Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

4 lipca 2019 r.
19:19

Wstęga przecięta. Nowy odcinek S17 Lublin-Warszawa oficjalnie otwarty [zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
118 47 A A

W czwartek kierowcy czekali w olbrzymim korku na S17 od strony Ryk. Gdy opadły wstęgi, a politycy odjechali, samochody wreszcie pomknęły po nowym 30-kilometrowym odcinku ekspresówki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ekipy budowlana Budimexu i PORR, odpowiedzialne za budowę tego odcinka, karnie stały w oczekiwaniu na ministra Marka Suskiego, szefa resortu infrastruktury Andrzeja Adamczyka, ministra środowiska Henryka Kowalczyka i Artura Sobonia, wiceministra inwestycji i rozwoju.

Z lekkim poślizgiem politykom udało się zebrać.

– Chciałbym szczególe podziękować projektantom, inżynierom i wszystkim zatrudnionym przy budowie. Wasz wysiłek widać, bo droga jest zgrabna i nowoczesna. Mogą nam jej zazdrościć Niemcy, Czesi i inne nacje – mówił minister Adamczyk

Od czwartku S17 jest dłuższa o 30 km. Czas przejazdu między węzłami Garwolin Południe i Ryki Północ jest już prawie taki jak na ekspresówkach. Jeszcze przez kilka-kilkanaście dni na części trasy będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h. Związane to jest z trwającą jeszcze procedurą uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie dla odcinka od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc oraz od granicy województwa mazowieckiego do węzła Ryki Północ. Docelowo kierowcy osobówek będą mogli jechać tędy z prędkością 120 km/h.

Jeszcze pod koniec wakacji, ma zostać oddany do użytku kolejny odcinek– 15 kilometrów trasy, która będzie omijała Ryki. A to oznacza, że kierowcy dystans 140 km od Garwolina do Piask pokonają w około 70 minut. 

– W gorącym okresie wakacji, gdzie wielu z nas wybiera się w podróż, oddajemy kolejne kilometry szybkich i bezpiecznych tras. Przy okazji przypominamy, że Polska Wschodnia oferuje wiele atrakcji turystycznych, można tu też z sukcesem prowadzić biznes. To teraz łatwiejsze, bo znikają trudności w transporcie – mówił podczas czwartkowej uroczystości Artur Soboń, wiceminister ze Świdnika.

Droga powstaje dzięki dofinansowaniu z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wartość całkowita 30-kilometrowego, oddanego dziś do użytku odcinka, to ok. 840 mln zł. Jest on częścią projektu „o wartości 2,28 mld zł, gdzie unijna dotacja to 1,18 mld zł.

W przeciągu miesiąca kierowcy dostali blisko 45 nowych kilometrów na trasie Warszawa-Lublin. 18 czerwca otwarto 13-kilometrowy odcinek między węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

Droga ekspresowa S17 Warszawa-Hrebenne (granica z Ukrainą) w ciągu trasy europejskiej E372 łączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną i prowadzi ruch w kierunku Lwowa. Pomiędzy Kurowem a Piaskami przebiega na wspólnym odcinku z drogą ekspresową S12, tworząc główną oś transportową w województwie lubelskim. Na początkowym odcinku (od S8 do A2) droga ma stanowić wschodnią obwodnicę Warszawy, część ekspresowej obwodnicy Warszawy.

– S17 z ekspresową obwodnicą Warszawy połączy się w 2020 roku –z apowiada Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.
A to oznacza, że od Piask do Poznania czy Gdańska za ponad rok pomkniemy już tylko drogami szybkiego ruchu. 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paradoks / 4 lipca 2019 o 19:35
+27
Poprzedni rząd wybudował drogę, a obecna ekipa spija śmietankę i otwiera! Nie było mowy kto wybudował, bo to nie PiS!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 19:25
+26
Należy budować jeszcze szersze jezdnie żeby się wszyscy "ojcowie sukcesu " pomieścili, a Soboń mógłby wtedy polskim śmigłowcem z WSK lądować tyle ma tych wstęg do przecięcia jako minister hi hi
Avatar
wer / 4 lipca 2019 o 19:33
+25
pisowskie nieroby które nic nie wniosły do budowy dróg
Avatar
Garnek / 4 lipca 2019 o 19:32
+24
Adamczyk a jaka w tym twoja zasługa????? Wstyd, nic nie zrobiłeś by ta trasa powstała, ale chwalić się dziełem innych to tak. Jakie to pisowskie.
Avatar
tellchar / 5 lipca 2019 o 00:17
+18
@Tom - Twoje wypowiedzi świadczą o tym, że nie znacie się na procedurach budowy dróg. To rząd PO-PSL przygotował dokumentację, ogłosił przetarg i podpisał umowę. Zasługa rządu PiS jest taka, że tej umowy nie zerwał, jak np. na A1 koło Częstochowy czy na S61. @PP - a kto zabrał resztę pieniędzy z OFE z potrąceniem 15% na swoją działalność? Kto wprowadził nowy ukryty podatek w postaci pracowniczych planów kapitałowych? Że o innych podatkach (zwanych "opłatami") nie wspomnę...
Avatar
Mark211 / 4 lipca 2019 o 19:31
+16
Czarna mafia pierwsza pokropić i kasę zgarnąć.
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 20:20
+15
Niedługo skończą się inwestycje poprzednikow i co PIS będzie otwierał????
Avatar
znudzony / 4 lipca 2019 o 22:26
+14
Jaki poprzedni rząd?! Przecież poprzedni rząd nie rządzi już od 3,5 roku! Przecież przez te 3,5 roku wybudowano większość kilometrów tej drogi. Takie są fakty. Czy na forum są sami zwolennicy tzw. totalnej opozycji, których fakty nie interesują, bo są dla ich ulubieńców niekorzystne?!
Po głupich wypowiedziach wnoszę że jesteś wyborcą, fanatykiem, sługusem kaczyzmu. Udajesz głupiego czy jesteś nim rzeczywiscie???? Fakty są takie że jedyna zasługa PiS-u przy tych drogach to to że nic nie zepsuli i nie przerwali budowy. Zapamiętaj i przypatrz sie za 2-4 lata - nie bedzie co otwierać bo PiS nic nie buduje. I co wtedy powiesz panie środku od kapusty????
Po głupich wypowiedziach wnoszę że jesteś wyborcą, fanatykiem, sługusem kaczyzmu. Udajesz głupiego czy jesteś nim rzeczywiscie???? Fakty są takie że jedyna zasługa PiS-u przy tych drogach to to że nic nie zepsuli i nie przerwali budowy. Zapamiętaj i przypatrz sie za 2-4 lata - nie bedzie co otwierać bo PiS nic nie buduje. I co wtedy powiesz panie środku od kapusty???? rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:01
+14
do szpadla nikogo nie było,a tu jak jakies insekty droge oblazły
Avatar
Obserwator / 4 lipca 2019 o 20:27
+13
Jak kula w płot . Budowa rozpoczęta za poprzednich rządów ale teraz do przecinania wstęgi PIS pierwszy . No cóż - za krzty honoru i przyzwoitości 
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 10:42
+2
Zapomnieli powiedziec ze budowa przebudowa drogi finansowana jest z budzetu UNI EUROPEJSKIEJ, kolejny etap budowy za brak inf.przedstawiciel UE krytykowal pierwszego historyka i bagstera za brak inf skad pochodza fundusze.
Avatar
czarny / 7 lipca 2019 o 17:22
+1
A nowy rycki poseł też się załapał na przecinanie wstęgi?
Avatar
. / 5 lipca 2019 o 11:33
-2
I co ta droga zmieni szybciej dojedziemy do tablicy Warszawa w Wesołej a potem dwugodzinny korek. Do skomunikowania lubelszczyzny konieczna jest S12 do Piotrkowa co pozwoli na dojazd praktycznie na całą Polskę. Ekspresówka do Warszawy to dla posłów i słoików. 
Avatar
obserwator / 5 lipca 2019 o 11:04
+10
Nie było nikogo z tych którzy zaczęli budowę, a kilku z tych co przecinali tę drogę zobaczyli po raz pierwszy, no ale trza się pokazać, bo to jest potrzebne dla bytu politycznego. przykre ale prawdziwe
Avatar
Krzysiek_35 / 5 lipca 2019 o 10:54
+9
Zazwyczaj wstęga miała kolor biało-czerwony, ale widzę, że ukrainizacja idzie po całości :)
Avatar
RR / 5 lipca 2019 o 10:05
-5
Jak ksiądz to znaczy że będą umierać na tym bnetonie.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 5 lipca 2019 o 09:41
+3
Jaki jest czas przejazdu teraz waw-lub ta trasa.
 dalej bez zmian, pociągiem przez łuków około 3,5 godziny.
Avatar
swojak / 5 lipca 2019 o 09:32
+9
Był nawet specjalista od budowy lotnisk niejaki inteligent Suski. No i oczywiście batman od pokropku. Ciekawe ile zainkasował.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 08:59
+8
OTO KORYTO-Mistrzowie przy taśmie jak m i ł o
Avatar
Kml / 5 lipca 2019 o 08:09
+11
Drogi dzienniku w przypadku takich artykulow bardzo pomocne są grafiki/mapy co i gdzie otwarto...
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 1

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 21 2

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!