Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 listopada 2018 r.
20:05

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]

0 6 A A

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W nowym budynku o powierzchni 4 tys. mkw znajduje się między innymi izba przyjęć, dwa oddziały kardiologii (każdy ma 20 łóżek), pododdział intensywnej opieki kardiologicznej (10 lóżek), blok operacyjny z supernowoczesną salą hybrydową, pracownia tomografii komputerowej i poradnia kardiologiczna (w tym momencie działa tylko komercyjnie).

– Przyjmujemy pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, którzy wymagają inwazyjnych zabiegów jak np. koronarografia, angioplastyka wieńcowa, implantacja stymulatorów czy ablacja rytmu serca – wylicza prof. Jarosław Wójcik, prezes Szpitala Kardiologii Inwazyjnej „Ikardia”. – Wszystkie zabiegi są refundowane przez NFZ. Możemy je wykonać również komercyjnie, ale jest to tak kosztowne, że stanowią jedynie marginalną część naszej działalności.

Do szpitala w Nałęczowie trafiają pacjenci kierowani przez lekarzy rodzinnych lub z poradni specjalistycznych, a także są przysyłani przez szpitale, w których nie wykonuje się inwazyjnych zabiegów.

– Współpracujemy w tym zakresie ze szpitalami między innymi w Kraśniku, Dęblinie, Bełżycach, Opolu Lubelskim, Poniatowej, Międzyrzecu Podlaskim – dodaje prof. Jarosław Wójcik. – Nasz szpital jest dziewiątą placówką kardiologii inwazyjnej w województwie lubelskim.

Nowy szpital to kontynuacja działalności ośrodka „Ikardia”, który leczy w Nałęczowie od 2007 roku. – Do tej pory wykonaliśmy już ponad 27 tys. zabiegów m.in. w ramach ostrych zespołów wieńcowych np. u pacjentów z zawałem – mówi prof. Wójcik.
Rocznie szpital przyjmie ok. 1,5 tys. pacjentów.

– To jednak tylko 30 proc. naszych możliwości, które wykorzystujemy, bo jesteśmy ograniczeni wysokością kontraktu z NFZ – tłumaczy prof. Wójcik. – To niestety problem całej kardiologii, która jest niedofinansowana, a ostatnio miała znacznie obniżoną wycenę procedur medycznych. Cieszymy się jednak, że udało nam się podpisać kontrakt na najbliższe 10 lat.

Prof. Wójcik dodaje, że o ile zabiegi u pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi są nielimitowane (NFZ płaci za wszystkie, które zostały wykonane – przyp. aut.), o tyle jest problem z zabiegami planowymi. – Możemy ich wykonać tyle, na ile pozwala nam kontrakt, bo później jest problem ze zwrotem kosztów z NFZ za zabiegi wykonane poza limitem. Stąd kolejki, w których muszą czekać pacjenci – mówi prof. Wójcik. – A i tak mamy ogromne nadwykonania w zabiegach planowych. Liczymy, że NFZ kiedyś nam je zrefunduje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 20:09
3 zdjęcia w galerii? Zgłoście się po jakąś nagrodę Photo Adward czy coś podobnego. Świat musi się o tym dowiedzieć.
Avatar
pacjet / 28 stycznia 2020 r. o 21:51
SZPITAL .SUPER .PERSONEL SWIETNY.   CZLEK MIEWIE KIEDY WYLECZON.  ZEBY WSZYSKO CO DOTKNIECIE.  BYLO SZCZESCIM .DLAWS I   PACJ ETOW.                                                            .
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 09:05
Po co ten przecinek po słowie wygląda? Redaktor do podstawówki.
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 08:23
Podczas spaceru, w przerwie między zabiegami, chciałem obejrzeć z zewnątrz. Schorowanego kulasa,, ochrona gdzie pieprz rośnie pogoniła. Redakcji widzę też za dużo nie pozwolono. Taka wyśmienita dostępność lecznictwa z NFZ czy bez. Normalka.
Avatar
^_^ / 19 listopada 2018 r. o 03:03
A gdzie te luksusy? Rozumiem, że chodzi o te auta ubogich polskich rezydentów postawionych na parkingu. No, ale czy to są aż takie luksusy? W Niemczech telewizor 50 calowy na ścianie GRATIS?! w sali dwuosobowej to norma. A u nas pomalowana ściana i... LUKSUS!!! A podają trzy posilki dziennie oraz pytają się, czy smakowało? Ja codziennie byłem proszony o wybór menu. Było ich aż... CZTERY? Wersję wegetarianską odrzucałem. Sąsiad się śmiał, że ja tylko WURSZT preferuję. Cóż na to poradzę, że lubię zwierzątka. Ale z dziczyzny zrezygnowałem. Już raz jelenia jadłem.
Avatar
.... .. / 20 listopada 2018 r. o 07:57
No, "główne wejście" - imponujące! Oby "główne wyjście" nie było . . . nogami do przodu :(
Avatar
pacjet / 28 stycznia 2020 r. o 21:51
SZPITAL .SUPER .PERSONEL SWIETNY.   CZLEK MIEWIE KIEDY WYLECZON.  ZEBY WSZYSKO CO DOTKNIECIE.  BYLO SZCZESCIM .DLAWS I   PACJ ETOW.                                                            .
Avatar
.... .. / 20 listopada 2018 r. o 07:57
No, "główne wejście" - imponujące! Oby "główne wyjście" nie było . . . nogami do przodu :(
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 09:05
Po co ten przecinek po słowie wygląda? Redaktor do podstawówki.
Avatar
Gość / 19 listopada 2018 r. o 08:23
Podczas spaceru, w przerwie między zabiegami, chciałem obejrzeć z zewnątrz. Schorowanego kulasa,, ochrona gdzie pieprz rośnie pogoniła. Redakcji widzę też za dużo nie pozwolono. Taka wyśmienita dostępność lecznictwa z NFZ czy bez. Normalka.
Avatar
^_^ / 19 listopada 2018 r. o 03:03
A gdzie te luksusy? Rozumiem, że chodzi o te auta ubogich polskich rezydentów postawionych na parkingu. No, ale czy to są aż takie luksusy? W Niemczech telewizor 50 calowy na ścianie GRATIS?! w sali dwuosobowej to norma. A u nas pomalowana ściana i... LUKSUS!!! A podają trzy posilki dziennie oraz pytają się, czy smakowało? Ja codziennie byłem proszony o wybór menu. Było ich aż... CZTERY? Wersję wegetarianską odrzucałem. Sąsiad się śmiał, że ja tylko WURSZT preferuję. Cóż na to poradzę, że lubię zwierzątka. Ale z dziczyzny zrezygnowałem. Już raz jelenia jadłem.
Avatar
Gość / 18 listopada 2018 r. o 20:09
3 zdjęcia w galerii? Zgłoście się po jakąś nagrodę Photo Adward czy coś podobnego. Świat musi się o tym dowiedzieć.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.