Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 grudnia 2019 r.
19:57

Sąd zakazał korzystania z boisk z powodu hałasu. Miasto idzie do Sądu Najwyższego

20 98 A A

Prezydent miasta liczy na przełom w Sądzie Najwyższym, a małżeństwo, które wygrało sprawę w sądach dwóch instancji, cieszy się na myśl o spokojnych wieczorach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tuż po Nowym Roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbędzie się zebranie poświęcone nowej sytuacji prawnej miejskiego boiska i wprowadzonych drogą sądową obostrzeń i zakazów oraz planów puławskiego Ratusza.

Chodzi o wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie, który utrzymał w całości orzeczenie Sądu Rejonowego w Puławach. Na jego mocy, miasto Puławy ma podjąć kroki zmierzające do ograniczenia emisji hałasu oraz oślepiającego światła z lamp na włostowickim orliku.

Zakazem korzystania z boiska objęto też wszystkie osoby (w tym członków klubów sportowych) poza uczniami SP nr 4 znajdującymi się pod okiem opiekuna.

– Wyroki, jakie zapadły w tej sprawie, to ewenement niosący za sobą zagrożenie wprowadzenia w przyszłości podobnych zakazów na pozostałych boiskach. Uważam, że byłoby to niedorzeczne – komentuje Paweł Maj, prezydent miasta Puławy. – Dzieci i młodzież powinna mieć gdzie ćwiczyć i trenować, powinna spędzać czas na boisku, a nie przed ekranami komputerów i telefonów – dodaje.

Tymczasem państwo Ewa i Wiesław Główczyńscy z os. Włostowice, którzy pozwali miasto za zbyt silne oddziaływanie orlika na ich nieruchomości (i wygrali sądową batalię) przekonują, że większość ich sąsiadów ucieszyło się z wyroku, bo podobnie jak oni, cenią sobie ciszę i spokój.

"Długotrwały hałas"

– Nam nie przeszkadzały lekcje wychowania fizycznego na boisku. Ale ten orlik nie jest zwyczajnym, szkolnym placem gry. To boisko gminne, które po lekcjach było intensywnie wykorzystywane przez kluby sportowe. Rozgrywano tutaj mecze i treningi do późnych godzin wieczornych, co wiązało się z długotrwałym hałasem – mówi Wiesław Główczyński.

– Tutaj naprawdę nie dało się żyć. Hałas był taki, że nawet w lecie musiałam zamykać okna. Dopiero teraz będziemy mogli odetchnąć – uzupełnia jego żona, Ewa.

Zdaniem Główczyńskich już budowa boiska przy SP nr 4 nie przebiegała w sposób standardowy. Zwracają uwagę m.in. na ekspresowy termin wydania pozwolenia na budowę, brak informacji o tej inwestycji ze strony ówczesnych władz oraz niewielką odległość boiska od ich nieruchomości.

Ich zdaniem wyrok sądu nie powinien nikogo bulwersować ponieważ kluby mogą nadal trenować młodzież na innych obiektach. – Mamy w Puławach kilkanaście boisk oraz dwa stadiony - przypomina pan Wiesław.

Miasto idzie do Sądu Najwyższego

Tymczasem władze miasta planują skorzystanie ze skargi kasacyjnej. – Zamierzamy złożyć ją do Sądu Najwyższego po Nowym Roku – zapowiada prezydent Maj.

Szkopuł w tym, że według protokołu z orzeczenia Sądu Okręgowego, na postanowienie wydanego w listopadzie wyroku obydwu stronom „nie przysługuje żaden środek zaskarżenia”. Mimo to, prawnicy miasta Puławy - jak zapewnia prezydent Maj - skargę kasacyjną złożą.

Ratusz w sprawie sporu o orlika na Włostowicach tym razem mają reprezentować etatowi miejscy radcy prawni. Poprzednio sprawa zajmowała się jedna z puławskich kancelarii, z którą rok temu rozwiązano umowę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 20:49
+26
Osiedle Atrium też mają podobne małżeństwo. Pewnemu Darkowi M. przeszkadza ze na terenie przedszkola ma powstać plac zabaw. To ja się pytam samolubów szkodników gdzie mają powstawać place zabaw jak nie na terenie przedszkola?
Avatar
Ja / 30 grudnia 2019 r. o 00:18
+24
Zapraszam tych Państwa na ul. Polną i sąsiednie i niech posiedzą i posłuchają jak drze mordy nachlane towarzystwo cały dzień i do późna w nocy pod oknami bloków i nic nie można z tym zrobić i zobaczą wtedy Ci Państwo że to że ktoś gra w piłkę i ćwiczy to nie jest naprawdę problem
Avatar
5h9 / 29 grudnia 2019 r. o 20:35
+24
Smieszne to. Para dziadkow ktorzy wprowadzili sie po budowie boiska chca zakazania grania na nich po godz. Szkolnych. Niedlugo bedzie trzeba dla nich szkole zamknac bo duzo dzieci chodzi obok. A co z ogrodkami dzialkowymi??
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 10:52
+22
Jak się zamieszkało w sąsiedztwie istniejącego i dzialajacego od kilkudziesieciu lat boiska to nie mogło się nie wiedzieć z czym się to wiąże zwlaszcza jak się jest wykształconym nauczycielem. Dziwię się sądowi który za nic ma warunki zastane i wyższy interes społeczny stawiajac ponad nimi prywatę jednostki.
Avatar
były uczeń tej szkoły / 30 grudnia 2019 r. o 08:40
+22
Ci ludzie kupili działkę i pobudowali dom w sąsiedztwie szkoły i boiska na którym zawsze grało sie do późna i zawsze było głośno bo to boisko! To był ich wybór. Pretensje mogą mieć tylko do siebie. Nie mogę pojąć jak wygrali w sądzie?!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 14:00
+19
Noo ..panie główczyński to prosimy podać tych sąsiadów ...odwagi !!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 11:14
+19
kolejny przykład, że mlodzi przeszkadzają puławianom, na cichockiego zlikwidowano plac zabaw z podobnych powodów, to gdzie ta młodzież ma się podziać, jak ćpią żle, jak w piłkę grają źle, jak pod szkołą stoją źle, O CO WAM CHODZI, jedynymi mającymi dzieci mieszkańcami są cygaanie i też źle, zobaczymy kto się zajmie takimi dziadkami jak trzeba będzie pampersy zmienić,może ci którzy teraz chcą na boisku piłkę pokopać
Avatar
Sąsiadka / 30 grudnia 2019 r. o 13:50
+17
"większość sąsiadów ucieszyło się z wyroku, bo cenią sobie ciszę i spokój" ... to poszukajmy tych sąsiadów !
Avatar
Gddv / 30 grudnia 2019 r. o 11:59
+16
Ci ludzie kupili działkę i pobudowali dom w sąsiedztwie szkoły i boiska na którym zawsze grało sie do późna i zawsze było głośno bo to boisko! To był ich wybór. Pretensje mogą mieć tylko do siebie. Nie mogę pojąć jak wygrali w sądzie?!
 Teraz czasy się zmieniły i już nie można grać po zajęciach szkolnych bo jednostkom to przeszkadza. Do czego my dążymy? 
Avatar
Prawdziwi mieszkańcy Krasińskiego / 30 grudnia 2019 r. o 11:36
+16
Do ludzi z krzaków a nie z ul Krasińskiego !! Rozumiemy waszą irytację, że normalni ludzie nie akceptują antyspołecznych zachowań. Siedzicie teraz przy kompie i wylewacie swój jad pod pozorem komentarzy niby to różnych autorów !! Wszystkich czytających komentarze uprzejmie informujemy, że przy ulicy Z. Krasinśkiego są trzy domy i wszyscy mieszkańcy (sąsiedzi) znają się doskonale i nie mają nic wspólnego z działaniami tych ludzi !! Ps. Pytanie do Urzędu Miasta : Nie wiemy dlaczego posesja Główczyńskich mimo, że leży przy ul. Krahelskiej ma numer ul. Krasińskiego mimo, że nie dotyka nawet do NASZEJ ulicy ??!
Do ludzi z krzaków a nie z ul Krasińskiego !! Rozumiemy waszą irytację, że normalni ludzie nie akceptują antyspołecznych zachowań. Siedzicie teraz przy kompie i wylewacie swój jad pod pozorem komentarzy niby to różnych autorów !! Wszystkich czytających komentarze uprzejmie informujemy, że przy ulicy Z. Krasinśkiego są trzy domy i wszyscy mieszkańcy (sąsiedzi) znają się doskonale i nie mają nic wspólnego z działaniami tych ludzi !! Ps. Pytanie do Urzędu Miasta : Nie wiemy dlaczego posesja Główczyńskich mimo, że leży przy ul. Krahelskiej ma n... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 14:35
-1
No to Grobel podłożył świnię Majowi. Nawet nie stawił się w sądzie żeby wygrać dla Puław, bo po co, to już nie jego problem ani sprawa!
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 r. o 14:33
0
Zgodnie z Art. 6. Ciężar dowodu - onus probandi Dz.U.2019.0.1145 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny "Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne." Jakie dowody przedstawili w sądzie państwo G? Żadne! Sam opis w pozwie, że jest głośno czy jasno nie jest żadnym dowodem. Sąd nie powołał żadnego biegłego sądowego, który ustaliłby ponad wszelką wątpliwość jakie jest natężenie hałasu, światła, czy uciążliwość dla otoczenia.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 r. o 19:42
-3
To ja się postawię pod Azotami a potem zrobię raban że mi hałasują.
Avatar
Tyle / 18 stycznia 2020 r. o 15:19
+4
Wy się wyprowadźcie z waszymi piłkarzami
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 r. o 08:49
-6
Wiedzieli że stawiają się koło szkoły. Jak cenią spokój to niech się wyprowadzą na Skowieszyn albo do Zbędowic.
Avatar
Takie wnioski / 17 stycznia 2020 r. o 20:42
+5
Mój synek ma być drugim Messi, kosić kupę hajsu, mieć masę panienek i wciągać koks, a tu się trafili jacyś co walczą o prawo do spokoju we własnym domu, na pal ich!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 r. o 16:00
-1
TVN Uwaga piątek 19.15
Avatar
Anty Włost / 16 stycznia 2020 r. o 19:57
+2
Włost, przestań truć
Avatar
Pech-AntyEch / 16 stycznia 2020 r. o 08:37
-2
No to wreszcie doszliśmy do sedna sprawy. Czyli tak : my sądownie zablokujemy funkcjonowanie boiska a jak będziecie chcieli żeby dalej służyło mieszkańcom Puław to musicie zapłacić nam odszkodowanie. Hipokryzja pomieszana z chciwością ! Jak wam nie wstyd próbować dorobić się kosztem dzieci z SP4 ?
Avatar
Ech / 15 stycznia 2020 r. o 15:35
0
Kolego Włost, tak myślę, że rzucanie niemerytorycznych kalumnii na forum publicznym z nazwiskami raz że nie przystoi, dwa że ogólnie jakby nie patrzeć jest karalne. Zbastuj kolego ze słownictwem, bo "jak się ma przed sobą taką sztukę, to trudno zachować kulturę". EOT
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Nieużytkowane dotąd piwnice Urzędu Miasta zmienią swoje oblicze. Mają służyć spotkaniom z mieszkańcami, a także celom kulturalnym.

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)
film

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)

Po latach pracy polskie studio The Farm 51 jest coraz bliżej premiery gry Chernobylite.

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Niebawem pierwsze apteki zaczną szczepić przeciwko COVID-19. Farmaceuci będą mogli podawać również inne szczepionki np. przeciwko grypie.

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Apteki mogą zgłaszać chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19; wsparcie farmaceutów zwiększy dostępność szczepień – wskazał we wtorek szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

 Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Grecja to wyjątkowy kraj na mapie świata. To tutaj, pośród wód czterech mórz – Jońskiego, Egejskiego, Kreteńskiego i Śródziemnego – w starożytności narodziła się kultura europejska, a greccy filozofowie rozważali pojęcia etyki, estetyki i filozofii, zakładając swoje szkoły i ucząc każdego, kto chciał posłuchać.

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem
wideo
galeria
film

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem

Pielęgniarki i położne protestują przed Sejmem. Manifestacja ma związek z procedowaną w parlamencie tak zwaną "ustawą Niedzielskiego", dotyczącą minimalnych pensji w służbie zdrowia. Protestujący domagają się godnego traktowania i lepszych wynagrodzeń.

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru
17 czerwca 2021, 20:00
galeria

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru

17 czerwca w Lublinie wystartuje druga odsłona projektu Przestrzenie Teatru. Przez 10 dni w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego oraz Wirydarzu Centrum Kultury prezentowane będą darmowe spektakle.

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

A w środku procesor AMD Ryzen 9 5900HX i karta graficzna z serii Nvidia GeForce RTX 30. Cena nowego laptopa Razer Blade 14 startuje od 1999,99 euro.

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Ktoś wjechał rowerem na figurę Jelenia Królewskiego w Parczewie. Zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych, ale szybko zniknęło. Teraz sprawę bada policja.

Wyskoczył z okna domu pocięty i z nożem w ręku

Wyskoczył z okna domu pocięty i z nożem w ręku

Policja agresywnego mężczyznę odnalazła, jak szedł rowem melioracyjnym. Został zabrany do szpitala.

Dwie zawodniczki Górnika Łęczna zagrały w meczu reprezentacji narodowej

Dwie zawodniczki Górnika Łęczna zagrały w meczu reprezentacji narodowej

Spotkanie zostało rozegrane w hiszpańskiej Kartagenie i kończyło kilkudniowe zgrupowanie na Półwyspie Iberyjskim

Przez korek na S17 na sygnale. Policjanci eskortowali matkę z małym dzieckiem

Przez korek na S17 na sygnale. Policjanci eskortowali matkę z małym dzieckiem

3-miesięczna dziewczynka pilnie musiała przyjąć lek. Ale razem z mamą utknęła w korku na drodze ekspresowej.

W szkołach powstaną Sport Kluby. Mają podnieść kondycję uczniów po pandemii
galeria

W szkołach powstaną Sport Kluby. Mają podnieść kondycję uczniów po pandemii

Ponad 42 tys. nauczycieli chce prowadzić dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach programu „Aktywny powrót do szkoły”. Pomysł ministra edukacji Przemysława Czarnka ma poprawić kondycję dzieci i młodzieży po roku nauki zdalnej w domu.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl: Zwiastun, data premiery i promieniowanie (wideo)
film

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl: Zwiastun, data premiery i promieniowanie (wideo)

A do tego opowieści przy ognisku i rzucanie śrubami w anomalie. 28 kwietnia 2022 roku znów ruszymy do zony. Co jeszcze czeka nas w grze S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl?

Stroją Lublin w nowe kwiatki

Stroją Lublin w nowe kwiatki

Zaczęło się sadzenie nowych kompozycji kwiatowych zamówionych przez Urząd Miasta. Tego lata na ulicach ma królować róż.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.