Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 lutego 2015 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Wzięła łapówkę? Dyrektor szpitala w Puławach zawieszona

0 7 A A

Jolanta H., dyrektor puławskiego SP ZOZ, na której ciąży zarzut przyjęcia korzyści majątkowej została w środę zawieszona przez starostę. Jej obowiązki przejęła dr Ewa Warchoł-Sławińska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czarne chmury zebrały się nad dyrektor Jolantą H., która w ubiegłym tygodniu usłyszała zarzut przyjęcia łapówki. W środę starosta puławski Witold Popiołek oficjalnie poinformował o jej tymczasowym zawieszeniu. Do końca marca jej obowiązki będzie pełniła dotychczasowa dyrektor do spraw lecznictwa, dr Ewa Warchoł-Sławińska.

Zarzut korupcji Jolancie H. postawiła Prokuratora Okręgowa w Warszawie, która bada nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów w służbie zdrowia na terenie całego kraju. Podejrzana o przyjęcie 118 tysięcy złotych, które miały wpłynąć na konto bankowe jej syna nie przyznaje się do winy.
Według warszawskiej prokuratury pieniądze te miały być nagrodą za korzystne z punktu widzenia startujących w przetargach firm rozstrzygnięcia. Dotyczyły one m.in. wybrania firmy dostarczającej posiłki do szpitala.

Przemysław Nowak, rzecznik Prokutatury Okręgowej w Warszawie poinformował, że chodzi o przestępstwo z artykułu 228 par. 3 kodeksu karnego: "Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mruk / 27 lutego 2015 r. o 10:31
0
A co Pan Bratkowski na to......?
Avatar
renka / 27 lutego 2015 r. o 07:39
0

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Panią dyrektor i pozytywne zakończenie sprawy.

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Pa... rozwiń

Avatar
przysłowie / 26 lutego 2015 r. o 17:55
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Nie wybiera się rodziny ale znajomych to można mieć co tydzień nowych.

Avatar
PSL / 26 lutego 2015 r. o 14:45
0

Drodzy Redaktorzy  nie stać was na nic więcej tylko przedruki z gazety do

gazety ,a jaka to firma świadczyła usługi żywieniowe dla jakich szpitali, depeesów,zoli 

w tym województwie, a z którą partią jedynie słuszną są związani dyrektorzy tych szpitali

a gdzie był nadzór marszałkowski i urzędu wojewódzkiego nad publicznym groszem gdzie było

CBA,prokuratura z tego  województwa i kto za tym stał ,że trzeba było wyprowadzić dochodzenie do Warszawy.

Jesteście nieprofesjonalni !!!!!!!

Avatar
antyanka / 26 lutego 2015 r. o 08:42
0

Dzięki bohu że ta ANKA nie jesteś moją znajomą. Takie wszy i gnidy to najgorsi znajomi. Powiedz to w twarz dyrektorce a nie smarujesz na forum. Poza tym co- fajnie było żreć i pić na jej koszt.

Słabo mi się robi na takie anki w życiu.

Cnotki niewydymki plotkary i życiowe szmacio......ry

Avatar
X / 26 lutego 2015 r. o 07:24
0

...ale pleciesz Aniu, to rodziny się nie wybiera a znajomych ... no pomyśl sama

Avatar
anka / 26 lutego 2015 r. o 05:30
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Avatar
Mruk / 27 lutego 2015 r. o 10:31
0
A co Pan Bratkowski na to......?
Avatar
renka / 27 lutego 2015 r. o 07:39
0

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Panią dyrektor i pozytywne zakończenie sprawy.

Kolejna głupota rozdmuchana przez media !!!!!! Powiedzcie mi kto przy zdrowych zmysłach biorąc łapówkę prosi o przelew kasy na konto i to jeszcze dziecka????? Poza tym dlaczego miała wziąć 118 tys., a nie 120 tys. lub 110 tys., a może sądzicie, ze do sumy 100 tys. dodano jej 18 procent dochodowego? Ta sprawa to kpina. Przyszła Pani z poza regionu chciała zrobić porządek w bagienku puławskich konowałów i musi teraz dostać za swoje!!!! Tutaj nie lubią "przybłęgów"  powiem więcej tutaj nawet nie lubią pacjentów..... trzymam kciuki za Pa... rozwiń

Avatar
przysłowie / 26 lutego 2015 r. o 17:55
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Nie wybiera się rodziny ale znajomych to można mieć co tydzień nowych.

Avatar
PSL / 26 lutego 2015 r. o 14:45
0

Drodzy Redaktorzy  nie stać was na nic więcej tylko przedruki z gazety do

gazety ,a jaka to firma świadczyła usługi żywieniowe dla jakich szpitali, depeesów,zoli 

w tym województwie, a z którą partią jedynie słuszną są związani dyrektorzy tych szpitali

a gdzie był nadzór marszałkowski i urzędu wojewódzkiego nad publicznym groszem gdzie było

CBA,prokuratura z tego  województwa i kto za tym stał ,że trzeba było wyprowadzić dochodzenie do Warszawy.

Jesteście nieprofesjonalni !!!!!!!

Avatar
antyanka / 26 lutego 2015 r. o 08:42
0

Dzięki bohu że ta ANKA nie jesteś moją znajomą. Takie wszy i gnidy to najgorsi znajomi. Powiedz to w twarz dyrektorce a nie smarujesz na forum. Poza tym co- fajnie było żreć i pić na jej koszt.

Słabo mi się robi na takie anki w życiu.

Cnotki niewydymki plotkary i życiowe szmacio......ry

Avatar
X / 26 lutego 2015 r. o 07:24
0

...ale pleciesz Aniu, to rodziny się nie wybiera a znajomych ... no pomyśl sama

Avatar
anka / 26 lutego 2015 r. o 05:30
0

Tak,tak doigrała się. Znam ją, zarówno z życia zawodowego i prywatnego. Wstyd mi z tego powodu, ale znajomych się nie wybiera. Uczciwością życiową nie grzeszyła.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 0:0 [NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 0:0 [NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym
5 czerwca 2020, 18:00

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym

To będzie pierwszy publiczny występ nowej artystycznej formacji w Kazimierzu Dolnym - TRUPA KZMRZ. 5 czerwca o godz. 18 na Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie zorganizowany performance "Gorzkie żale".

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma
Wideo
film

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma

W środę o godz. 16.15 prezydent Andrzej Duda spotka się w Urszulinie z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego.

W IV lidze zagrają 24 zespoły podzielone na dwie grupy

W IV lidze zagrają 24 zespoły podzielone na dwie grupy

To już pewne. W sezonie 2020/2021 IV liga lubelska będzie się składała z 24 zespołów. Wiadomo, że drużyny zostaną podzielone na dwie grupy.

Jest raport ekspertów o kondycji zwierząt w stadninie w Janowie Podlaskim

Jest raport ekspertów o kondycji zwierząt w stadninie w Janowie Podlaskim

– Kondycję zwierząt określamy jako dobrą – oceniają eksperci po kontroli w stadninie w Janowie Podlaskim. A minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnia, że tej najstarszej państwowej stadninie w Polsce nie grozi upadek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!