Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 stycznia 2012 r.
9:29
Edytuj ten wpis

Oskarżony strażak zadba o lotnisko. Miękkie lądowanie będzie wyjaśniane

0 31 A A
Andrzej G. ma odpowiadać m.in. za bezpieczeństwo obiektów lotniska  (MACIEJ KACZANOWSKI)
Andrzej G. ma odpowiadać m.in. za bezpieczeństwo obiektów lotniska (MACIEJ KACZANOWSKI)

Rada Nadzorcza wezwie zarząd Portu Lotniczego Lublin do wyjaśnień w sprawie zatrudnienia byłego komendanta lubelskiej straży pożarnej. Wczoraj ujawniliśmy, że Andrzej G., oskarżony o działanie na szkodę interesu publicznego, dostał etat w porcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj napisaliśmy, że Andrzej G., były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie został 1 stycznia zatrudniony w Porcie Lotniczym Lublin. Został koordynatorem ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. Problem w tym, że Andrzej G. czeka na proces.

Prokuratura oskarżyła go o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej. Od marca 2000 roku do października 2001 kazał podwładnym w czasie służby (kiedy powinni pozostawać w gotowości bojowej), pracować przy budowie swego domu pod Lublinem. Były do tego używane strażackie samochody. Akt oskarżenia jest w Sądzie Rejonowym w Lublinie.

O zatrudnieniu Andrzeja G. w porcie lotniczym prezydent Lublina (miasto jest głównym akcjonariuszem spółki) dowiedział się już po fakcie.

– Nie jest to sytuacja niezgodna z prawem, jednak budzi wątpliwości innej natury. Dlatego prezydent przyjrzy się jej bliżej – zapowiada Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

Przewodniczący Rady Nadzorczej także zapowiada interwencję. – Wiedziałem, że ten pan został zatrudniony w spółce, ale o zarzutach, jakie ma postawione, dowiedziałem się dzisiaj. Gdybym wiedział o nich wcześniej, zareagowałbym – mówi Jacek Sobczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PLL. – W świetle ujawnionych faktów Rada Nadzorcza zbada tę sprawę. Na najbliższym posiedzeniu zażądamy od zarządu wyjaśnień.

Sobczak podkreśla przy tym, że za politykę personalną w PLL odpowiada zarząd spółki. – Bierze odpowiedzialność prawną, jak również etyczną – dodaje Sobczak.

O zatrudnieniu Andrzeja G. zdecydował osobiście prezes portu Grzegorz Muszyński. Nie przeszkadzały mu zarzuty postawione byłemu komendantowi. – Kto nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest niewinny – tłumaczył.

W rozmowie z nami prezes podkreślał, że sam dobiera specjalistów do pracy w spółce i korzysta przy tym z posiadanych kontaktów. Twierdzi, że trudno dziś o dobrych fachowców i wielu odmówiło mu pracy w porcie.

Andrzej G. nie odmówił. Dostał umowę na czas nieokreślony i kluczową – bo odpowiedzialną za bezpieczeństwo lotniska – funkcję. Czy Andrzej G. będzie teraz dobierał sobie zespół strażaków i służby ochrony lotniska? Rekrutacja na te stanowiska ruszy już w najbliższych tygodniach.

Prezes Muszyński twierdzi, że Andrzej G. nie będzie kompletował zespołu. Przekonuje nas także, że stanowisko Andrzeja G. nie jest tak istotne, jakby to wynikało z jego nazwy. – W spółce najważniejszą osobą od bezpieczeństwa jest jej prezes – twierdzi prezes Muszyński.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czesław / 27 stycznia 2012 o 17:16
0
[quote name='zosia' timestamp='1327589082' post='588627']
Nich rzuci kamieniem...
[/quote]
łup, trafiłem?
Avatar
achim / 26 stycznia 2012 o 22:49
0
skończyć z emerytami służb mundurowych (którzy przez 15 lat swojego życia zawodowego nie odłożyli nawet grosza na swoje emerytury) w takich miejscach - a kłopotów mniej będzie - żrą z naszych podatków i zabierają miejsca pracy ludziom bez tak zwanych "pleców", skoro jest emerytem czyli człowiekiem wypalonym zawodowo, weteranem służby to reforma służb mundurowych powinna sięgnąć o wiele dalej: do 67 roku życia, skoro są tak głodni pracy !!!!!
Avatar
Hen / 26 stycznia 2012 o 18:48
0
Panie Sobczak kompromituje się Pan takimi słowami naprawdę. Pan Gregorek jest znany w lubelskim środowisku od lat a takie tłumaczenie jest śmieszne czy naprawdę nie ma ludzi do pracy na takim stanowisku tylko stare przekręty wsadzamy na stołki?
Avatar
łamacz prawa / 26 stycznia 2012 o 18:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1327588371' post='588622']
Ten Sobczak jest jakiś mało rozgarnięty skoro prasa pisała, a on nie wiedział. Widać koleś wogóle nie interesuje się tym co go otacza. Czy on się wogóle nadaje na jakiekolwiek stanowisko??? Skąd on się wogóle wziął i kto promuje taką miernotę?
[/quote]
Pan G.wykorzystywał pracowników na swojej budowie domu,teraz cała komenda strażaków przyjdzie na budowę lotniska i będzie zbudowane w mig,trza mieć praktykę.Co dotyczy P.SOB. to mały modelarz.
Avatar
Fang / 26 stycznia 2012 o 18:19
0
Pan Prezydent dowiedział się po fakcie.Nowy obyczaj przykładem z "góry".I jak tu nie wierzyć że ryba psuje się od łba.ACTA.
Avatar
100 g. / 26 stycznia 2012 o 17:35
0
rada wezwie, rada porozmawia - z radą wypijemy kawusię i się pouśmiechamy. Będzie fajnie. A może już czas na dawanie kopa w d,,,, a nie spotkanka kolesi.
Avatar
ever / 26 stycznia 2012 o 17:00
0
Dzisiaj mamy takie prawo, że oczywistego złodzieja, krętacza lub oszusta, nie można nawet wymienić z nazwiska!?!?!?!?!
Sądzę, że właśnie takie instytucje, w których złodziej zatrudnia złodzieja i inny złodziej nic o tym nie wie, bo wie, że zaprzyjaźniony złodziej nie dopuści do wniesienia oskarżenia przeciwko temu pierwszemu itd... itd.... są główną przyczyną biedy Polaków.
Każdy oczywiście zna tych kacyków, te miernoty. Chętnie napluł by na ekran telewizora słysząc ich nieprofesjonalny bełkot. Ale, o dziwo, to ich zaprasza się na wywiady, to ich nazwiska pojawiają się w naszej prasie, nawet ci sami dziennikarze (zaprzyjaźnieni) głoszą o trudzie i znoju... właśnie tych złodziei... Ciekawe dlaczego (pytanie retoryczne)?
Drodzy czytelnicy, trzeba sobie jakoś w życiu radzić. Mój sposób to: Tłukąc czym popadnie robala, który akurat wypełzł ze swojej norki i paskudzi mi mieszkanie, wymieniam z nazwiska (po kolei) złodzieja, który wziął właśnie kilkadziesiąt tysięcy pensji z publicznych pieniędzy - w nadziei, że się nią udławi. Pozdrawiam.
Dzisiaj mamy takie prawo, że oczywistego złodzieja, krętacza lub oszusta, nie można nawet wymienić z nazwiska!?!?!?!?!
Sądzę, że właśnie takie instytucje, w których złodziej zatrudnia złodzieja i inny złodziej nic o tym nie wie, bo wie, że zaprzyjaźniony złodziej nie dopuści do wniesienia oskarżenia przeciwko temu pierwszemu itd... itd.... są główną przyczyną biedy Polaków.
Każdy oczywiście zna tych kacyków, te miernoty. Chętnie napluł by na ekran telewizora słysząc ich nieprofesjonalny bełkot. Ale, o dziwo, ... rozwiń
Avatar
kibol / 26 stycznia 2012 o 16:26
0
Panie Sobczak jest Pan zerem!!! W dodatku zerem z głupawym uśmieszkiem!!!
Avatar
zosia / 26 stycznia 2012 o 15:44
0
Nich rzuci kamieniem...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2012 o 15:32
0
Ten Sobczak jest jakiś mało rozgarnięty skoro prasa pisała, a on nie wiedział. Widać koleś wogóle nie interesuje się tym co go otacza. Czy on się wogóle nadaje na jakiekolwiek stanowisko??? Skąd on się wogóle wziął i kto promuje taką miernotę?
Avatar
czesław / 27 stycznia 2012 o 17:16
0
[quote name='zosia' timestamp='1327589082' post='588627']
Nich rzuci kamieniem...
[/quote]
łup, trafiłem?
Avatar
achim / 26 stycznia 2012 o 22:49
0
skończyć z emerytami służb mundurowych (którzy przez 15 lat swojego życia zawodowego nie odłożyli nawet grosza na swoje emerytury) w takich miejscach - a kłopotów mniej będzie - żrą z naszych podatków i zabierają miejsca pracy ludziom bez tak zwanych "pleców", skoro jest emerytem czyli człowiekiem wypalonym zawodowo, weteranem służby to reforma służb mundurowych powinna sięgnąć o wiele dalej: do 67 roku życia, skoro są tak głodni pracy !!!!!
Avatar
Hen / 26 stycznia 2012 o 18:48
0
Panie Sobczak kompromituje się Pan takimi słowami naprawdę. Pan Gregorek jest znany w lubelskim środowisku od lat a takie tłumaczenie jest śmieszne czy naprawdę nie ma ludzi do pracy na takim stanowisku tylko stare przekręty wsadzamy na stołki?
Avatar
łamacz prawa / 26 stycznia 2012 o 18:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1327588371' post='588622']
Ten Sobczak jest jakiś mało rozgarnięty skoro prasa pisała, a on nie wiedział. Widać koleś wogóle nie interesuje się tym co go otacza. Czy on się wogóle nadaje na jakiekolwiek stanowisko??? Skąd on się wogóle wziął i kto promuje taką miernotę?
[/quote]
Pan G.wykorzystywał pracowników na swojej budowie domu,teraz cała komenda strażaków przyjdzie na budowę lotniska i będzie zbudowane w mig,trza mieć praktykę.Co dotyczy P.SOB. to mały modelarz.
Avatar
Fang / 26 stycznia 2012 o 18:19
0
Pan Prezydent dowiedział się po fakcie.Nowy obyczaj przykładem z "góry".I jak tu nie wierzyć że ryba psuje się od łba.ACTA.
Avatar
100 g. / 26 stycznia 2012 o 17:35
0
rada wezwie, rada porozmawia - z radą wypijemy kawusię i się pouśmiechamy. Będzie fajnie. A może już czas na dawanie kopa w d,,,, a nie spotkanka kolesi.
Avatar
ever / 26 stycznia 2012 o 17:00
0
Dzisiaj mamy takie prawo, że oczywistego złodzieja, krętacza lub oszusta, nie można nawet wymienić z nazwiska!?!?!?!?!
Sądzę, że właśnie takie instytucje, w których złodziej zatrudnia złodzieja i inny złodziej nic o tym nie wie, bo wie, że zaprzyjaźniony złodziej nie dopuści do wniesienia oskarżenia przeciwko temu pierwszemu itd... itd.... są główną przyczyną biedy Polaków.
Każdy oczywiście zna tych kacyków, te miernoty. Chętnie napluł by na ekran telewizora słysząc ich nieprofesjonalny bełkot. Ale, o dziwo, to ich zaprasza się na wywiady, to ich nazwiska pojawiają się w naszej prasie, nawet ci sami dziennikarze (zaprzyjaźnieni) głoszą o trudzie i znoju... właśnie tych złodziei... Ciekawe dlaczego (pytanie retoryczne)?
Drodzy czytelnicy, trzeba sobie jakoś w życiu radzić. Mój sposób to: Tłukąc czym popadnie robala, który akurat wypełzł ze swojej norki i paskudzi mi mieszkanie, wymieniam z nazwiska (po kolei) złodzieja, który wziął właśnie kilkadziesiąt tysięcy pensji z publicznych pieniędzy - w nadziei, że się nią udławi. Pozdrawiam.
Dzisiaj mamy takie prawo, że oczywistego złodzieja, krętacza lub oszusta, nie można nawet wymienić z nazwiska!?!?!?!?!
Sądzę, że właśnie takie instytucje, w których złodziej zatrudnia złodzieja i inny złodziej nic o tym nie wie, bo wie, że zaprzyjaźniony złodziej nie dopuści do wniesienia oskarżenia przeciwko temu pierwszemu itd... itd.... są główną przyczyną biedy Polaków.
Każdy oczywiście zna tych kacyków, te miernoty. Chętnie napluł by na ekran telewizora słysząc ich nieprofesjonalny bełkot. Ale, o dziwo, ... rozwiń
Avatar
kibol / 26 stycznia 2012 o 16:26
0
Panie Sobczak jest Pan zerem!!! W dodatku zerem z głupawym uśmieszkiem!!!
Avatar
zosia / 26 stycznia 2012 o 15:44
0
Nich rzuci kamieniem...
Avatar
Gość / 26 stycznia 2012 o 15:32
0
Ten Sobczak jest jakiś mało rozgarnięty skoro prasa pisała, a on nie wiedział. Widać koleś wogóle nie interesuje się tym co go otacza. Czy on się wogóle nadaje na jakiekolwiek stanowisko??? Skąd on się wogóle wziął i kto promuje taką miernotę?
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 26 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 42 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!