Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 stycznia 2016 r.
10:28

Radni nie boją się związkowców. Dyrektor szpitala ma zielone światło na zwolnienia

0 26 A A
Iwona Kęsik w imieniu związkowców apelowała do sumienia radnych, by ci nie pozwolili na zwolnienia w szpitalnej administracji (fot. Radosław Szczęch)
Iwona Kęsik w imieniu związkowców apelowała do sumienia radnych, by ci nie pozwolili na zwolnienia w szpitalnej administracji (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi większością głosów wyrazili zgodę na zmianę statutu SP ZOZ, która umożliwia dyrektorowi dokonanie cięć w szpitalnej administracji. Nie pomogły apele związkowców, którzy zapowiadali, że o wyniku głosowania poinformują wyborców.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed środowym głosowaniem w sprawie przyjęcia tej uchwały ze strony radnych padło wiele pytań.

– Nie otrzymałem informacji, jak ta zmiana przełoży się na sytuację finansową szpitala. Nie rozumiem jak można zlikwidować dział kadr, który jest jednym z najważniejszych elementów SP ZOZ, czy zwolnić dyrektora z wyższym wykształceniem ekonomicznym (chodzi o zastępcę dyrektora ds. ekonomicznych Wojciecha Tarłowskiego – red.). Nie poprę tej uchwały, bo ona krzywdzi ludzi – mówił radny Gajek.

Na wątpliwości formalno-prawne dotyczące sposobu przeprowadzania zaproponowanych zmian zwracał natomiast uwagę radny Andrzej Mitruczuk.

– Te manewry personalne rozpoczęły się zanim ta uchwała została poddana pod głosowanie. To jest w pewnym sensie szantaż rady powiatu. Proszę także o ekspertyzę prawną dotyczącą przeprowadzonego w SP ZOZ audytu. Interesuje mnie to kto go przeprowadził, na jakiej podstawie i ile kosztował.

Część radnych sprawiała wrażenie zaskoczonych skalą zmian organizacyjnych w szpitalu. Byli przekonani, że oprócz administracji dyrektor będzie chciał przy okazji połączyć część oddziałów. O korzyści wynikające z ograniczenia ilości pracowników biurowych pytał m.in. radny Marcin Pisula.

Lidia Twardowska zwróciła uwagę na fakt, że obecnie w całym puławskim SP ZOZ w ciągu najbliższych czterech lat prawa do emerytury nabędzie około 250 pracowników. – Jeśli te osoby odejdą, restrukturyzacja może być o wiele większa, niż się spodziewamy – mówiła, apelując by do zwolnień podchodzić z większą ostrożnością.

W emocjonalnym tonie Iwona Kęsik z Komitetu Obrony Pacjentów i Szpitala Puławskiego opowiedziała o trudnej, osobistej sytuacji zwalnianych osób. Przypomniała, że w przeszłości dla dobra szpitala zrzekły się przysługujących im dodatków i podwyżek. Ostrzegła także dyrektora o możliwych procesach przed sądem pracy.

Dyrektor broni pomysłu

W obronie nowego statutu oraz swoich zamierzeń dotyczących dalszych reform puławskiego szpitala wystąpił dyrektor Piotr Rybak. Zarzuty wobec programu naprawczego nazwał „czarnowidztwem”, zapewnił o legalności podejmowanych działań oraz ich konieczności.

– Ja wiem, że to są trudne decyzje, ale dzięki już podjętym działaniom nasz wynik finansowy za ostatnie półrocze jest bliski zeru. Było to możliwe m.in. dzięki zmianom w umowach i nadwykonaniom. Odzyskujemy naszą wiarygodność finansową i nie musimy się już bać o to, że zablokowane zostaną środki na zakup leków, czy wynagrodzenia dla pracowników. Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor, który przedstawiając pozytywne efekty ostatnich decyzji, zachęcał do zgody na kolejne.

Koalicja PiS i PSL za zmianami

Ostatecznie za zmianą statutu zagłosowało 13 radnych, 5 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Wśród tych, którzy poparli dyrektora byli: Leszek Gorgol, Roman Krawczak, Bogdan Krześniak, Grzegorz Kuna, Arkadiusz Małecki, Witold Popiołek, Przemysław Pytlak, Janusz Wawerski, Zbigniew Wójciak, Albin Zasada, Jan Ziomka, Marian Żaba oraz Danuta Smaga. Przeciw zagłosowali: Paweł Gajek, Maria Kłopotowska, Andrzej Mitruczuk, Marcin Pisula i Lidia Twardowska. Od głosu wstrzymali się: Zbigniew Kiełb, Bożena Strzelecka, Wojciech Kuba i Elżbieta Seredyn.

Opinie radnych w sprawie nowego statutu szpitala są podzielone. Negatywnie na ich temat wypowiadał się m.in. Andrzej Mitruczuk (w środku). Głosy przeciw zmianom były jednak w mniejszości (fot. Radosław Szczęch)
Opinie radnych w sprawie nowego statutu szpitala są podzielone. Negatywnie na ich temat wypowiadał się m.in. Andrzej Mitruczuk (w środku). Głosy przeciw zmianom były jednak w mniejszości (fot. Radosław Szczęch)

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:43
0
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powiatu dopiero za 3-4 miesiące, bo stenogramy z sesji z takim poślizgiem dla nas szarych zwykłych ludzi osiągalne...a za 4 miesiące napisze się kolejny już "artykuł" a o tym nikt nie będzie pamiętał. Sesja faktycznie w znacznej części dotyczyła zmian w statucie szpitala. Dzięki tym zmianom pan Piotr Rybak w tej gazecie cytowany w artykule z dnia 07.07.2015 mówiący o sobie z nadprzyrodzoną skromnością: "zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność" - do realizacji swojej misji nie będzie potrzebował ani kierownika działu kadr ani zastępcy dyrektora do spraw finansowo-ekonomicznych. Rzecz dotyczy szpitala zatrudniającego chyba 1000 osób i zadłużonego chyba na 70 mln złotych polskich, wymagającego pilnej, dobrej zmiany na lepsze. Poza główną księgową nikt w tym szpitalu nie ma wystarczającego wyższego przygotowania finansowego i ekonomicznego!!! Dobry elektryk też jest potrzebny ale w innym dziale. A o kadrach będą decydowały jak słyszałam na sesji- nieformalne, doraźne robocze 1-2 osobowe "komisje audytorskie" z Łęcznej i Krasnegostawu a może też i z Milejowa? Na sesji mówiono o stanowiskach wynikających ze statutu szpitala, a nie o konkretnych ludziach zajmujących w historii szpitala te stanowiska. I nie słyszałam żeby w przytoczonym kontekście nazwisko byłego zastępcy dyrektora wymienione przez redaktora Szczęcha padło nawet między wierszami z ust któregokolwiek radnego. Redaktor Szczęch być może zakłada, że durnemu ludowi durna informacja wystarczy. A to gdzie będziemy się leczyć na starość, kto i gdzie będzie leczył nasze dzieci i wnuki- to już redaktora Szczęcha przerasta. Pojedzie się leczyć do Lublina do Szpitala. Albo nawet i do Warszawy.
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powia... rozwiń
Avatar
gosć / 29 stycznia 2016 o 15:36
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:25
0
Wstyd że mamy PIS u władzy. Wstyd, wstyd, wstyd i hańba. Wstyd że Twardowska jest z PIS. Wstyd należeć do tej barbarzyńskiej partii i mieć coś z nią wspólnego. Niech mi tylko jakiś PISior coś powie to zrobię to co oni robią. Zbluzgam od stóp do głów. Banda oszustów i obłudników. Precz z PIS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:04
0
O pan SAK się odezwał. A na radzie powiatu jakoś pana nie było. To co broni pan tego szpitala czy siebie promuje?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:00
0

W ZOZ w Puławach wygenerował przez ostatnie kilkanaście lat zadłużenie w wysokości 54 mln zł, a jego kontrakt roczny to 75 mln!!!  

Avatar
TGR / 29 stycznia 2016 o 12:51
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat tem... rozwiń

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:10
0
,,Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor''. Byłem, widziałem i gówno prawda -BRAK SŁÓW.
Avatar
gosć / 28 stycznia 2016 o 17:39
0

Czarno to widze reformy Dyrektora Cudotworca sie znalazl   od siedmiu bolesci  Ciekawe gdzie nabyl takich umiejetnosci NIECH POWIE ILE SZPITALI URATOWAL SWOIMI METODAMI I SIE POCHWALI nic  tylko mydli oczy a radni to   lykaja wszystko co im powie NIE WSZYSCY OCZYWISCIE  SZOK :(

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:07
0
Starosta nic tu nie ma do gadania, radni PiSu decydują niestety
Avatar
PYRA / 28 stycznia 2016 o 15:12
0

 STAROSTO OBODZ SIE !!!!!!!!!! BEDZIESZ PAN MIAL REKE W NOCNIKU ALE BEDZIE ZA POZNO

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 18:43
0
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powiatu dopiero za 3-4 miesiące, bo stenogramy z sesji z takim poślizgiem dla nas szarych zwykłych ludzi osiągalne...a za 4 miesiące napisze się kolejny już "artykuł" a o tym nikt nie będzie pamiętał. Sesja faktycznie w znacznej części dotyczyła zmian w statucie szpitala. Dzięki tym zmianom pan Piotr Rybak w tej gazecie cytowany w artykule z dnia 07.07.2015 mówiący o sobie z nadprzyrodzoną skromnością: "zarządzaniem zajmuję się od 20 lat. Mam taki dar, taką zdolność" - do realizacji swojej misji nie będzie potrzebował ani kierownika działu kadr ani zastępcy dyrektora do spraw finansowo-ekonomicznych. Rzecz dotyczy szpitala zatrudniającego chyba 1000 osób i zadłużonego chyba na 70 mln złotych polskich, wymagającego pilnej, dobrej zmiany na lepsze. Poza główną księgową nikt w tym szpitalu nie ma wystarczającego wyższego przygotowania finansowego i ekonomicznego!!! Dobry elektryk też jest potrzebny ale w innym dziale. A o kadrach będą decydowały jak słyszałam na sesji- nieformalne, doraźne robocze 1-2 osobowe "komisje audytorskie" z Łęcznej i Krasnegostawu a może też i z Milejowa? Na sesji mówiono o stanowiskach wynikających ze statutu szpitala, a nie o konkretnych ludziach zajmujących w historii szpitala te stanowiska. I nie słyszałam żeby w przytoczonym kontekście nazwisko byłego zastępcy dyrektora wymienione przez redaktora Szczęcha padło nawet między wierszami z ust któregokolwiek radnego. Redaktor Szczęch być może zakłada, że durnemu ludowi durna informacja wystarczy. A to gdzie będziemy się leczyć na starość, kto i gdzie będzie leczył nasze dzieci i wnuki- to już redaktora Szczęcha przerasta. Pojedzie się leczyć do Lublina do Szpitala. Albo nawet i do Warszawy.
Zupełnie nie wiem czemu służy dziennikarstwo Pana Radosława Szczęcha-jeśli oczywiście on napisał ten artykuł. Zanim zacytuje po raz kolejny wypowiedzi radnych, powinien zwrócić się do Biura Rady Powiatu o nagranie przebiegu sesji. Albo kupić sobie dyktafon. Chyba na sesji nie był skoro takie rzeczy wypisuje. Jeśli był, to albo wychodził wielokrotnie na siku, albo nie słuchał uważnie, albo nie rozumie co słyszy, albo ktoś go prosi żeby tak to napisał. Ja byłam na sesji, wiem co mówiono i kto mówił co. Niestety do sprawdzenia na stronie powia... rozwiń
Avatar
gosć / 29 stycznia 2016 o 15:36
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

Bardzo ciekawe, tylko zasadnicze pytanie w jaki sposób dyrektor zwiększy kontrakt do 140 mln? Działania wskazane w programie doprowadzą niestety do obniżenia kontraktu. No ale może ojciec dyrektor ze swoich 20 baniek mu coś odda :)

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:25
0
Wstyd że mamy PIS u władzy. Wstyd, wstyd, wstyd i hańba. Wstyd że Twardowska jest z PIS. Wstyd należeć do tej barbarzyńskiej partii i mieć coś z nią wspólnego. Niech mi tylko jakiś PISior coś powie to zrobię to co oni robią. Zbluzgam od stóp do głów. Banda oszustów i obłudników. Precz z PIS
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:04
0
O pan SAK się odezwał. A na radzie powiatu jakoś pana nie było. To co broni pan tego szpitala czy siebie promuje?
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 13:00
0

W ZOZ w Puławach wygenerował przez ostatnie kilkanaście lat zadłużenie w wysokości 54 mln zł, a jego kontrakt roczny to 75 mln!!!  

Avatar
TGR / 29 stycznia 2016 o 12:51
0

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat temu dyrektor zaczynał od programu naprawczego i zwolnień personelu, bo zadłużenie sięgało prawie wysokości kontraktu, ale to było 12 lat temu. W Puławach przy pewnej konsekwencji, i po kilku-kilkunastu latach może dyrektor dojdzie do podobnych wskaźników. I daj mu Boże, bo to będzie oznaczało, że nikt już nie będzie się martwił (ani radni miejscy, ani powiatowi, ani sponsorzy i społeczeństwo czy dopłacać czy dotować itp., a personel będzie miał stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju swojego zawodu. 

Zainteresujcie się wszyscy historią publicznego szpitala w Białej Podlaskiej. Podobny jak w Puławach: też ma ok 20 oddziłów, przychodnie specjalistyczne i diagnostyczne itp, 1100 zatrudnionych (tak jak w Puławach), ale istotna różnica w przychodach - 140 mln w Białej, w Puławach zaledwie 75 mln, W Białej wynagrodzenia to koszt nieco powyżej 50%,  w Puławach prawie 80% !!!!! W Białej zadłużenie sięga kilkunastu mln inwestycyjnych, i wypracowuje zyski, które przeznacza na inwestycje. Czy w Białej zawsze było tak pięknie? Nie 12 lat tem... rozwiń

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 19:10
0
,,Moim zdaniem poprawia się także dostępność do usług medycznych oraz ich jakość – mówił dyrektor''. Byłem, widziałem i gówno prawda -BRAK SŁÓW.
Avatar
gosć / 28 stycznia 2016 o 17:39
0

Czarno to widze reformy Dyrektora Cudotworca sie znalazl   od siedmiu bolesci  Ciekawe gdzie nabyl takich umiejetnosci NIECH POWIE ILE SZPITALI URATOWAL SWOIMI METODAMI I SIE POCHWALI nic  tylko mydli oczy a radni to   lykaja wszystko co im powie NIE WSZYSCY OCZYWISCIE  SZOK :(

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

Uratował? To jakaś kpina. We Włodawie miał ratować szpital i chciał brać kasę z parabanków tak jak to robi w Puławach, ale tam starosta i radni są bardziej rozgarnięci i go pogonili. Przygarnęli go więc pisduary w Puławach.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 16:07
0
Starosta nic tu nie ma do gadania, radni PiSu decydują niestety
Avatar
PYRA / 28 stycznia 2016 o 15:12
0

 STAROSTO OBODZ SIE !!!!!!!!!! BEDZIESZ PAN MIAL REKE W NOCNIKU ALE BEDZIE ZA POZNO

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 4

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 36 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.