Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 grudnia 2012 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku blisko, a z dojazdem problem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Za pięć dni na nowym lotnisku ma wylądować pierwszy samolot. Do terminalu nie dotrze komunikacja miejska, tylko pociąg, a kolej nie ma nawet rozkładu jazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy mają bilety na pierwsze loty ze Świdnika, mają też spory zgryz: jak tam dotrzeć. Pół biedy, jeśli pojadą samochodem. Gorzej, jeśli szukają transportu publicznego. Najbardziej pewna jest nazwa stacji końcowej: Świdnik Port Lotniczy.

Dojazd do terminalu miał zapewniać pociąg. Tor od niedawna jest gotowy. Gorzej z papierami. – Trwa procedura odbioru technicznego. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy uzyskać od nadzoru budowlanego pozwolenie na jego użytkowanie – zapewnia Andrzej Matysiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zgłosiliśmy już gotowość jego eksploatacji od 14 grudnia.

– Jeszcze nie mamy takiego pisma. Kiedy je dostaniemy, od razu zamówimy rozkład jazdy – stwierdza Zofia Dziewulska z Przewozów Regionalnych, które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego mają jeździć na lotnisko. Rozkład ustala Zakład Linii Kolejowych w Lublinie. – Od zamówienia wystarczy nam doba – informuje Zygmunt Grzechulski, dyrektor ZLK.

– Chcemy, by kursy zaczęły się w sobotę. Tak, żeby przed pierwszym lotem w poniedziałek wszystko mieć przetestowane – mówi Michał Tyburek z Urzędu Marszałkowskiego, który ma już propozycję rozkładu. Kursy mają służyć głównie pracownikom lotniska. Pierwszy dotrze tu ok. godz. 7, ostatni po godz. 20.
W sumie, ma być pięć przyjazdów i tyle samo odjazdów. Jak ich godziny będą się mieć do rozkładu lotów? – Samoloty przylatują o różnej porze w różne dni, a rozkład pociągów jest stały. Dlatego szynobus może być np. dwie godziny przed odlotem – wyjaśnia Tyburek. – Liczymy, że uzupełni nas komunikacja miejska.

Ale tak się nie stanie. – W chwili obecnej nie przewidujemy modyfikacji układu połączeń w celu zapewnienia połączenia z lotniskiem – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W uchodzącej za jedną z najtańszych korporacji taksówkowych usłyszeliśmy, że kurs z centrum Lublina na lotnisko kosztowałby ok. 50 zł. Alternatywa? Ze stacji Świdnik Wschodni przez Franciszków można dojść pieszo. Dystans? 2,5 km.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 r. o 23:07
0
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 r. o 18:48
0
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 r. o 18:38
0
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 r. o 14:16
0
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 r. o 14:05
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 r. o 12:59
0
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 r. o 11:14
0
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 r. o 11:10
0
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 r. o 22:45
0
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 r. o 22:35
0
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Avatar
Lukasz / 25 grudnia 2012 r. o 23:07
0
Dokąd chcielibyście latać z Lublina?

Zagłosujcie i roześlijcie proszę ten link do swoich znajomych, wyniki opublikujemy 31 marca 2013.

[url="http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True"]http://kwiksurveys.com/app/showpoll.asp?qid=5279&sid=3ywgmz37qyj3jc95279&new=True[/url]
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 r. o 18:48
0
dobrze byłoby gdyby w przyszłości były loty Swidnik -Mediolan , Swidnik -Bergamo.Przecież na północy Włoch i w Szwajcari jest nas setki polek i właśnie z województwa lubelskiego.
Avatar
viola / 23 grudnia 2012 r. o 18:38
0
Witam! a może ktoś jest w stanie powiedzieć czy w przyszłości będą przewidziane loty do Mediolanu???
Avatar
Agnieszka / 18 grudnia 2012 r. o 14:16
0
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w Lublinie co 10- 20 minut. Autobusy zatrzymują się również w wielu strategicznych punktach Lublina- można wygodnie się zapakować.
Wczoraj był pierwszy dzień pracy lotniska i widziałam busy z napisem LOTNISKO!!!!
Bez dopisków LUBLIN/ŚWIDNIK/WÓLKA/JANOWICE czy wuj tam wie jakich, czy z dopiskami jaka różnica?- mamy tylko jedno lotnisko w regionie i co by nie było napisane po -LOTNISKO/ AIRPORT -to nawet jak z Marsa ktoś przyleci to trafi chyba nie?

Po 3. 300 metrów od terminala przejeżdżają autobusy jadące z Lublina do Mełgwi (przez Franciszków właśnie).
Kursują co 45 minut i co godzinę- wystarczy poprosić kierowcę aby nas wysadził koło lotniska.
Po 4. komunikacja miejska wczoraj kursowała -napis LOTNISKO był!

Po 5. i ostatnie lotnisko JEST W ŚWIDNIKU - historycznie i terytorialnie od czasów przedwojennych leży na terenie miasta Świdnik - więc co by sobie władze nie pisały -zmodernizowane i przebudowane lotnisko lezy na terenie Świdnika - wiec jest lotniskiem w Świdniku.
Dobranoc
Autor artykułu jest patałachem i nie postarał się aby sprawdzić co pisze. Prawdopodobnie nigdy nie był w Świdniku, a artykuł wykombinował wydłubując salceson z zębów...

Po 1. Świdnik ma dwie stacje kolejowe. Nawet jeśli szynobus jeszcze nie kursuje- to ze stacji Świdnik Miasto do terminala jest około kilometra ulicą Kuźniczą, Fabryczną a następnie Narzędziową (bez przeskakiwania rowów jak jakis deb*** napisał).

Po 2. z Lublina do Świdnika kursują busy i autobusy komunikacji prywatnej. Odjazd jest z obu dworców PKS w... rozwiń
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 r. o 14:05
0
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
Tom / 13 grudnia 2012 r. o 12:59
0
[quote name='mystic' timestamp='1355296743' post='708160']
bilet z londynu tam i z powrotem można czasami w promocji kupić za 50 pln a tu taxi kosztuje 50 pln, ot komfort. jednak taksówkarze to banda złodziei i k.u*r.w
[/quote]tylko że samolotem leci 150 osób,a taksówką max 4 ,jakby taksówkarz mógł wziąc z Lublina na lotnisko 150 osób naraz,to też bys zapłacił 30gr za bilet-sam pomyśl zanim coś napiszesz
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 r. o 11:14
0
Kto zechce to dojedzie na lotnisko...A swoją drogą nasze lotnisko Lublin Airport jest już zamieszczone na mapie flightradar24...Tak więc oficjalnie jest już w sieci lotnisk europejskich i światowych..Tak trzymać...
Co do nazwy, faktycznie stacja powinna nazywać się Lublin Airport Terminal...ale myślę, że ludzie z zachodu Europy, gdy ujrzą angielskie słowo "Airport" to powinni poczuć się bezpiecznie, niezależnie czy będzie w nazwie Świdnik czy Lublin...
Avatar
taki tam / 13 grudnia 2012 r. o 11:10
0
Jakby Niemcy wygrały wojnę to Ciebie też by już nie było..
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 r. o 22:45
0
Oczywiście, chodziło o trakcję trolejbusową a nie trolejbudsową.
Avatar
Pre / 12 grudnia 2012 r. o 22:35
0
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i pasażerowie też się ucieszą bo będą mieli bliżej do przystanku MPK ( na Felin prowadzona jest trakcja trolejbudsowa a i kilka linii autobusowych też tam jeździ ).
Żeby dostać się na lotnisko i z powrotem np. do Lublina trzeba będzie trochę pokombinować !!! Miasto jakoś się nie postarało, lotnisko jest a odpowiedniego transportu oprócz np.własnego nie ma !!! Powinna zostać utworzona stała linia także z dworca PKS pod zamkiem.Widzę też inne rozwiązanie. Powracających, żeby nie musieli robić kilometrowych "spacerów" należy wyposażyć w spadochrony i nad starym poligonem dokonywać desantów. Piloci będą zadowoleni, bo nikt im nie będzie marudził przed i przy lądowaniu i p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!