Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 października 2019 r.
15:06

Rusza rozbudowa elektrociepłowni w Puławach. Będzie spalała węgiel

60 37 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy nowego węglowego bloku energetycznego o mocy prawie 100 MW dla puławskiej elektrociepłowni. W czwartek wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję wartą ponad 1,168 mld złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze Grupy Azoty nie mają wątpliwości, że budowa nowego kotła węglowego to optymalne rozwiązanie dla potrzeb puławskich Zakładów Azotowych i miasta. Podczas czwartkowej konferencji podkreślano, że oparcie nowego źródła energii na węglu było przemyślanym posunięciem uwzględniającym interes całego regionu, w tym firmy "Bogdanka". Prezesi odnieśli się także do słów krytyki, szczególnie ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy optowali za paliwem gazowym.

– Nam jest potrzebne ciepło i energia na nasz użytek, a nie budowa nowej grupy energetycznej. Tamte pomysły pochodziły "z innej planety". Słowa uznania dla byłego prezesa ZA, Jacka Janiszka oraz całego zarządu "Puław", który wspólnie z doradcami zawczasu je zweryfikował – mówił Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty S.A.

Zarówno inwestor, jak i wykonawca zapewniali o tym, że nowy blok energetyczny nie przyczyni się do zwiększenia emisji zanieczyszczeń.

– Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ta inwestycja spełnia i spełniać będzie wszystkie restrykcyjne wymogi w zakresie ochrony środowiska – podkreślał Wojciech Wardacki. – Doprowadzi ona do spadku emisyjności szkodliwych substancji do atmosfery – uzupełniał Maciej Korniluk, wiceprezes Polimexu Mostostal.

Uczestnicy uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego zwracali uwagę także na to, że tak wysokiej wartości przedsięwzięcie będą wykonywały polskie firmy, które dodatkowo mają bazować na polskich podwykonawcach. – Chcemy, żeby rodzime przedsiębiorstwa również na tej inwestycji skorzystały – podkreślał Korniluk.

Nie zapomniano zaznaczyć, że w nowym kotle spalany będzie węgiel dostarczany z polskiej kopalni w Bogdance.

Prezes Zakładów Azotowych Krzysztof Bednarz, przyznał, że rozbudowa elektrociepłowni jest dla puławskiej spółki konieczna do dalszego rozwoju i funkcjonowania.

Budowa bloku ma trwać 36 miesięcy, co władze Polimexu Mostostal już teraz nazywają poważnym "wyzwaniem". Skalę trudności podbija fakt, że kocioł będzie budowany w istniejącej i pracującej elektrociepłowni. Do tego projektu skierowano osoby, które zbierały doświadczenie m.in. przy budowie podobnej instalacji w Kozienicach. Zatrudnienie przy budowie kotła ma znaleźć ponad tysiąc pracowników.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego kotła na węgiel

e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 15:56
+24
Przez Krukową Masłowską i Szulowskiego Azoty dostały w tyłek i dostaną przez późniejsze kwoty emisyjne. To jest koszmar co się stało .Nigdy nie sądziłem, że tak można dać w du... Azotom. I jeszcze są z siebie dumni. Koszmar
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 15:43
+24
O ryża”coś tam coś tam” zabłąkała się tu. I Szulowski jak zwykle lansik przed wyborami . Ciekawy czy po wyborach będzie taki aktywny . Towarzystwo wzajemnej adoracji .
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 23:53
+20
Zalecam przed zagłosowaniem na Pana Szulowskiego prześledźcie efekty jego pracy w Sejmie dla regionu i Puław. Warto świadomie głosować i zadać sobie trud aby przesłuchać jego wystąpienia z mównicy sejmowej. Nie dość że nie poruszał ważnych dla Puław spraw to jeszcze farmazolił głupoty. Żenada i wstyd dla Puław że mają takiego posła.
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 15:38
+16
Czy zauważyliście że po wygranych przez PIS wyborach wygaszono katastrofę smoleńską i zwiększono import rosyjskiego węgla ? Sędziowie i prokuratorzy z PRL przestali nagle przeszkadzać ? Nawet staremu morawieckuemu bliżej było Moskwy. Czym uzasadnione jest zwolnienie amerykańskich firm z podatku w Polsce i dojenie własnych przedsiębiorców ? ciemny lud sprzedał się za 500 zł i będzie zap...lał za miskę ryzu. 100aferpis.pl
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 17:33
+14
Szulowski i Karpiński byli za elektrownią gazową. Skąd ta zmiana u Szulowskiego? Czy ten człowiek nie ma nawet resztki powagi?
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 16:39
+13
Smog... i wszystko w tym temacie
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 16:02
+13
Pisowskie szuje chciałem przez ch .
Avatar
Wróg publiczny #1 / 10 października 2019 o 16:46
+12
I dobrze, niech spała węgiel, oby Polski, to dla środowiska nie ma znaczenia tak jak i g... na warszawiaków w Wiśle.
 Jak za czasów Kaczyńskiego guano spływało miliardami metrów do Wisły to kaście pisowskiej to nie przeszkadzało
Avatar
Wiatrak / 10 października 2019 o 15:35
+12
Przecież Szulowski był za budową elektrowni gazowej! To co tu robi? Żałosne.
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 23:29
+11
Włostowicki smog też produkowany jest węgla z Bogdanki więc też powinniśmy być dumni, że produkujemy Polski smog, wspierając lokalną kopalnię. Ja pier... Niech sami siebie posłuchają... W innym zdaniu coś wyczytałem że "spalanie węgla zmniejszy emisję" - głupków z ludzi robią?
Avatar
Pako / 12 października 2019 o 15:10
-2
Dobra inwestycja po tylu latach
Avatar
gosc / 11 października 2019 o 18:21
+4
Ci wszyscy ze zdjęć będą się jeszcze wstydzić i wypierać tak jak Szulowski dzisiaj wypiera się popierania elektrowni na gaz....
Avatar
valium / 11 października 2019 o 15:22
+1
Gaz byłby oczywiście mniej emisyjny, gdyby zaprojektować instalację o porównywalnej, niedużej mocy. Czterysetka byłaby jednak bardziej emisyjna z racji swojej wielkości. Dwa - to nie jest do końca tak, że mamy elektrociepłownię węglową która produkuje jakąś ilość emisji, a po jej rozbudowie będzie ich produkowała jeszcze więcej. Cały myk polega na tym, że po włączeniu nowego bloku z lepszymi filtrami wyłączą te stare kotły, najbardziej trujące. I dlatego wbrew pozorom, mimo tego powierzchownego braku logiki emisja spadnie. Bo przecież o to głównie chodzi. Inaczej Azoty płaciłyby krocie za kolejne zezwolenia na CO2 i kary za przekraczanie norm.
Gaz byłby oczywiście mniej emisyjny, gdyby zaprojektować instalację o porównywalnej, niedużej mocy. Czterysetka byłaby jednak bardziej emisyjna z racji swojej wielkości. Dwa - to nie jest do końca tak, że mamy elektrociepłownię węglową która produkuje jakąś ilość emisji, a po jej rozbudowie będzie ich produkowała jeszcze więcej. Cały myk polega na tym, że po włączeniu nowego bloku z lepszymi filtrami wyłączą te stare kotły, najbardziej trujące. I dlatego wbrew pozorom, mimo tego powierzchownego braku logiki emisja spadnie. Bo przecież o to g... rozwiń
Avatar
Łopata / 11 października 2019 o 13:30
-5
Szulowski i Karpiński chcieli elektrowni na ruski gaz mimo że polski węgiel jest bardzo blisko. Ludzie nawozy muszą być produkowane jak najtaniej. Drogie nawozy to drogi chleb! Tak trudno to załapać? Drogi gaz - źle, tani węgiel - dobrze.
Avatar
olo / 11 października 2019 o 11:43
+1
Same eksperty na zdjęciach? A gdzie jakiś profesor od energetyki.... gdzieeeee. sami politycy.... znawcy tematu.
Avatar
wróg publiczny #1 / 11 października 2019 o 10:22
0
A mieszkańcy Puław godzą się na trucie? Posłowie ze zdjęcia!  A co z remontem  torów Lublin-Warszawa? Połączenie miało być w grudniu 2018 r. , później w X.2019, a będzie .......?  Co z wyremontowanym dworcem PKP w Puławach, niszczy się od 2 lat?
 a czy ktokolwiek pytał się mieszkańców Puław ? czy ta władza z kimkolwiek rozmawia ? przecież oni są najmądrzejsi, na wszystkim się znają, pozjadali wszystkie rozumy, oni żywcem do nieba pójdą, ale jeszcze nie dziś i nie jutro, przyjdzie czas rozliczeń i rozliczy się co do jednego i będzie bolało
 a czy ktokolwiek pytał się mieszkańców Puław ? czy ta władza z kimkolwiek rozmawia ? przecież oni są najmądrzejsi, na wszystkim się znają, pozjadali wszystkie rozumy, oni żywcem do nieba pójdą, ale jeszcze nie dziś i nie jutro, przyjdzie czas rozliczeń i rozliczy się co do jednego i będzie bolało rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2019 o 08:00
+10
Wygląda na to, że świat który odwraca się od technologii węglowych w energetyce jest głupi, a jedynie słuszną mądrością oświecają nas politycy PiS z Soboniem, Kruk, Szulowskim i innymi. Jeśli Puławianie już zaczadzieli pisowską propagandą to ich dzieci im tego nie wybaczą. Mądrość pisowskich elit wyróżnia się przede wszystkim tym, że sami mówią o sobie - mamy rację i wiemy wszystko najlepiej.
Avatar
Gość / 11 października 2019 o 00:32
+6
Wczesniej tego polityka nie było nigdzie widać kto to taki? Chodzi mi o takiego dziadka z wąsem co to na każdym płocie wisi. Wie ktoś coś o nim? Kto to jest że taki się nagle zrobił widoczny?
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 23:53
+20
Zalecam przed zagłosowaniem na Pana Szulowskiego prześledźcie efekty jego pracy w Sejmie dla regionu i Puław. Warto świadomie głosować i zadać sobie trud aby przesłuchać jego wystąpienia z mównicy sejmowej. Nie dość że nie poruszał ważnych dla Puław spraw to jeszcze farmazolił głupoty. Żenada i wstyd dla Puław że mają takiego posła.
Avatar
Gość / 10 października 2019 o 23:29
+11
Włostowicki smog też produkowany jest węgla z Bogdanki więc też powinniśmy być dumni, że produkujemy Polski smog, wspierając lokalną kopalnię. Ja pier... Niech sami siebie posłuchają... W innym zdaniu coś wyczytałem że "spalanie węgla zmniejszy emisję" - głupków z ludzi robią?
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napaść i oszustwa. Kolejne problemy szefa kancelarii z Lublina

Napaść i oszustwa. Kolejne problemy szefa kancelarii z Lublina 0 0

Tomasz P., właściciel kancelarii prawnej z Lublina, usłyszał kolejne zarzuty. Odpowie m.in. za napaść oraz próbę wyłudzenia 2,8 tys. zł zwrotu kosztów za dojazd na przesłuchanie. Wcześniej został już oskarżony o oszustwa.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019 0 0

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć 0 3

Pod płytą rynku w Kraśniku archeolodzy natrafili na budynek – prawdopodobnie dawny ratusz. W niedalekiej odległości zlokalizowali też studnię. Oznacza to, że plany przebudowy rynku trzeba gruntownie zweryfikować

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały"
galeria

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały" 0 31

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek Biłgoraj. Mówił m.in. o historii tego regionu, chwalił programy realizowane przez PiS, wspomniał też o "potknięciach"

Półmetek podzielił uczniów Biskupiaka. "Według egzorcystów halloween jest czymś złym"

Półmetek podzielił uczniów Biskupiaka. "Według egzorcystów halloween jest czymś złym" 326 34

Uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego bawić mają się na półmetku. Impreza organizowana jest w klimacie halloween. Wydarzenie podzieliło młodzież z Biskupiaka

Nowy mural w Lublinie. Ptaki z ulicy Medalionów [zdjęcia]
galeria
film

Nowy mural w Lublinie. Ptaki z ulicy Medalionów [zdjęcia] 0 3

Pierwszy był zimorodek, kolejne to kolibry. Na dłuższej ścianie budynku rozdzielni ciepła przy ul. Medalionów można już podziwiać nowe malowidło. Autorem obu murali jest lubelski artysta AeroMat.

Tanie śniadania z kawą i zestawy obiadowe. Otwarcie stołówki UMCS [zdjęcia]
galeria

Tanie śniadania z kawą i zestawy obiadowe. Otwarcie stołówki UMCS [zdjęcia] 0 9

Śniadania z kawą za 12 zł i zestawy obiadowe z zupą i drugim daniem za 15 lub 17 zł. To cennik w reaktywowanej stołówce akademickiej UMCS. Ale w wyremontowanym obiekcie przy ul. Langiewicza będzie można nie tylko zjeść. Otwarcie w czwartek

Tragiczny wypadek na DK17. Nie żyje kobieta

Tragiczny wypadek na DK17. Nie żyje kobieta 18 3

Piesza zginęła w wypadku w okolicach miejscowości Chomęciska Małe na drodze krajowej nr 17 między Krasnymstawem a Zamościem

Nawet pięć lat bez Zalewu Zemborzyckiego?

Nawet pięć lat bez Zalewu Zemborzyckiego? 97 48

Państwowa spółka Wody Polskie bierze pod uwagę trzy warianty remontu Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie, włącznie ze spuszczeniem wody ze zbiornika. W piątek odbędą się konsultacje z mieszkańcami w sprawie jego rewitalizacji

Farming Simulator 19: Edycja platynowa i nowe kombajny (wideo)
film

Farming Simulator 19: Edycja platynowa i nowe kombajny (wideo) 0 0

380 - tyle maszyn i pojazdów rolniczych znajdziemy w grze Farming Simulator 19 po dzisiejszej premierze Edycji Platynowej.

Międzyrzec Podlaski: Latarnie nie świecą, urzędnicy proszą o cierpliwość

Międzyrzec Podlaski: Latarnie nie świecą, urzędnicy proszą o cierpliwość 0 1

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego skarżą się na oświetlenie uliczne. – Na niektórych ulicach od kilku dni latarnie nie świecą – alarmuje nasz czytelnik. Władze miasta odpowiadają, że to tymczasowe utrudnienie.

Piłkarki Górnika Łęczna wciąż są niepokonane

Piłkarki Górnika Łęczna wciąż są niepokonane 0 0

Górnik Łęczna wywalczył kolejny komplet punktów. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza pokonały 4:0 AZS Wrocław

Krasnobród nadal uzdrowiskiem. "Brakuje reklamy. Goście są zaskoczeni, że mamy zalew"

Krasnobród nadal uzdrowiskiem. "Brakuje reklamy. Goście są zaskoczeni, że mamy zalew" 1 6

Właściwości lecznicze klimatu i borowiny potwierdzone. Uzdrowisko Krasnobród spełniło wymogi i trafiło na kolejne dziesięć lat na ministerialną listę. W kuracjuszach i turystach widzi swoją przyszłość

Dzieci promowały zdrowie. Festiwal w SP nr 51 w Lublinie [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dzieci promowały zdrowie. Festiwal w SP nr 51 w Lublinie [zdjęcia, wideo] 0 0

Zabawy w Bezpiecznym Miasteczku Ruchu Drogowego, zajęcia dotyczące emocji, turniej edukacyjnych gier prozdrowotnych, pokazy taneczne, akrobatyczne i cyrkowe to tylko część atrakcji, jakie towarzyszyły we wtorek IV Festiwalowi Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie.

Czujniki smogu w tysiącach szkół

Czujniki smogu w tysiącach szkół 0 1

10 tys. czujników umieszczonych w szkołach będzie badać jakość powietrza. Edukacja dzieci, ich rodziców i nauczycieli ma pomóc w walce ze smogiem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.