Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 stycznia 2010 r.
19:28
Edytuj ten wpis

Robert przegrał walkę ze spółdzielnią

0 22 A A

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Standard” w Puławach zdania nie zmieniły. Pieniądze na windę dla ciężko chorego Roberta przepadły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sparaliżowany Robert Bartnicki czekał cały rok, aż spółdzielnia zgodzi się na wybudowanie windy obok balkonu jego mieszkania. To pozwoliłoby mu wreszcie na opuszczenie na wózku czterech ścian. Nic z tego.

– Czekaliśmy na jakąś oficjalną informację ze spółdzielni. Chcieliśmy wiedzieć czarno na białym czy jeszcze mamy jakieś szanse. Chociaż prawdę mówiąc, już w to nie bardzo wierzyliśmy – opowiada Barbara Bartnicka, mama Roberta.

Spółdzielnia się z nimi się nie skontaktowała, zapytaliśmy więc sami. Okazuje się, że nic się nie zmieniło i spółdzielnia zdania nie zmieniła. – Walne zgromadzenie zdecydowało tak, a nie inaczej. Tamta sprawa jest już zamknięta – stwierdza Artur Sońta, przewodniczący Rady Nadzorczej SM "Standard”.

We wrześniu ub. roku walne zgromadzenie spółdzielni uznało, że nie zgadza się na zamontowanie windy. – Są pewne wymogi formalne, które trzeba spełnić, kiedy podejmuje się takie inwestycje – tłumaczy Sońta.

Zdaniem spółdzielni, na budowę windy był potrzebny projekt budowlany. Miała opinię prawną to potwierdzającą. Tymczasem w Starostwie Powiatowym, które wydaje zezwolenia na budowę, mówili nam co innego. – Nie potrzeba nam żadnego projektu. Wystarczy zgłoszenie prac – mówił nam kilka miesięcy temu Bogusław Skocz ze starostwa w Puławach.

Kosztowny projekt budowlany, na który nie było stać Bartnickich, to nie jedyna przeszkoda. – Poza tym nie mieliśmy też informacji, kto sfinansuje budowę windy – dodaje Sońta.
Niewiedza spółdzielni może dziwić, zwłaszcza że od początku było wiadomo, że pieniądze na windę przekaże Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. – Ale wszystko powinniśmy mieć na piśmie – zaznacza Artur Sońta.

– No to szkoda, że nam tego nie powiedzieli. Przecież byśmy im dostarczyli takie pismo – dziwi się Barbara Bartnicka. – Tutaj od początku szukano tylko sposobu, żeby nie zgodzić się na windę dla mojego syna.

Pieniądze zarezerwowane na inwestycję, mającą pomóc sparaliżowanemu Robertowi Bartnickiemu, przepadły wraz z końcem roku. PCPR dysponuje funduszami tylko na dany rok kalendarzowy.

Rodzina może starać się o dofinansowanie ponownie. Ale po tym co przeszła, nie czuje się na siłach. – Nie widzę sensu. Chyba najlepszym wyjściem byłaby wyprowadzka z Puław. Niestety, w tej chwili nie mamy takiej możliwości – mówi Bartnicka.

– Znam przypadek Roberta i wiem, że wyjścia na zewnątrz by mu pomogły. Naprawdę bardzo dziwi mnie podejście spółdzielni – komentuje Małgorzata Suszek-Zawadzka, dyrektor PCPR w Puławach.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jajco / 7 stycznia 2010 o 17:29
0
~gość~ napisał:
Przy budowie windy wymagana była zgoda sąsiadów z tego co oglądałam w reportażach telewizyjnych.Sąsiedzi też się nie zgadzali bo za mało przejścia mieli .Wspólczuć ludziom takich sąsiadów o takich sercach dla bliźniego.Zapewne większość w niedziele na mszy przekazuje sobie znak pokoju.Podwójne oblicze tych ludzi.



I napewno przyjdzie do tych sąsiadów ksiądz po kolędzie żeby ich pobłogosławić i wziąć kopertę.
Avatar
~gość~ / 7 stycznia 2010 o 13:53
0
Przy budowie windy wymagana była zgoda sąsiadów z tego co oglądałam w reportażach telewizyjnych.Sąsiedzi też się nie zgadzali bo za mało przejścia mieli .Wspólczuć ludziom takich sąsiadów o takich sercach dla bliźniego.Zapewne większość w niedziele na mszy przekazuje sobie znak pokoju.Podwójne oblicze tych ludzi.
Avatar
~gość~ / 7 stycznia 2010 o 13:47
0
współczujący napisał:
Ale o co chodzi? Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma.Rodzice nie są sparaliżowani,ta pani z Pomocy też.Moim zdaniem,co niektórym już się w głowach poprzewracało od tego hołubienia niepełnosprawnych.Pomyślcie lepiej o pełnosprawnych,bo to Oni pracują na wasze fanaberie!
szczyt chamstwa,że też takie zero się odzywa jeszcze.
Avatar
tomasho / 7 stycznia 2010 o 11:37
0
lolo napisał:
Bałwanie.a skąd S-nie mają pieniądze? z moich wpłat a nie od państwa.A ja se nie życzę,aby z moich pieniędzy finansowano schody.[/quote]
bałwanie - naucz się czytać... bo nie wiesz co komentujesz;]

[quote name='SĄSIAD' post='214600' date='7.01.2010, 11:14:46']WYDAJE MI SIĘ ŻE PRZYJECHAŁEŚ ZE WSI TY PARSZYWY WSIOWY BURKU - CIEBIE TO POWINNO SPOTKAĆ ŻYCZĘ CI TEGO


burkiem może jesteś Ty, a wiesz dlaczego? Uważasz, że jeśli ktoś pojechał z chamskim tekstem, to już znaczy, że jest ze wsi? Nie rozgraniczałbym tego w taki sposób... prosty człowieku. bardzo prosty.


burkiem może jesteś Ty, a wiesz dlaczego? Uważasz, że jeśli ktoś pojechał z chamskim tekstem, to już znaczy, że jest ze wsi? Nie rozgraniczałbym tego w taki sposób... prosty człowieku. bardzo prosty. rozwiń
Avatar
SĄSIAD / 7 stycznia 2010 o 11:14
0
kokos napisał:
P.ierdoliłby.ś inaczej gdybyś stracił nogi fagasie. Więcej zrozumienia.

WYDAJE MI SIĘ ŻE PRZYJECHAŁEŚ ZE WSI TY PARSZYWY WSIOWY BURKU - CIEBIE TO POWINNO SPOTKAĆ ŻYCZĘ CI TEGO
Avatar
mieszkanieć / 7 stycznia 2010 o 11:10
0
TAKICH OSZOŁOMÓW TO JA JESZCZE NIE WIDZIAŁEM - W TEJ SPÓŁDZIELNI - PO PROSTU PEWNIE NIE DOSTALI W ŁAPE - BO TO ICH NIE DOTYCZY A SZKODZ ŻYCZĘ IM Z CAŁEGO SERCA TAKICH SAMYCH A MOŻE I WIĘKSZYCH PROBLEMÓW - jak p. BARTNITCY MAJĄ ....A rodzinie życzę POZYTYWNEGO ZAŁATWIENIA SPRAWY -OMIJAJĄC TYCH GŁĄBÓW ZE SPÓŁDZIELNI...
Avatar
wkurzony / 7 stycznia 2010 o 11:07
0
Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma

Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
wkurzony / 7 stycznia 2010 o 11:06
0
współczujący napisał:
Ale o co chodzi? Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma.Rodzice nie są sparaliżowani,ta pani z Pomocy też.Moim zdaniem,co niektórym już się w głowach poprzewracało od tego hołubienia niepełnosprawnych.Pomyślcie lepiej o pełnosprawnych,bo to Oni pracują na wasze fanaberie!

Dla mnie fanaberią jest Twoje istnienie. Pamiętaj - nie znasz dnia, ni godziny... Czego Ci nie życzę.
Avatar
~GOŚĆ~ / 7 stycznia 2010 o 10:54
0
luter napisał:
A nie może się ta rodzina zamienić z kimś na parterze np? Zawsze jest jakieś wyjście.

....... rodzina mieszka na wysokim parterze... jaki mają się z kimś zamienić z parteru skoro tam mieszkają? znieczulica panuje w tej spółdzielni!!!
Avatar
dust22 / 7 stycznia 2010 o 10:01
0
TO JEST POLSKA!!!
Skoro urzędy nie pomagają między innymi takim ludziom to po co istnieją? czym jest powodowane ich istnienie? PO CO?
Mam nadzieje że odpowiedzialnym za to zrobią się wielkie pryszcze na tyłkach od siedzenia na wygodnych krzesełkach i picia non stop kawusi.
Avatar
jajco / 7 stycznia 2010 o 17:29
0
~gość~ napisał:
Przy budowie windy wymagana była zgoda sąsiadów z tego co oglądałam w reportażach telewizyjnych.Sąsiedzi też się nie zgadzali bo za mało przejścia mieli .Wspólczuć ludziom takich sąsiadów o takich sercach dla bliźniego.Zapewne większość w niedziele na mszy przekazuje sobie znak pokoju.Podwójne oblicze tych ludzi.



I napewno przyjdzie do tych sąsiadów ksiądz po kolędzie żeby ich pobłogosławić i wziąć kopertę.
Avatar
~gość~ / 7 stycznia 2010 o 13:53
0
Przy budowie windy wymagana była zgoda sąsiadów z tego co oglądałam w reportażach telewizyjnych.Sąsiedzi też się nie zgadzali bo za mało przejścia mieli .Wspólczuć ludziom takich sąsiadów o takich sercach dla bliźniego.Zapewne większość w niedziele na mszy przekazuje sobie znak pokoju.Podwójne oblicze tych ludzi.
Avatar
~gość~ / 7 stycznia 2010 o 13:47
0
współczujący napisał:
Ale o co chodzi? Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma.Rodzice nie są sparaliżowani,ta pani z Pomocy też.Moim zdaniem,co niektórym już się w głowach poprzewracało od tego hołubienia niepełnosprawnych.Pomyślcie lepiej o pełnosprawnych,bo to Oni pracują na wasze fanaberie!
szczyt chamstwa,że też takie zero się odzywa jeszcze.
Avatar
tomasho / 7 stycznia 2010 o 11:37
0
lolo napisał:
Bałwanie.a skąd S-nie mają pieniądze? z moich wpłat a nie od państwa.A ja se nie życzę,aby z moich pieniędzy finansowano schody.[/quote]
bałwanie - naucz się czytać... bo nie wiesz co komentujesz;]

[quote name='SĄSIAD' post='214600' date='7.01.2010, 11:14:46']WYDAJE MI SIĘ ŻE PRZYJECHAŁEŚ ZE WSI TY PARSZYWY WSIOWY BURKU - CIEBIE TO POWINNO SPOTKAĆ ŻYCZĘ CI TEGO


burkiem może jesteś Ty, a wiesz dlaczego? Uważasz, że jeśli ktoś pojechał z chamskim tekstem, to już znaczy, że jest ze wsi? Nie rozgraniczałbym tego w taki sposób... prosty człowieku. bardzo prosty.


burkiem może jesteś Ty, a wiesz dlaczego? Uważasz, że jeśli ktoś pojechał z chamskim tekstem, to już znaczy, że jest ze wsi? Nie rozgraniczałbym tego w taki sposób... prosty człowieku. bardzo prosty. rozwiń
Avatar
SĄSIAD / 7 stycznia 2010 o 11:14
0
kokos napisał:
P.ierdoliłby.ś inaczej gdybyś stracił nogi fagasie. Więcej zrozumienia.

WYDAJE MI SIĘ ŻE PRZYJECHAŁEŚ ZE WSI TY PARSZYWY WSIOWY BURKU - CIEBIE TO POWINNO SPOTKAĆ ŻYCZĘ CI TEGO
Avatar
mieszkanieć / 7 stycznia 2010 o 11:10
0
TAKICH OSZOŁOMÓW TO JA JESZCZE NIE WIDZIAŁEM - W TEJ SPÓŁDZIELNI - PO PROSTU PEWNIE NIE DOSTALI W ŁAPE - BO TO ICH NIE DOTYCZY A SZKODZ ŻYCZĘ IM Z CAŁEGO SERCA TAKICH SAMYCH A MOŻE I WIĘKSZYCH PROBLEMÓW - jak p. BARTNITCY MAJĄ ....A rodzinie życzę POZYTYWNEGO ZAŁATWIENIA SPRAWY -OMIJAJĄC TYCH GŁĄBÓW ZE SPÓŁDZIELNI...
Avatar
wkurzony / 7 stycznia 2010 o 11:07
0
Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma

Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
wkurzony / 7 stycznia 2010 o 11:06
0
współczujący napisał:
Ale o co chodzi? Są pewne wymagania formalne.Proszę je spełnić i można zaczynać.To tak ciężko dostarczyć te pisma.Rodzice nie są sparaliżowani,ta pani z Pomocy też.Moim zdaniem,co niektórym już się w głowach poprzewracało od tego hołubienia niepełnosprawnych.Pomyślcie lepiej o pełnosprawnych,bo to Oni pracują na wasze fanaberie!

Dla mnie fanaberią jest Twoje istnienie. Pamiętaj - nie znasz dnia, ni godziny... Czego Ci nie życzę.
Avatar
~GOŚĆ~ / 7 stycznia 2010 o 10:54
0
luter napisał:
A nie może się ta rodzina zamienić z kimś na parterze np? Zawsze jest jakieś wyjście.

....... rodzina mieszka na wysokim parterze... jaki mają się z kimś zamienić z parteru skoro tam mieszkają? znieczulica panuje w tej spółdzielni!!!
Avatar
dust22 / 7 stycznia 2010 o 10:01
0
TO JEST POLSKA!!!
Skoro urzędy nie pomagają między innymi takim ludziom to po co istnieją? czym jest powodowane ich istnienie? PO CO?
Mam nadzieje że odpowiedzialnym za to zrobią się wielkie pryszcze na tyłkach od siedzenia na wygodnych krzesełkach i picia non stop kawusi.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną 1 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 99 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 20 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.