Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 stycznia 2016 r.
10:28

Radni nie boją się związkowców. Dyrektor szpitala ma zielone światło na zwolnienia

0 26 A A
Iwona Kęsik w imieniu związkowców apelowała do sumienia radnych, by ci nie pozwolili na zwolnienia w szpitalnej administracji (fot. Radosław Szczęch)
Iwona Kęsik w imieniu związkowców apelowała do sumienia radnych, by ci nie pozwolili na zwolnienia w szpitalnej administracji (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi większością głosów wyrazili zgodę na zmianę statutu SP ZOZ, która umożliwia dyrektorowi dokonanie cięć w szpitalnej administracji. Nie pomogły apele związkowców, którzy zapowiadali, że o wyniku głosowania poinformują wyborców.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed środowym głosowaniem w sprawie przyjęcia tej uchwały ze strony radnych padło wiele pytań.

– Nie otrzymałem informacji, jak ta zmiana przełoży się na sytuację finansową szpitala. Nie rozumiem jak można zlikwidować dział kadr, który jest jednym z najważniejszych elementów SP ZOZ, czy zwolnić dyrektora z wyższym wykształceniem ekonomicznym (chodzi o zastępcę dyrektora ds. ekonomicznych Wojciecha Tarłowskiego – red.). Nie poprę tej uchwały, bo ona krzywdzi ludzi – mówił radny Gajek.

Na wątpliwości formalno-prawne dotyczące sposobu przeprowadzania zaproponowanych zmian zwracał natomiast uwagę radny Andrzej Mitruczuk.

– Te manewry personalne rozpoczęły się zanim ta uchwała została poddana pod głosowanie. To jest w pewnym sensie szantaż rady powiatu. Proszę także o ekspertyzę prawną dotyczącą przeprowadzonego w SP ZOZ audytu. Interesuje mnie to kto go przeprowadził, na jakiej podstawie i ile kosztował.

Część radnych sprawiała wrażenie zaskoczonych skalą zmian organizacyjnych w szpitalu. Byli przekonani, że oprócz administracji dyrektor będzie chciał przy okazji połączyć część oddziałów. O korzyści wynikające z ograniczenia ilości pracowników biurowych pytał m.in. radny Marcin Pisula.

Lidia Twardowska zwróciła uwagę na fakt, że obecnie w całym puławskim SP ZOZ w ciągu najbliższych czterech lat prawa do emerytury nabędzie około 250 pracowników. – Jeśli te osoby odejdą, restrukturyzacja może być o wiele większa, niż się spodziewamy – mówiła, apelując by do zwolnień podchodzić z większą ostrożnością.

W emocjonalnym tonie Iwona Kęsik z Komitetu Obrony Pacjentów i Szpitala Puławskiego opowiedziała o trudnej, osobistej sytuacji zwalnianych osób. Przypomniała, że w przeszłości dla dobra szpitala zrzekły się przysługujących im dodatków i podwyżek. Ostrzegła także dyrektora o możliwych procesach przed sądem pracy.

Dyrektor broni pomysłu

W obronie nowego statutu oraz swoich zamierzeń dotyczących dalszych reform puławskiego szpitala wystąpił dyrektor Piotr Rybak. Zarzuty wobec programu naprawczego nazwał „czarnowidztwem”, zapewnił o legalności podejmowanych działań oraz ich konieczności.

– Ja wiem, że to są trudne decyzje, ale dzięki już podjętym działaniom nasz wynik finansowy za ostatnie półrocze jest bliski zeru. Było to możliwe m.in. dzięki zmianom w umowach i nadwykonaniom. Odzyskujemy naszą wiarygodność finansową i nie musimy się już bać o to, że zablokowane zostaną środki na zakup leków, czy wynagrodzenia dla pracowników. Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor, który przedstawiając pozytywne efekty ostatnich decyzji, zachęcał do zgody na kolejne.

Koalicja PiS i PSL za zmianami

Ostatecznie za zmianą statutu zagłosowało 13 radnych, 5 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Wśród tych, którzy poparli dyrektora byli: Leszek Gorgol, Roman Krawczak, Bogdan Krześniak, Grzegorz Kuna, Arkadiusz Małecki, Witold Popiołek, Przemysław Pytlak, Janusz Wawerski, Zbigniew Wójciak, Albin Zasada, Jan Ziomka, Marian Żaba oraz Danuta Smaga. Przeciw zagłosowali: Paweł Gajek, Maria Kłopotowska, Andrzej Mitruczuk, Marcin Pisula i Lidia Twardowska. Od głosu wstrzymali się: Zbigniew Kiełb, Bożena Strzelecka, Wojciech Kuba i Elżbieta Seredyn.

Opinie radnych w sprawie nowego statutu szpitala są podzielone. Negatywnie na ich temat wypowiadał się m.in. Andrzej Mitruczuk (w środku). Głosy przeciw zmianom były jednak w mniejszości (fot. Radosław Szczęch)
Opinie radnych w sprawie nowego statutu szpitala są podzielone. Negatywnie na ich temat wypowiadał się m.in. Andrzej Mitruczuk (w środku). Głosy przeciw zmianom były jednak w mniejszości (fot. Radosław Szczęch)

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:43
0
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powiatu dopiero za 3-4 miesiące, bo stenogramy z sesji z takim poślizgiem dla nas szarych zwykłych ludzi osiągalne...a za 4 miesiące napisze się kolejny już "artykuł" a o tym nikt nie będzie pamiętał. Sesja faktycznie w znacznej części dotyczyła zmian w statucie szpitala. Dzięki tym zmianom pan Piotr Rybak w tej gazecie cytowany w artykule z dnia 07.07.2015 mówiący o sobie z nadprzyrodzoną skromnością: "zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność" - do realizacji swojej misji nie będzie potrzebował ani kierownika działu kadr ani zastępcy dyrektora do spraw finansowo-ekonomicznych. Rzecz dotyczy szpitala zatrudniającego chyba 1000 osób i zadłużonego chyba na 70 mln złotych polskich, wymagającego pilnej, dobrej zmiany na lepsze. Poza główną księgową nikt w tym szpitalu nie ma wystarczającego wyższego przygotowania finansowego i ekonomicznego!!! Dobry elektryk też jest potrzebny ale w innym dziale. A o kadrach będą decydowały jak słyszałam na sesji- nieformalne, doraźne robocze 1-2 osobowe "komisje audytorskie" z Łęcznej i Krasnegostawu a może też i z Milejowa? Na sesji mówiono o stanowiskach wynikających ze statutu szpitala, a nie o konkretnych ludziach zajmujących w historii szpitala te stanowiska. I nie słyszałam żeby w przytoczonym kontekście nazwisko byłego zastępcy dyrektora wymienione przez redaktora Szczęcha padło nawet między wierszami z ust któregokolwiek radnego. Redaktor Szczęch być może zakłada, że durnemu ludowi durna informacja wystarczy. A to gdzie będziemy się leczyć na starość, kto i gdzie będzie leczył nasze dzieci i wnuki- to już redaktora Szczęcha przerasta. Pojedzie się leczyć do Lublina do Szpitala. Albo nawet i do Warszawy.
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powia... rozwiń
Avatar
gosć / 29 stycznia 2016 o 15:36
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:25
0
Wstyd że mamy PIS u władzy. Wstyd, wstyd, wstyd i hańba. Wstyd że Twardowska jest z PIS. Wstyd należeć do tej barbarzyńskiej partii i mieć coś z nią wspólnego. Niech mi tylko jakiś PISior coś powie to zrobię to co oni robią. Zbluzgam od stóp do głów. Banda oszustów i obłudników. Precz z PIS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:04
0
O pan SAK się odezwał. A na radzie powiatu jakoś pana nie było. To co broni pan tego szpitala czy siebie promuje?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:00
0

W ZOZ w Puławach wygenerował przez ostatnie kilkanaście lat zadłużenie w wysokości 54 mln zł, a jego kontrakt roczny to 75 mln!!!  

Avatar
TGR / 29 stycznia 2016 o 12:51
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat tem... rozwiń

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:10
0
,,Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor''. Byłem, widziałem i gówno prawda -BRAK SŁÓW.
Avatar
gosć / 28 stycznia 2016 o 17:39
0

Czarno to widze reformy Dyrektora Cudotworca sie znalazl   od siedmiu bolesci  Ciekawe gdzie nabyl takich umiejetnosci NIECH POWIE ILE SZPITALI URATOWAL SWOIMI METODAMI I SIE POCHWALI nic  tylko mydli oczy a radni to   lykaja wszystko co im powie NIE WSZYSCY OCZYWISCIE  SZOK :(

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:07
0
Starosta nic tu nie ma do gadania, radni PiSu decydują niestety
Avatar
PYRA / 28 stycznia 2016 o 15:12
0

 STAROSTO OBODZ SIE !!!!!!!!!! BEDZIESZ PAN MIAL REKE W NOCNIKU ALE BEDZIE ZA POZNO

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:43
0
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powiatu dopiero za 3-4 miesiące, bo stenogramy z sesji z takim poślizgiem dla nas szarych zwykłych ludzi osiągalne...a za 4 miesiące napisze się kolejny już "artykuł" a o tym nikt nie będzie pamiętał. Sesja faktycznie w znacznej części dotyczyła zmian w statucie szpitala. Dzięki tym zmianom pan Piotr Rybak w tej gazecie cytowany w artykule z dnia 07.07.2015 mówiący o sobie z nadprzyrodzoną skromnością: "zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność" - do realizacji swojej misji nie będzie potrzebował ani kierownika działu kadr ani zastępcy dyrektora do spraw finansowo-ekonomicznych. Rzecz dotyczy szpitala zatrudniającego chyba 1000 osób i zadłużonego chyba na 70 mln złotych polskich, wymagającego pilnej, dobrej zmiany na lepsze. Poza główną księgową nikt w tym szpitalu nie ma wystarczającego wyższego przygotowania finansowego i ekonomicznego!!! Dobry elektryk też jest potrzebny ale w innym dziale. A o kadrach będą decydowały jak słyszałam na sesji- nieformalne, doraźne robocze 1-2 osobowe "komisje audytorskie" z Łęcznej i Krasnegostawu a może też i z Milejowa? Na sesji mówiono o stanowiskach wynikających ze statutu szpitala, a nie o konkretnych ludziach zajmujących w historii szpitala te stanowiska. I nie słyszałam żeby w przytoczonym kontekście nazwisko byłego zastępcy dyrektora wymienione przez redaktora Szczęcha padło nawet między wierszami z ust któregokolwiek radnego. Redaktor Szczęch być może zakłada, że durnemu ludowi durna informacja wystarczy. A to gdzie będziemy się leczyć na starość, kto i gdzie będzie leczył nasze dzieci i wnuki- to już redaktora Szczęcha przerasta. Pojedzie się leczyć do Lublina do Szpitala. Albo nawet i do Warszawy.
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powia... rozwiń
Avatar
gosć / 29 stycznia 2016 o 15:36
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:25
0
Wstyd że mamy PIS u władzy. Wstyd, wstyd, wstyd i hańba. Wstyd że Twardowska jest z PIS. Wstyd należeć do tej barbarzyńskiej partii i mieć coś z nią wspólnego. Niech mi tylko jakiś PISior coś powie to zrobię to co oni robią. Zbluzgam od stóp do głów. Banda oszustów i obłudników. Precz z PIS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:04
0
O pan SAK się odezwał. A na radzie powiatu jakoś pana nie było. To co broni pan tego szpitala czy siebie promuje?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:00
0

W ZOZ w Puławach wygenerował przez ostatnie kilkanaście lat zadłużenie w wysokości 54 mln zł, a jego kontrakt roczny to 75 mln!!!  

Avatar
TGR / 29 stycznia 2016 o 12:51
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat tem... rozwiń

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:10
0
,,Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor''. Byłem, widziałem i gówno prawda -BRAK SŁÓW.
Avatar
gosć / 28 stycznia 2016 o 17:39
0

Czarno to widze reformy Dyrektora Cudotworca sie znalazl   od siedmiu bolesci  Ciekawe gdzie nabyl takich umiejetnosci NIECH POWIE ILE SZPITALI URATOWAL SWOIMI METODAMI I SIE POCHWALI nic  tylko mydli oczy a radni to   lykaja wszystko co im powie NIE WSZYSCY OCZYWISCIE  SZOK :(

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:07
0
Starosta nic tu nie ma do gadania, radni PiSu decydują niestety
Avatar
PYRA / 28 stycznia 2016 o 15:12
0

 STAROSTO OBODZ SIE !!!!!!!!!! BEDZIESZ PAN MIAL REKE W NOCNIKU ALE BEDZIE ZA POZNO

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 4

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 36 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!