Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 grudnia 2007 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Gimnazjaliści drugiej kategorii

0 11 A A

Od przyszłego roku szkolnego mniej grzeczne i mniej zdolne dzieci z Gimnazjum nr 2 w Świdniku trafią do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ich rodzice są oburzeni.

- Postawiono nas przed faktem dokonanym. Dlaczego mój syn ma zmieniać otoczenie? On ma tu kolegów, także w tzw. normalnych klasach. Nie uważam, ze jest gorszy od innych - mówi Anna Struś, mama Damiana.

Gimnazjum nr 2 mieści się w dużym, piętrowym budynku przy ul. Wyspiańskiego. Obecnie jest tam tylko 8 klas, z czego dwie to klasy przysposabiające do zawodu. Kilka miesięcy temu pojawił się pomysł, aby placówkę przenieść do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a budynek zaadoptować na potrzeby świdnickiego ratusza.
Teraz okazało się, że w ZSO nr 1 nie będzie miejsca dla wszystkich dzieci.

Gimnazjaliści z klas przysposabiających do zawodu trafią do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. - Jest tam już technikum i zawodówka, nie widzimy przeszkód, żeby było również gimnazjum - mówi Kazimierz Szczygieł, członek zarządu powiatu zajmujący się oświatą.

- Uczniowie "dwójki” z klas profilowanych, to dzieci trudne, nie chcą się uczyć, sprawiają problemy wychowawcze. W PCEZ będzie im łatwiej. W ten sposób wyciągamy do nich rękę - uzasadnia pomysł Tomasz Szydło, zastępca burmistrza Świdnika.

Dyrektorka Gimnazjum nr 2 Elżbieta Pałka wolałaby, żeby wszystko zostało po staremu, ale przyznaje, że bardzo trudno dotrzeć do tych uczniów. - Od jakiegoś czasu przychodzą do szkoły na drugą zmianę ze względu na problemy, jakie z nimi mamy. Bywają niegrzeczni, zaczepiają rówieśników - mówi E. Pałka.

Rodzice dzieci z klas zawodowych są oburzeni.

- Takie sprawy powinno się najpierw uzgadniać z rodzicami. Jakim prawem ktoś decyduje, gdzie będzie się uczyło moje dziecko - skarży się mama Piotra.

- Chcę, żeby syn skończył szkołę, w której zaczął naukę - dodaje mama Damiana.
Anna Goral, dyrektorka Powiatowego Centrum Edukacji zawodowej jest gotowa na przyjęcie nowych podopiecznych. - Nie wszyscy muszą być profesorami. Nauka w naszej szkole nie zamyka nikomu drogi do dalszego kształcenia.

DLA DZIENNIKA - Dr Ireneusz Siudem, psycholog

Nie popieram izolacji trudnej młodzieży od rówieśników. Wychowawcy, pedagodzy powinni zrobić wszystko, by pomóc im lepiej funkcjonować w grupie społecznej. Jednak czasem wymaga to podjęcia pewnych zdecydowanych kroków - jakim jest np. stworzenie specjalnych klas dla mniej zdolnych, zdyscyplinowanych uczniów. Jeśli celem takich klas czy placówek jest udzielenie trudnym dzieciom i młodzieży wsparcia, to nie ma w tym nic złego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hwdp / 8 stycznia 2008 o 10:21
0
~Tomek~ napisał:
W PCEZ nauczycie się życia !!

kto ich nauczy tam życia ??????
Avatar
ŻUL'S TEAM / 14 grudnia 2007 o 23:12
0
HWamWD sPOŁECZNIAKI je***e. pI***OLICIE COŚ A SAMI GÓ**O WIECIE... KIM WY JESTESCIE??... NIC O TYM NIE WIECIE!! .....SAMI SWOI POZDROWIENIA!!!!
Avatar
eht.żt / 14 grudnia 2007 o 23:07
0
dla leszczy drań dobry chłopak dla swoich
Avatar
DamiAN mniEj ZdOLnY / 14 grudnia 2007 o 22:54
0
MASZ ku*** PROBLEM TO PRZYJDZ I POWIEDZ A NIE pier***ISZ BZDÓRY........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Piotr mniej ZDoLny / 14 grudnia 2007 o 14:03
0
ku*** DO WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZA WYje***IEM MNIE I KOLEGI ZE SZKOŁYY POWIEM W PROST h** WAM W d*** je***E LAMUSY NIKOGO NIE GNĘBIMY I JAK NIE WIECIE O CO CHODZI TO ZAMKNIJCIE SWOJE MORDY je***E SZCZURY... I CHYBA WAS WYWIOZĄ DO ROSJII I WSADZĄ GŁOWY W WASZE ku*** KIBLE PARÓWY je***E.....
Avatar
~Tomek~ / 13 grudnia 2007 o 16:05
0
W PCEZ nauczycie się życia !!
Avatar
gelo / 11 grudnia 2007 o 09:14
0
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się gnębią między sobą barany.
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się ... rozwiń
Avatar
Marak z 2 ki / 10 grudnia 2007 o 08:55
0
Zdecydowanie jestem ZA. Odizolować degeneratów. Składam wniosek o wywiezienie ich gdzieś za granicę najlepiej do rosji. Tam nie będą robili tego co im się podoba. 2 ka jest spoko ale nie mozna normalnie pracować z takimi psycholami. Zróbcie z nimi coś !!!
Avatar
J 23 / 9 grudnia 2007 o 20:21
0
B. dobry pomysł. Wreszcie władze gminy/miasta będą mały w miarę porządną siedzibę a nie blaszak rodem z NRD. Może znajdzie się też kąt dla starostwa. Wreszcie "do powiatu" nie będzie wchodziło się od d... strony jak nie przymierzając do wychodka.No i z terenu za szkołą wyniosą się zgraje drących mordy, śmiecących młodocianych wandali o aparycji opryszków.
Avatar
niestrus / 9 grudnia 2007 o 11:13
0
a damianek strus powinien byc juz conajmniej w szkole sreniej a nie jest nawet w 3 gimnazjum bo jak by byl to mamusia stusiowa by sie tak nie denerwowala i nie byla tak oburzona ze jej synek bedzie musia pojsc do innej szkoly gdzie to nie on bedzie przesladowal slabszych tylko jego beda gnebic i wkladac mu glowe do kibla
Avatar
hwdp / 8 stycznia 2008 o 10:21
0
~Tomek~ napisał:
W PCEZ nauczycie się życia !!

kto ich nauczy tam życia ??????
Avatar
ŻUL'S TEAM / 14 grudnia 2007 o 23:12
0
HWamWD sPOŁECZNIAKI je***e. pI***OLICIE COŚ A SAMI GÓ**O WIECIE... KIM WY JESTESCIE??... NIC O TYM NIE WIECIE!! .....SAMI SWOI POZDROWIENIA!!!!
Avatar
eht.żt / 14 grudnia 2007 o 23:07
0
dla leszczy drań dobry chłopak dla swoich
Avatar
DamiAN mniEj ZdOLnY / 14 grudnia 2007 o 22:54
0
MASZ ku*** PROBLEM TO PRZYJDZ I POWIEDZ A NIE pier***ISZ BZDÓRY........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Piotr mniej ZDoLny / 14 grudnia 2007 o 14:03
0
ku*** DO WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZA WYje***IEM MNIE I KOLEGI ZE SZKOŁYY POWIEM W PROST h** WAM W d*** je***E LAMUSY NIKOGO NIE GNĘBIMY I JAK NIE WIECIE O CO CHODZI TO ZAMKNIJCIE SWOJE MORDY je***E SZCZURY... I CHYBA WAS WYWIOZĄ DO ROSJII I WSADZĄ GŁOWY W WASZE ku*** KIBLE PARÓWY je***E.....
Avatar
~Tomek~ / 13 grudnia 2007 o 16:05
0
W PCEZ nauczycie się życia !!
Avatar
gelo / 11 grudnia 2007 o 09:14
0
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się gnębią między sobą barany.
Jestem za ,podpisuje się obiema rękami pod tym pomysłem.Dlaczego moje dziecko,które chce się uczyć i zachowuje się poprawnie ma być za to szykanowane przez tych rówieśników(deb***i) .Wymyśla się jakieś choroby typu HDHD itp.To nie zadna choroba to jest po prostu normalne draństwo!!!!!Rodzice z tymi psycholami po prostu sobie nie radzą ,zwalają to na szkołę, albo wiozą do psychiatry, żeby ich leczył!!! Draństwa i wulgaryzmu szkoła czy lekarz nie wyleczy.Tak jest odizolować ich od normalnych uczniów, niech się ... rozwiń
Avatar
Marak z 2 ki / 10 grudnia 2007 o 08:55
0
Zdecydowanie jestem ZA. Odizolować degeneratów. Składam wniosek o wywiezienie ich gdzieś za granicę najlepiej do rosji. Tam nie będą robili tego co im się podoba. 2 ka jest spoko ale nie mozna normalnie pracować z takimi psycholami. Zróbcie z nimi coś !!!
Avatar
J 23 / 9 grudnia 2007 o 20:21
0
B. dobry pomysł. Wreszcie władze gminy/miasta będą mały w miarę porządną siedzibę a nie blaszak rodem z NRD. Może znajdzie się też kąt dla starostwa. Wreszcie "do powiatu" nie będzie wchodziło się od d... strony jak nie przymierzając do wychodka.No i z terenu za szkołą wyniosą się zgraje drących mordy, śmiecących młodocianych wandali o aparycji opryszków.
Avatar
niestrus / 9 grudnia 2007 o 11:13
0
a damianek strus powinien byc juz conajmniej w szkole sreniej a nie jest nawet w 3 gimnazjum bo jak by byl to mamusia stusiowa by sie tak nie denerwowala i nie byla tak oburzona ze jej synek bedzie musia pojsc do innej szkoly gdzie to nie on bedzie przesladowal slabszych tylko jego beda gnebic i wkladac mu glowe do kibla
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 8 1

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 10

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 28 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 7

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 54 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 138 9

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską