Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 lutego 2015 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Wzięła łapówkę? Dyrektor szpitala w Puławach zawieszona

10 7 A A

Jolanta H., dyrektor puławskiego SP ZOZ, na której ciąży zarzut przyjęcia korzyści majątkowej została w środę zawieszona przez starostę. Jej obowiązki przejęła dr Ewa Warchoł-Sławińska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czarne chmury zebrały się nad dyrektor Jolantą H., która w ubiegłym tygodniu usłyszała zarzut przyjęcia łapówki. W środę starosta puławski Witold Popiołek oficjalnie poinformował o jej tymczasowym zawieszeniu. Do końca marca jej obowiązki będzie pełniła dotychczasowa dyrektor do spraw lecznictwa, dr Ewa Warchoł-Sławińska.

Zarzut korupcji Jolancie H. postawiła Prokuratora Okręgowa w Warszawie, która bada nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów w służbie zdrowia na terenie całego kraju. Podejrzana o przyjęcie 118 tysięcy złotych, które miały wpłynąć na konto bankowe jej syna nie przyznaje się do winy.
Według warszawskiej prokuratury pieniądze te miały być nagrodą za korzystne z punktu widzenia startujących w przetargach firm rozstrzygnięcia. Dotyczyły one m.in. wybrania firmy dostarczającej posiłki do szpitala.

Przemysław Nowak, rzecznik Prokutatury Okręgowej w Warszawie poinformował, że chodzi o przestępstwo z artykułu 228 par. 3 kodeksu karnego: "Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mruk / 27 lutego 2015 o 10:31
0
A co Pan Bratkowski na to......?
Avatar
renka / 27 lutego 2015 o 07:39
0

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Panią dyrektor i pozytywne zakończenie sprawy.

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Pa... rozwiń

Avatar
przysłowie / 26 lutego 2015 o 17:55
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Nie wybiera się rodziny ale znajomych to można mieć co tydzień nowych.

Avatar
PSL / 26 lutego 2015 o 14:45
0

Drodzy Redaktorzy  nie stać was na nic więcej tylko przedruki z gazety do

gazety ,a jaka to firma świadczyła usługi żywieniowe dla jakich szpitali, depeesów,zoli 

w tym województwie, a z którą partią jedynie słuszną są związani dyrektorzy tych szpitali

a gdzie był nadzór marszałkowski i urzędu wojewódzkiego nad publicznym groszem gdzie było

CBA,prokuratura z tego  województwa i kto za tym stał ,że trzeba było wyprowadzić dochodzenie do Warszawy.

Jesteście nieprofesjonalni !!!!!!!

Avatar
antyanka / 26 lutego 2015 o 08:42
0

Dzięki bohu że ta ANKA nie jesteś moją znajomą. Takie wszy i gnidy to najgorsi znajomi. Powiedz to w twarz dyrektorce a nie smarujesz na forum. Poza tym co- fajnie było żreć i pić na jej koszt.

Słabo mi się robi na takie anki w życiu.

Cnotki niewydymki plotkary i życiowe szmacio......ry

Avatar
X / 26 lutego 2015 o 07:24
0

...ale pleciesz Aniu, to rodziny się nie wybiera a znajomych ... no pomyśl sama

Avatar
anka / 26 lutego 2015 o 05:30
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Avatar
Mruk / 27 lutego 2015 o 10:31
0
A co Pan Bratkowski na to......?
Avatar
renka / 27 lutego 2015 o 07:39
0

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Panią dyrektor i pozytywne zakończenie sprawy.

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Pa... rozwiń

Avatar
przysłowie / 26 lutego 2015 o 17:55
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Nie wybiera się rodziny ale znajomych to można mieć co tydzień nowych.

Avatar
PSL / 26 lutego 2015 o 14:45
0

Drodzy Redaktorzy  nie stać was na nic więcej tylko przedruki z gazety do

gazety ,a jaka to firma świadczyła usługi żywieniowe dla jakich szpitali, depeesów,zoli 

w tym województwie, a z którą partią jedynie słuszną są związani dyrektorzy tych szpitali

a gdzie był nadzór marszałkowski i urzędu wojewódzkiego nad publicznym groszem gdzie było

CBA,prokuratura z tego  województwa i kto za tym stał ,że trzeba było wyprowadzić dochodzenie do Warszawy.

Jesteście nieprofesjonalni !!!!!!!

Avatar
antyanka / 26 lutego 2015 o 08:42
0

Dzięki bohu że ta ANKA nie jesteś moją znajomą. Takie wszy i gnidy to najgorsi znajomi. Powiedz to w twarz dyrektorce a nie smarujesz na forum. Poza tym co- fajnie było żreć i pić na jej koszt.

Słabo mi się robi na takie anki w życiu.

Cnotki niewydymki plotkary i życiowe szmacio......ry

Avatar
X / 26 lutego 2015 o 07:24
0

...ale pleciesz Aniu, to rodziny się nie wybiera a znajomych ... no pomyśl sama

Avatar
anka / 26 lutego 2015 o 05:30
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!