Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

4 sierpnia 2009 r.
14:38
Edytuj ten wpis

Niefortunne 35-lecie Budki Suflera

0 21 A A

Bez sukcesu wypuścili dwa single. Po raz kolejny przełożyli premierę nowego albumu. W Lublinie wystąpili na niedorobionym organizacyjnie otwarciu galerii handlowej. W Sopocie dadzą koncert na najgorszym z telewizyjnych festiwali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fani Suflerów mają powody do frustracji. Na forach internetowych aż roi się od krytycznych postów. W niektórych przypadkach trudno rozpoznać, czy autor opinii jest jeszcze zwolennikiem grupy.

Budka Suflera liczy swoją oficjalną działalność od sesji nagraniowej, która odbyła się 2 lutego 1974 roku i przyniosła wielki radiowy przebój "Sen o dolinie”. Sympatycy formacji marzyli o czymś specjalnym na 35. rocznicę tego wydarzenia.

"Zagospodarowany powinien być dzień 2.II.2009” – postulował na http://forum.budkasuflera.pl sympatyk kapeli Magister. "Występ Budki w Polskim Radiu Lublin, jakiś chat, może nawet zagranie »Snu« tego dnia na żywo. Jednym słowem szkoda zmarnować taki dzień”. Niestety, na nic takiego Cugowski i S-ka się nie zdobyli.

Ale forumowicze mieli nadzieję, że w kolejnych miesiącach jubileuszowego roku zdarzą się jakieś atrakcje. Snuli domysły i przedstawiali oczekiwania. Magister napisał: "Trasa koncertowa powinna wyróżniać się od tej normalnej. Na pewno każdy z nas chętnie wysłuchałby (…) Izę Trojanowską, Urszulę, Felicjana Andrzejczaka, o Romku Czystawie już nawet nie wspominając.”

W postach pojawiły się też sugestie, by zaprosić na scenę dawnych gitarzystów – Borysewicza, Janiaka, Mandziarę, Jureckiego i Radulego – oraz "zmienić diametralnie repertuar koncertowy”.

Budka Suflera gra sporo koncertów, ale jak na razie nie mają one wiele wspólnego z jubileuszową odświętnością. Wraz z aktualnym składem kapeli pojawia się dodatkowo tylko Andrzejczak. A programy występów nie zawierają wielu zaskakujących pozycji.

Grupa często prezentuje się w niezbyt prestiżowych miejscach. Na trasie tournee jest wiele małych miejscowości: Kobylnica, Gryfów Śląski, Nieporęt, Nowy Dwór, Strzelce Krajeńskie, Myślenice, Błędów, Słubice, Mykanów, Kobyłka, Staszów.

W swoim rodzinnym mieście Budka Suflera chciała dać koncert z okazji 35-lecia w sierpniu na placu Zamkowym. Ale nie dogadała się z sprawie jego współfinansowania z Urzędem Miasta. Zespół wystąpił dla lublinian w czerwcu na otwarciu nowej części Galerii Olimp.

Przedsięwzięcie wzbudziło wiele kontrowersji. Według użytkowników witryny www.mmlublin.pl były problemy z otrzymaniem wejściówek. "Bilety [były] dystrybuowane podobno za darmo... lecz nie wiadomo, gdzie i kto je rozdawał” – postów w takim tonie wysłano wiele.

Koncert miał słabą oprawę wizualną. Scenograficznie wydawał się podobny do akademii w szkole, w której obowiązki plastyczki pełni pan od wychowania fizycznego. Oświetleniowo niewiele różnił się od pracującego piekarnika.

Specyficznie wyglądała też widownia. Jak należało się spodziewać, spora część publiczności przybyła na taras galerii objuczona torbami z zakupami. Wykonywanie w takich okolicznościach piosenek "Jest taki samotny dom”, "Cisza jak ta” czy "Sen o dolinie” nie jest czymś normalnym.

Być może Budka Suflera uznała, że może pozwolić sobie na kilka dyskusyjnych posunięć, bo ma asa w rękawie, dzięki któremu zabłyśnie pełnym jubileuszowym blaskiem. Ta karta to sopocki koncert zaplanowany na 9 sierpnia, który będzie mogła zobaczyć w telewizorach cała Polska.

Zespół ma wystąpić ze specjalnym programem w towarzystwie przyjaciół na Sopot Hit Festival 2009, organizowanym przez TVP2 i Radio Eska. "Budka będzie tylko dodatkiem do chyba najgorszego pod względem jakości muzyki festiwalu w Polsce” – słusznie zauważa Pio na http://forum.budkasuflera.pl.

7 sierpnia o statuetkę "Polskiego Hitu Lata 2009” będą walczyć takie polskie znakomitości jak Chłopacy, Natalia Lesz, Pectus i Roan. 8 sierpnia w konkursie "Zagraniczny Hit Lata 2009” zawalczy zagraniczna dance'owa piąta liga, m.in. Agnes, Bel-Mondo, Gathania i Inna. Goście specjalni to np. Doda i Shaun Baker.

Suflerzy zechcą zapewne wykorzystać swój koncert do promocji nowego albumu. Jego premiera była wielokrotnie przekładana. W ostatnich zapowiedziach pojawia się termin listopadowy. Tymczasem ukazały się dwa single – "Zostań jeszcze” i "Sięgnąć gwiazd”.

Wedle forumowiczów nowe piosenki nie zwiastują dobrego longplaya. "Chciałbym żeby Budka udowodniła, że ma jeszcze coś do powiedzenia. Jak na razie nie jestem przekonany tymi singlami” – napisał Grez. Anys07 dodaje: "Mam nadzieję, że jak płyta już wyjdzie, to przyjemnie się rozczaruję i te 2 numery będą na niej najsłabsze”.
Akurat w przypadku drugiego utworu fani zatroskani kondycją twórczą i wykonawczą swoich faworytów nie do końca mają rację. Kawałek "Sięgnąć gwiazd”, choć momentami nieco wtórny, jest generalnie bardzo dobry.

Piosenka miała radiową premierę kilka dni przed okrągłą rocznicą wyborów z 1989 roku. Pewien klipokleta odczytał słowa utworu jako opis wolnościowego ducha Polaków i skojarzył je z solidarnościowym odrodzeniem.

Wykonał sklejkę montażową z archiwalnych zdjęć dokumentujących polską drogę do suwerenności i w końcu audiowizualny produkt umieścił w Internecie. Niestety, wykorzystał fotografie nielegalnie i na żądanie ich właścicieli klip został usunięty ze stron internetowych.

Szkoda, że nikt z grupy i jej otoczenia nie wpadł na pomysł legalnego zrealizowania podobnego produktu. Jak twierdzi Jacobsen, jego montaż był najchętniej oglądanym klipem na YouTube przez dwie doby (prawie 50 tys. wejść). Gdyby sprawa była czysta, taka hossa mogłaby potrwać dłużej.

Wszystkie powyższe przykłady potknięć, niedociągnięć i zaniechań dowodzą jednej zasadniczej rzeczy: Budce Suflera potrzebny jest menedżer z prawdziwego zdarzenia. Głupio będzie, jeśli na koniec tego roku ukaże się dobry nowy album, ale w wyniku złej promocji okaże się klapą handlową.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sylu / 31 sierpnia 2009 o 20:50
0
Jesteś PALANT
anty komuch napisał:
Budka Suflera - jedna z nielicznych grup muzycznych ktora mogla koncertowac zarowno w stanie wojennym jak i wyjezdac na tzw. tournee do USA gdzie grali "do kotleta" w polonijnych spelunkach zwanych dyskotekami.
To co roba to granie dla kasy.
Gdyby godnie zakonczyli kariere 20 lat temu, zapisaliby sie bardziej pozytywnie w historii polskiej muzyki.
No ale muzyka musi byc prosta zeby obywatel (rownie prosty) mogl ja zrozumiec. Graja to co sie sprzedaje

Budka, Lady Pank, Czerwone Gitary, Bajm sa to grupy ktore sprzedaly sie za komuny i za marny grosz graly kicz w kiczowatych polonijnych lokalach New Yorku, Chicago,Elizabeth, Irvington NJ czy tez na zabawach disco polo w polskich kosciolach w USA.

Jedna z nielicznych grup ktora sie nie splamila i nie wystepowala an zachodzie w czasach stanu wojenngo jak i po jest MAANAM
rozwiń
Avatar
nerwus / 9 sierpnia 2009 o 22:14
0
Mają sporo świetnych piosenek, ale byliby o niebo lepsi, gdyby zmienili wokalistę. Nie mogę słuchać tego głosu, rani mi uszy. Może to po prostu wina mojego zbyt wyczulonego słuchu?
Avatar
dreptulin / 9 sierpnia 2009 o 09:50
0
chatka podpowiadacza napisał:
Coż wymagać od emerytów,którzy przez kilkanaście lat śiewają te same piosenki.A jest ich zaledwie kilka i to prawie na jedno "kopyto"

Człowieku co Ty PIEPRZYSZ? Kilka piosenek? Nawet nie ma o czym z tobą gadać ("tobą" celowo z małej litery, a już nazwanie cie człowiekiem to czysta profanacja) Powiem krótko: - idź ty się wysikać

Człowieku co Ty PIEPRZYSZ? Kilka piosenek? Nawet nie ma o czym z tobą gadać ("tobą" celowo z małej litery, a już nazwanie cie człowiekiem to czysta profanacja) Powiem krótko: - idź ty się wysikać rozwiń
Avatar
hiron / 8 sierpnia 2009 o 12:38
0
Rzeczywiscie moze ten rok nie jest najlepszy dla Budki, ale nie trzeba od razu pisac takiego artykulu. Autor Pan Jacek Szymczyk powinien sie zastanowic co pisze
Avatar
Kola / 5 sierpnia 2009 o 20:43
0
Bardzo duży artykuł, lecz niestety wypowiedzi z forum internetowego nie do końca odpowiednio dobrane. Budka Suflera ma na swoim koncie kilkadziesiąt ogromnych przebojów i nikomu nie musi udowadniać, że są wspaniałym zespołem. Mam 22 lata i słucham Budki Suflera i tylko Budki od bardzo dawna, jak miałem 5 lat dostałem swoją pierwszą płytę, właśnie ich i nie uważam, aby 35 lecie było jak to napisał autor artykułu "niefortunne". Występ 9 sierpnia na Sopot Festiwal jest bardzo dobrze zaplanowany, autor wziął to za dodatek do festiwalu, a wielu ludzi uważa to za podstawę tego festiwalu. Single wypuszczone na rynek z nowego albumu są bardzo dobre, może nie staną się wielkimi przebojami jak "Takie tango" ale dla fanów są ważną nutą w twórczości zespołu. Z autorem zgodzę się co do trasy koncertowej, że można by co nieco pozmieniać w repertuarze. Na 35 leciu pojawią się wspaniali muzycy oraz przyjaciele zespołu, wspaniały i nieoceniony Pan Felicjan Andrzejczak,Pani Izabela Trojanowska, Pan Romuald Czystaw i Pani Urszula. Widać autorowi zależy na tym aby Budce Suflera się nie udało, lecz im już dawno dawno się udało, tylko wielu nie potrafi tego zrozumieć, że Budce Suflera zaszkodzić się nie da!
Bardzo duży artykuł, lecz niestety wypowiedzi z forum internetowego nie do końca odpowiednio dobrane. Budka Suflera ma na swoim koncie kilkadziesiąt ogromnych przebojów i nikomu nie musi udowadniać, że są wspaniałym zespołem. Mam 22 lata i słucham Budki Suflera i tylko Budki od bardzo dawna, jak miałem 5 lat dostałem swoją pierwszą płytę, właśnie ich i nie uważam, aby 35 lecie było jak to napisał autor artykułu "niefortunne". Występ 9 sierpnia na Sopot Festiwal jest bardzo dobrze zaplanowany, autor wziął to za dodatek do festiwalu,... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 18:28
0
bzdura !, kto Ci powiedzial, ze Maanam nie gral na zachodzie w stanie wojennym
Avatar
ula / 5 sierpnia 2009 o 18:26
0
anty komuch napisał:
Budka Suflera - jedna z nielicznych grup muzycznych ktora mogla koncertowac zarowno w stanie wojennym jak i wyjezdac na tzw. tournee do USA gdzie grali "do kotleta" w polonijnych spelunkach zwanych dyskotekami.
To co roba to granie dla kasy.
Gdyby godnie zakonczyli kariere 20 lat temu, zapisaliby sie bardziej pozytywnie w historii polskiej muzyki.
No ale muzyka musi byc prosta zeby obywatel (rownie prosty) mogl ja zrozumiec. Graja to co sie sprzedaje

Budka, Lady Pank, Czerwone Gitary, Bajm sa to grupy ktore sprzedaly sie za komuny i za marny grosz graly kicz w kiczowatych polonijnych lokalach New Yorku, Chicago,Elizabeth, Irvington NJ czy tez na zabawach disco polo w polskich kosciolach w USA.

Jedna z nielicznych grup ktora sie nie splamila i nie wystepowala an zachodzie w czasach stanu wojenngo jak i po jest MAANAM
rozwiń
Avatar
VIP / 5 sierpnia 2009 o 11:36
0
Wielka mi ekipa muzyczna. cyt. ,, Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść''. Ostatnie 15 lat budki to jakaś tragifarsa, chyba grają tylko po to aby mieć na swoje używki zaczynajać od pokera na kase, koncząc na %.
Avatar
Daniel Wolak / 5 sierpnia 2009 o 10:50
0
Szkoda, że autor tej kwerendy się nie podpisał
Szkoda też, że się nastawił na nie i nic dobrego na forum nie znalazł.
W sierpniu mamy wielkie koncert jubileuszowy w Nałęczowie, koncert w Sopocie też nie jest aż takim obciachem, bo tego dnia gra tylko Budka i jest transmisja! Do tego jest Trojanowska, Urszula, Czystaw i Andrzejczak.
Ja się pokrzywdzony nie czuję!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 07:01
0
Gość napisał:
"najsłabszym" z festiwali czyli w Sopocie? Które festiwale były lepsze??
Totalne braki merytoryczne gryzipiórka - specjalisty od puszczania śmierdzących kaczek i ssania z brudnego palca.

Miałam na myśli Opole
Avatar
sylu / 31 sierpnia 2009 o 20:50
0
Jesteś PALANT
anty komuch napisał:
Budka Suflera - jedna z nielicznych grup muzycznych ktora mogla koncertowac zarowno w stanie wojennym jak i wyjezdac na tzw. tournee do USA gdzie grali "do kotleta" w polonijnych spelunkach zwanych dyskotekami.
To co roba to granie dla kasy.
Gdyby godnie zakonczyli kariere 20 lat temu, zapisaliby sie bardziej pozytywnie w historii polskiej muzyki.
No ale muzyka musi byc prosta zeby obywatel (rownie prosty) mogl ja zrozumiec. Graja to co sie sprzedaje

Budka, Lady Pank, Czerwone Gitary, Bajm sa to grupy ktore sprzedaly sie za komuny i za marny grosz graly kicz w kiczowatych polonijnych lokalach New Yorku, Chicago,Elizabeth, Irvington NJ czy tez na zabawach disco polo w polskich kosciolach w USA.

Jedna z nielicznych grup ktora sie nie splamila i nie wystepowala an zachodzie w czasach stanu wojenngo jak i po jest MAANAM
rozwiń
Avatar
nerwus / 9 sierpnia 2009 o 22:14
0
Mają sporo świetnych piosenek, ale byliby o niebo lepsi, gdyby zmienili wokalistę. Nie mogę słuchać tego głosu, rani mi uszy. Może to po prostu wina mojego zbyt wyczulonego słuchu?
Avatar
dreptulin / 9 sierpnia 2009 o 09:50
0
chatka podpowiadacza napisał:
Coż wymagać od emerytów,którzy przez kilkanaście lat śiewają te same piosenki.A jest ich zaledwie kilka i to prawie na jedno "kopyto"

Człowieku co Ty PIEPRZYSZ? Kilka piosenek? Nawet nie ma o czym z tobą gadać ("tobą" celowo z małej litery, a już nazwanie cie człowiekiem to czysta profanacja) Powiem krótko: - idź ty się wysikać

Człowieku co Ty PIEPRZYSZ? Kilka piosenek? Nawet nie ma o czym z tobą gadać ("tobą" celowo z małej litery, a już nazwanie cie człowiekiem to czysta profanacja) Powiem krótko: - idź ty się wysikać rozwiń
Avatar
hiron / 8 sierpnia 2009 o 12:38
0
Rzeczywiscie moze ten rok nie jest najlepszy dla Budki, ale nie trzeba od razu pisac takiego artykulu. Autor Pan Jacek Szymczyk powinien sie zastanowic co pisze
Avatar
Kola / 5 sierpnia 2009 o 20:43
0
Bardzo duży artykuł, lecz niestety wypowiedzi z forum internetowego nie do końca odpowiednio dobrane. Budka Suflera ma na swoim koncie kilkadziesiąt ogromnych przebojów i nikomu nie musi udowadniać, że są wspaniałym zespołem. Mam 22 lata i słucham Budki Suflera i tylko Budki od bardzo dawna, jak miałem 5 lat dostałem swoją pierwszą płytę, właśnie ich i nie uważam, aby 35 lecie było jak to napisał autor artykułu "niefortunne". Występ 9 sierpnia na Sopot Festiwal jest bardzo dobrze zaplanowany, autor wziął to za dodatek do festiwalu, a wielu ludzi uważa to za podstawę tego festiwalu. Single wypuszczone na rynek z nowego albumu są bardzo dobre, może nie staną się wielkimi przebojami jak "Takie tango" ale dla fanów są ważną nutą w twórczości zespołu. Z autorem zgodzę się co do trasy koncertowej, że można by co nieco pozmieniać w repertuarze. Na 35 leciu pojawią się wspaniali muzycy oraz przyjaciele zespołu, wspaniały i nieoceniony Pan Felicjan Andrzejczak,Pani Izabela Trojanowska, Pan Romuald Czystaw i Pani Urszula. Widać autorowi zależy na tym aby Budce Suflera się nie udało, lecz im już dawno dawno się udało, tylko wielu nie potrafi tego zrozumieć, że Budce Suflera zaszkodzić się nie da!
Bardzo duży artykuł, lecz niestety wypowiedzi z forum internetowego nie do końca odpowiednio dobrane. Budka Suflera ma na swoim koncie kilkadziesiąt ogromnych przebojów i nikomu nie musi udowadniać, że są wspaniałym zespołem. Mam 22 lata i słucham Budki Suflera i tylko Budki od bardzo dawna, jak miałem 5 lat dostałem swoją pierwszą płytę, właśnie ich i nie uważam, aby 35 lecie było jak to napisał autor artykułu "niefortunne". Występ 9 sierpnia na Sopot Festiwal jest bardzo dobrze zaplanowany, autor wziął to za dodatek do festiwalu,... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 18:28
0
bzdura !, kto Ci powiedzial, ze Maanam nie gral na zachodzie w stanie wojennym
Avatar
ula / 5 sierpnia 2009 o 18:26
0
anty komuch napisał:
Budka Suflera - jedna z nielicznych grup muzycznych ktora mogla koncertowac zarowno w stanie wojennym jak i wyjezdac na tzw. tournee do USA gdzie grali "do kotleta" w polonijnych spelunkach zwanych dyskotekami.
To co roba to granie dla kasy.
Gdyby godnie zakonczyli kariere 20 lat temu, zapisaliby sie bardziej pozytywnie w historii polskiej muzyki.
No ale muzyka musi byc prosta zeby obywatel (rownie prosty) mogl ja zrozumiec. Graja to co sie sprzedaje

Budka, Lady Pank, Czerwone Gitary, Bajm sa to grupy ktore sprzedaly sie za komuny i za marny grosz graly kicz w kiczowatych polonijnych lokalach New Yorku, Chicago,Elizabeth, Irvington NJ czy tez na zabawach disco polo w polskich kosciolach w USA.

Jedna z nielicznych grup ktora sie nie splamila i nie wystepowala an zachodzie w czasach stanu wojenngo jak i po jest MAANAM
rozwiń
Avatar
VIP / 5 sierpnia 2009 o 11:36
0
Wielka mi ekipa muzyczna. cyt. ,, Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść''. Ostatnie 15 lat budki to jakaś tragifarsa, chyba grają tylko po to aby mieć na swoje używki zaczynajać od pokera na kase, koncząc na %.
Avatar
Daniel Wolak / 5 sierpnia 2009 o 10:50
0
Szkoda, że autor tej kwerendy się nie podpisał
Szkoda też, że się nastawił na nie i nic dobrego na forum nie znalazł.
W sierpniu mamy wielkie koncert jubileuszowy w Nałęczowie, koncert w Sopocie też nie jest aż takim obciachem, bo tego dnia gra tylko Budka i jest transmisja! Do tego jest Trojanowska, Urszula, Czystaw i Andrzejczak.
Ja się pokrzywdzony nie czuję!
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2009 o 07:01
0
Gość napisał:
"najsłabszym" z festiwali czyli w Sopocie? Które festiwale były lepsze??
Totalne braki merytoryczne gryzipiórka - specjalisty od puszczania śmierdzących kaczek i ssania z brudnego palca.

Miałam na myśli Opole
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 24 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!