Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 maja 2015 r.
16:50

Radni wójtowi obniżyli pensję, sobie wysokości diet już nie

0 22 A A
Radni gminy Puławy najwyraźniej nie chcą obniżać swoich diet  (Fot. Radosław Szczęch)
Radni gminy Puławy najwyraźniej nie chcą obniżać swoich diet (Fot. Radosław Szczęch)

Radni gminy Puławy obniżyli wynagrodzenie wójta, ale na temat wysokości swoich diet nadal nie chcą rozmawiać. Na razie zdecydowali jedynie, że mniejsze pieniądze otrzymywać będzie przewodnicząca rady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że wysokość diet radnych na razie się nie zmieni poinformował sam Urząd Gminy Puławy, który rozesłał do dziennikarzy e-maila w tej sprawie. „Od miesięcy Radni Gminy Puławy debatują na temat wysokości swoich diet i choć wielokrotnie dyskutowany projekt uchwały mógł być przegłosowany na ostatniej sesji, która miała miejsce 21 kwietnia br., po raz kolejny nie trafił do porządku obrad” – powiadomił Kamil Lewandowski z urzędu gminy.

Radni już wcześniej obniżyli o 1300 złotych wynagrodzenie wójta Krzysztofa Brzezińskiego. Czy zatem teraz grają na zwłokę? – To zupełnie nie tak. Projekt uchwały został nam rzucony na kilka godzin przed sesją i nawet nie zdążyliśmy go przedyskutować, więc podjęliśmy decyzję o wykreśleniu tego punktu – wyjaśnia Renata Molenda, przewodnicząca rady gminy.

Okazuje się, że wykreślony punkt nie dotyczył jednak wysokości diet radnych, a jedynie sposobu ich naliczania. Obecnie pobierają oni 200 złotych za udział w sesji i tyle samo za posiedzenie komisji. Co dość istotne, ta kwota to swoista „dniówka”, więc jeśli komisja będzie trwała np. dwa dni, radni otrzymają za to podwójną dietę. Do takiego zapisu uwagi zgłosiła Regionalna Izba Obrachunkowa, która kontrolowała Urząd Gminy Puławy, ale radni o propozycji zmian mieli dowiedzieć się zbyt późno. Stąd decyzja o przesunięciu głosowania na ten temat.

Oddzielną sprawą jest projekt zmiany wysokości samego wynagrodzenia. To, w przypadku radnych jest na tym samym poziomie. Zmienić ma się jedynie kwota, którą co miesiąc otrzymuje przewodnicząca rady. Według projektu ma zostać ona obniżona z 1300 do 950 złotych miesięcznie. – Co do obniżenia mojego wynagrodzenia jest pełna zgoda, a radni już przegłosowali tę propozycję na komisji. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji. Ja naprawdę chcę mieć już ten temat za sobą. Obniżka mi nie przeszkadza. W radzie gminy nie jestem dla wielkich pieniędzy – mówi przewodnicząca Molenda.

Wygląda więc na to, że radni, nie licząc przewodniczącej nie obniżą swoich diet. Na tym samym poziomie zostaną prawdopodobnie także diety sołtysów za obecność na sesji rady gminy (100 zł). Wójt proponował wprawdzie, by otrzymywali oni 120 złotych, ale ta propozycja może nie przejść. Powód? Przewodnicząca rady gminy wyjaśnia, że od lat funkcjonuje niepisana zasada, że diety radnych i sołtysów są sprzężone na zasadzie: dwa do jednego. Jeśli więc samorządowcy będą chcieli tę zasadę utrzymać, 20 złotych więcej dla sołtysów to 40 złotych więcej dla nich samych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 08:19
0
Przedmówca ma rację. W marcu 2015 r. Urząd wypłacił pracownikom normalne pensje i tzw. "trzynastki", które przysługują na podstawie ustawy. Upraszczając sprawę, należy podzielić sobie kwoty z 2015 r. przez dwa. Dopiero wtedy można je porównywać z kwotami z marca 2011 r., w którym "trzynastek" nie było, bo urząd płacił w innym miesiącu. Osoby piszące na facebooku "nasza gmina puławy" proszę o trochę więcej rzetelności w swojej pracy. Krytyka jest ważna i pożyteczna, pod warunkiem, że jest mądra i konstruktywna. Szerzyć populizm potrafi każdy. Mądrze argumentować własne zdanie już tylko co niektórzy...
Przedmówca ma rację. W marcu 2015 r. Urząd wypłacił pracownikom normalne pensje i tzw. "trzynastki", które przysługują na podstawie ustawy. Upraszczając sprawę, należy podzielić sobie kwoty z 2015 r. przez dwa. Dopiero wtedy można je porównywać z kwotami z marca 2011 r., w którym "trzynastek" nie było, bo urząd płacił w innym miesiącu. Osoby piszące na facebooku "nasza gmina puławy" proszę o trochę więcej rzetelności w swojej pracy. Krytyka jest ważna i pożyteczna, pod warunkiem, że jest mądra i konstruktywna. S... rozwiń
Avatar
GP / 4 maja 2015 o 21:06
0

Co do tego facebooka to chyba już wszyscy mogli ocenić czemu on służy. Ciekawe np. ile czasu zajmie "redaktorom" dotarcie do niewątpliwie publicznej już od czwartku informacji, że Wójt Brzeziński wbrew nadziejom życzliwych podpisał umowę na rozbudowę szkoły w Górze Puławskiej i projekt rozbudowy szkoły w Gołębiu. Ale może te informacje nie pasują do przyjętego sposobu "promowania Gminy"?

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 07:32
0
Tytuł powinien brzmieć Wójt donosi na radnych! Ciekawe skąd ma takie ciągoty??
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 07:20
0
Ściema jak nic. Wójt rozdaje nagrody a niby martwi się o finanse gminy. Żenada
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 06:53
0
Sekretarz jeszcze nagrodę wzięła!!
Avatar
tester / 4 maja 2015 o 06:44
0

Wójt rozsyła emaile na radnych - co za człowiek!

hahahaha, nie pogrążaj się tylko zobacz co robi ekipa pani ES na tym jakimś "pseudo bezstronnym" profilu na facebooku. Pewnie bierzesz udział w tym zamieszaniu typie XDd

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 22:58
0
podobnie w gminie Spiczyn, powiat łęczyński. wszystko dlatego, że Rada Gminy nie jest za Wójtem. Mieli "swojego" ale ludzie go nie wybrali :) nie ma jak układziki :) nawet na tak niskim poziomie....
Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 21:26
0
Wójt rozsyła emaile na radnych - co za człowiek!
Avatar
kil / 3 maja 2015 o 19:50
0

Na tym facebooku jest zestawienie wypłaconych wynagrodzeń w marcu 2011 i marcu 2015. Pewnie każdy tak jak ja od razu pomyśli, że Brzeziński przez 4 lata zrobił olbrzymie podwyżki, bo kwoty znacznie się różnią. Kto się zorientował, że kwota za marzec 2015 to prawdopodobnie podwójna pensja, bo liczona razem z ustawowo należną trzynastką wypłaconą jak się domyślam w marcu tego roku, a trzynastka w 2011 r. była pewnie płacona w innym miesiącu i dlatego są takie różnice? Bez komentarza ...

Ale jak to wygląda bez wytłumaczenia..... Można też porównać wagę pracowników w 2011 i w 2015- co z tego wyniknie? 

Ale jak to wygląda bez wytłumaczenia..... Można też porównać wagę pracowników w 2011 i w 2015- co z tego wyniknie? 

rozwiń
Avatar
8888 / 3 maja 2015 o 19:47
0

A jaką odprawę wzięła sekretarz - prawie 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Wysokość odprawy ustalona jest w przepisach i tyle. Swoją drogą- za tyle lat pracy, za Jej doświadczenie, wiedzę, kulturę, profesjoalizm- zasłużyła na to!!!!

Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 08:19
0
Przedmówca ma rację. W marcu 2015 r. Urząd wypłacił pracownikom normalne pensje i tzw. "trzynastki", które przysługują na podstawie ustawy. Upraszczając sprawę, należy podzielić sobie kwoty z 2015 r. przez dwa. Dopiero wtedy można je porównywać z kwotami z marca 2011 r., w którym "trzynastek" nie było, bo urząd płacił w innym miesiącu. Osoby piszące na facebooku "nasza gmina puławy" proszę o trochę więcej rzetelności w swojej pracy. Krytyka jest ważna i pożyteczna, pod warunkiem, że jest mądra i konstruktywna. Szerzyć populizm potrafi każdy. Mądrze argumentować własne zdanie już tylko co niektórzy...
Przedmówca ma rację. W marcu 2015 r. Urząd wypłacił pracownikom normalne pensje i tzw. "trzynastki", które przysługują na podstawie ustawy. Upraszczając sprawę, należy podzielić sobie kwoty z 2015 r. przez dwa. Dopiero wtedy można je porównywać z kwotami z marca 2011 r., w którym "trzynastek" nie było, bo urząd płacił w innym miesiącu. Osoby piszące na facebooku "nasza gmina puławy" proszę o trochę więcej rzetelności w swojej pracy. Krytyka jest ważna i pożyteczna, pod warunkiem, że jest mądra i konstruktywna. S... rozwiń
Avatar
GP / 4 maja 2015 o 21:06
0

Co do tego facebooka to chyba już wszyscy mogli ocenić czemu on służy. Ciekawe np. ile czasu zajmie "redaktorom" dotarcie do niewątpliwie publicznej już od czwartku informacji, że Wójt Brzeziński wbrew nadziejom życzliwych podpisał umowę na rozbudowę szkoły w Górze Puławskiej i projekt rozbudowy szkoły w Gołębiu. Ale może te informacje nie pasują do przyjętego sposobu "promowania Gminy"?

Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 07:32
0
Tytuł powinien brzmieć Wójt donosi na radnych! Ciekawe skąd ma takie ciągoty??
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 07:20
0
Ściema jak nic. Wójt rozdaje nagrody a niby martwi się o finanse gminy. Żenada
Avatar
Gość / 4 maja 2015 o 06:53
0
Sekretarz jeszcze nagrodę wzięła!!
Avatar
tester / 4 maja 2015 o 06:44
0

Wójt rozsyła emaile na radnych - co za człowiek!

hahahaha, nie pogrążaj się tylko zobacz co robi ekipa pani ES na tym jakimś "pseudo bezstronnym" profilu na facebooku. Pewnie bierzesz udział w tym zamieszaniu typie XDd

Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 22:58
0
podobnie w gminie Spiczyn, powiat łęczyński. wszystko dlatego, że Rada Gminy nie jest za Wójtem. Mieli "swojego" ale ludzie go nie wybrali :) nie ma jak układziki :) nawet na tak niskim poziomie....
Avatar
Gość / 3 maja 2015 o 21:26
0
Wójt rozsyła emaile na radnych - co za człowiek!
Avatar
kil / 3 maja 2015 o 19:50
0

Na tym facebooku jest zestawienie wypłaconych wynagrodzeń w marcu 2011 i marcu 2015. Pewnie każdy tak jak ja od razu pomyśli, że Brzeziński przez 4 lata zrobił olbrzymie podwyżki, bo kwoty znacznie się różnią. Kto się zorientował, że kwota za marzec 2015 to prawdopodobnie podwójna pensja, bo liczona razem z ustawowo należną trzynastką wypłaconą jak się domyślam w marcu tego roku, a trzynastka w 2011 r. była pewnie płacona w innym miesiącu i dlatego są takie różnice? Bez komentarza ...

Ale jak to wygląda bez wytłumaczenia..... Można też porównać wagę pracowników w 2011 i w 2015- co z tego wyniknie? 

Ale jak to wygląda bez wytłumaczenia..... Można też porównać wagę pracowników w 2011 i w 2015- co z tego wyniknie? 

rozwiń
Avatar
8888 / 3 maja 2015 o 19:47
0

A jaką odprawę wzięła sekretarz - prawie 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Wysokość odprawy ustalona jest w przepisach i tyle. Swoją drogą- za tyle lat pracy, za Jej doświadczenie, wiedzę, kulturę, profesjoalizm- zasłużyła na to!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!