Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 marca 2015 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Radni zdecydowali. Wójt gm. Puławy zarobi mniej

28 26 A A

Radni wreszcie dogadali się, ile powinien zarabiać wójt gminy. Podczas ostatniej sesji wynagrodzenie Krzysztofa Brzezińskiego obniżyli o 1300 złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Temat wynagrodzenia wójta w ostatnich miesiącach wracał jak bumerang. Po raz pierwszy pojawił się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, kiedy to sama próba wprowadzenia tego punktu do porządku doprowadziła do przerwania obrad.

Ustalić wysokości wynagrodzenia nie udało się także pod koniec stycznia, kiedy to podczas głosowania padł remis. Po długich naradach, spotkaniach gminnych komisji, rozmowach kuluarowych i oficjalnych, wreszcie się udało. Radni większością głosów ustalili, że wójt gminy nie będzie od tej pory pobierał maksymalnego ustawowo wynagrodzenia i z 12,1 tys. zł obniżyli je do 10,8 tys. zł.
- W porównaniu do innych wójtów, nasz już w pierwszej kadencji otrzymał najwyższą stawkę i nam, radnym, wydawało się to nieetyczne - mówi Renata Molenda, przewodnicząca rady gminy Puławy, która podkreśla, że obniżenie wynagrodzenia nie było jej priorytetem. Jak zaznacza, bardziej zależało jej po prostu na przyjęciu tej uchwały, z czym od samego początku było wiele problemów.

Część radnych głosowała przeciw obniżeniu uposażenia Krzysztofa Brzezińskiego. Jednym z nich był radny Tomasz Mizak. - Uważam, że to czysty populizm. Ta kwota w skali gminy nie ma wpływu na nic, a jedynie ładnie brzmi - mówi wiceprzewodniczący rady gminy, który przypomina, że każde posiedzenie radnych kosztuje gminę około 3 tys. zł.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:22
0

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

Ciekawe jakie inwestycje "staną" gdy Wójt zacznie budowę szkół - w Górze Puławskiej i w Gołębiu. Chyba wszystkie.

Ciekawe jakie inwestycje "staną" gdy Wójt zacznie budowę szkół - w Górze Puławskiej i w Gołębiu. Chyba wszystkie.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:18
0

Błędy ortograficzne były dla zmyłki... :)

Avatar
Zenek / 16 marca 2015 o 19:14
0

A po co ma w urzędzie siedzieć? Żeby przyszedł ktoś i żeby nie wiedział jak odpowiedzieć? On może sprawę naświetlić ogólnie, globalnie, że to opluwają, że Seredyn, że Austria, że szacunek, że nie pozwoli, że on Pan i Władca, ale takie tam jak budowa szkoły, czy budżet, to już specjaliści - mecenasi. Przecież Wójt czmycha z urzędu tylko po to - żeby tam nie być i udawać że pracuje. Ot cały wójt. Bladego pojęcia nie ma o rzeczach, które powinien wiedzieć wójt. Ciekaqwe jak wyleje zsnowu "Klikawka" - bo pewnie wyleje, to co - pewnie już będzie recydywa? Powiedzcie teraz, że sieję oszczerstwa - nic bardziej mylnego. Wydaje się, że wójt przewiduje ruchy swoich współpracowników, ale nic bardziej mylnego. Co z tego, że on w gabinecie mówi "mój przyjacielu", to banał. o którym wszyscy wiedzą, szydzą z tego, bo po wyjściu z "gabinetu" i tak każdemu dupę obrobi na prawo i lewo. Gość nie zdaje sobie sprawy, a w zasadzie nie zdawał, że ludzie mają kolegów, przyjaciół ( nie takich jak wójt), którzy wszystko powiedzą. Bareja byłby dumny z takiego wójta. I niech on sam jak najdłużej tkwi w tym przeświadczeniu. Obudzi się na taczce pomalowanej w...truskawki...

A po co ma w urzędzie siedzieć? Żeby przyszedł ktoś i żeby nie wiedział jak odpowiedzieć? On może sprawę naświetlić ogólnie, globalnie, że to opluwają, że Seredyn, że Austria, że szacunek, że nie pozwoli, że on Pan i Władca, ale takie tam jak budowa szkoły, czy budżet, to już specjaliści - mecenasi. Przecież Wójt czmycha z urzędu tylko po to - żeby tam nie być i udawać że pracuje. Ot cały wójt. Bladego pojęcia nie ma o rzeczach, które powinien wiedzieć wójt. Ciekaqwe jak wyleje zsnowu "Klikawka" - bo pewnie wyleje, to co - pewnie już będz... rozwiń

Avatar
Marian / 16 marca 2015 o 17:31
0

Jakie nagrody ufundował dzieciom? Proszę wymienić chociaż jedną, która poszła z prywatnych środków. Dojeżdża do różnych miejsc - ma ryczałt. Jego zadaniem nie jest "jazda" za przeproszeniem na jasełka, przyjęcia i inne duperele. Ma PRACOWAĆ! zresztą..., toż wójt bieże nawet delegację do Janowca, czy Końskowoli, swoją drogą wartoby się przypatrzeć tym jego delegacjom i temu ciśnieniu, które ma na przekształcenie działek w Leokadiowie. Moim zdaniem to problem, który wymaga "uzdrowienia" :ph34r:


Avatar
mmm / 15 marca 2015 o 21:14
0
Wójt obiecywał to czekamy na realizację!
Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 20:57
0

Szanowni Mieszkańcy Gminy Puławy! Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy gminy mogą wystąpić z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta. Wystarczy 5 obywateli posiadających prawo wybierania do rady gminy i zebranie podpisów co najmniej 10% uprawionych do głosowania. W obecnej sytuacji ogólnego niezadowolenia społecznego w gminie raczej nie będzie to trudne. W Janowcu się udało, więc i Wam życzę powodzenia! Pozdrawiam!

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

rozwiń
Avatar
strażak / 15 marca 2015 o 19:57
0
Wszyscy źli, tylko wójt święty. Znamy to. Ostatnio u nas na zebraniu ze strażakami właśnie też pokazał swoją dobroć. Więcej się nie nabierzemy!
Avatar
nom / 15 marca 2015 o 19:50
0
No właśnie! A w gminie nigdy się tyle nie działo: wójt oskarżony, dyrektorka skazana, prokurator w szkole itd. Nic tylko gratulować
Avatar
DD / 15 marca 2015 o 19:47
0

Populizm to obietnice pana Brzezińskiego! Czekamy na szkołę w Gołębiu, stadion, uprzątnięcie Gruszki itd. No chyba, że go wcześniej zamkną to będzie usprawiedliwiony.

Gruszki radni z Gołębia nie chcą. Na szkołę lada dzień przetarg na projekt. A o pieniądzach decydują RADNI. Jak dalej się będą kłócić i pokazywać kto ważniejszy zamiast pracować, to nic nie bęzie przez całe 4 lata. PYTAJCIE RADNYCH! OD NICH EGZEKWUJCIE!!!!

Avatar
prawnik z gołębia / 15 marca 2015 o 17:25
0
A w gminie nigdy się tyle nie działo: wójt oskarżony, dyrektorka skazana, prokurator w szkole itd. Nic tylko gratulować
Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:22
0

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

Ciekawe jakie inwestycje "staną" gdy Wójt zacznie budowę szkół - w Górze Puławskiej i w Gołębiu. Chyba wszystkie.

Ciekawe jakie inwestycje "staną" gdy Wójt zacznie budowę szkół - w Górze Puławskiej i w Gołębiu. Chyba wszystkie.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2015 o 19:18
0

Błędy ortograficzne były dla zmyłki... :)

Avatar
Zenek / 16 marca 2015 o 19:14
0

A po co ma w urzędzie siedzieć? Żeby przyszedł ktoś i żeby nie wiedział jak odpowiedzieć? On może sprawę naświetlić ogólnie, globalnie, że to opluwają, że Seredyn, że Austria, że szacunek, że nie pozwoli, że on Pan i Władca, ale takie tam jak budowa szkoły, czy budżet, to już specjaliści - mecenasi. Przecież Wójt czmycha z urzędu tylko po to - żeby tam nie być i udawać że pracuje. Ot cały wójt. Bladego pojęcia nie ma o rzeczach, które powinien wiedzieć wójt. Ciekaqwe jak wyleje zsnowu "Klikawka" - bo pewnie wyleje, to co - pewnie już będzie recydywa? Powiedzcie teraz, że sieję oszczerstwa - nic bardziej mylnego. Wydaje się, że wójt przewiduje ruchy swoich współpracowników, ale nic bardziej mylnego. Co z tego, że on w gabinecie mówi "mój przyjacielu", to banał. o którym wszyscy wiedzą, szydzą z tego, bo po wyjściu z "gabinetu" i tak każdemu dupę obrobi na prawo i lewo. Gość nie zdaje sobie sprawy, a w zasadzie nie zdawał, że ludzie mają kolegów, przyjaciół ( nie takich jak wójt), którzy wszystko powiedzą. Bareja byłby dumny z takiego wójta. I niech on sam jak najdłużej tkwi w tym przeświadczeniu. Obudzi się na taczce pomalowanej w...truskawki...

A po co ma w urzędzie siedzieć? Żeby przyszedł ktoś i żeby nie wiedział jak odpowiedzieć? On może sprawę naświetlić ogólnie, globalnie, że to opluwają, że Seredyn, że Austria, że szacunek, że nie pozwoli, że on Pan i Władca, ale takie tam jak budowa szkoły, czy budżet, to już specjaliści - mecenasi. Przecież Wójt czmycha z urzędu tylko po to - żeby tam nie być i udawać że pracuje. Ot cały wójt. Bladego pojęcia nie ma o rzeczach, które powinien wiedzieć wójt. Ciekaqwe jak wyleje zsnowu "Klikawka" - bo pewnie wyleje, to co - pewnie już będz... rozwiń

Avatar
Marian / 16 marca 2015 o 17:31
0

Jakie nagrody ufundował dzieciom? Proszę wymienić chociaż jedną, która poszła z prywatnych środków. Dojeżdża do różnych miejsc - ma ryczałt. Jego zadaniem nie jest "jazda" za przeproszeniem na jasełka, przyjęcia i inne duperele. Ma PRACOWAĆ! zresztą..., toż wójt bieże nawet delegację do Janowca, czy Końskowoli, swoją drogą wartoby się przypatrzeć tym jego delegacjom i temu ciśnieniu, które ma na przekształcenie działek w Leokadiowie. Moim zdaniem to problem, który wymaga "uzdrowienia" :ph34r:


Avatar
mmm / 15 marca 2015 o 21:14
0
Wójt obiecywał to czekamy na realizację!
Avatar
Gość / 15 marca 2015 o 20:57
0

Szanowni Mieszkańcy Gminy Puławy! Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy gminy mogą wystąpić z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta. Wystarczy 5 obywateli posiadających prawo wybierania do rady gminy i zebranie podpisów co najmniej 10% uprawionych do głosowania. W obecnej sytuacji ogólnego niezadowolenia społecznego w gminie raczej nie będzie to trudne. W Janowcu się udało, więc i Wam życzę powodzenia! Pozdrawiam!

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

w Janowcu się udało zrobić referendum i jest dramat. gmina tonie. W rok niekompetentny nowy wójt zwiększył dług gminy o 3 mln. Ale najgorsze jest to, że stanęły wszystkie inwestycje. Na ostatniej radzie jego radni zagłosowali przeciwko niemu. Efekt referendum jest katastrofalny. Zamiast zachęcać do takich działań przyjedź na kolejną sesję do Janowca to zobaczysz na własne oczy

rozwiń
Avatar
strażak / 15 marca 2015 o 19:57
0
Wszyscy źli, tylko wójt święty. Znamy to. Ostatnio u nas na zebraniu ze strażakami właśnie też pokazał swoją dobroć. Więcej się nie nabierzemy!
Avatar
nom / 15 marca 2015 o 19:50
0
No właśnie! A w gminie nigdy się tyle nie działo: wójt oskarżony, dyrektorka skazana, prokurator w szkole itd. Nic tylko gratulować
Avatar
DD / 15 marca 2015 o 19:47
0

Populizm to obietnice pana Brzezińskiego! Czekamy na szkołę w Gołębiu, stadion, uprzątnięcie Gruszki itd. No chyba, że go wcześniej zamkną to będzie usprawiedliwiony.

Gruszki radni z Gołębia nie chcą. Na szkołę lada dzień przetarg na projekt. A o pieniądzach decydują RADNI. Jak dalej się będą kłócić i pokazywać kto ważniejszy zamiast pracować, to nic nie bęzie przez całe 4 lata. PYTAJCIE RADNYCH! OD NICH EGZEKWUJCIE!!!!

Avatar
prawnik z gołębia / 15 marca 2015 o 17:25
0
A w gminie nigdy się tyle nie działo: wójt oskarżony, dyrektorka skazana, prokurator w szkole itd. Nic tylko gratulować
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 10 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 25 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 8

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!