Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 grudnia 2012 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku blisko, a z dojazdem problem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
56 30 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Za pięć dni na nowym lotnisku ma wylądować pierwszy samolot. Do terminalu nie dotrze komunikacja miejska, tylko pociąg, a kolej nie ma nawet rozkładu jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy mają bilety na pierwsze loty ze Świdnika, mają też spory zgryz: jak tam dotrzeć. Pół biedy, jeśli pojadą samochodem. Gorzej, jeśli szukają transportu publicznego. Najbardziej pewna jest nazwa stacji końcowej: Świdnik Port Lotniczy.

Dojazd do terminalu miał zapewniać pociąg. Tor od niedawna jest gotowy. Gorzej z papierami. – Trwa procedura odbioru technicznego. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy uzyskać od nadzoru budowlanego pozwolenie na jego użytkowanie – zapewnia Andrzej Matysiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zgłosiliśmy już gotowość jego eksploatacji od 14 grudnia.

– Jeszcze nie mamy takiego pisma. Kiedy je dostaniemy, od razu zamówimy rozkład jazdy – stwierdza Zofia Dziewulska z Przewozów Regionalnych, które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego mają jeździć na lotnisko. Rozkład ustala Zakład Linii Kolejowych w Lublinie. – Od zamówienia wystarczy nam doba – informuje Zygmunt Grzechulski, dyrektor ZLK.

– Chcemy, by kursy zaczęły się w sobotę. Tak, żeby przed pierwszym lotem w poniedziałek wszystko mieć przetestowane – mówi Michał Tyburek z Urzędu Marszałkowskiego, który ma już propozycję rozkładu. Kursy mają służyć głównie pracownikom lotniska. Pierwszy dotrze tu ok. godz. 7, ostatni po godz. 20.
W sumie, ma być pięć przyjazdów i tyle samo odjazdów. Jak ich godziny będą się mieć do rozkładu lotów? – Samoloty przylatują o różnej porze w różne dni, a rozkład pociągów jest stały. Dlatego szynobus może być np. dwie godziny przed odlotem – wyjaśnia Tyburek. – Liczymy, że uzupełni nas komunikacja miejska.

Ale tak się nie stanie. – W chwili obecnej nie przewidujemy modyfikacji układu połączeń w celu zapewnienia połączenia z lotniskiem – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W uchodzącej za jedną z najtańszych korporacji taksówkowych usłyszeliśmy, że kurs z centrum Lublina na lotnisko kosztowałby ok. 50 zł. Alternatywa? Ze stacji Świdnik Wschodni przez Franciszków można dojść pieszo. Dystans? 2,5 km.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 o 23:07
0
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:48
0
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:38
0
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 o 14:16
0
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 14:05
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 o 12:59
0
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:14
0
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:10
0
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:45
0
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:35
0
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 o 23:07
0
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:48
0
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 o 18:38
0
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 o 14:16
0
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 o 14:05
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 o 12:59
0
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:14
0
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 o 11:10
0
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:45
0
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 o 22:35
0
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 44 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 29 58

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!