Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 czerwca 2016 r.
20:38

Tak ma wyglądać nowa hala sportowa w woj. lubelskim. "Już nam jej zazdroszczą"

18 36 A A

3350 miejsc siedzących, strefa VIP, telebimy, 450 miejsc parkingowych, solary, ogniwa fotowoltaiczne i miejsce do przyłączenia basenu – tak ma wyglądać nowa hala sportowa w Puławach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace nad koncepcją hali władze miasta powierzyły puławskiej pracowni MARKA. Architekci Janusz Gąsiorowski i Tomasz Kozłowski w oparciu o postulaty zgłaszane przez reprezentantów klubów sportowych oraz urzędników przez kilka ostatnich miesięcy opracowywali optymalny model nowego obiektu. W poniedziałek zaprezentowali efekty swojej pracy.

Hala, która stanie na placu po dawnym tartaku przy ul. Lubelskiej, będzie mieć jasną elewację i prostą, estetyczną bryłę. Maksymalnie pomieści ponad 3300 osób, a jednym z jej największych walorów będą częściowo składane teleskopowo trybuny i system kotar, które mają umożliwić tworzenie przestrzeni różnej wielkości.

Projektanci dużą wagę przyłożyli do ekonomii. Sztuczne oświetlenie na arenie sięgnie 2800 luksów (możliwe będą transmisje telewizyjne w jakości HD), ale za dnia wnętrze w dużej części będzie oświetlane naturalnie. Koszty utrzymania zmniejszać mają panele solarne, ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Cały budynek ma dostosowany m.in. do organizacji targów oraz innych imprez, w tym koncertów (na ten czas parkiet będzie pokrywała specjalna składana podłoga). Autorzy koncepcji chwalą się także akustyką, która ma być jedną z najlepszych w kraju.

Podczas meczy oraz innych wydarzeń, na parterze będą funkcjonować dwa bary szybkiej obsługi. Nie zapomniano również o przestrzeni dedykowanej ciężarowcom, siłowni, sali na aerobik lub sporty walki, przestronnych szatniach, sali konferencyjnej, gabinecie lekarskim, garderobie dla artystów, stanowiskach komentatorskich i gotowości do podłączenia w przyszłości (łącznikiem) planowanego budynku nowego basenu. Halę będzie otaczał parking, który pomieści 450 samochodów.

To wszystko ma kosztować od 40 do 46 mln złotych. Władze miasta liczą na to, że połowę z tych środków pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu. Jeśli miasto otrzyma dotację, prace mogą ruszyć już w przyszłym roku, a zakończyć się w 2018.

W poniedziałek z wizualizacjami i szczegółami technicznymi zapoznali się radni komisji Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego, którzy jednomyślnie zaakceptowali przedstawioną im koncepcję i zgodzili się na sfinansowanie opracowania dokumentacji technicznej. Obradom przyglądali się także mieszkańcy miasta, sportowcy i kibice klubu Azoty Puławy. Prezentację nagrodzili brawami.

Opinie o hali

Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta

Ta koncepcja odpowiada potrzebom wszystkich klubów sportowych. Będziemy mieć bardzo funkcjonalny i jeden z najlepszych obiektów pod względem estetycznym w kraju. Słysząc te brawa, sądzę, że koncepcja, którą obejrzeliśmy spełnia oczekiwania wszystkich.

Patryk Kuchczyński, piłkarz klubu Azoty Puławy

Jestem pod niesamowitym wrażeniem. Dla nas bardzo ważna jest akustyczna strona hali. Te ponad trzy tysiące kibiców, które będzie mogło nas dopingować poniesie nas o wiele dalej i otworzy przed nami nowe możliwości. Dziękuję w imieniu całego zespołu

Jerzy Witaszek, prezes KS Azoty Puławy

Ta hala będzie służyła całemu społeczeństwu puławskiemu. Architekt zaprojektował coś, co będzie się podobało nie tylko puławianom. Gdy opowiadam o tej hali moim kolegom z całego kraju, już nam jej zadroszczą. Uspokoiłbym też radnych w kwestii kosztów utrzymania. Miasto Puławy stać na utrzymanie takiego obiektu dla własnych obywateli.

Sonda: Jak oceniasz koncepcję budowy nowej hali sportowej w Puławach?

Liczba głosów: 280
84.64%
Podoba mi się
15.36%
Nie podoba mi się

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 21:25
0
Podczas meczy.... napisał "redaktor"
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 11:03
0
No wygląda nieźle. Ciekawe jak nawierzchnia. żeby nie skupiali się tylko na bajerach, odsuwane dachy, odsuwana podłoga itd. bo jakby nie patrzeć to powierzchnia jest najważniejsza. Wcześniej jakoś nigdy sam na to tak nie zwracałem uwagi, ale jak sam miałem do czynienia z budowaniem kortu to dopiero firma Progress, która zajmowała się nawierzchnią pokazała mi jakie to jest ważne.
Avatar
as / 9 czerwca 2016 o 12:13
0
Największym wygranym tego przedsięwzięcia będzie Pan Prezes Witaszek. Za takie ogromne pieniądze budować halę z myślą tylko o piłce ręcznej (bo taka już nawet się nazwa pojawiła Azoty Arena i nawet linie w hali w wizualizacji sa tylko do ręcznej) to masakra. Nieprzemyślane do końca posunięcia. Stara hala dalej ma być, do tego nowa? Młodzież po ukończeniu szkół średnich stąd wyjeżdża to dla kogo to będzie? Emerytów, rencistów? Myśleć trzeba o szkołach i dzieciach i młodzieży i bazie odpwiedniej dla nich. A kto tam pójdzie na obrzeża miasta korzystać, zresztą i tak będą ręczni tylko trenować zapewne. A co jesli Azotowcy spadną nieco w hierarchi? Hala się nie wypełni nawet w połowie. To jest hala na potrzeby wojewódzkiego miasta nie Puław. Możnaby to wybudować zapewne duzo taniej i mądrzej z myślą o wszytskich sportowcach (nie tylko ręcznych) ale widać lobbing jest znakomity. 
Największym wygranym tego przedsięwzięcia będzie Pan Prezes Witaszek. Za takie ogromne pieniądze budować halę z myślą tylko o piłce ręcznej (bo taka już nawet się nazwa pojawiła Azoty Arena i nawet linie w hali w wizualizacji sa tylko do ręcznej) to masakra. Nieprzemyślane do końca posunięcia. Stara hala dalej ma być, do tego nowa? Młodzież po ukończeniu szkół średnich stąd wyjeżdża to dla kogo to będzie? Emerytów, rencistów? Myśleć trzeba o szkołach i dzieciach i młodzieży i bazie odpwiedniej dla nich. A kto tam pójdzie na obrzeża miasta ko... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 11:31
0
antymoher .Tak masz rację, prezentacja nowej hali a nie stadionu. Sorry.
Avatar
antymoher / 9 czerwca 2016 o 09:13
0
Chyba hali a nie stadionu spoleczniaku
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 08:05
0
6 czerwca była w Urzędzie Miasta Puławy prezentacja stadionu. Każdy mógł przyjść i wypowiedzieć się na temat przedstawionej koncepcji, wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia. Urząd Miasta zbiera dodatkowo pisemne uwagi mieszkańców. Wystarczy tylko poważnie potraktować sprawę i wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia do przedstawionych założeń, bez pisania głupot i obrzucania niewinnych ludzi błotem!! Jeżeli masz jakieś uwagi, podpisz się i podaj swój adres do korespondencji. Przestań bawić się w pseudo konspiratora. Przestań być tchórzem!!! Napisz co cię boli i podpisz się.
6 czerwca była w Urzędzie Miasta Puławy prezentacja stadionu. Każdy mógł przyjść i wypowiedzieć się na temat przedstawionej koncepcji, wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia. Urząd Miasta zbiera dodatkowo pisemne uwagi mieszkańców. Wystarczy tylko poważnie potraktować sprawę i wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia do przedstawionych założeń, bez pisania głupot i obrzucania niewinnych ludzi błotem!! Jeżeli masz jakieś uwagi, podpisz się i podaj swój adres do korespondencji. Przestań bawić się w pseudo konspiratora. Przestań być tchórzem!!! Napisz c... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 07:47
0
Powiem krótko: WOW!
Avatar
kibic lpu / 8 czerwca 2016 o 22:02
0
Taaa,moze wam pomnik jarka wielkiego postawic na srodku tartaku i obowiazkową miesięcznice to moze wtedy byscie przestali marudzic.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 21:46
0
W tym mieście najlepiej być zwykłym darmozjadem i krytykować anonimowo wszystkich!!!!
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:37
0
Chleba i igrzysk. Dołoży się jakiś podatek, podniesie się cenę za wodę, ścieki, za centralne. I niech bulą. To od Bula. W Puławach sitwa komusza trwa, do kościoła chodzą, chorągwie noszą, taki wiatr historii, Bierni, Mierni ale Wierni, nie ma jak to zasada „BMW”. Pozdrawiam „Dzieci Proletariatu”. Czymże są bowiem przysięgi władców, jeśli nie kurzem, który można z siebie strząsnąć w każdej dogodnej chwili? Zbigniew Nienacki, Ja, Dago Władca. Przypomnę także słowa Cyrusa II Wielkiego - ja natomiast uważam, że władcy nie powinno różnić od poddanych beztroskie życie, lecz właśnie troska o nich i zamiłowanie do ponoszenia trudów.
Chleba i igrzysk. Dołoży się jakiś podatek, podniesie się cenę za wodę, ścieki, za centralne. I niech bulą. To od Bula. W Puławach sitwa komusza trwa, do kościoła chodzą, chorągwie noszą, taki wiatr historii, Bierni, Mierni ale Wierni, nie ma jak to zasada „BMW”. Pozdrawiam „Dzieci Proletariatu”. Czymże są bowiem przysięgi władców, jeśli nie kurzem, który można z siebie strząsnąć w każdej dogodnej chwili? Zbigniew Nienacki, Ja, Dago Władca. Przypomnę także słowa Cyrusa II Wielkiego - ja natomiast uważam, że władcy nie powinno różnić od pod... rozwiń
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 21:25
0
Podczas meczy.... napisał "redaktor"
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 11:03
0
No wygląda nieźle. Ciekawe jak nawierzchnia. żeby nie skupiali się tylko na bajerach, odsuwane dachy, odsuwana podłoga itd. bo jakby nie patrzeć to powierzchnia jest najważniejsza. Wcześniej jakoś nigdy sam na to tak nie zwracałem uwagi, ale jak sam miałem do czynienia z budowaniem kortu to dopiero firma Progress, która zajmowała się nawierzchnią pokazała mi jakie to jest ważne.
Avatar
as / 9 czerwca 2016 o 12:13
0
Największym wygranym tego przedsięwzięcia będzie Pan Prezes Witaszek. Za takie ogromne pieniądze budować halę z myślą tylko o piłce ręcznej (bo taka już nawet się nazwa pojawiła Azoty Arena i nawet linie w hali w wizualizacji sa tylko do ręcznej) to masakra. Nieprzemyślane do końca posunięcia. Stara hala dalej ma być, do tego nowa? Młodzież po ukończeniu szkół średnich stąd wyjeżdża to dla kogo to będzie? Emerytów, rencistów? Myśleć trzeba o szkołach i dzieciach i młodzieży i bazie odpwiedniej dla nich. A kto tam pójdzie na obrzeża miasta korzystać, zresztą i tak będą ręczni tylko trenować zapewne. A co jesli Azotowcy spadną nieco w hierarchi? Hala się nie wypełni nawet w połowie. To jest hala na potrzeby wojewódzkiego miasta nie Puław. Możnaby to wybudować zapewne duzo taniej i mądrzej z myślą o wszytskich sportowcach (nie tylko ręcznych) ale widać lobbing jest znakomity. 
Największym wygranym tego przedsięwzięcia będzie Pan Prezes Witaszek. Za takie ogromne pieniądze budować halę z myślą tylko o piłce ręcznej (bo taka już nawet się nazwa pojawiła Azoty Arena i nawet linie w hali w wizualizacji sa tylko do ręcznej) to masakra. Nieprzemyślane do końca posunięcia. Stara hala dalej ma być, do tego nowa? Młodzież po ukończeniu szkół średnich stąd wyjeżdża to dla kogo to będzie? Emerytów, rencistów? Myśleć trzeba o szkołach i dzieciach i młodzieży i bazie odpwiedniej dla nich. A kto tam pójdzie na obrzeża miasta ko... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 11:31
0
antymoher .Tak masz rację, prezentacja nowej hali a nie stadionu. Sorry.
Avatar
antymoher / 9 czerwca 2016 o 09:13
0
Chyba hali a nie stadionu spoleczniaku
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 08:05
0
6 czerwca była w Urzędzie Miasta Puławy prezentacja stadionu. Każdy mógł przyjść i wypowiedzieć się na temat przedstawionej koncepcji, wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia. Urząd Miasta zbiera dodatkowo pisemne uwagi mieszkańców. Wystarczy tylko poważnie potraktować sprawę i wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia do przedstawionych założeń, bez pisania głupot i obrzucania niewinnych ludzi błotem!! Jeżeli masz jakieś uwagi, podpisz się i podaj swój adres do korespondencji. Przestań bawić się w pseudo konspiratora. Przestań być tchórzem!!! Napisz co cię boli i podpisz się.
6 czerwca była w Urzędzie Miasta Puławy prezentacja stadionu. Każdy mógł przyjść i wypowiedzieć się na temat przedstawionej koncepcji, wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia. Urząd Miasta zbiera dodatkowo pisemne uwagi mieszkańców. Wystarczy tylko poważnie potraktować sprawę i wnieść swoje uwagi i zastrzeżenia do przedstawionych założeń, bez pisania głupot i obrzucania niewinnych ludzi błotem!! Jeżeli masz jakieś uwagi, podpisz się i podaj swój adres do korespondencji. Przestań bawić się w pseudo konspiratora. Przestań być tchórzem!!! Napisz c... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2016 o 07:47
0
Powiem krótko: WOW!
Avatar
kibic lpu / 8 czerwca 2016 o 22:02
0
Taaa,moze wam pomnik jarka wielkiego postawic na srodku tartaku i obowiazkową miesięcznice to moze wtedy byscie przestali marudzic.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 21:46
0
W tym mieście najlepiej być zwykłym darmozjadem i krytykować anonimowo wszystkich!!!!
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 12:37
0
Chleba i igrzysk. Dołoży się jakiś podatek, podniesie się cenę za wodę, ścieki, za centralne. I niech bulą. To od Bula. W Puławach sitwa komusza trwa, do kościoła chodzą, chorągwie noszą, taki wiatr historii, Bierni, Mierni ale Wierni, nie ma jak to zasada „BMW”. Pozdrawiam „Dzieci Proletariatu”. Czymże są bowiem przysięgi władców, jeśli nie kurzem, który można z siebie strząsnąć w każdej dogodnej chwili? Zbigniew Nienacki, Ja, Dago Władca. Przypomnę także słowa Cyrusa II Wielkiego - ja natomiast uważam, że władcy nie powinno różnić od poddanych beztroskie życie, lecz właśnie troska o nich i zamiłowanie do ponoszenia trudów.
Chleba i igrzysk. Dołoży się jakiś podatek, podniesie się cenę za wodę, ścieki, za centralne. I niech bulą. To od Bula. W Puławach sitwa komusza trwa, do kościoła chodzą, chorągwie noszą, taki wiatr historii, Bierni, Mierni ale Wierni, nie ma jak to zasada „BMW”. Pozdrawiam „Dzieci Proletariatu”. Czymże są bowiem przysięgi władców, jeśli nie kurzem, który można z siebie strząsnąć w każdej dogodnej chwili? Zbigniew Nienacki, Ja, Dago Władca. Przypomnę także słowa Cyrusa II Wielkiego - ja natomiast uważam, że władcy nie powinno różnić od pod... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 3 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 1 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 327 25

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 10 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.