Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 lutego 2017 r.
21:15

„Propaganda dzieli ludzi”. Świdnicki Spacer w porze "Wiadomości" TVP

Autor: Zdjęcie autora toma
464 610 A A

Równo 35 lat po słynnych Świdnickich Spacerach mieszkańcy miasta ponownie wyszli na ulice. Wtedy chodziło o bojkot „Dziennika Telewizyjnego”, tym razem o rezygnację z oglądania „Wiadomości”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W centrum Świdnika spotkało się w niedzielę wieczorem około 250 osób. Mieli ze sobą transparenty: „TVPiS kłamie”, „Propaganda dzieli ludzi” i „Kłamstwo ma krótkie nogi”.

– O tej godzinie 35 lat temu Świdnik manifestował przeciwko głupocie w mediach. Dziś znowu w telewizji można usłyszeć kłamstwa. Chociaż chyba wtedy byłem bardziej w stanie je zrozumieć – mówi pan Wiesław, który uczestniczył w spacerach świdnickich w okresie PRL.

W trakcie przemówienia członka zarządu powiatu świdnickiego Jakuba Osiny, który był współorganizatorem niedzielnego protestu, przerwał mu jeden z mężczyzn: – Ten pan nie ma prawa się wypowiadać na ten temat. Przesiedziałem sześć miesięcy w więzieniu walcząc o wolną Polskę – stwierdził.

Po jego słowach doszło do niewielkiej szarpaniny między uczestnikami spotkania.

– Ja też siedziałem w więzieniu. A moja żona z dziećmi tutaj wtedy były – odpowiedział mu Andrzej Sokołowski, jeden z inicjatorów strajków w PZL-Świdnik.

I poprosił o zabranie głosu swojego syna. – Dla mnie stan wojenny to nie był brak „Teleranka” w telewizji. To był czas, gdy ZOMO weszło do mojego domu, a ojciec przez 9 miesięcy się ukrywał, a następnie przez pół roku siedział w więzieniu. Miałem 14 lat i mogłem wtedy tu przyjść i poczuć, że nie jestem sam – powiedział Krzysztof Sokołowski.

Na miejscu pojawiła się około 20-osobowa grupa narodowców, która okrzykami próbowała zakłócić manifestację.

Sonda: Jak oceniasz Wiadomości TVP?

Liczba głosów: 1400
70.86%
Są nieobiektywne, faworyzują PiS
29.14%
Są obiektywne
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 610

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 22:22
kolejny sukces :)))
Avatar
Baticz / 5 lutego 2017 r. o 21:34
Bardzo dobrze, że bojkotują. Nie ma nic gorszego dla PISu jak brak odbiorców tych głupot, które podają w tej rezimowej telewizji.
Avatar
Adam_z_Lublina / 5 lutego 2017 r. o 23:18
Brawo Świdnik! Musiały się wkurzyć PiSowskie trolle, że tyle ludzi przyszło mimo złej pogody, bo wklewjają te same plugawe komentarzeje jak z automatu. Niech wklejają, ich czas mija, niedługo zostaną sami ze swoją nienawiścią. Jeszcze raz BRAWO ŚWIDNIK! Cała Polska śle Wam dzisiaj Pozdrowienia!
Avatar
bezrobotny / 5 lutego 2017 r. o 23:06
Szukam roboty. Ile w PiS płacą za wklejanie gotowych komentarzy pod artykułami w parasie? Da się wyciągnąć z dychę za godzinę?
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 22:35
kolejny sukces :)))
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 22:35
kolejny sukces :)))
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 22:09
Brawo Świdnik!!!!!!
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 22:04
brawo swidniczanie
Avatar
"internatowany" / 5 lutego 2017 r. o 21:55
#muremzaswidnikiem Brawo Świddnik!. Brawo przypominają mi się tamte "spacery" choć nie długo brałem w nich udział  (dojeżdżałem z Lublina) bo i mnie dopadła "ręka sprawiedliwości robotniczo-chłopskiej" i zostałem "izolowany" na 3 miesiące. Przeżyłem, wybaczyłem ale nigdy nie zapomnę. Chwała dla odważnych.!. Pójdźmy z nimi.!.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 r. o 21:42
Dobrze, że w Świdniku wypaliło to bo ludzie lobią fajne rzeczy naśladować i bardzo wymowne. Jesteście wielcy. A to że jakaś hołota zaślepiona myśli inaczej to niech myśli bo na razie ma jeszcze do tego prawo.
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 r. o 12:46
Sokolowski zachowuje sie jak Mazgula
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 r. o 23:13
przecież to oczywiste, że Andrzej Sokołowski był wtedy wiarygodny i dziś jest wiarygodny, bo historia zatoczyła koło pod pewnymi względami. Wystarczy z Sokołowskim porozmawiać i od razu widać, że to jest mądry i zrównoważony człowiek, czyli przeciwieństwo wściekłych wyznawców Kaczyńskiego.
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 r. o 18:07
rozgonić tę sitwę, macki poprzecinać, nie mieszać młodym ludziom w głowach...to granda i tyle
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 r. o 14:49
do Anrzeja Sokolowski Andrzeju bylem blsko ciebie w stanie wojennym kiedy byles wiarygodny wtedy czy teraz
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 10 lutego 2017 r. o 07:03
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jarubas 1,7% - sztandar wyprowadzić.
W samorządzie województwa lubelskiego wygrał PSL wyprzedzając pis, w Lublinie wygrał Żuk i to należy uszanować (wg danych PKW)
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 r. o 13:29
Jarubas 1,7% - sztandar wyprowadzić.
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 r. o 13:28
Lewicowi siepacze w antykomunistycznym zgromadzeniu?! hipokryzja level max
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 r. o 20:42
precz z okrągłym stołem Bolka, Geremka i Mazowieckiego
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 r. o 20:42
precz z komuną i POpaprańcami!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 r. o 15:29
PiS ma w sondzie tylko 29% poparcia, a rządzi w komentarzach, bo pisowskie trolle w panice produkują komentarze, a nie potrafią jeszcze fałszować IP.
Zobacz wszystkie komentarze 610

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

10 firm i konsorcjów chce postawić nowy most w Łęcznej. Poprzednie podejście do inwestycji się nie powiodło.

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!