Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 lutego 2017 r.
16:17

Zwierzęta obdarte ze skóry trafiły do sortowni śmieci. To nie psy, to lisy

Autor: Zdjęcie autora rs
107 13 A A

Zwłoki kilku pozbawionych skóry zwierząt trafiły do puławskiej sortowni śmieci w zeszłym tygodniu. Wyniki zakończonej właśnie sekcji zwłok, którą na zlecenie policji przeprowadzili eksperci z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, wskazują, że są to lisy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy martwe zwierzęta pojawiły się na taśmie sortowni śmieci, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych natychmiast zatrzymali maszynę i powiadomili organy ścigania. Byli przekonani, że mają do czynienia z pozbawionymi skóry sześcioma małymi psami. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, którzy po wstępnych oględzinach zwłok zdecydowali o wszczęciu śledztwa.

Zwłoki trafiły do chłodni, a pracownicy ZUK zostali przesłuchani przez kryminalnych. Na zlecenie policji, przeprowadzono sekcję. Oficjalny protokół nie został jeszcze ukończony. – Na 95 proc. były to lisy. Potwierdziły to badania kości – mówi Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Na ich ciałach nie znaleziono śladów mogących świadczyć o znęcaniu się nad nimi – dodaje.

Oznacza to, że prawo zostało złamane jedynie w zakresie sposobu pozbycia się ciał. Tego rodzaju odpad, nie może być wrzucany do pojemnika. Martwe zwierzęta podlegają obowiązkowej utylizacji. Odławianie lisów prowadzone przez koła łowieckie jest natomiast legalne i możliwe przez cały rok. Podobnie jak ich hodowla w fermach futrzarskich.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 8 lutego 2017 o 10:42
0
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
monika napisał:
Tylko po co zabijać dodatkowo dzikie zwierzęta, po co je hodować skoro ludziom wystarczą zwierzęta hodowlane takie jak krowy, świnie itd. Mogą być i zabijane strzałem, byle nikt się nad nimi nie pastwił.
Monisiu! nie porównuj dziczyzny,pozyskanej przez myśliwych i oddanej do skupu z mięsem świńskim bez zapachu i smaku,gdzie swinie w wielkich fermach karmione są nie wiadomo czym,aby tylko przybierały na wadze i do uboju.Pewna firma sprowadza tony chemii,która póżniej znajduje się w wędlinach polepszając walory smakowe,niestety z niekorzyścią dla nerek i wątroby.Co do pastwienia polecam filmy z transportu zwierząt do rzeżni.Pozdrawiam.
Monisiu! nie porównuj dziczyzny,pozyskanej przez myśliwych i oddanej do skupu z mięsem świńskim bez zapachu i smaku,gdzie swinie w wielkich fermach karmione są nie wiadomo czym,aby tylko przybierały na wadze i do uboju.Pewna firma sprowadza tony chemii,która póżniej znajduje się w wędlinach polepszając walory smakowe,niestety z niekorzyścią dla nerek i wątroby.Co do pastwienia polecam filmy z transportu zwierząt do rzeżni.Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 09:13
0
Nie miał jak zakopać bo ziemia twarda jak skała. Wyrzucił do śmietnika.
Avatar
monika / 8 lutego 2017 o 00:16
0
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
Tylko po co zabijać dodatkowo dzikie zwierzęta, po co je hodować skoro ludziom wystarczą zwierzęta hodowlane takie jak krowy, świnie itd. Mogą być i zabijane strzałem, byle nikt się nad nimi nie pastwił.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 21:46
0
Jakaś pieprzona dama potrzebowała futerka z lisa i go obdarła ze skóry ???Każde futro ze zwierzątka ma zapach cierpienia,strachu i bólu !!!
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 19:25
0
Oho, już zaczęło się beczenie dzieciaków którym się wydaje że kiełbaska którą mamusia dała na obiadek to się wzięła z magicznego pyłu.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 17:42
0
Co się dziwić takiemu traktowniu zwierząt?u nas jest i będzie głębokie średniowiecze,co widać choćby po komentarzach.Chłop żywemu nie przepuści będzie u nas na wieki
Avatar
obiektywny / 7 lutego 2017 o 17:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi. Jedzenie się kupuje, więc jaki sens jest zabijać dla zabijania? Może czas pomyśleć nad jak najbardziej humanitarnym pozbywaniu życia zwierząt hodowlanych, a nie bawić się w człowieka lasu.
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju. rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 17:33
0
A ja znalazłem dziś kawałek pieczonego kurczaka w śmietniku w samym centrum miasta! A sam niedawno pozbyłem się kości z gotowanej golonki wieprzowej, ale nie wiem, czy już jej nie wywieźli... A lisy, cóż, tylko skórka jest coś warta...
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:57
0
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi....... O LA, LA..............NP. SZYNECZKA, ALBO KARPIK. MOŻE WYSTARCZY MARCHEWKA. TRZEBA JEDNAK SPRAWDZIĆ CZY PRZY SKROBANIU NIE ODCZUWA BÓLU???????????
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:36
0
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi. Jedzenie się kupuje, więc jaki sens jest zabijać dla zabijania? Może czas pomyśleć nad jak najbardziej humanitarnym pozbywaniu życia zwierząt hodowlanych, a nie bawić się w człowieka lasu.
Avatar
obserwator / 8 lutego 2017 o 10:42
0
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
monika napisał:
Tylko po co zabijać dodatkowo dzikie zwierzęta, po co je hodować skoro ludziom wystarczą zwierzęta hodowlane takie jak krowy, świnie itd. Mogą być i zabijane strzałem, byle nikt się nad nimi nie pastwił.
Monisiu! nie porównuj dziczyzny,pozyskanej przez myśliwych i oddanej do skupu z mięsem świńskim bez zapachu i smaku,gdzie swinie w wielkich fermach karmione są nie wiadomo czym,aby tylko przybierały na wadze i do uboju.Pewna firma sprowadza tony chemii,która póżniej znajduje się w wędlinach polepszając walory smakowe,niestety z niekorzyścią dla nerek i wątroby.Co do pastwienia polecam filmy z transportu zwierząt do rzeżni.Pozdrawiam.
Monisiu! nie porównuj dziczyzny,pozyskanej przez myśliwych i oddanej do skupu z mięsem świńskim bez zapachu i smaku,gdzie swinie w wielkich fermach karmione są nie wiadomo czym,aby tylko przybierały na wadze i do uboju.Pewna firma sprowadza tony chemii,która póżniej znajduje się w wędlinach polepszając walory smakowe,niestety z niekorzyścią dla nerek i wątroby.Co do pastwienia polecam filmy z transportu zwierząt do rzeżni.Pozdrawiam. rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 09:13
0
Nie miał jak zakopać bo ziemia twarda jak skała. Wyrzucił do śmietnika.
Avatar
monika / 8 lutego 2017 o 00:16
0
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
Tylko po co zabijać dodatkowo dzikie zwierzęta, po co je hodować skoro ludziom wystarczą zwierzęta hodowlane takie jak krowy, świnie itd. Mogą być i zabijane strzałem, byle nikt się nad nimi nie pastwił.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 21:46
0
Jakaś pieprzona dama potrzebowała futerka z lisa i go obdarła ze skóry ???Każde futro ze zwierzątka ma zapach cierpienia,strachu i bólu !!!
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 19:25
0
Oho, już zaczęło się beczenie dzieciaków którym się wydaje że kiełbaska którą mamusia dała na obiadek to się wzięła z magicznego pyłu.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 17:42
0
Co się dziwić takiemu traktowniu zwierząt?u nas jest i będzie głębokie średniowiecze,co widać choćby po komentarzach.Chłop żywemu nie przepuści będzie u nas na wieki
Avatar
obiektywny / 7 lutego 2017 o 17:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi. Jedzenie się kupuje, więc jaki sens jest zabijać dla zabijania? Może czas pomyśleć nad jak najbardziej humanitarnym pozbywaniu życia zwierząt hodowlanych, a nie bawić się w człowieka lasu.
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju.
Ta.Najbardziej humanitarny pewnie ubój rytualny,w którym dla nielicznej grupy osób zwierzę jest torturowane przez parę minut.Od strzału myśliwego parę sekund.Czy jesz mięso z dziczyzny,czy zwierząt domowych to jednak z uboju. rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 17:33
0
A ja znalazłem dziś kawałek pieczonego kurczaka w śmietniku w samym centrum miasta! A sam niedawno pozbyłem się kości z gotowanej golonki wieprzowej, ale nie wiem, czy już jej nie wywieźli... A lisy, cóż, tylko skórka jest coś warta...
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:57
0
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi....... O LA, LA..............NP. SZYNECZKA, ALBO KARPIK. MOŻE WYSTARCZY MARCHEWKA. TRZEBA JEDNAK SPRAWDZIĆ CZY PRZY SKROBANIU NIE ODCZUWA BÓLU???????????
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:36
0
XXI wiek i chyba czas zakończyć z polowaniami i fermami lisimi. Jedzenie się kupuje, więc jaki sens jest zabijać dla zabijania? Może czas pomyśleć nad jak najbardziej humanitarnym pozbywaniu życia zwierząt hodowlanych, a nie bawić się w człowieka lasu.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 0 0

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 7 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!