Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

19 maja 2019 r.
9:46

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"

272 22 A A

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kacper choruje od blisko czterech lat. Kiedy usłyszał, że nie pójdzie do szkoły, bo musi iść do szpitala nawet się ucieszył. W końcu ominąć miały go lekcje. Nie wiedział, że jest poważnie chory. Był po porostu zmęczony. To, czym jest ostra białaczka limfoblastyczna dowiedział się później, podczas bolesnych chemioterapii. Najgorsza była ta druga, gdy wydawało się przegoniony już rak wrócił ze zdwojoną mocą wraz z porażeniem jelit i zapaleniem trzustki. W walce z bólem nie pomagała nawet morfina.

– Po otrzymaniu chemii wszystko mi się posypało, czułem się, jakbym był już jedną nogą w grobie, nie mogłem pić ani jeść, byłem dokarmiany pozajelitowo przez kroplówkę – mówi Kacper.

Potem był przeszczep szpiku kostnego od młodszej siostry, chwila spokoju i kolejna wznowa. Dzięki zbiórkom publicznym chłopiec otrzymał lek, który sprawił, że na 187 dni mógł powrócić do normalności: do domu i szkoły. 6 maja, dzień po swoich trzynastych urodzinach Kacper znów trafił do szpitala.

– Wyniki badań nie zostawiły nam żadnych złudzeń: mamy trzecią wznowę okropnej choroby, z którą jak sądziłem, pożegnałem się już na zawsze – mówi tata chłopca. – Każda wznowa zastaje Kacpra słabszego, bardziej zrezygnowanego. Tym razem jego szanse są o wiele mniejsze, ale przecież chodzi o życie chłopca, który przeszedł piekło.

Szansa jednak jest! Kacper jest pierwszą osobą z Polski, która otrzymała szansę na leczenie terapią CAR-T w niemieckiej klinice w Münster. Daje ona nadzieję na całkowite wyleczenie. Żeby terapia mogła się rozpocząć chłopiec musi trafić do kliniki na początku czerwca, ale żeby został przyjęty, niezbędna jest wpłata 800 tys. zł. Zbiórka prowadzona jest do końca miesiąca na portalu Się Pomaga: www.siepomaga.pl/kacper-drzazga

W akcję włącza się coraz więcej osób, którzy udostępniają informacje o zbiórce.

- Zostało tylko 2 tygodnie na zbiórkę pieniędzy. Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje. Wiem, że ciągle są jakieś potrzeby, ale proszę, przeznaczcie na ten cel choćby parę złotych – apeluje Maja Wolny, pisarka, laureatka belgijskiej nagrody literackiej Hercule Poirotprijs.

- Czasami warto się zatrzymać i wspomóc kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z życiem – podkreśla pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska.

- Kacper ma 13 lat i mieszka w Świdniku!! Potrzeba dużo pieniędzy by mógł wyjechać na leczenie do Niemiec! Pomagajmy... – apeluje Beata Kozidrak.

- Czasem warto przypomnieć sobie co w życiu jest najważniejsze. Walczymy ! – pisze Kamila Lendzion. Teatr Muzyczny w Lublinie 25 i 26 maja po koncertach przeprowadzi zbiórki do puszek na leczenie chłopca.

Informacje o zbiórce na swoim Faceboooku opublikowała też m.in. MKS Avia Świdnik Siatkówka.

Zbiorki pod kościołami pozwala organizować wielu proboszczów. W dniach 24-26 maja: zbiórka w świdnickim sklepie Kaufland. 25 maja Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na VI Festiwal Tańca do Centrum Kultury w Świdniku. Podczas festiwalu będą zbierane nowe pluszowe zabawki dla dzieci z kliniki hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej w Lublinie. Prowadzona też będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Kacpra.

Organizator kolejnej zbiórki – Miejski Ośrodek Kultury – zaprasza 1 czerwca na „Wieczorek przy mikrofonie – 4 urodziny kabaretu PKS”. Impreza rozpocznie się o godz. 17 w Centrum Kultury w Świdniku. Towarzyszyć jej będą licytacje, kiermasz ciast, animacje dla dzieci.

Kacpra można także wesprzeć na stronie Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Wpłaty na konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: „Darowizna dla 33668 Kacper Drzazga”

>>>>> Kacper ze szkoły trafił do szpitala. "Z pierwszego leczenia pamiętam najmniej, a było najłagodniejsze"

 

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pijaki precz od NFZ / 19 maja 2019 o 22:17
+11
Za leczenie tego dziecka jak i na tysięce innych winien zapłacić NFZ !! NFZ płaci za leczenie pijaków i narkomanów, np leczy taką pijaczynę jak mój kuzyn, skrajny degenerat!! Na leczenie ludzi z chorobami zawodowymi, którzy kilkadziesiąt lat pracowali w kopalni lub w azbeście, pieniędzy nie ma!! PIJAKI I NARKOMANI WINNI LECZYĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!
Avatar
T / 19 maja 2019 o 11:02
+11
..........pieniądze dziecka nie wyleczą i w takiej sytuacji należy być wstrzemięźliwym w wyrokowaniu przyszłości. Każdy uczciwy człowiek powinien zmówić w intencji chorego koronkę do Przenajświętszej Marii Panny i jeszcze bardziej zgłębić swoją tajemnicę wiary. Nasz pobyt na tym ziemskim padole jest tylko chwilą, a wieczność czeka w dostatku i szczęściu po powołaniu nas przed oblicze Pańskie! A na marginesie dodam, że taki jeden Owsiak pod świątyniami nazbierał tyle gotówki i zabrudził tyle krystalicznych duszyczek, że niech w ramach pokuty się podzieli z potrzebującymi, a nie tylko dla siebie...
Człowieku o czym Ty piszesz!!!!!!!!!! Nie wiesz co to znaczy mieć chore dziecko!!!!!!!! Modlitwa pomaga ale pieniądze tutaj też mogą pomóc tym bardziej , że jest taka terapia dostępna. Takie leczenie powinno być w Polsce - ale to chory kraj niestety i jak się nie ogarniemy to tacy " modzi i wierzący Polacy" zaprzepaszczą już na maxa to za co walczyli nasi Dziadkowie... Ciekawe czy jako "młody wierzący Polak" pójdziesz do proboszcza i poprosisz aby tylko jedną niedzielną tacę przeznaczył na leczenie tego chłopca???? pokaż , że jesteś facet z jajami . Przejdź się po swoich znajomych, sąsiadach i może zrób zbiórkę dla tego chłopaka, który chce żyć tak samo jak i Ty i chciałby mieć takie same " lajtowe problemy" jak Ty a nie walczyć z każdym oddechem o życie!!!!!!!!!!!!!!!!           Od  Jurka Owsiaka to się odczep bo sam nawet nie wiesz ale jak się urodziłeś to miałes dzięki jego zbiórkom badany słuch , może leżałeś w inkubatorze itp.  Skoro jesteś taki "wierzący" jak sie podpisałeś to módl się aby Twoje dzieci były zawsze zdrowe... bo rodzic chwyta się dosłownie wszystkiego aby jego dziecko żyło.  Dorośniesz to zrozumiesz.... 
Człowieku o czym Ty piszesz!!!!!!!!!! Nie wiesz co to znaczy mieć chore dziecko!!!!!!!! Modlitwa pomaga ale pieniądze tutaj też mogą pomóc tym bardziej , że jest taka terapia dostępna. Takie leczenie powinno być w Polsce - ale to chory kraj niestety i jak się nie ogarniemy to tacy " modzi i wierzący Polacy" zaprzepaszczą już na maxa to za co walczyli nasi Dziadkowie... Ciekawe czy jako "młody wierzący Polak" pójdziesz do proboszcza i poprosisz aby tylko jedną niedzielną tacę przeznaczył na leczenie tego chł... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 10:32
+11
Gdzie teraz są ci wszyscy celebryci, politycy, księża z gębami napchanymi frazesami o miłości i pomocy bliźniemu? Gdzie ci, którzy w podskokach prześcigali się we wpłatach na katedrę, która spłonęła? Nie ma ich. Po co mają pomagać chłopcu, przecież nikt o nich wtedy nie napisze w prasie, internecie. Katedra - tak, jak najbardziej. Muzeum - ależ oczywiście, kasa leje się strumieniami. A dziecko wraz z Rodzicami musi żebrać by żyć! Zeszmaciło się to nasze państwo. Przykro patrzeć.
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 13:10
+10
A gdzie jest NFZ? To jest chore oni dawno powinni pokryć koszty leczenia z naszych składek. Są wybory a działacze polityczni obiecują złote góry... modlitwa nikogo nie wyleczy... pytam po co jest ubezpieczenie społeczne?????
Avatar
T / 19 maja 2019 o 12:21
+10
Trochę "płytkie myślenie" lub brak "realnego myślenia" z Pana lub Pani strony. Przepraszam, że tak piszę ale gdyby nie ten grosz, złotówka to nigdy nie udałaby sie żadna zbiórka i nikt nikomu by nie był w stanie pomóc. Nawet pleban nie miałby bryki i wypasu na plebanii.  Faktem jest , że wszystkim nie da się pomóc ale może wspólnie pomóżmy chociaż kilku osobom. Sami nie wiemy co nas czeka w przyszłości albo co czeka naszych najblizszych....  Sam Swidnik ma około 39000 mieszkańców - więc rachunek jest prosty nawet gdyby miała być to złotówka "od głowy".  "Dycha" o której Pan lub Pani pisze to rzeczywiście może być dla kogoś "całe życie" - czyli 1/2 paczki papierosów na dzień  2 piwa czyli coś bez czego  można się obyć a dla tego chłopca lub innego chorego dziecka to szansa na życie. Myślę, że wspólnie możemy pomóc. Ja sama nie jestem ze Świdnika , nie znam ani rodziców ani Kacpra ale wpłaciłam "kilkadziesiąt dych" bo wiem jak trudno jest "chcieć żyć kiedy we własnym kraju nie ma na to pieniędzy". 
Trochę "płytkie myślenie" lub brak "realnego myślenia" z Pana lub Pani strony. Przepraszam, że tak piszę ale gdyby nie ten grosz, złotówka to nigdy nie udałaby sie żadna zbiórka i nikt nikomu by nie był w stanie pomóc. Nawet pleban nie miałby bryki i wypasu na plebanii.  Faktem jest , że wszystkim nie da się pomóc ale może wspólnie pomóżmy chociaż kilku osobom. Sami nie wiemy co nas czeka w przyszłości albo co czeka naszych najblizszych....  Sam Swidnik ma około 39000 mieszkańców - więc rachunek jest prosty nawet gdyby mi... rozwiń
Avatar
Ggg / 19 maja 2019 o 13:05
+8
Czemu nie nglosnicie tej sprawy w TVN sniadaniowej , bedzie może więcej mozliwosci
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 11:59
+6
NAPISZCIE ILE WPŁACILI NA JEGO KONTO KRUK CZY MUCHA - GĘBY PEŁNE FRAZESÓW
Avatar
T / 19 maja 2019 o 10:44
+6
Gdzie teraz są ci wszyscy celebryci, politycy, księża z gębami napchanymi frazesami o miłości i pomocy bliźniemu? Gdzie ci, którzy w podskokach prześcigali się we wpłatach na katedrę, która spłonęła? Nie ma ich. Po co mają pomagać chłopcu, przecież nikt o nich wtedy nie napisze w prasie, internecie. Katedra - tak, jak najbardziej. Muzeum - ależ oczywiście, kasa leje się strumieniami. A dziecko wraz z Rodzicami musi żebrać by żyć! Zeszmaciło się to nasze państwo.  Przykro patrzeć.
 W pupie to mają... Miłosc i pomoc bliźniemu....- to tylko z ambony ładnie brzmi...  To fakt - przykro patrzeć ale każdy kto ma choćby odrobinę człowieczeństwa niech zrobi niewielki przelew dla Młodego Bohatera !!!!!!!!!!!  Nie patrzmy już na tych "opasionych" w koloratkach czy polityków i celebrytów bo szkoda czasu.  Trzymam kciuki żeby się udało podjąć leczenie !!!!!!!!!! 
 W pupie to mają... Miłosc i pomoc bliźniemu....- to tylko z ambony ładnie brzmi...  To fakt - przykro patrzeć ale każdy kto ma choćby odrobinę człowieczeństwa niech zrobi niewielki przelew dla Młodego Bohatera !!!!!!!!!!!  Nie patrzmy już na tych "opasionych" w koloratkach czy polityków i celebrytów bo szkoda czasu.  Trzymam kciuki żeby się udało podjąć leczenie !!!!!!!!!!  rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 17:33
+5
Jest mnóstwo ludzi i firm dla których 1mln to nie są wielkie pieniądze. Niech ktoś sięgnie głębiej do kieszeni, do k. nędzy!
Avatar
Marcel / 19 maja 2019 o 21:16
+5
Ludzie!niepierdo..cie tylko wplacajcie jak mozecie bo czas ucieka
Avatar
K / 22 maja 2019 o 08:38
+1
A pislamski rezim żerujący na narodzie nie poczuwa się do obrony życia członka tego narodu ?  Tyle slow , obietnic i gadania o wstawaniu z kolan a jak przychodzi co do czego to zostaje się samemu ?
  Nie, dla PiSiaków ważna jest obrona "życia" poczętego, a z problemami życia prawdziwego człowiekmusi sobie radzić sam. Przecież "PiS daje" już 500+ i myśli, że to wszystko. A że daje z naszego, ludzi, którzy na to pracujemy, tojuż inna sprawa. Retoryka jest taka, że to "oni dają".
Avatar
Go / 21 maja 2019 o 18:57
+2
Pomóżcie jeśli możecie chłopcu, każdy niech zrezygnuje z jakiegoś bzdetu za przeproszeniem, nic Wam się nie stanie. Tak mi żal takich ludzi, których spotyka taka choroba. Szczerze współczuję i Kacper uda się!!! Ludzie mają serce. Trzymaj się, modlę się za pomyślność, żebyś wyzdrowiał.
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 17:33
+5
Jest mnóstwo ludzi i firm dla których 1mln to nie są wielkie pieniądze. Niech ktoś sięgnie głębiej do kieszeni, do k. nędzy!
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:42
-1
Znowu fundacja? O nie! Przeleję na konto rodziców Kacpra, proszę o podanie numeru konta.
Avatar
Dede / 20 maja 2019 o 10:20
0
A pislamski rezim żerujący na narodzie nie poczuwa się do obrony życia członka tego narodu ? Tyle slow , obietnic i gadania o wstawaniu z kolan a jak przychodzi co do czego to zostaje się samemu ?
Avatar
pijaki precz od NFZ / 19 maja 2019 o 22:17
+11
Za leczenie tego dziecka jak i na tysięce innych winien zapłacić NFZ !! NFZ płaci za leczenie pijaków i narkomanów, np leczy taką pijaczynę jak mój kuzyn, skrajny degenerat!! Na leczenie ludzi z chorobami zawodowymi, którzy kilkadziesiąt lat pracowali w kopalni lub w azbeście, pieniędzy nie ma!! PIJAKI I NARKOMANI WINNI LECZYĆ SIĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!
Avatar
Marcel / 19 maja 2019 o 21:16
+5
Ludzie!niepierdo..cie tylko wplacajcie jak mozecie bo czas ucieka
Avatar
świdnik / 19 maja 2019 o 16:35
+3
masz Kacperku wpłate odemnie na konto trzymaj Sie
Avatar
xyz / 19 maja 2019 o 15:56
-10
..........pieniądze dziecka nie wyleczą i w takiej sytuacji należy być wstrzemięźliwym w wyrokowaniu przyszłości. Każdy uczciwy człowiek powinien zmówić w intencji chorego koronkę do Przenajświętszej Marii Panny i jeszcze bardziej zgłębić swoją tajemnicę wiary. Nasz pobyt na tym ziemskim padole jest tylko chwilą, a wieczność czeka w dostatku i szczęściu po powołaniu nas przed oblicze Pańskie! A na marginesie dodam, że taki jeden Owsiak pod świątyniami nazbierał tyle gotówki i zabrudził tyle krystalicznych duszyczek, że niech w ramach pokuty się podzieli z potrzebującymi, a nie tylko dla siebie...
Owsiak nikomu nie wyrwałkasy - ludzie chcieli, to dawali. A WOŚP przeznacza kasę na cele statutowe corocznie w terminie publikując rozliczenie. Widział ktoś szczegółowe rozliczenie Caritasu? Zna ktoś prawidziwe przepływy finansowe przeciętnej parafii? Argument o tym, że Owsiak powinien się podzielić, "a nie tylko dla siebie" jest debilny. A co do koronki - tak, z pewnością pomoże... Mamy XXI wiek, a jednak średniowiecze :-( Kasa może nie pomoże, ale da szansę! Modlitwą może co najwyżej uspokoisz swoje sumienie, a skoro je uspokajać musisz, to... Nie chcesz, nie dawaj, ale w takiej sytuacji ogranicz się też ze swoimi radami typu czary-mary.
 Nie wyrwał w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo nie podszedł i nie wyrwał sam z kieszeni. Stosuje za to z POmocą wielu techniki manipulacyjne, granie na emocjach i propagandę, że ludzie dają, choć nie są świadomi ile tak naprawdę machlojek w tej pseudoorkiestrze się dzieje. Nawet przed sądem jej dyrygent nie przedstawił rozliczeń, więc nie gadaj o przepływach finansowych bo tu akurat nikt nie wie jakie są, a nawet rozliczenia przedstawiane do ministerstwa i opublikowane na oficjalnej stronie się nie zgadzają.
 Nie wyrwał w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo nie podszedł i nie wyrwał sam z kieszeni. Stosuje za to z POmocą wielu techniki manipulacyjne, granie na emocjach i propagandę, że ludzie dają, choć nie są świadomi ile tak naprawdę machlojek w tej pseudoorkiestrze się dzieje. Nawet przed sądem jej dyrygent nie przedstawił rozliczeń, więc nie gadaj o przepływach finansowych bo tu akurat nikt nie wie jakie są, a nawet rozliczenia przedstawiane do ministerstwa i opublikowane na oficjalnej stronie się nie zgadzają. rozwiń
Avatar
Mr. Refleksja... / 19 maja 2019 o 15:52
-1
"młody i wierzący Polak" swoim zbydlęceniem wpisuje się w obrazek patrioty idioty pozbawionego podstawowych narzędzi intelektualnych odróżniających homo sapiens od homo erectusa .... .
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 1 12

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 81 19

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 1 9

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję
galeria

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję 38 130

W środę prezydent Lublina ma ogłosić decyzję ważną m.in. dla górek czechowskich. Chodzi o projekt studium przestrzennego, które określi przeznaczenie tego terenu. Jeśli prezydent przekaże dziś projekt radnym, trafi on pod obrady już 27 czerwca. Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz chce umożliwić tutaj budowę blokowisk

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia]
galeria

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia] 6 0

We wtorek w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie odbyła się Gala Lubelskich Przedszkolaków

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny
lista

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny 17 6

Fotoradary w Starej Dąbi, Kolonii Rudnik i Polichnie „upolowały” w pierwszym kwartale roku najwięcej piratów drogowych – w sumie 5700! Lada dzień rozpocznie pracę urządzenie w Anusinie na drodze krajowej Lublin–Chełm

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty
galeria

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty 11 12

Były prezes lokalnej wspólnoty gruntowej i kandydat na radnego gminy Wąwolnica z ramienia PSL-u jest podejrzany o sobotni atak koparką na zakład kamieniarski. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał policyjny dozór i zakaz zbliżania się do poszkodowanych.

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku 78 10

Jest ekologiczny i pozwala zwiększyć plony nawet o 40 proc. Innowacyjny bionawóz opracowany przez naukowców z UMCS obecnie zbiera nagrody, a niedługo pojawi się na rynku.

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje 6 0

25 czerwca szykuje się mała rewolucja w Panek CarSharing. Firma wprowadzi pakiet zniżek. Będzie dostępny po aktualizacji aplikacji w zakładce „Koszyk Korzyści”.

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa 1 0

DJ Embe, Czarne Lwy z Przedmieścia i Junior Stres z zespołem D'Roots Brothers – zagrają w środę na Święcie Dzielnicy Czuby Południowe.

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy?

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy? 0 12

Szykuje się sporo zmian w Avii Świdnik. Z klubem żegna się trener Tomasz Bednaruk. Nie wiadomo także, czy w zespole zostanie najlepszy strzelec Wojciech Białek

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie 2 8

W martwym punkcie utknął plan budowy miejskich mieszkań przy ul. Składowej (boczna Łęczyńskiej). Spółka, która miała postawić tutaj dwa bloki nie dostała jeszcze decyzji o przyznaniu pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bez takiego finansowania nie ma szans na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Wege Festiwal w Lublinie
22 czerwca 2019, 0:00

Wege Festiwal w Lublinie 0 0

Już po raz drugi w Lublinie zagości Wege Festiwal, podczas którego można spróbować dań wegańskich i wegetariańskich restauracji z całej Polski. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15).

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła
film

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła 0 0

Dave Mustaine ma raka gardła. Lider zespołu Megadeth i były gitarzysta Metalliki wydał oświadczenie. - Blisko współpracuję z lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90% szans na powodzenie - napisał. Wszystkie koncerty zespołu zostały odwołane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!