Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2015 r.
21:38

Były naczelnik i radny kontra starosta. Sprawę rozstrzygnie sąd?

Autor: Zdjęcie autora aa
0 94 A A
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk

Nie milknie temat dotyczący planów zwolnienia z pracy byłego naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku, radnego miejskiego Radosława Brzózki. Najprawdopodobniej finał tej sprawy będzie w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W marcu w wyniku reorganizacji urzędu Brzózka przestał był naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku. Do tego – jak wskazuje zarząd powiatu – doszły nieprawidłowości przy naliczaniu subwencji oświatowej, z czym Brzózka się nie zgadza.

Ponieważ były naczelnik jest radnym miejskim, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk wystąpił do Rady Miasta w Świdniku z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie z Brzózką umowy o pracę. Mimo obszernego uzasadnienia wniosku żaden z miejskich radnych w poniedziałek nie opowiedział się za zwolnieniem Brzózki. Radni z prawicowego klubu Rodzina i Prawo bronili swojego kolegi. Podczas dyskusji podkreślali, że zarzuty stawiane przez starostę są „nieprawdziwe” i „pozorne” oraz że „wypowiedzenie ma związek z pełnionym przez radnego mandatem i ma podtekst polityczny”.

Na tym dyskusja się nie skończyła. Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu w Świdniku klub radnych PiS – Porozumienie Prawicy wnioskował aby do porządku obrad wprowadzić punkt dotyczący przygotowanego przez klub stanowiska w tej sprawie. Propozycja nie spotkała się jednak z poparciem większości radnych. Wniosek został odrzucony.

Temat wrócił zaś w punkcie interpelacje i zapytania radnych, a przygotowane stanowisko klubu zostało pod koniec sesji odczytane. Pytania do zarządu powiatu miał radny Andrzej Mańka, który dopytywał m.in. dlaczego nikogo z zarządu powiatu nie było na sesji rady miasta.

– Jeśli mielibyśmy informację, o której jest sesja kto ktoś by się na niej pojawił – odpowiadał starosta powiatu świdnickiego.

Tymczasem sprawa prawdopodobnie znajdzie się w sądzie pracy. – Teraz czekam na uchwałę Rady Miasta Świdnik i jej uzasadnienie. Będziemy to analizować – dodał Kołodziejczyk.

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s----l / 5 lutego 2016 o 15:39
0

Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.

Czy to jest pewna informacja? Chodzi o Piaski czy Mełgiew?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 21:17
0
a co to za wielki fachowiec ten Brzózka? spytajcie tych, którzy z nim współpracowali to wyjdzie bandzwoł i laik ale za to kolega tych co trzęsą ....
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:37
0
Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:41
0

Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:36
0
Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:34
0
Tak Panie Sadło, kasa rozdana. Przydział Twoi koledzy PSLowi zrobili i się ładnie obłowili. Zapytaj G. Zalewskiego to Ci powie co i jak. Szczególnie dopytaj o Piaski. Jest kilka ciekawych projektów Twoich ziomków.
Avatar
Kamil / 31 stycznia 2016 o 19:28
0

Więcej informacji na: www.szlaksobieskiego.info - Aktualności, str.2

Ponadto p. Reszka dużo wypowiada się o osobach obejmujących stanowiska w Starostwie - pytanie: Jakie doświadczenie zawodowe i jak długie było to doświadczenie w gospodarowaniu środkami funduszy europejskich podczas obejmowania stanowiska prezesa Fundacji? - Żadne!!!

czy te pieniądze szwajcarskie są juz rozdane? ten link nie działa

czy ten program jeszcze działa?

nk nie działa

czy ten program jeszcze działa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 17:21
0
Tyle że te zarzuty dotyczą pracowników zatrudnionych przez PiS jeszcze Krola, Manke i Twaroga. A Osina właśnie próbuje coś z tym zrobić. O ile są prawdziwe to ktoś się zgłosi i będzie finał może tej sprawy.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 22:48
0
Szefem Geodezji nie jest Osina? Panie Osina kiedy Pan zrezygnuje ze stołka? Niech Pan pokarze, że ma honor. Populizm, obłuda, okłamywanie nas. Ludzi którzy Panu zaufali i jak Pan nam się odwdzięcza? Zatrudniając na lewo Wilka i swojego koleżkę Sadło czy wsadzając Kulak na zastępcę dyrektora PUP? Tak Pan poprawia działanie starostwa? Tak ma wyglądać przejrzysty urząd? Coś się Panu pomieszało!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:17
0
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętnością ze strony urzędników nawet nie chcieli podejść do niego czół się jakby był w pustym pokoju choć tak nie było, następnie gdy już ktoś podszedł do niego i powiedział czego potrzebuje otrzymał bardzo nieprzyjemną wiązankę słów. A gdy powiedział że potrzebuje pomocy z wypełnieniem papierów które mu dali usłyszał burknięcie i nadal się wpatrywali w monitory swoich komputerów. A gdy już wszystko uzupełnił podszedł do niego jeden z urzędników i powiedział że będziemy potrzebowali jeszcze mapę do projektowania. Mój mąż powiedział że to wszystko ma załatwić nam projektant, a pan urzędnik na to że on może taką mapę zrobić i będzie kosztowała tyle i tyle i zrobi bardzo szybko nawet w przeciągu kilku dni. Mąż powiedział mu że nie potrzebuje, projektant wszystko zrobi to on odpowiedział mu żeby się tylko nie nastawiał że to będzie szybko bo on się postara o to żeby tak szybko nie było. Tak więc gdy mąż mi o tym wszystkim opowiedział chciałam się podzielić o tym ze wszystkimi bo uważam że nie tylko my mieliśmy taką sytuację ze starostwem świdnickim w geodezji. Pozdrawiam wszystkich Wasza stała czytelniczka.
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętno... rozwiń
Avatar
s----l / 5 lutego 2016 o 15:39
0

Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.

Czy to jest pewna informacja? Chodzi o Piaski czy Mełgiew?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 21:17
0
a co to za wielki fachowiec ten Brzózka? spytajcie tych, którzy z nim współpracowali to wyjdzie bandzwoł i laik ale za to kolega tych co trzęsą ....
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:37
0
Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:41
0

Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:36
0
Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:34
0
Tak Panie Sadło, kasa rozdana. Przydział Twoi koledzy PSLowi zrobili i się ładnie obłowili. Zapytaj G. Zalewskiego to Ci powie co i jak. Szczególnie dopytaj o Piaski. Jest kilka ciekawych projektów Twoich ziomków.
Avatar
Kamil / 31 stycznia 2016 o 19:28
0

Więcej informacji na: www.szlaksobieskiego.info - Aktualności, str.2

Ponadto p. Reszka dużo wypowiada się o osobach obejmujących stanowiska w Starostwie - pytanie: Jakie doświadczenie zawodowe i jak długie było to doświadczenie w gospodarowaniu środkami funduszy europejskich podczas obejmowania stanowiska prezesa Fundacji? - Żadne!!!

czy te pieniądze szwajcarskie są juz rozdane? ten link nie działa

czy ten program jeszcze działa?

nk nie działa

czy ten program jeszcze działa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 17:21
0
Tyle że te zarzuty dotyczą pracowników zatrudnionych przez PiS jeszcze Krola, Manke i Twaroga. A Osina właśnie próbuje coś z tym zrobić. O ile są prawdziwe to ktoś się zgłosi i będzie finał może tej sprawy.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 22:48
0
Szefem Geodezji nie jest Osina? Panie Osina kiedy Pan zrezygnuje ze stołka? Niech Pan pokarze, że ma honor. Populizm, obłuda, okłamywanie nas. Ludzi którzy Panu zaufali i jak Pan nam się odwdzięcza? Zatrudniając na lewo Wilka i swojego koleżkę Sadło czy wsadzając Kulak na zastępcę dyrektora PUP? Tak Pan poprawia działanie starostwa? Tak ma wyglądać przejrzysty urząd? Coś się Panu pomieszało!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:17
0
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętnością ze strony urzędników nawet nie chcieli podejść do niego czół się jakby był w pustym pokoju choć tak nie było, następnie gdy już ktoś podszedł do niego i powiedział czego potrzebuje otrzymał bardzo nieprzyjemną wiązankę słów. A gdy powiedział że potrzebuje pomocy z wypełnieniem papierów które mu dali usłyszał burknięcie i nadal się wpatrywali w monitory swoich komputerów. A gdy już wszystko uzupełnił podszedł do niego jeden z urzędników i powiedział że będziemy potrzebowali jeszcze mapę do projektowania. Mój mąż powiedział że to wszystko ma załatwić nam projektant, a pan urzędnik na to że on może taką mapę zrobić i będzie kosztowała tyle i tyle i zrobi bardzo szybko nawet w przeciągu kilku dni. Mąż powiedział mu że nie potrzebuje, projektant wszystko zrobi to on odpowiedział mu żeby się tylko nie nastawiał że to będzie szybko bo on się postara o to żeby tak szybko nie było. Tak więc gdy mąż mi o tym wszystkim opowiedział chciałam się podzielić o tym ze wszystkimi bo uważam że nie tylko my mieliśmy taką sytuację ze starostwem świdnickim w geodezji. Pozdrawiam wszystkich Wasza stała czytelniczka.
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętno... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 94

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 14 7

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 5 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 6 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 102 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!