Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 kwietnia 2016 r.
21:54

Wygrał konkurs na dyrektora. Dlaczego rezygnuje?

0 18 A A
Dom Chemika (fot. Paweł Buczkowski)
Dom Chemika (fot. Paweł Buczkowski)

Mariusz Płoszaj-Mazurek nie będzie dyrektorem Puławskiego Ośrodka Kultury. Zwycięzca konkursu nie doszedł do porozumienia z władzami miasta i zrezygnował ze stanowiska, które niebawem miał objąć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie wiadomo kto zastąpi Aleksandrę Kozak-Kotowską na stanowisku dyrektora Domu Chemika. W ostatni czwartek pismo ze swoją rezygnacją złożył zwycięzca konkursu, Mariusz Płoszaj-Mazurek.

- To były zwyczajne negocjacje, które nie zakończyły się powodzeniem. Nie ma w tym żadnej winy Urzędu Miasta Puławy. Ta decyzja nie wynika także z żadnych nowych informacji co do sytuacji Puławskiego Ośrodka Kultury - mówi Mariusz Płoszaj-Mazurek, który prawdopodobnie nadal będzie pełnił funkcję dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki. - Na razie pracuję. Tyle na ten moment mogę powiedzieć - dodaje.

Jolanta Wróbel, kierownik Wydziały Kultury i Promocji w Urzędzie Miasta Puławy potwierdza, że oficjalna rezygnacja Płoszaja-Mazurka została złożona 31 marca.

- Nie ma żadnego niebezpieczeństwa jeśli chodzi o funkcjonowanie ośrodka kultury. Do czasu powołania nowego dyrektora, kieruje nim Kamila Salwowska-Duk. Decyzja o tym, w jaki sposób wybrany zostanie nowy dyrektor leży w gestii pana prezydenta - mówi Jolanta Wróbel.

Na razie nie wiadomo, co w związku z rezygnacją zrobią władze Puław. Mogą rozpisać kolejny konkurs lub podpisać umowę z wybranym przez prezydenta kandydatem na stanowisko dyrektora, bez konkursu. Prawdopodobnie urzędnicy mogą także zwrócić się do osób, które przegrały z Mariuszem Płoszajem-Mazurkiem. Wtedy pod uwagę wzięci mogliby być Krzysztof Kutarski i Zbigniew Śliwiński.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:31
0
Skoro jest taka świetna i kompetentna, to dlaczego nie startowała w konkursie?
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 00:36
0
Pani Kamila jest osobą kompetentną jak najbardziej na stanowisko dyrektora DCH.
Avatar
Jacek / 5 kwietnia 2016 o 17:20
0
Ładnie napisane.Jak scenariusz do filmu sensacyjnego.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 16:55
0

W Puławach rządzi prezydent Grobel i Ewa Wójcik i to oni mają wpływ na wybór i zatrudnienie dyrektorów! Do tego nie ma nic Rada Miasta i jej większość!  Przypominam, że Grobel to PZPR, a Ewa Wójcik to to samo! Oni tylko się przystosowują do aktualnej większości! Zwykle miewają zaledwie 4 radnych, a koalicjanci to najczęściej członkowie partii rządzących w kraju. W Puławach mają zwykle więcej radnych niż Grobel i PSPP! Dlatego wszyscy oskarżają o niecne sprawy własnie PO lub PiS ! A to Grobel I E.W.! Władza wykonawcza ma więcej możliwości rządzenia niż Rada!!! Taki jest ustrój tego państwa!!! Nie oczekujmy więc od radnych żadnych cudów ani też odpowiedzialności za głupoty E.W. i jej pryncypała oraz władcy Janusza Grobla! 

W Puławach rządzi prezydent Grobel i Ewa Wójcik i to oni mają wpływ na wybór i zatrudnienie dyrektorów! Do tego nie ma nic Rada Miasta i jej większość!  Przypominam, że Grobel to PZPR, a Ewa Wójcik to to samo! Oni tylko się przystosowują do aktualnej większości! Zwykle miewają zaledwie 4 radnych, a koalicjanci to najczęściej członkowie partii rządzących w kraju. W Puławach mają zwykle więcej radnych niż Grobel i PSPP! Dlatego wszyscy oskarżają o niecne sprawy własnie PO lub PiS ! A to Grobel I E.W.! Władza wykonawcza ma więcej możliw... rozwiń

Avatar
Kasia / 5 kwietnia 2016 o 14:33
0

A nie można by zostawić w tej funkcji pani Kamili? Kontakty ma.Pracuje w DCh już ze 20 lat.


Szkoda Kamili na tą funkcję, no chyba, że sama zechce i wie co robi.

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 12:18
0
A nie można by zostawić w tej funkcji pani Kamili? Kontakty ma.Pracuje w DCh już ze 20 lat.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 17:43
0

pis ma problem bo ławka "fachowców" krótka

Pewnie PiS nie pozwolił. Muszą swojego wsadzić

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:02
0
Gratulacje dla niedoszłego dyrektora Pana Mariusza Płoszaja-Mazurka! Wykazał się odwagą i pomimo presji z jaką musiał się zmierzyć przy podejmowaniu ostatecznej decyzji powiedział NIE! Teraz bardzo czarno widzę nowy wybór.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 08:45
0
Pewnie PiS nie pozwolił. Muszą swojego wsadzić
Avatar
maryś / 3 kwietnia 2016 o 23:32
0

Źle się dzieje w państwie duńskim! I znów jesteśmy w punkcie wyjścia, a w Kazimierzu mogą się cieszyć, że zostaje z nimi sprawdzony menedżer, artysta, super gość.

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 11:31
0
Skoro jest taka świetna i kompetentna, to dlaczego nie startowała w konkursie?
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 00:36
0
Pani Kamila jest osobą kompetentną jak najbardziej na stanowisko dyrektora DCH.
Avatar
Jacek / 5 kwietnia 2016 o 17:20
0
Ładnie napisane.Jak scenariusz do filmu sensacyjnego.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 16:55
0

W Puławach rządzi prezydent Grobel i Ewa Wójcik i to oni mają wpływ na wybór i zatrudnienie dyrektorów! Do tego nie ma nic Rada Miasta i jej większość!  Przypominam, że Grobel to PZPR, a Ewa Wójcik to to samo! Oni tylko się przystosowują do aktualnej większości! Zwykle miewają zaledwie 4 radnych, a koalicjanci to najczęściej członkowie partii rządzących w kraju. W Puławach mają zwykle więcej radnych niż Grobel i PSPP! Dlatego wszyscy oskarżają o niecne sprawy własnie PO lub PiS ! A to Grobel I E.W.! Władza wykonawcza ma więcej możliwości rządzenia niż Rada!!! Taki jest ustrój tego państwa!!! Nie oczekujmy więc od radnych żadnych cudów ani też odpowiedzialności za głupoty E.W. i jej pryncypała oraz władcy Janusza Grobla! 

W Puławach rządzi prezydent Grobel i Ewa Wójcik i to oni mają wpływ na wybór i zatrudnienie dyrektorów! Do tego nie ma nic Rada Miasta i jej większość!  Przypominam, że Grobel to PZPR, a Ewa Wójcik to to samo! Oni tylko się przystosowują do aktualnej większości! Zwykle miewają zaledwie 4 radnych, a koalicjanci to najczęściej członkowie partii rządzących w kraju. W Puławach mają zwykle więcej radnych niż Grobel i PSPP! Dlatego wszyscy oskarżają o niecne sprawy własnie PO lub PiS ! A to Grobel I E.W.! Władza wykonawcza ma więcej możliw... rozwiń

Avatar
Kasia / 5 kwietnia 2016 o 14:33
0

A nie można by zostawić w tej funkcji pani Kamili? Kontakty ma.Pracuje w DCh już ze 20 lat.


Szkoda Kamili na tą funkcję, no chyba, że sama zechce i wie co robi.

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2016 o 12:18
0
A nie można by zostawić w tej funkcji pani Kamili? Kontakty ma.Pracuje w DCh już ze 20 lat.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 17:43
0

pis ma problem bo ławka "fachowców" krótka

Pewnie PiS nie pozwolił. Muszą swojego wsadzić

Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 11:02
0
Gratulacje dla niedoszłego dyrektora Pana Mariusza Płoszaja-Mazurka! Wykazał się odwagą i pomimo presji z jaką musiał się zmierzyć przy podejmowaniu ostatecznej decyzji powiedział NIE! Teraz bardzo czarno widzę nowy wybór.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2016 o 08:45
0
Pewnie PiS nie pozwolił. Muszą swojego wsadzić
Avatar
maryś / 3 kwietnia 2016 o 23:32
0

Źle się dzieje w państwie duńskim! I znów jesteśmy w punkcie wyjścia, a w Kazimierzu mogą się cieszyć, że zostaje z nimi sprawdzony menedżer, artysta, super gość.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!