Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 lipca 2015 r.
8:40

Nowe rondo w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora aa
0 17 A A
 Nowe rondo na skrzyżowaniu Al. Lotników Polskich – ul. Generała Tadeusza Góry – ul. Szkolna
Nowe rondo na skrzyżowaniu Al. Lotników Polskich – ul. Generała Tadeusza Góry – ul. Szkolna

Zamiast zwykłego skrzyżowania Al. Lotników Polskich – ul. Generała Tadeusza Góry – ul. Szkolna – jest rondo. Prace są już na ukończeniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zabiegałem o to rondo od 2010 roku – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. Firma, która realizuje tę inwestycję pracuje w weekendy i popołudniami, kiedy ruch na tym skrzyżowaniu jest mniejszy. Rondo jest już prawie gotowe.

Wprowadzenie w tym miejscu ruchu okrężnego ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwłaszcza w godzinach szczytu. Do pracy dojeżdżają tędy m.in. pracownicy „PZL-Świdnik”. Droga prowadzi też do komisariatu policji i komendy straży pożarnej, jak też parku technologicznego.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roger / 5 sierpnia 2016 o 23:30
0
ale żeś coś napisał...
Avatar
A.C.T.A. / 8 sierpnia 2015 o 10:30
0

"Nowe władze Powiatu brawo, brawo. Mi się też podoba nowe rządzenie. Hejterzy powiatowi nie próżnują(...)" Mańka, uspokój się. Jesteś namierzony.

KAPUCHA ??

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:20
0
Dwóch facetów wymusiło mi pierwszeństwo w tamtym miejscu zanim powstało rondo. Chwała pomysłowi :D
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:10
0
"Nowe władze Powiatu brawo, brawo. Mi się też podoba nowe rządzenie. Hejterzy powiatowi nie próżnują(...)" Mańka, uspokój się. Jesteś namierzony.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 08:08
0
Panie Białowąs to że wozi się pan VOLVO to nie oznacza że morze pan jeżdżąc łamać przepisy jak również łeb ogolony na łyso nie robi z pana wielkiego wojownika bo są lepsi szanuj innych a będziesz szanowany ...
Avatar
Normalny / 8 lipca 2015 o 21:34
0

Zaczyna mi się podobać rządzenie w powiecie , chyba wybraliśmy właściwych ludzi . Zamiast cyrków i nieróbstwa poprzedniej władzy , teraz ( tak mi się wydaje) ktoś z mózgiem normalnym działa . 

Rondo jak najbardziej rozwiązało problem skrzyżowania , widać też ,że obiecanki budowy chodników na Lotników polskich przeszły w czyn , a nie kłamstwa !

Brawo , tak trzymać !!!

A talibowie świdniccy niech sobie pomniki stawiają .....

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 21:23
0
A mnie zawsze się wydawało, że pojazd znajdujący się na rondzie, ma pierwszeństwo przed pojazdem wjeżdżającym na rondo. Czyżby w Świdniku obowiązywał inny kodeks drogowy???
Avatar
stefan / 8 lipca 2015 o 14:46
0

To rondo jest tam zupelnie niepotrzebne...

a przy Nadleśnictwie na przykład potrzebne ?

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 14:30
0
Swietnie! Szkoda ze nikt o tym nie pomyslal kiedy ta droga byla remontowana ale lepiej pozno niz wcale! BRAWO
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:42
0
To rondo POwinno nosić imię „jajo Białegowąsa”. Dlaczego nie zrobił sobie POwiatowy celebryta zdjęcia na rondzie z tym swoim głupkowatym uśmieszkiem? Jeszcze POwinien dzieci zgonić i z nimi fotkę pstryknąć. Że też Kosierb czy Łasak nie wpadli na taki pomysł. Szczyt zarządzania powiatem w wykonaniu PO i Białegowąsa, jak zatkać wyjazd z WSK, jak utrudnić wyjazd Straży pożarnej i Policji jadącym na interwencję- zrób rondo! A ile tam było wypadków, żeby poprawiać bezpieczeństwo? Idąc tokiem myślenia tego eks dyektorka świdnickiej szkółki Białegowąsa to na rondzie z helikopterem trzeba chyba zrobić jakiś wiadukt, kaskade bo tam jest co chwila wypadek. Ale co zrobił Białywąs? Namalował i to fatalnie trójkąty przed samym rondem. Brawo PO, brawo Białywąsie! A może weźmiecie się wreszcie za Krępiecką, Dworcową, Kusocińskiego! To są drogi powiatowe i tam jest niebezpiecznie bo dziury, doły jak po bombardowaniu. Co z basenami, kortami, halą sportowa, parkingiem przy PCEZ i halą przy Bronku? Białywąsie pamiętamy obietnice!
To rondo POwinno nosić imię „jajo Białegowąsa”. Dlaczego nie zrobił sobie POwiatowy celebryta zdjęcia na rondzie z tym swoim głupkowatym uśmieszkiem? Jeszcze POwinien dzieci zgonić i z nimi fotkę pstryknąć. Że też Kosierb czy Łasak nie wpadli na taki pomysł. Szczyt zarządzania powiatem w wykonaniu PO i Białegowąsa, jak zatkać wyjazd z WSK, jak utrudnić wyjazd Straży pożarnej i Policji jadącym na interwencję- zrób rondo! A ile tam było wypadków, żeby poprawiać bezpieczeństwo? Idąc tokiem myślenia tego eks dyektorka świdnickiej szkółki Białego... rozwiń
Avatar
roger / 5 sierpnia 2016 o 23:30
0
ale żeś coś napisał...
Avatar
A.C.T.A. / 8 sierpnia 2015 o 10:30
0

"Nowe władze Powiatu brawo, brawo. Mi się też podoba nowe rządzenie. Hejterzy powiatowi nie próżnują(...)" Mańka, uspokój się. Jesteś namierzony.

KAPUCHA ??

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:20
0
Dwóch facetów wymusiło mi pierwszeństwo w tamtym miejscu zanim powstało rondo. Chwała pomysłowi :D
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:10
0
"Nowe władze Powiatu brawo, brawo. Mi się też podoba nowe rządzenie. Hejterzy powiatowi nie próżnują(...)" Mańka, uspokój się. Jesteś namierzony.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 08:08
0
Panie Białowąs to że wozi się pan VOLVO to nie oznacza że morze pan jeżdżąc łamać przepisy jak również łeb ogolony na łyso nie robi z pana wielkiego wojownika bo są lepsi szanuj innych a będziesz szanowany ...
Avatar
Normalny / 8 lipca 2015 o 21:34
0

Zaczyna mi się podobać rządzenie w powiecie , chyba wybraliśmy właściwych ludzi . Zamiast cyrków i nieróbstwa poprzedniej władzy , teraz ( tak mi się wydaje) ktoś z mózgiem normalnym działa . 

Rondo jak najbardziej rozwiązało problem skrzyżowania , widać też ,że obiecanki budowy chodników na Lotników polskich przeszły w czyn , a nie kłamstwa !

Brawo , tak trzymać !!!

A talibowie świdniccy niech sobie pomniki stawiają .....

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 21:23
0
A mnie zawsze się wydawało, że pojazd znajdujący się na rondzie, ma pierwszeństwo przed pojazdem wjeżdżającym na rondo. Czyżby w Świdniku obowiązywał inny kodeks drogowy???
Avatar
stefan / 8 lipca 2015 o 14:46
0

To rondo jest tam zupelnie niepotrzebne...

a przy Nadleśnictwie na przykład potrzebne ?

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 14:30
0
Swietnie! Szkoda ze nikt o tym nie pomyslal kiedy ta droga byla remontowana ale lepiej pozno niz wcale! BRAWO
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:42
0
To rondo POwinno nosić imię „jajo Białegowąsa”. Dlaczego nie zrobił sobie POwiatowy celebryta zdjęcia na rondzie z tym swoim głupkowatym uśmieszkiem? Jeszcze POwinien dzieci zgonić i z nimi fotkę pstryknąć. Że też Kosierb czy Łasak nie wpadli na taki pomysł. Szczyt zarządzania powiatem w wykonaniu PO i Białegowąsa, jak zatkać wyjazd z WSK, jak utrudnić wyjazd Straży pożarnej i Policji jadącym na interwencję- zrób rondo! A ile tam było wypadków, żeby poprawiać bezpieczeństwo? Idąc tokiem myślenia tego eks dyektorka świdnickiej szkółki Białegowąsa to na rondzie z helikopterem trzeba chyba zrobić jakiś wiadukt, kaskade bo tam jest co chwila wypadek. Ale co zrobił Białywąs? Namalował i to fatalnie trójkąty przed samym rondem. Brawo PO, brawo Białywąsie! A może weźmiecie się wreszcie za Krępiecką, Dworcową, Kusocińskiego! To są drogi powiatowe i tam jest niebezpiecznie bo dziury, doły jak po bombardowaniu. Co z basenami, kortami, halą sportowa, parkingiem przy PCEZ i halą przy Bronku? Białywąsie pamiętamy obietnice!
To rondo POwinno nosić imię „jajo Białegowąsa”. Dlaczego nie zrobił sobie POwiatowy celebryta zdjęcia na rondzie z tym swoim głupkowatym uśmieszkiem? Jeszcze POwinien dzieci zgonić i z nimi fotkę pstryknąć. Że też Kosierb czy Łasak nie wpadli na taki pomysł. Szczyt zarządzania powiatem w wykonaniu PO i Białegowąsa, jak zatkać wyjazd z WSK, jak utrudnić wyjazd Straży pożarnej i Policji jadącym na interwencję- zrób rondo! A ile tam było wypadków, żeby poprawiać bezpieczeństwo? Idąc tokiem myślenia tego eks dyektorka świdnickiej szkółki Białego... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 40 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce