Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 lutego 2015 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Przetargi ze szpitala w Puławach pod lupą CBA. Dyrektorka wzięła urlop na żądanie

58 13 A A

Do szpitala w Puławach weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o śledztwo dotyczące ustawiania przetargów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na terenie całego kraju, m.in. w Puławach, zatrzymaliśmy 5 osób - mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Ma to związek z podejrzeniem korupcji. Wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie rozpoczęły się przesłuchania.

Przedstawiciele CBA nie zdradzają szczegółów sprawy. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, we wtorek agenci zatrzymali przynajmniej jedną osobę z kierownictwa szpitala w Puławach. Próbowaliśmy skontaktować się z Jolantą Herdą, dyrektor jednostki. Nie odbierała telefonu.

- We wtorek wzięła cztery dni urlopu na żądanie - mówi Witold Popiołek, starosta puławski. - Nie wiem, z jakiego powodu.

Starosta przekonuje, że nie ma również żadnych informacji o działaniach agentów w podległej mu jednostce.

- Mogę potwierdzić, że CBA było w szpitalu - mówi Wojciech Tarłowski, zastępca dyrektora lecznicy ds. ekonomicznych. - Agenci zabezpieczyli dokumentację dotyczącą dwóch przetargów. Chodzi o dostawę posiłków do szpitala oraz wyprzedaż wyposażenia szpitalnej kuchni.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi stołeczna prokuratura. Wątek puławski to część większej sprawy.

- Chodzi o tzw. ustawianie przetargów na terenie całej Polski - przyznaje prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało pięć osób. Trwają czynności z ich udziałem. Do czasu ich zakończenia nie mogę ujawnić żadnych szczegółów sprawy.

Nie wiadomo więc, gdzie oprócz Puław działali agenci CBA. Z dokumentów, jakie przedstawili przejmując część szpitalnego archiwum wynika, że śledztwo dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie mieli dopuszczać się łapownictwa, nadużycia władzy i płatnej protekcji. To tylko część przestępstw, o które podejrzewają ich śledczy.

Przetarg na przygotowanie i dostarczanie posiłków do szpitala w Puławach ogłoszono w 2013 r. - Zapisy specyfikacji faworyzują jednego wykonawcę - twierdził wówczas szef jednej z firm, która startowała w przetargu.

Swoje uwagi przekazał samorządowcom. Chodziło m.in. o wymóg zatrudniania ponad 50 proc. niepełnosprawnych. - Zależy nam na tym, aby zwycięska firma była rzetelna, solidna i miała doświadczenie - podkreślała wtedy dyrektor Herda.

Ostatecznie szpital zrezygnował z własnej kuchni i podpisał 10-letni kontrakt z prywatną firmą. Późniejsza kontrola NIK oceniła tę decyzję pozytywnie.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazek / 25 lutego 2015 o 11:38
0
HERDA TO KARIEROWICZKA I WYRACHOWANA OSZUSTKA. POWINNISCIE PRZYJZEC SIE BLIZEJ TEJ OSOBIE Z NIKAD. POCHODZI Z PATOLIGICZNEJ RODZINY Z MILEJOWA. ZYJE DZIEKI WYKORZYSTYWANIU FACETOW I WYLUDZEN MAJATKOWYCH. SPYTAJCIE JA SKAD MA MIESZKANIE W LUBLINIE, SAMOCHOD I JAK SZPITAL NA PROGU BANKRUCTWA MOZE PLACIC JEJ PENSJE, DZIEKI KROREJ STAC JA NA LEXUSA. JEST KLAMCZUCHA I KLAMIE NA KAZDYM KROKU, A DZIEKI SLODKIEJ BUZCE NABRALA WSZYSTKICH
...A MATKA I RODZINA ZYJE W NEDZY, ZATACZAJAC SIE W PIKANYM AMOKU...
Avatar
Radek / 25 lutego 2015 o 09:01
0

Czy ktos wie o jakie firmy chodzi?

Avatar
Gość / 24 lutego 2015 o 13:00
0

I wylazło szydło z worka ,prokurator postawił dyrektor puławskiego szpitala zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 118 tys. zł ,która to kwota została przelana na konto jej syna.Nareszcie ktoś zrobił z tym porządek ,a sama sprawa jest zapewne rozwojowa BRAWO CBA .Zastanawiający w tym wszystkim jest jednak fakt ,że organ jakim jest starostwo i starosta nie widział w działaniach dyrektor nic niepokojącego .Czy nie wpływały do starostwa w Puławach wcześniejsze informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargach,gdzie był lokalny wymiar spawiedliwości i czy musiało dojść do interwencji CBA? Na te pytania również chciałbym uzyskać odpowiedzi.

I wylazło szydło z worka ,prokurator postawił dyrektor puławskiego szpitala zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 118 tys. zł ,która to kwota została przelana na konto jej syna.Nareszcie ktoś zrobił z tym porządek ,a sama sprawa jest zapewne rozwojowa BRAWO CBA .Zastanawiający w tym wszystkim jest jednak fakt ,że organ jakim jest starostwo i starosta nie widział w działaniach dyrektor nic niepokojącego .Czy nie wpływały do starostwa w Puławach wcześniejsze informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargach,gdzie był... rozwiń

Avatar
Agnieszka / 21 lutego 2015 o 07:57
0
Oszuści i złodzieje zamiast leczyć ludzi z powołania to czychaja aby dac im łapówkę mam pszykład rodziłam siłami natury dziecko było źle ułożone meczylam sie trzy godziny dopuki tętno dziecku nie zanikalo z leciały się lekarze i razem podjęli decyzje o cięciu cesarskim zawieźli mnie do pomieszczenia gdzie przeprowadzają cesarki zaczęli mnie znieczulac w kręgosłup ale nie mieli igły odpowiedniej wiec obolala bez sił powiedziano ze załoza mi maskę na twarz i zasne potem gdy się pszebudziłam po narkozie byłam podpieta do różnych urządzeń na szczęście córce nic się nie stało prucz wielkiego krwiaka na malutkiej główce gdybym dała w łapę to nie cierpiałabym wejście się do roboty a nie podwyrzek się domagacie jeszcze żeby ludźmi się dobrze zajmowali❕❕❕
Oszuści i złodzieje zamiast leczyć ludzi z powołania to czychaja aby dac im łapówkę mam pszykład rodziłam siłami natury dziecko było źle ułożone meczylam sie trzy godziny dopuki tętno dziecku nie zanikalo z leciały się lekarze i razem podjęli decyzje o cięciu cesarskim zawieźli mnie do pomieszczenia gdzie przeprowadzają cesarki zaczęli mnie znieczulac w kręgosłup ale nie mieli igły odpowiedniej wiec obolala bez sił powiedziano ze załoza mi maskę na twarz i zasne potem gdy się pszebudziłam po narkozie byłam podpieta do różnych urządzeń na szc... rozwiń
Avatar
kolega 23 / 20 lutego 2015 o 09:32
0

Pan Ochnio nie żyje (SAK), już od  około roku. I chyba dlatego MM Puławy upadły, bo juz mało kto komentuje.

Avatar
KAS / 20 lutego 2015 o 07:03
0
Agenci agentami, ale gdzie jest pierwszy obłudnik powiatu SAK? Jeszcze nie pieje o tym, jakie skuteczne były jego donosy? Szkoda, że nikt nie doniósł na likwidację kuchninw Domu Dziecka...
Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 11:19
0

W Polsce kwitnie korupcja. Platforma z PSLem przez 8 lat uczyniły dla korupcji w Polsce raj na ziemi. Dlatego ludzie muszą ich pogonić we wszystkich możliwych wyborach. Oni tak się czują bezkarni bo wierzą, że będą rządzić wiecznie i nikt ich nie skontroluje.  A każda partia, która jest teraz w opozycji powinna jako najważniejsze punkty programu głosić wyplenienie plagi korupcji i budowę nowych więzień.

Avatar
Edek z fabryki kredek / 19 lutego 2015 o 10:48
0

Pani dyr nie odbiera tel bo to ona pewnie jest zatrzymana ;p

Avatar
zibi2 / 19 lutego 2015 o 09:33
0

Czas na Celejów ?

Avatar
aleks / 19 lutego 2015 o 09:17
0

a może Pani dyr. awansuje na dyr. wydz zdrowia w województwie

Avatar
Kazek / 25 lutego 2015 o 11:38
0
HERDA TO KARIEROWICZKA I WYRACHOWANA OSZUSTKA. POWINNISCIE PRZYJZEC SIE BLIZEJ TEJ OSOBIE Z NIKAD. POCHODZI Z PATOLIGICZNEJ RODZINY Z MILEJOWA. ZYJE DZIEKI WYKORZYSTYWANIU FACETOW I WYLUDZEN MAJATKOWYCH. SPYTAJCIE JA SKAD MA MIESZKANIE W LUBLINIE, SAMOCHOD I JAK SZPITAL NA PROGU BANKRUCTWA MOZE PLACIC JEJ PENSJE, DZIEKI KROREJ STAC JA NA LEXUSA. JEST KLAMCZUCHA I KLAMIE NA KAZDYM KROKU, A DZIEKI SLODKIEJ BUZCE NABRALA WSZYSTKICH
...A MATKA I RODZINA ZYJE W NEDZY, ZATACZAJAC SIE W PIKANYM AMOKU...
Avatar
Radek / 25 lutego 2015 o 09:01
0

Czy ktos wie o jakie firmy chodzi?

Avatar
Gość / 24 lutego 2015 o 13:00
0

I wylazło szydło z worka ,prokurator postawił dyrektor puławskiego szpitala zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 118 tys. zł ,która to kwota została przelana na konto jej syna.Nareszcie ktoś zrobił z tym porządek ,a sama sprawa jest zapewne rozwojowa BRAWO CBA .Zastanawiający w tym wszystkim jest jednak fakt ,że organ jakim jest starostwo i starosta nie widział w działaniach dyrektor nic niepokojącego .Czy nie wpływały do starostwa w Puławach wcześniejsze informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargach,gdzie był lokalny wymiar spawiedliwości i czy musiało dojść do interwencji CBA? Na te pytania również chciałbym uzyskać odpowiedzi.

I wylazło szydło z worka ,prokurator postawił dyrektor puławskiego szpitala zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 118 tys. zł ,która to kwota została przelana na konto jej syna.Nareszcie ktoś zrobił z tym porządek ,a sama sprawa jest zapewne rozwojowa BRAWO CBA .Zastanawiający w tym wszystkim jest jednak fakt ,że organ jakim jest starostwo i starosta nie widział w działaniach dyrektor nic niepokojącego .Czy nie wpływały do starostwa w Puławach wcześniejsze informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przy przetargach,gdzie był... rozwiń

Avatar
Agnieszka / 21 lutego 2015 o 07:57
0
Oszuści i złodzieje zamiast leczyć ludzi z powołania to czychaja aby dac im łapówkę mam pszykład rodziłam siłami natury dziecko było źle ułożone meczylam sie trzy godziny dopuki tętno dziecku nie zanikalo z leciały się lekarze i razem podjęli decyzje o cięciu cesarskim zawieźli mnie do pomieszczenia gdzie przeprowadzają cesarki zaczęli mnie znieczulac w kręgosłup ale nie mieli igły odpowiedniej wiec obolala bez sił powiedziano ze załoza mi maskę na twarz i zasne potem gdy się pszebudziłam po narkozie byłam podpieta do różnych urządzeń na szczęście córce nic się nie stało prucz wielkiego krwiaka na malutkiej główce gdybym dała w łapę to nie cierpiałabym wejście się do roboty a nie podwyrzek się domagacie jeszcze żeby ludźmi się dobrze zajmowali❕❕❕
Oszuści i złodzieje zamiast leczyć ludzi z powołania to czychaja aby dac im łapówkę mam pszykład rodziłam siłami natury dziecko było źle ułożone meczylam sie trzy godziny dopuki tętno dziecku nie zanikalo z leciały się lekarze i razem podjęli decyzje o cięciu cesarskim zawieźli mnie do pomieszczenia gdzie przeprowadzają cesarki zaczęli mnie znieczulac w kręgosłup ale nie mieli igły odpowiedniej wiec obolala bez sił powiedziano ze załoza mi maskę na twarz i zasne potem gdy się pszebudziłam po narkozie byłam podpieta do różnych urządzeń na szc... rozwiń
Avatar
kolega 23 / 20 lutego 2015 o 09:32
0

Pan Ochnio nie żyje (SAK), już od  około roku. I chyba dlatego MM Puławy upadły, bo juz mało kto komentuje.

Avatar
KAS / 20 lutego 2015 o 07:03
0
Agenci agentami, ale gdzie jest pierwszy obłudnik powiatu SAK? Jeszcze nie pieje o tym, jakie skuteczne były jego donosy? Szkoda, że nikt nie doniósł na likwidację kuchninw Domu Dziecka...
Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 11:19
0

W Polsce kwitnie korupcja. Platforma z PSLem przez 8 lat uczyniły dla korupcji w Polsce raj na ziemi. Dlatego ludzie muszą ich pogonić we wszystkich możliwych wyborach. Oni tak się czują bezkarni bo wierzą, że będą rządzić wiecznie i nikt ich nie skontroluje.  A każda partia, która jest teraz w opozycji powinna jako najważniejsze punkty programu głosić wyplenienie plagi korupcji i budowę nowych więzień.

Avatar
Edek z fabryki kredek / 19 lutego 2015 o 10:48
0

Pani dyr nie odbiera tel bo to ona pewnie jest zatrzymana ;p

Avatar
zibi2 / 19 lutego 2015 o 09:33
0

Czas na Celejów ?

Avatar
aleks / 19 lutego 2015 o 09:17
0

a może Pani dyr. awansuje na dyr. wydz zdrowia w województwie

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 0 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 1 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 7 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 2

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 10

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!