAŁSZOWANIEM PODPISÓW oraz dokonała ordynarnego PLAGIATU pracy magisterskiej! Wzywam pana Pawła Maja do odpowiedzi! rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2019 o 00:45
-1
No taaa, redaktor na pierwsze zdjęcie dał oczywiście cygana, bo jakże by inaczej... Poprawnosc polityczna za mocno weszła???
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 21:51
0
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy PLAGIATOR to jednocześnie ZŁODZIEJ i OSZUST. Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS to PLAGIATORK, OSZUST i ZŁODZIEJ! Jest Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach, radną Rady Powiatu Puławy z PiS. Podlega bezpośrednio pod Prezydenta Miasta Puławy pana Pawła Maja. Ale panu Majowi fakt, że Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 10 jest OSZUSTKA i PLAGIATORKA kommpletnie nie przeszkadza! Podobnie jak towarzyszowi Krzysztofowi Szulowskiemu z PiS. Bolszewikom z PiS takie rzeczy nigdy nie przeszkadzają. Dla oszustów i zlodziei z PiS obowiązują prymitywne normy morale! Mierni, bierni ale wierni. I akurat dla komucha Krzysztofa Szulowskiego z PiS Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS te zdegenerowane normy moralne spełnia znakomicie! Mierni, Bierni ale Wierni! W PiS jest tak samo jak w PZPR!
Żołnierze AK czyli przydupas towarzysza Jerzego Lenartowicz z PZPR pan Bogusław Gołuński lat 65 oraz Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS lat 56 uczestniczyli w uroczystościach. Bardzo ciekawe, że 90 procent rzekomych żołnierzy AK z Puław urodziło się po wojnie. Do niedawna osoby te nie miały elementarnych zainteresowań Armią Krajową, patriotyzmem i tradycją niepodległościową. A teraz robią za rzekomych AK- owców. Tu warto przypomnieć, że Pani Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS dokonała ordynarnego PLAGIATORKU pracy magisterskiej. Każdy... rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 21:44
+1
Szacun dla księdza co kazanie mówił. Polityczne kazanie bez polityki. Mało ludzi tak potrafi.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 17:24
0
Grała na placu Chopina
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 17:13
0
Chmmmm, gdzie znajduje się grubo opłacana orkiestra dęta Puławska..... Koniec roku brak pieniędzy?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 18 4

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 22 11

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 7

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 29 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 8

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 45 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 10 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?