Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 grudnia 2015 r.
19:12

Złodzieje okradli kaplicę w Wąwolnicy. Policjanci szukają zdjęć lub filmów

Autor: Zdjęcie autora pab
0 7 A A
W sierpniu tego roku doszło do włamania do kaplicy w Wąwolnicy (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
W sierpniu tego roku doszło do włamania do kaplicy w Wąwolnicy (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Puławscy policjanci proszą o pomoc osoby posiadające zdjęcia lub filmy z wnętrza kaplicy w Wąwolnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do Kaplicy Matki Bożej Kębelskiej przy Kościele Parafialnym w Wąwolnicy. W sierpniu tego roku sprawcy z trzech gablot skradli wota ofiarowane przez wiernych w postaci różnego rodzaju srebrnych, metalowych i drewnianych łańcuszków, różańców, medali i pierścionków. Takich skradzionych przedmiotów było ok. 100.

Osoby mające zdjęcia lub filmy z wnętrza kaplicy proszone są o kontakt pod nr tel. (81) 889-02-10 lub przesłanie materiału na adres komendant.kpp.pulawy@lu.policja.gov.pl podająć w tytule "–RSD-1041/15".

Włamanie do sanktuarium w Wąwolnicy. Chcieli ukraść figurę z XV wieku

Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
los / 6 grudnia 2015 o 18:32
0
Udokumentowany cud w Wąwolnicy

DODANE 18.08.2015 12:40

rp

Dla jednych to przypadek, dla innych zbieg okoliczności, a dla tego małżeństwa to - cud. Tym bardziej że wpis lekarza nie pozostawiał dla nich wątpliwości. Przyjechali opowiedzieć historię kustoszowi sanktuarium… razem ze swoimi dziećmi.

 KS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆDokument medyczny potwierdzający datę koncepcji

Kult Matki Bożej w Kęble rozwinął się w XIII w. Każdego dnia w sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy można spotkać setki pielgrzymów. Próba kradzieży cudownej figurki Matki Bożej w pierwszych dniach sierpnia tego roku, dodatkowo spowodowała wzmożony napływ wiernych.

- Tak jak kiedyś, tak i obecnie wiele osób przyjeżdża tu ze swoimi sprawami i problemami. Poleca je Bogu za wstawiennictwem Matki Jezusa. Na dzień dzisiejszy jest ponad 250 zgłoszonych cudownych znaków, które są udokumentowane - mówi ks. Jerzy Ważny, kustosz sanktuarium.

W ostatnich dniach odwiedziło go małżeństwo, które przywiozło świadectwo działania Maryi. Spisali swoje przeżycia i załączyli opinię lekarską. Wizyta u kustosza miała miejsce 12 sierpnia tego roku.

Przez długi czas starali się o potomstwo. Lata prób i zabiegów nie przyniosły żadnych rezultatów. Przyjechali więc do Wąwolnicy prosić Matkę Bożą o dziecko.

- 23 czerwca 2012 r. uczestniczyliśmy w dniu skupienia dla małżeństw bezdzietnych zorganizowanym w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Byliśmy na Mszy św. i otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo - piszą Iwona i Sylwester.

W dokumentacji medycznej, którą załączyli do własnego świadectwa widnieje informacja, że kobieta zaszła w ciążę między 24-25 czerwca 2012 r. Okazało się dodatkowo, że jest to ciąża bliźniacza. Według małżonków nie jest to przypadek. Uznali to za łaskę, bo długie lata starali się o dziecko.

- Ze szczerego serca dziękujemy Matce Bożej Kębelskiej za wstawiennictwo. Jej sanktuarium w Wąwolnicy jest nam bliskie od lat młodzieńczych, a teraz dzięki Niej mamy własną rodzinę - napisali szczęśliwi rodzice.

- W ciągu kilku dni od powrotu z Wąwolnicy zaszłam w ciążę bliźniaczą. Nasze dzieci: Krzysztof i Małgorzata urodziły się zdrowe w 35. tygodniu ciąży. Dla mnie i mojego męża był to cud. Przez całą ciążę, aż do teraz czujemy Bożą pomoc - czytamy w innym miejscu świadectwa.

 KS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆCudowna figurka Matki Bożej KębelskiejKustosz sanktuarium podkreśla, że cieszy się zawsze z osobami, które doświadczyły w tym  miejscu szczególnych łask. – Przyjmujemy tylko te, które mają bardzo mocną podstawę i są udokumentowane. Jednak nie wykluczam uzdrowień duchowych czy innych cudownych doświadczeń osób - podkreśla ks. Ważny.

Każdego roku, podczas uroczystości odpustowych w Wąwolnicy – jedna lub dwie osoby dają publicznie świadectwo otrzymania szczególnych łask lub uzdrowienia.

Publiczne świadectwo w Wąwolnicy dawała Anna uzdrowiona z choroby nowotworowej.

Anna z Poniatowej na Lubelszczyźnie, która zmagała się z rakiem - po nawiedzeniu sanktuarium, modlitwie i błogosławieństwie po raz kolejny odwiedziła szpital onkologiczny.

Wykonywano badania mające określić zasięg inwazji nowotworowej by adekwatnie dobrać leczenie chemioterapią. Anna czekała, a wyniku nie było. Po kilku dniach otrzymała telefon od lekarza, który oznajmił, że powtarzano badanie 10 razy, by mieć pewność. Powodem takiej ilości prób był fakt, że nie wykryto komórek nowotworowych.

Do Wąwolnicy przyjechał sam lekarz i przedstawił dokumentację medyczną. 1 września 2013 r. w czasie uroczystości odpustowych pani Anna osobiście dawał świadectwo otrzymanej łaski uzdrowienia.

http://lublin.gosc.pl/doc/2649976.Udokumentowany-cud-w-Wawolnicy

Udokumentowany cud w Wąwolnicy

DODANE 18.08.2015 12:40

rp

Dla jednych to przypadek, dla innych zbieg okoliczności, a dla tego małżeństwa to - cud. Tym ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 18:24
0
napisze do Naczelnego ! za co bierze kasę administrator od computerów ? czy tego czuba organistę nie może zablokować ?
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 6 grudnia 2015 o 14:20
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄ (z)BAWIENIA W RÓWNIE (w)MAWIANEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 5.XII.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Kz Nszz Solidarnosc Organistow 2 Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały od dnia 7.XI.2015 r..

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-2-1522457921414053/?fref=ts

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w grudniu 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „GK24.pl” z dn. 2.XII.2015 r. w artyKULe: „Męczennicy z Polski na ołtarze [WIDEO] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 4.XII.2015 r. w artyKULe: „Europejskie Centrum Solidarności z Nagrodą Muzeum 2016 r.” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „NEWSWEEK” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Nie ma Polski bez Kościoła. Każdy musi to przyjąć oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „SUPEREXPRESS” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Zbrodnia na Jasnej Górze. Jak zakonnik zabił kuzyna z miłości oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5 i 6.XII.2015 r. w artyKULe: 1}

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄrozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:55
0
A tu fotki:http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/kaplica-mb.html
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:45
0
Dlaczego wota nie były skatalogowane?Obowiązkiem zarządzającego kościołem było skatalogowanie wot.W dzisiejszych czasach to nietrudne,zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej' Nie chcę nikogo posądzać ale ostatnio coraz więcej takich kradzieży.I jak się okazuje,sami księża kradną co cenniejsze pamiątki i później sprzedają na aukcjach,spłacają długi karciane.Bywa i tak,że za awanse spłacają hierarchom kościelnym "wdzięczność" właśnie starymi obrazami,rzeźbami,abażurami.Nawet wotami.Teraz w kościele nie ma żadnych świętości. Reasumując:największą winę za zniknięcie wot ponosi zarządca kaplicy
Dlaczego wota nie były skatalogowane?Obowiązkiem zarządzającego kościołem było skatalogowanie wot.W dzisiejszych czasach to nietrudne,zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej' Nie chcę nikogo posądzać ale ostatnio coraz więcej takich kradzieży.I jak się okazuje,sami księża kradną co cenniejsze pamiątki i później sprzedają na aukcjach,spłacają długi karciane.Bywa i tak,że za awanse spłacają hierarchom kościelnym "wdzięczność" właśnie starymi obrazami,rzeźbami,abażurami.Nawet wotami.Teraz w kościele nie ma żadnych świętości. Reasum... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 23:33
0
Najczęściej w takich miejscach jes napis "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA". A teraz to zdjęć szukają... Żenada.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 23:10
0
Swietokractwo to zbrodnia znam przypadek gdzie Zlodziej powiesil sie i oni podobnie skoncza bo Wydaje im sie ze sa silniejsi od boga zalosny koniec Ich czeka
Avatar
los / 6 grudnia 2015 o 18:32
0
Udokumentowany cud w Wąwolnicy

DODANE 18.08.2015 12:40

rp

Dla jednych to przypadek, dla innych zbieg okoliczności, a dla tego małżeństwa to - cud. Tym bardziej że wpis lekarza nie pozostawiał dla nich wątpliwości. Przyjechali opowiedzieć historię kustoszowi sanktuarium… razem ze swoimi dziećmi.

 KS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆDokument medyczny potwierdzający datę koncepcji

Kult Matki Bożej w Kęble rozwinął się w XIII w. Każdego dnia w sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy można spotkać setki pielgrzymów. Próba kradzieży cudownej figurki Matki Bożej w pierwszych dniach sierpnia tego roku, dodatkowo spowodowała wzmożony napływ wiernych.

- Tak jak kiedyś, tak i obecnie wiele osób przyjeżdża tu ze swoimi sprawami i problemami. Poleca je Bogu za wstawiennictwem Matki Jezusa. Na dzień dzisiejszy jest ponad 250 zgłoszonych cudownych znaków, które są udokumentowane - mówi ks. Jerzy Ważny, kustosz sanktuarium.

W ostatnich dniach odwiedziło go małżeństwo, które przywiozło świadectwo działania Maryi. Spisali swoje przeżycia i załączyli opinię lekarską. Wizyta u kustosza miała miejsce 12 sierpnia tego roku.

Przez długi czas starali się o potomstwo. Lata prób i zabiegów nie przyniosły żadnych rezultatów. Przyjechali więc do Wąwolnicy prosić Matkę Bożą o dziecko.

- 23 czerwca 2012 r. uczestniczyliśmy w dniu skupienia dla małżeństw bezdzietnych zorganizowanym w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Byliśmy na Mszy św. i otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo - piszą Iwona i Sylwester.

W dokumentacji medycznej, którą załączyli do własnego świadectwa widnieje informacja, że kobieta zaszła w ciążę między 24-25 czerwca 2012 r. Okazało się dodatkowo, że jest to ciąża bliźniacza. Według małżonków nie jest to przypadek. Uznali to za łaskę, bo długie lata starali się o dziecko.

- Ze szczerego serca dziękujemy Matce Bożej Kębelskiej za wstawiennictwo. Jej sanktuarium w Wąwolnicy jest nam bliskie od lat młodzieńczych, a teraz dzięki Niej mamy własną rodzinę - napisali szczęśliwi rodzice.

- W ciągu kilku dni od powrotu z Wąwolnicy zaszłam w ciążę bliźniaczą. Nasze dzieci: Krzysztof i Małgorzata urodziły się zdrowe w 35. tygodniu ciąży. Dla mnie i mojego męża był to cud. Przez całą ciążę, aż do teraz czujemy Bożą pomoc - czytamy w innym miejscu świadectwa.

 KS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆCudowna figurka Matki Bożej KębelskiejKustosz sanktuarium podkreśla, że cieszy się zawsze z osobami, które doświadczyły w tym  miejscu szczególnych łask. – Przyjmujemy tylko te, które mają bardzo mocną podstawę i są udokumentowane. Jednak nie wykluczam uzdrowień duchowych czy innych cudownych doświadczeń osób - podkreśla ks. Ważny.

Każdego roku, podczas uroczystości odpustowych w Wąwolnicy – jedna lub dwie osoby dają publicznie świadectwo otrzymania szczególnych łask lub uzdrowienia.

Publiczne świadectwo w Wąwolnicy dawała Anna uzdrowiona z choroby nowotworowej.

Anna z Poniatowej na Lubelszczyźnie, która zmagała się z rakiem - po nawiedzeniu sanktuarium, modlitwie i błogosławieństwie po raz kolejny odwiedziła szpital onkologiczny.

Wykonywano badania mające określić zasięg inwazji nowotworowej by adekwatnie dobrać leczenie chemioterapią. Anna czekała, a wyniku nie było. Po kilku dniach otrzymała telefon od lekarza, który oznajmił, że powtarzano badanie 10 razy, by mieć pewność. Powodem takiej ilości prób był fakt, że nie wykryto komórek nowotworowych.

Do Wąwolnicy przyjechał sam lekarz i przedstawił dokumentację medyczną. 1 września 2013 r. w czasie uroczystości odpustowych pani Anna osobiście dawał świadectwo otrzymanej łaski uzdrowienia.

http://lublin.gosc.pl/doc/2649976.Udokumentowany-cud-w-Wawolnicy

Udokumentowany cud w Wąwolnicy

DODANE 18.08.2015 12:40

rp

Dla jednych to przypadek, dla innych zbieg okoliczności, a dla tego małżeństwa to - cud. Tym ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 18:24
0
napisze do Naczelnego ! za co bierze kasę administrator od computerów ? czy tego czuba organistę nie może zablokować ?
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 6 grudnia 2015 o 14:20
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄ (z)BAWIENIA W RÓWNIE (w)MAWIANEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG). Archiwum i bieżące oceny związku obejmują okres do dnia 6.XI.2015 r.

https://www.facebook.com/KZ-NSZZ-Solidarnosc-Organistow-678088682294519/?pnref=story

Od 5.XII.2015 r. związek dysponuje nową stroną o nazwie Kz Nszz Solidarnosc Organistow 2 Na tej stronie będą umieszczane bieżące materiały od dnia 7.XI.2015 r..

https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Organistow-2-1522457921414053/?fref=ts

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w grudniu 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „GK24.pl” z dn. 2.XII.2015 r. w artyKULe: „Męczennicy z Polski na ołtarze [WIDEO] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 4.XII.2015 r. w artyKULe: „Europejskie Centrum Solidarności z Nagrodą Muzeum 2016 r.” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „NEWSWEEK” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Nie ma Polski bez Kościoła. Każdy musi to przyjąć oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „SUPEREXPRESS” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Kaczyński: Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę ” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

5) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 5.XII.2015 r. w artyKULe: „Zbrodnia na Jasnej Górze. Jak zakonnik zabił kuzyna z miłości oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

6) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5 i 6.XII.2015 r. w artyKULe: 1}

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie p[sychoPATyczny ATAK ECCLESIOFOBII Z TEOFILĄrozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:55
0
A tu fotki:http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/kaplica-mb.html
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:45
0
Dlaczego wota nie były skatalogowane?Obowiązkiem zarządzającego kościołem było skatalogowanie wot.W dzisiejszych czasach to nietrudne,zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej' Nie chcę nikogo posądzać ale ostatnio coraz więcej takich kradzieży.I jak się okazuje,sami księża kradną co cenniejsze pamiątki i później sprzedają na aukcjach,spłacają długi karciane.Bywa i tak,że za awanse spłacają hierarchom kościelnym "wdzięczność" właśnie starymi obrazami,rzeźbami,abażurami.Nawet wotami.Teraz w kościele nie ma żadnych świętości. Reasumując:największą winę za zniknięcie wot ponosi zarządca kaplicy
Dlaczego wota nie były skatalogowane?Obowiązkiem zarządzającego kościołem było skatalogowanie wot.W dzisiejszych czasach to nietrudne,zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej' Nie chcę nikogo posądzać ale ostatnio coraz więcej takich kradzieży.I jak się okazuje,sami księża kradną co cenniejsze pamiątki i później sprzedają na aukcjach,spłacają długi karciane.Bywa i tak,że za awanse spłacają hierarchom kościelnym "wdzięczność" właśnie starymi obrazami,rzeźbami,abażurami.Nawet wotami.Teraz w kościele nie ma żadnych świętości. Reasum... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 23:33
0
Najczęściej w takich miejscach jes napis "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA". A teraz to zdjęć szukają... Żenada.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 23:10
0
Swietokractwo to zbrodnia znam przypadek gdzie Zlodziej powiesil sie i oni podobnie skoncza bo Wydaje im sie ze sa silniejsi od boga zalosny koniec Ich czeka
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 0 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 5 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 11

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!