Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 marca 2021 r.
8:56

Radni Puław obligują prezydenta do pomocy powiatowi

0 6 A A
(fot. Google Street View)

Paweł Maj, prezydent Puław, zapewnił radnych, że postara się znaleźć dodatkowe środki na pomoc powiatowi puławskiemu na projekt przebudowy odcinka ul. Piasecznica. Samorządowcom słowa włodarza jednak nie wystarczyły, więc przyjęli stanowisko obligujące go do przekazania pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ul. Piasecznica to kilkukilometrowa, w większości nieutwardzona droga powiatowa łącząca ul. Włostowicką w Puławach ze Skowieszynem w gminie Końskowola. Władze powiatu chcą w tym roku sporządzić dokumentację, która umożliwi przebudowę jej miejskiego, najczęściej wykorzystywanego odcinka. W ten sposób, stare betonowe płyty zastąpiłaby nowa nawierzchnia z kostki lub asfaltu.

Zgodnie z ustaleniami sfinansowanie dokumentacji po połowie wzięłyby na siebie samorządy miasta i powiatu. Niestety, po otwarciu ofert okazało się, że zabezpieczone na ten 50 tys. zł nie wystarczy, bo najtańsza propozycja jest o niemal 30 tys. zł wyższa.

Żeby pokryć różnicę, powiat zwrócił się o pomoc do miasta. Chodziło o zabezpieczenie połowy tej dodatkowej kwoty, czyli ok. 15 tys. zł.

Pismo w tej sprawie Ratusz otrzymał dwa dni przed czwartkową sesją rady miasta, ale mimo to, jej punkt dotyczący pomocy powiatowi początkowo znalazł się w porządku obrad. O jego zdjęcie zawnioskował prezydent, który poprosił o więcej czasu na znalezienia źródła finansowania.

– Jeżeli się uda, przesuniemy te środki jak najszybciej. Nie mamy ich w tej chwili. Pismo otrzymaliśmy ledwie dwa dni temu – tłumaczył Paweł Maj.

Radni początkowo posłuchali i punkt zdjęli, ale w toku dalszej dyskusji większość uznała, że w zapewnienia prezydenta nie wierzy. W związku z tym pod koniec sesji, zgodnie z wnioskiem radnej Ewy Wójcik (Samorządowcy), zdecydowali o zmianie porządku obrad i wprowadzili nowy punkt – przyjęcie stanowiska obligującego prezydenta do zadysponowania dla powiatu dodatkowych środków, czyli licząc z wcześniej obiecanymi, ok. 40 tys. zł.

O to skąd taki pośpiech dopytywał radny Mariusz Cytryński (KS), ale klarownej odpowiedzi nie otrzymał.

Zdaniem puławskich urzędników, powiatowy przetarg znajduje się na wczesnym etapie, z czego można wyczytać, że na zabezpieczenie brakującej sumy jest jeszcze sporo czasu. Według radnego Andrzeja Kuszyka (Niezależni) przedłużenie terminu obowiązywania oferty może wynosić nawet 45 dni. Radni czekać jednak nie chcieli przenosząc dyskusję o terminie udzielania pomocy na to, kto jest za tym, by w ogóle pomagać powiatowi, a kto przeciw.

Prym w stawianiu dyskusji na taki tor wiodła przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier (PiS), powtarzając, że inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców miasta. – To jest droga znajdująca się w naszym mieście – podkreślała. Z kolei radny Paweł Matras (PiS) namawiał do docenienia gestu powiatu, który poprosił miasto o "zaledwie połowę potrzebnej sumy" (na dokumentację) zamiast, jak ma to w zwyczaju, o sfinansowanie jej całości.

Radnym Prawa i Sprawiedliwości mały kubeł zimnej wody na głowy próbował wylać radny Waldemar Kowalczyk (KS), przypominając o tym, że miasto rozumiejąc potrzeby swoich mieszkańców, "notorycznie dokłada do powiatu". Zasugerował również, że powiat brakującą sumę mógłby opłacić sam, bez miejskiej pomocy. W podobnym tonie wypowiedział się radny Michał Zakrzewski (Niezależni) dopytując o to, ile pieniędzy powiat przekazał przez ostatnie lata na rzecz miasta, a ile miasto na rzecz powiatu.

Naciskami na prezydenta, by ten przyspieszył wspieranie powiatu, zniesmaczony był radny Ignacy Czeżyk. Radny zachęcał do większej wiary w słowa włodarza miasta. – Usłyszałem, że to będzie załatwione jak najszybciej. Jestem o tym w pełni przekonany – mówił samorządowiec. Marzanna Pakuła (Niezależni) całą dyskusję nazwała natomiast "przedstawieniem", które świadczy o nieuzasadnionym braku zaufania do prezydenta.

Ostatecznie, trzynastoma głosami radnych opozycji, stanowisko rady obligujące Pawła Maja do pomocy powiatowi zostało przyjęte. Sześcioro radnych wstrzymało się od głosu lub odmówiło udziału w głosowaniu, a dwoje było przeciw.

Kiedy zatem mieszkańcy Włostowic doczekają się nowej nawierzchni Piasecznicy?

– W tym roku przygotujemy dokumentację. To będzie dość skomplikowana, trudna inwestycja wymagająca wykupu działek i likwidacji kolizji istniejących sieci - przyznaje Jan Ziomka z zarządu powiatu. Kiedy ruszą prace – nie wiadomo. Ich rozpoczęcie jest uzależnione od tego, czy na przebudowę 370-metrowego odcinka ulicy powiatowi uda się pozyskać wsparcie zewnętrzne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nonkonformista / 3 marca 2021 r. o 10:07
+8
Sytuacja jest kuriozalna. Na dobrą sprawę mający większość w radzie pis i towarzystwo od Grobla mogą przegłosować wszystko. I teraz będą pomagali powiatowi. Jarząbkowa, Krygierowa i spółka z pieniędzy miejskich będą współfinansować inwestycje powiatu, na czele którego stoi ich koleżanka z pisu Smaga. To może Powiat też zacznie dokładać się do inwestycji miejskich?
Avatar
pulawiak00 / 3 marca 2021 r. o 19:48
+6
Tak jak jeden z komentujących wspomniał, ta sprawa potwierdza, że radni PiS i Grobla, kontynuują swoją bezczelną politykę wobec Prezydenta Puław, Pawła Maja. Przy okazji działając na nie korzyść Puław. Mało jest wydatków w mieście? Obecnie wstrzymana przebudowa Domu Chemika, także będzie generowała dodatkowe koszty. Jak widać, żaden radny PiS i Grobla nie zauważył tego problemu, nie spojrzał realnie na sytuację budżetu miejskiego. Po to są odrębne struktury, żeby sobie radziły. Dobrze postąpił Prezydent Paweł Maj twierdząc, że nad tą sprawą trzeba się zastanowić. Nieprzemyślane sprawy też mają swoje konsekwencje.
Tak jak jeden z komentujących wspomniał, ta sprawa potwierdza, że radni PiS i Grobla, kontynuują swoją bezczelną politykę wobec Prezydenta Puław, Pawła Maja. Przy okazji działając na nie korzyść Puław. Mało jest wydatków w mieście? Obecnie wstrzymana przebudowa Domu Chemika, także będzie generowała dodatkowe koszty. Jak widać, żaden radny PiS i Grobla nie zauważył tego problemu, nie spojrzał realnie na sytuację budżetu miejskiego. Po to są odrębne struktury, żeby sobie radziły. Dobrze postąpił Prezydent Paweł Maj twierdząc, że nad tą sprawą ... rozwiń
Avatar
paterson / 3 marca 2021 r. o 13:33
+1
Ten fakt może być dla Ciebie zaskoczeniem, ale mieszkańcy Puław są jednocześnie mieszkańcami powiatu... I chyba w całej sprawie o dobro tych mieszkańców chodzi, a nie o politykę, którą tak zawzięcie próbujesz uprawiać. Dobrego dnia!
 Ale co ma jedno z drugim wspólnego droga jest powiatowa! Poza tym jest też wielu mieszkańców powiatu którzy nie są mieszkańcami Puław! Tu chodzi tylko o to, że przez podsycanie sporów twoich partyjnych kolegów i koleżanki(pis) próbują oni wykreować kolejna konflikt. Nawet radny Czezyk z PiS poparł w tej sprawie Maja! I przestań opowiadać że chodzi o dobro ludzi,bo gdyby tak było to pisowski rząd nie wprowadził by podwyżek podatków takich jak podatek cukrowy, podatek od deszczówki, podatek od spółek komandytowych, opłatę mocową i wiele innych, powiatowy sanepid nie ścigał by Puławskich przedsiębiorców za to że chcą zarabiać na chleb. Zresztą idz do  sklepu i zobacz jakie są ceny. 
 Ale co ma jedno z drugim wspólnego droga jest powiatowa! Poza tym jest też wielu mieszkańców powiatu którzy nie są mieszkańcami Puław! Tu chodzi tylko o to, że przez podsycanie sporów twoich partyjnych kolegów i koleżanki(pis) próbują oni wykreować kolejna konflikt. Nawet radny Czezyk z PiS poparł w tej sprawie Maja! I przestań opowiadać że chodzi o dobro ludzi,bo gdyby tak było to pisowski rząd nie wprowadził by podwyżek podatków takich jak podatek cukrowy, podatek od deszczówki, podatek od spółek komandytowych, opłatę mocow... rozwiń
Avatar
Don_Pulaviano / 3 marca 2021 r. o 11:48
0
Ten fakt może być dla Ciebie zaskoczeniem, ale mieszkańcy Puław są jednocześnie mieszkańcami powiatu... I chyba w całej sprawie o dobro tych mieszkańców chodzi, a nie o politykę, którą tak zawzięcie próbujesz uprawiać. Dobrego dnia!
Avatar
Don_Pulaviano / 3 marca 2021 r. o 14:17
-2
Paterson, umiejętność czytania ze zrozumieniem chyba nie należy do Twoich mocnych stron, prawda? Ja o tym, żeby w sprawy mieszkańców polityki nie mieszać, a ty serwujesz partyjną tyradę. PS Przyszło Ci do głowy, że można krytycznie oceniać Prezydenta Maja i jednocześnie nie być członkiem żadnej partii politycznej? PS2 Tak, to możliwe. PS3 Na Twoje problemy polecam melisę.
Avatar
Lucy / 4 marca 2021 r. o 21:42
-3
A dlaczego radni maja wierzyć prezydentowi Majowi. Niejeden raz nie dotrzymał słowa. Opozycja nie jest od tego aby realizować jego program. Różnymi metodami i sposobami będą naciskac, aby to on realizował ich program. jak nie potrafił zadbać o wiekszość w radzie, to będzie tak mial do końca kadencji. Strategia, strategia proszę Państwa!!!
Avatar
Lucy / 4 marca 2021 r. o 21:42
-3
A dlaczego radni maja wierzyć prezydentowi Majowi. Niejeden raz nie dotrzymał słowa. Opozycja nie jest od tego aby realizować jego program. Różnymi metodami i sposobami będą naciskac, aby to on realizował ich program. jak nie potrafił zadbać o wiekszość w radzie, to będzie tak mial do końca kadencji. Strategia, strategia proszę Państwa!!!
Avatar
pulawiak00 / 3 marca 2021 r. o 19:48
+6
Tak jak jeden z komentujących wspomniał, ta sprawa potwierdza, że radni PiS i Grobla, kontynuują swoją bezczelną politykę wobec Prezydenta Puław, Pawła Maja. Przy okazji działając na nie korzyść Puław. Mało jest wydatków w mieście? Obecnie wstrzymana przebudowa Domu Chemika, także będzie generowała dodatkowe koszty. Jak widać, żaden radny PiS i Grobla nie zauważył tego problemu, nie spojrzał realnie na sytuację budżetu miejskiego. Po to są odrębne struktury, żeby sobie radziły. Dobrze postąpił Prezydent Paweł Maj twierdząc, że nad tą sprawą trzeba się zastanowić. Nieprzemyślane sprawy też mają swoje konsekwencje.
Tak jak jeden z komentujących wspomniał, ta sprawa potwierdza, że radni PiS i Grobla, kontynuują swoją bezczelną politykę wobec Prezydenta Puław, Pawła Maja. Przy okazji działając na nie korzyść Puław. Mało jest wydatków w mieście? Obecnie wstrzymana przebudowa Domu Chemika, także będzie generowała dodatkowe koszty. Jak widać, żaden radny PiS i Grobla nie zauważył tego problemu, nie spojrzał realnie na sytuację budżetu miejskiego. Po to są odrębne struktury, żeby sobie radziły. Dobrze postąpił Prezydent Paweł Maj twierdząc, że nad tą sprawą ... rozwiń
Avatar
Don_Pulaviano / 3 marca 2021 r. o 14:17
-2
Paterson, umiejętność czytania ze zrozumieniem chyba nie należy do Twoich mocnych stron, prawda? Ja o tym, żeby w sprawy mieszkańców polityki nie mieszać, a ty serwujesz partyjną tyradę. PS Przyszło Ci do głowy, że można krytycznie oceniać Prezydenta Maja i jednocześnie nie być członkiem żadnej partii politycznej? PS2 Tak, to możliwe. PS3 Na Twoje problemy polecam melisę.
Avatar
paterson / 3 marca 2021 r. o 13:33
+1
Ten fakt może być dla Ciebie zaskoczeniem, ale mieszkańcy Puław są jednocześnie mieszkańcami powiatu... I chyba w całej sprawie o dobro tych mieszkańców chodzi, a nie o politykę, którą tak zawzięcie próbujesz uprawiać. Dobrego dnia!
 Ale co ma jedno z drugim wspólnego droga jest powiatowa! Poza tym jest też wielu mieszkańców powiatu którzy nie są mieszkańcami Puław! Tu chodzi tylko o to, że przez podsycanie sporów twoich partyjnych kolegów i koleżanki(pis) próbują oni wykreować kolejna konflikt. Nawet radny Czezyk z PiS poparł w tej sprawie Maja! I przestań opowiadać że chodzi o dobro ludzi,bo gdyby tak było to pisowski rząd nie wprowadził by podwyżek podatków takich jak podatek cukrowy, podatek od deszczówki, podatek od spółek komandytowych, opłatę mocową i wiele innych, powiatowy sanepid nie ścigał by Puławskich przedsiębiorców za to że chcą zarabiać na chleb. Zresztą idz do  sklepu i zobacz jakie są ceny. 
 Ale co ma jedno z drugim wspólnego droga jest powiatowa! Poza tym jest też wielu mieszkańców powiatu którzy nie są mieszkańcami Puław! Tu chodzi tylko o to, że przez podsycanie sporów twoich partyjnych kolegów i koleżanki(pis) próbują oni wykreować kolejna konflikt. Nawet radny Czezyk z PiS poparł w tej sprawie Maja! I przestań opowiadać że chodzi o dobro ludzi,bo gdyby tak było to pisowski rząd nie wprowadził by podwyżek podatków takich jak podatek cukrowy, podatek od deszczówki, podatek od spółek komandytowych, opłatę mocow... rozwiń
Avatar
Don_Pulaviano / 3 marca 2021 r. o 11:48
0
Ten fakt może być dla Ciebie zaskoczeniem, ale mieszkańcy Puław są jednocześnie mieszkańcami powiatu... I chyba w całej sprawie o dobro tych mieszkańców chodzi, a nie o politykę, którą tak zawzięcie próbujesz uprawiać. Dobrego dnia!
Avatar
nonkonformista / 3 marca 2021 r. o 10:07
+8
Sytuacja jest kuriozalna. Na dobrą sprawę mający większość w radzie pis i towarzystwo od Grobla mogą przegłosować wszystko. I teraz będą pomagali powiatowi. Jarząbkowa, Krygierowa i spółka z pieniędzy miejskich będą współfinansować inwestycje powiatu, na czele którego stoi ich koleżanka z pisu Smaga. To może Powiat też zacznie dokładać się do inwestycji miejskich?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Gang przemytników papierosów z Białorusi rozbity. Prokuratura już przedstawiła zarzuty kilku osobom.

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Dziś rząd ma poinformować, jakie i kiedy będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Wiele wskazuje na to, że będzie to działanie regionalne.

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

– Fotografię „W bieli” wykonałem z najniższej możliwej perspektywy, siedząc na skraju lądu i wody przy użyciu 400 mm obiektywu – wspomina Grzegorz Szkutnik swoją zeszłoroczną wizytę nad jednym ze stawów na Równinie Biłgorajskiej. Zdjęcie pary łabędzi niemych, na tle pierwszego śniegu, który spadł pod koniec listopada, zapewniło autorowi tytuł Fotografa Roku 2021 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Koncert wokalno-instrumentalny online
1 maja 2021, 20:00

Koncert wokalno-instrumentalny online

1 maja o godz. 20 Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaprosi na kolejny koncert online z udziałem swoich uczniów.

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

W środę wieczorem poznamy drugiego finalistę okręgowego Pucharu Polski w Lublinie. Wisła Puławy czeka na lepszego z pary: Granit Bychawa – Avia Świdnik. Spotkanie tych dwóch ostatnich ekip rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"
Rozmowa

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"

Rozmowa z Dariuszem Korczyckim, właścicielem Centrum Garniturowego w Lublinie rozmawiamy o… zbliżających się maturach

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Park przy ulicy 11 Listopada miał przejść znaczną rewitalizację. Jednak miasto musiało znacznie okroić swoje pierwotne plany. Powód? Gmina Żydowska ma roszczenia do działki, na której kiedyś był kirkut.

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości dostał posadę w zarządzie państwowej spółki. – To ciąg dalszy „dojnej zmiany” – komentuje opozycja, a zniesmaczenia sytuacją nie kryją nawet politycy PiS, którzy przypominają słowa prezesa Jarosław Kaczyńskiego, o tym że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

Spacery po lubelsku
24 kwietnia 2021, 11:00

Spacery po lubelsku

W sobotę i niedzielę (24-25 kwietnia) odbędą się spacery po Lublinie organizowane przez Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych Pogranicze.

Kolejne roczniki będą mogły się zaszczepić przeciw COVID-19. Sprawdź, kiedy możesz się zapisać

Kolejne roczniki będą mogły się zaszczepić przeciw COVID-19. Sprawdź, kiedy możesz się zapisać

Do 9 maja każdy, kto chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 będzie miał wystawione e-skierowanie. Według zapowiedzi rządu, od najbliższego poniedziałku system szczepień ma przyśpieszyć.

Coraz szybciej spłacamy nasze kredyty

Coraz szybciej spłacamy nasze kredyty

Niskie stopy procentowe to nie tylko najtańsze w historii kredyty mieszkaniowe. Spłacając dziś raty widzimy, że większa część raty idzie na spłatę kapitału, a nie odsetki banków. Kiedyś tak nie było

Lubelskie: Ktoś podpalił Dąb miłości. Leśnicy założą monitoring

Lubelskie: Ktoś podpalił Dąb miłości. Leśnicy założą monitoring

Ktoś podpalił Dąb miłości w Leśnej Podlaskiej (powiat bialski). Ten pomnik przyrody ma prawie 400 lat.

Motor gra w środę z Garbarnią Kraków. Pracowali nad skutecznością

Motor gra w środę z Garbarnią Kraków. Pracowali nad skutecznością

Był krótki odpoczynek, a teraz trzeba się szykować na bardzo ważny fragment sezonu. W przeciągu najbliższych 12 dni Motor rozegra cztery mecze ligowe. Ten najbliższy już w środę na wyjeździe z Garbarnią Kraków (godz. 13).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.