Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

28 maja 2010 r.
21:04
Edytuj ten wpis

450 osób z PZL Świdnik straci pracę. Czy będą kolejne zwolnienia?

0 34 A A

Potwierdzają się nasze informacje. 450 osób zwolni w tym roku PZL Świdnik, który
od 4 miesięcy jest w rękach włoskiego inwestora. Czy na tym się skończy? Zarząd nabrał wody w usta. A pracownicy drżą o przyszłość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na ludzi padł strach. Liczymy tylko, że nie będą ruszać produkcji, ale administrację – mówi jeden z wieloletnich pracowników PZL Świdnik. Anonimowo, żeby nie narazić się pracodawcy.

O planowanych zwolnieniach grupowych doniósł dwa dni temu na swojej stronie w Internecie Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80”, działający w PZL Świdnik. Informację potwierdził nam szef zakładowej "Solidarności”. – Zwolnienia obejmą 450 osób, o czym poinformował nas zarząd – mówi Ryszard Kość, przewodniczący "Solidarności” w PZL Świdnik. – Dojdzie do nich jeszcze w tym roku.

Prezes PZL Mieczysław Majewski, spytany o to, kiedy spółka zwolni te osoby i czy będą kolejne redukcje, uchyla się od odpowiedzi. – Spółka nie ma żadnego komunikatu w tej sprawie. Działamy w ramach dużej grupy, więc nie mogę się wypowiadać – ucina prezes Majewski.

PZL Świdnik zatrudnia w tej chwili 3700 pracowników. Dziś z pracą żegnały się osoby, które skorzystały z programu dobrowolnych odejść. W sumie 285 pracowników. Teraz dołączą do nich kolejni. – To sytuacja nadzwyczaj trudna dla miasta i powiatu – nie ma wątpliwości Andrzej Radek, z-ca burmistrza Świdnika. – Mamy tylko nadzieję, że zakład przetrwa i znaczna część załogi będzie jednak miała pracę.

W lutym PZL Świdnik kupił włosko-brytyjski koncern AgustaWestland. Wtedy nikomu nie przyszło do głowy, że już za kilka miesięcy zaczną się zwolnienia. Tym bardziej że nowy właściciel podpisał korzystny dla załogi pakiet socjalny, w którym dał 6-letnie gwarancje zatrudnienia. Zwolnienia grupowe oznaczają konieczność zapłaty odszkodowania. – To, oczywiście, jakieś pocieszenie i zabezpieczenie, ale każdy wolałby mieć pracę i nie drżeć o przyszłość – komentują pracownicy.

Władze Świdnika myślą, jak złagodzić skutki grupowych zwolnień. – Nie zostawimy ludzi samych. I na pewno będziemy rozmawiać z zarządem PZL Świdnik o ich dalszych planach – zapowiada Radek.

Choć oficjalne zawiadomienie o zwolnieniach grupowych jeszcze nie dotarło do Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ich skalą poruszony jest dyrektor WUP.

– To więcej niż w Fabryce Łożysk Tocznych! – ocenia Mirosław Fatyga. – Będę o tym rozmawiał w poniedziałek z dyrektorami powiatowych urzędów pracy w Świdniku i Lublinie. Zwalniane osoby obejmiemy specjalnym programem, który rusza w czerwcu.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
saran / 28 czerwca 2010 o 16:31
0
Mam dosyć Polski nie dziwie się ludziom, że wyjeżdzają!!! Pewnie...budujcie chodniki za unijne pieniądze, coś za coś, tyle, że pod przykrywką dobrobytu unijnego ROZPIEPRZANA jest polska!! cukrowni w lublinie nie ma, wska wykupili, wszystkie duże zakłady pracy rozwalili. żal no żal WSZYSCY WYJADĄ Z LUBELSKIEGO, bedzie tak jak mówili niemcy beda sobie tutaj przyjeżdzać na polowania. DO DUPY z taką Polską WSZYSCY!!! rozprzedają polske na prawo i lewo!!!!
ps nie czytałem tego artykułu bo wiec co tam pisze.
-------NIewiem jak wielkim trzeba być idotą, by myśleć ze będzie dobrze, skoro niema na lubelszczyźnie juz dużych zakładów---------
Zobaczycie niedługo ludzie wyjdą na ulice i wypier***ą w zęby wszyskim co rozprzedali NASZ KRAJ ZA KTÓRY OD POKOLEŃ WALCZYLI NASI PRZODKOWIE!!!!!!!!!!!!!
Mam dosyć Polski nie dziwie się ludziom, że wyjeżdzają!!! Pewnie...budujcie chodniki za unijne pieniądze, coś za coś, tyle, że pod przykrywką dobrobytu unijnego ROZPIEPRZANA jest polska!! cukrowni w lublinie nie ma, wska wykupili, wszystkie duże zakłady pracy rozwalili. żal no żal WSZYSCY WYJADĄ Z LUBELSKIEGO, bedzie tak jak mówili niemcy beda sobie tutaj przyjeżdzać na polowania. DO DUPY z taką Polską WSZYSCY!!! rozprzedają polske na prawo i lewo!!!!
ps nie czytałem tego artykułu bo wiec... rozwiń
Avatar
Tomi1 / 1 czerwca 2010 o 20:21
0
Gość napisał:
wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powiększony i kraj roozgrabiony. Także co do WSK, to ten zakład jako pierwszy winien upaść.

Nie jestem za komuną, ale trochę racji masz.

Nie jestem za komuną, ale trochę racji masz. rozwiń
Avatar
Klepacz / 31 maja 2010 o 21:11
0
No i macie Państwo Związkowcy swoje "gwarancje zatrudnienia". Warto również powiedzieć załodze, że przewidywana liczba pracowników na grudzień 2010 ma wynieść 2500 osób. Jeszcze pół roku temu było lekko ponad 4000. Może skoro Zarząd nabrał wody w usta to Związki podzielą się "news-em", że jeśli będą chcieli strajkować to Agusta ogłosi upadłość z dnia na dzień i wszystkich wyrzuci na bruk!!!!!!!!!
A póki co na zakładzie produkcja Sokoła zatrzymana, SW-4 w zasadzie też, programy rozwoju tych maszyn wstrzymane lub skasowane, planowane inwestycje w zakład rozwoju i badań zostały wstrzymane... oto rozwój do którego Związkowcy się przyczynili kiedy pół roku temu "przebierali nóżkami" żeby zakład kupił właśnie włoski inwestor. Jak się dobrze uwiną z najbliższymi zwolnieniami to nikt z tych co końca lipca odejdzie nie zobaczy obiecywanego "bonu prywatyzacyjnego". Zostaniemy podrzędną klepalnią włoskich kadłubów... przynajmniej do momentu aż nie ruszy zakład pod Moskwą, który buduje sobie Agusta.
No i macie Państwo Związkowcy swoje "gwarancje zatrudnienia". Warto również powiedzieć załodze, że przewidywana liczba pracowników na grudzień 2010 ma wynieść 2500 osób. Jeszcze pół roku temu było lekko ponad 4000. Może skoro Zarząd nabrał wody w usta to Związki podzielą się "news-em", że jeśli będą chcieli strajkować to Agusta ogłosi upadłość z dnia na dzień i wszystkich wyrzuci na bruk!!!!!!!!!
A póki co na zakładzie produkcja Sokoła zatrzymana, SW-4 w zasadzie też, programy roz... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:11
0
dobrze wam, rozwalić całkiem zakład a tych solidarnościowców co im było zle wygonić na szczaw, teraz jest jego kupę, także nie umrą z głodu, tak jak inni niewinni co cierpieli przez nich, ponieważ zostali bez środków do zycia.
Avatar
anew / 31 maja 2010 o 13:34
0
I o to chodzi, bo ile można utrzymywać fikcyjne etaty. Zarząd i Kierownictwo zatrudnili całą swoją rodzinę. Na państwowym to przeszło ale prywatny właściciel nie będzie utrzymywał darmozjadów. Tyle że włosi muszą kombinować bo cwaniaczki wymyślili jakiś pakiet ochronny. Takie cuda to tylko w polsce a teraz jeszcze się dziwią że zwalniają.
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:20
0
jurek25 napisał:
Straciłem nadzieje na jakąkolwiek sensowną prace w woj. lubelskim. Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co tutaj jest planowane ? skansen ? puszcza ? izolatka ? skłądowisko śmieci z EU ?

-Pracy nie ma,
- młodzi ludzie wyjeżdzają,
- likwiduje się ostatnei zakłądy pracy,
- nie robi się kompletnie nic w kierunku otwierania nowych zakłądow, tworzenia miejsc pracy
- nawet na wsiach ludziom się nei opłaca trzymać inwentarza

Co tutaj będzie ? Jaka czeka nas przyszłość w tym miejscu ? Chyba trzeba się ewakuować.....

możesz podziękować solidarnościowcom, to oni zgotowali na taką biede

możesz podziękować solidarnościowcom, to oni zgotowali na taką biede rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:18
0
ŚWIDNIK PIERWSZY napisał:
ŚWIDNIK PIERWSZY DO STRAJKÓW W 80 ROKU I TAK NAJDŁUŻEJ SIĘ UTRZYMAŁ. Z INNYCH ZAKŁADÓW TO JUŻ GRUZ POWYWOZILI NP ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU.

Popieram, rozwalić zakład a gruż rozdać za darmo tym co wtedy strajkowali, niech sprzedają po cegle aby mieć na chleb
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:15
0
marcinn napisał:
Idiotą jest ten, który twierdzi, że 1 osoba za biurkiem w PZL nie może zrobić tego co 10 tam zatrudnionych. Prcownicy wiedzą o tym, że sztucznie tworzono stanowiska kierownicze a teraz jest problem... a Ci co twierdzą, że go nie ma niech propagują dodrukownie pieniędzy jak to było w czsach komuny bo i taki dostrzegam sposób myślenia Pana GOŚCIA - jest dobrze, więc po co coś zmieniać. Jedna z lubeskich firm ropoczęła drogę do sukcesu od zwolnień, to trudne posunięcie - zrozumiałe, ale teraz jest najlepszą w swojej branży w Polsce.

wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powiększony i kraj roozgrabiony. Także co do WSK, to ten zakład jako pierwszy winien upaść.

wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powi... rozwiń
Avatar
JIM / 29 maja 2010 o 17:03
0
Gość napisał:
najpierw to trzeba by wyrzucic zwiazkowcow, albo zmienic im zasady wynagradzania, zeby sie utrzymywali ze skladek czlonkowskich, a nie siedzi taka banda pasibrzuchow, ktora nic nie robi, a ma same zadania


Ależ co najmniej 3 związki to utrzymanie z kasy pracodawcy - po 5, 5 i 5 tys /m-c
9przewodniczący i wice-). Takim nie jest źle ... no chociaż trzeba pozorować, że działa się dla dobra pracowników, pobierając pensję od pracodawcy -- dobry paradoks, co?


Ależ co najmniej 3 związki to utrzymanie z kasy pracodawcy - po 5, 5 i 5 tys /m-c
9przewodniczący i wice-). Takim nie jest źle ... no chociaż trzeba pozorować, że działa się dla dobra pracowników, pobierając pensję od pracodawcy -- dobry paradoks, co? rozwiń
Avatar
~były lubelak / 29 maja 2010 o 14:59
0
jurek25 napisał:
Straciłem nadzieje na jakąkolwiek sensowną prace w woj. lubelskim. Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co tutaj jest planowane ? skansen ? puszcza ? izolatka ? skłądowisko śmieci z EU ?

-Pracy nie ma,
- młodzi ludzie wyjeżdzają,
- likwiduje się ostatnei zakłądy pracy,
- nie robi się kompletnie nic w kierunku otwierania nowych zakłądow, tworzenia miejsc pracy
- nawet na wsiach ludziom się nei opłaca trzymać inwentarza

Co tutaj będzie ? Jaka czeka nas przyszłość w tym miejscu ? Chyba trzeba się ewakuować.....



Tu jest Polska C, tak jak to kiedyś powiedział Lesio Balcerowicz, że nie ma sensu inwestować w regiony na wschód od Wisły.
A co będzie - zielone płuca Polski, lasy, łąki, pola, bida... bida i jeszcze raz bida.



Tu jest Polska C, tak jak to kiedyś powiedział Lesio Balcerowicz, że nie ma sensu inwestować w regiony na wschód od Wisły.
A co będzie - zielone płuca Polski, lasy, łąki, pola, bida... bida i jeszcze raz bida. rozwiń
Avatar
saran / 28 czerwca 2010 o 16:31
0
Mam dosyć Polski nie dziwie się ludziom, że wyjeżdzają!!! Pewnie...budujcie chodniki za unijne pieniądze, coś za coś, tyle, że pod przykrywką dobrobytu unijnego ROZPIEPRZANA jest polska!! cukrowni w lublinie nie ma, wska wykupili, wszystkie duże zakłady pracy rozwalili. żal no żal WSZYSCY WYJADĄ Z LUBELSKIEGO, bedzie tak jak mówili niemcy beda sobie tutaj przyjeżdzać na polowania. DO DUPY z taką Polską WSZYSCY!!! rozprzedają polske na prawo i lewo!!!!
ps nie czytałem tego artykułu bo wiec co tam pisze.
-------NIewiem jak wielkim trzeba być idotą, by myśleć ze będzie dobrze, skoro niema na lubelszczyźnie juz dużych zakładów---------
Zobaczycie niedługo ludzie wyjdą na ulice i wypier***ą w zęby wszyskim co rozprzedali NASZ KRAJ ZA KTÓRY OD POKOLEŃ WALCZYLI NASI PRZODKOWIE!!!!!!!!!!!!!
Mam dosyć Polski nie dziwie się ludziom, że wyjeżdzają!!! Pewnie...budujcie chodniki za unijne pieniądze, coś za coś, tyle, że pod przykrywką dobrobytu unijnego ROZPIEPRZANA jest polska!! cukrowni w lublinie nie ma, wska wykupili, wszystkie duże zakłady pracy rozwalili. żal no żal WSZYSCY WYJADĄ Z LUBELSKIEGO, bedzie tak jak mówili niemcy beda sobie tutaj przyjeżdzać na polowania. DO DUPY z taką Polską WSZYSCY!!! rozprzedają polske na prawo i lewo!!!!
ps nie czytałem tego artykułu bo wiec... rozwiń
Avatar
Tomi1 / 1 czerwca 2010 o 20:21
0
Gość napisał:
wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powiększony i kraj roozgrabiony. Także co do WSK, to ten zakład jako pierwszy winien upaść.

Nie jestem za komuną, ale trochę racji masz.

Nie jestem za komuną, ale trochę racji masz. rozwiń
Avatar
Klepacz / 31 maja 2010 o 21:11
0
No i macie Państwo Związkowcy swoje "gwarancje zatrudnienia". Warto również powiedzieć załodze, że przewidywana liczba pracowników na grudzień 2010 ma wynieść 2500 osób. Jeszcze pół roku temu było lekko ponad 4000. Może skoro Zarząd nabrał wody w usta to Związki podzielą się "news-em", że jeśli będą chcieli strajkować to Agusta ogłosi upadłość z dnia na dzień i wszystkich wyrzuci na bruk!!!!!!!!!
A póki co na zakładzie produkcja Sokoła zatrzymana, SW-4 w zasadzie też, programy rozwoju tych maszyn wstrzymane lub skasowane, planowane inwestycje w zakład rozwoju i badań zostały wstrzymane... oto rozwój do którego Związkowcy się przyczynili kiedy pół roku temu "przebierali nóżkami" żeby zakład kupił właśnie włoski inwestor. Jak się dobrze uwiną z najbliższymi zwolnieniami to nikt z tych co końca lipca odejdzie nie zobaczy obiecywanego "bonu prywatyzacyjnego". Zostaniemy podrzędną klepalnią włoskich kadłubów... przynajmniej do momentu aż nie ruszy zakład pod Moskwą, który buduje sobie Agusta.
No i macie Państwo Związkowcy swoje "gwarancje zatrudnienia". Warto również powiedzieć załodze, że przewidywana liczba pracowników na grudzień 2010 ma wynieść 2500 osób. Jeszcze pół roku temu było lekko ponad 4000. Może skoro Zarząd nabrał wody w usta to Związki podzielą się "news-em", że jeśli będą chcieli strajkować to Agusta ogłosi upadłość z dnia na dzień i wszystkich wyrzuci na bruk!!!!!!!!!
A póki co na zakładzie produkcja Sokoła zatrzymana, SW-4 w zasadzie też, programy roz... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:11
0
dobrze wam, rozwalić całkiem zakład a tych solidarnościowców co im było zle wygonić na szczaw, teraz jest jego kupę, także nie umrą z głodu, tak jak inni niewinni co cierpieli przez nich, ponieważ zostali bez środków do zycia.
Avatar
anew / 31 maja 2010 o 13:34
0
I o to chodzi, bo ile można utrzymywać fikcyjne etaty. Zarząd i Kierownictwo zatrudnili całą swoją rodzinę. Na państwowym to przeszło ale prywatny właściciel nie będzie utrzymywał darmozjadów. Tyle że włosi muszą kombinować bo cwaniaczki wymyślili jakiś pakiet ochronny. Takie cuda to tylko w polsce a teraz jeszcze się dziwią że zwalniają.
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:20
0
jurek25 napisał:
Straciłem nadzieje na jakąkolwiek sensowną prace w woj. lubelskim. Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co tutaj jest planowane ? skansen ? puszcza ? izolatka ? skłądowisko śmieci z EU ?

-Pracy nie ma,
- młodzi ludzie wyjeżdzają,
- likwiduje się ostatnei zakłądy pracy,
- nie robi się kompletnie nic w kierunku otwierania nowych zakłądow, tworzenia miejsc pracy
- nawet na wsiach ludziom się nei opłaca trzymać inwentarza

Co tutaj będzie ? Jaka czeka nas przyszłość w tym miejscu ? Chyba trzeba się ewakuować.....

możesz podziękować solidarnościowcom, to oni zgotowali na taką biede

możesz podziękować solidarnościowcom, to oni zgotowali na taką biede rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:18
0
ŚWIDNIK PIERWSZY napisał:
ŚWIDNIK PIERWSZY DO STRAJKÓW W 80 ROKU I TAK NAJDŁUŻEJ SIĘ UTRZYMAŁ. Z INNYCH ZAKŁADÓW TO JUŻ GRUZ POWYWOZILI NP ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU.

Popieram, rozwalić zakład a gruż rozdać za darmo tym co wtedy strajkowali, niech sprzedają po cegle aby mieć na chleb
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 20:15
0
marcinn napisał:
Idiotą jest ten, który twierdzi, że 1 osoba za biurkiem w PZL nie może zrobić tego co 10 tam zatrudnionych. Prcownicy wiedzą o tym, że sztucznie tworzono stanowiska kierownicze a teraz jest problem... a Ci co twierdzą, że go nie ma niech propagują dodrukownie pieniędzy jak to było w czsach komuny bo i taki dostrzegam sposób myślenia Pana GOŚCIA - jest dobrze, więc po co coś zmieniać. Jedna z lubeskich firm ropoczęła drogę do sukcesu od zwolnień, to trudne posunięcie - zrozumiałe, ale teraz jest najlepszą w swojej branży w Polsce.

wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powiększony i kraj roozgrabiony. Także co do WSK, to ten zakład jako pierwszy winien upaść.

wiesz co, to właśnie za komuny powstał min. WSK, także, nie wiem po co tam pracujesz jak ci komuna przeszkadza jeszcze do tej pory, do tego, za komuny wszystko wybudowano, fabryki, które rozkradziono, wybudowano drogi, które nie są remontowane, wybudowano wały, które nie były remontowane i właśnie poprzednia powodz jak i obecna powstała nie za komuny tylko za solidarności, która roztrwoniła to co komuna zbudowała. Owszem za komuny był dług ale za wspanialej demokracji to nie dość, że dlug nie jest spłacany to jeszcze powi... rozwiń
Avatar
JIM / 29 maja 2010 o 17:03
0
Gość napisał:
najpierw to trzeba by wyrzucic zwiazkowcow, albo zmienic im zasady wynagradzania, zeby sie utrzymywali ze skladek czlonkowskich, a nie siedzi taka banda pasibrzuchow, ktora nic nie robi, a ma same zadania


Ależ co najmniej 3 związki to utrzymanie z kasy pracodawcy - po 5, 5 i 5 tys /m-c
9przewodniczący i wice-). Takim nie jest źle ... no chociaż trzeba pozorować, że działa się dla dobra pracowników, pobierając pensję od pracodawcy -- dobry paradoks, co?


Ależ co najmniej 3 związki to utrzymanie z kasy pracodawcy - po 5, 5 i 5 tys /m-c
9przewodniczący i wice-). Takim nie jest źle ... no chociaż trzeba pozorować, że działa się dla dobra pracowników, pobierając pensję od pracodawcy -- dobry paradoks, co? rozwiń
Avatar
~były lubelak / 29 maja 2010 o 14:59
0
jurek25 napisał:
Straciłem nadzieje na jakąkolwiek sensowną prace w woj. lubelskim. Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co tutaj jest planowane ? skansen ? puszcza ? izolatka ? skłądowisko śmieci z EU ?

-Pracy nie ma,
- młodzi ludzie wyjeżdzają,
- likwiduje się ostatnei zakłądy pracy,
- nie robi się kompletnie nic w kierunku otwierania nowych zakłądow, tworzenia miejsc pracy
- nawet na wsiach ludziom się nei opłaca trzymać inwentarza

Co tutaj będzie ? Jaka czeka nas przyszłość w tym miejscu ? Chyba trzeba się ewakuować.....



Tu jest Polska C, tak jak to kiedyś powiedział Lesio Balcerowicz, że nie ma sensu inwestować w regiony na wschód od Wisły.
A co będzie - zielone płuca Polski, lasy, łąki, pola, bida... bida i jeszcze raz bida.



Tu jest Polska C, tak jak to kiedyś powiedział Lesio Balcerowicz, że nie ma sensu inwestować w regiony na wschód od Wisły.
A co będzie - zielone płuca Polski, lasy, łąki, pola, bida... bida i jeszcze raz bida. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 0 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 11 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 7 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 137 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!