Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2015 r.
21:17

Świdnik. Miasto i powiat z budżetem. Nowa siedziba dla burmistrza

0 34 A A
7 mln zł radni Świdnika zarezerwowali na nową siedzibę władz miejskich
7 mln zł radni Świdnika zarezerwowali na nową siedzibę władz miejskich

W Świdniku radni miejscy oraz powiatowi uchwalili budżety na przyszły rok. Oba samorządy wyraźnie postawiły na inwestycje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek Rada Miasta w Świdniku przyjęła uchwałę budżetową 19 głosami przy dwóch wstrzymujących. Żaden z radnych nie głosował przeciwko.

Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson wyliczał: Mamy 63 zadania inwestycyjne. Była prowadzona bardzo szeroka analiza potrzeb. Były też konsultacje z różnymi środowiskami, m.in. przy budżecie obywatelskim. W projekcie zostały też uwzględnione wnioski radnych.

Budżet ambitny, ale do zrealizowania

– Według mnie budżet jest ambitny. Myślę, że uda się go zrealizować – podkreślał radny Aleksander Suski. – Podoba mi się to, że jest dużo projektów dotyczących ulic.

Urzędnicy chcą przygotować m.in. dokumentacje projektowe budowy ulic, np. Cisowej, Gospodarczej, Sosnowej i Zielonej, chcą też przebudować m.in. ulice Skarżyńskiego i Witosa.
Najwięcej pieniędzy, bo 7 mln zł z ponad 20 mln zł na zadania inwestycyjne miasto zarezerwowało na nową siedzibę magistratu. Chodzi o projekt „Adaptacja wraz z termomodernizacją budynku Gimnazjum nr 2 na siedzibę Urzędu Miasta w Świdniku wraz z zagospodarowaniem terenu”.

Przy szkołach – Gimnazjum nr 1 i Zespole Szkół nr 2 mają powstać boiska sportowe. Przy drugiej placówce zostanie wybudowany również kompleks lekkoatletyczny. Urzędnicy chcą przygotować również dokumentację projektową na przebudowę kortów tenisowych przy ul. Fabrycznej.

– Wiemy, że dawne obiekty Avii są w polu zainteresowań mieszkańców – przyznał Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – Korty to jest pierwszy krok w stronę zagospodarowania tych obiektów. W przyszłym roku jesteśmy w stanie to wykonać, by przywrócić miastu i mieszkańcom te obiekty.

Powiat też z budżetem

Budżet na 2016 rok uchwaliła też Rada Powiatu w Świdniku podczas wtorkowej sesji. Na zadania inwestycyjne powiat przeznacza blisko 12,4 mln zł. Wśród nich są m.in. przebudowa odcinka drogi powiatowej Świdnik–Franciszków oraz drogi Lublin–Mełgiew–Zakrzów etap II, przebudowa al. Lotników Polskich w Świdniku na odcinku od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do drogi krajowej, modernizacja budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku.

Na liście znalazła się również przebudowa drogi Biskupice–Trawniki na odcinku 900 metrów, jak też rozbudowa systemu wypożyczania rowerów – Lubelski Rower Miejski.

Z komisji nie wpłynęły żadne wnioski ani poprawki. Jednak podczas wtorkowej sesji radni z klubu PiS Porozumienie Prawicy ponownie wnieśli o zwiększenie o 10 tys. zł dotacji na Warszaty Terapii Zajęciowej w Świdniku i Mełgwi, choć tego wniosku nie poparła komisja, która wcześniej zajmowała się tym tematem.

– W tym momencie trochę wychodzimy przed szereg, bo nie wiemy, ile środków trafia na warszaty terapii zajęciowej z PFRON-u – zaznaczał podczas sesji Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki, I pytał: A co, jeśli okaże się, że trzeba będzie dołożyć nie 10 a 15 tys. zł? Starosta przekonywał, że temat dotacji na pewno wróci w przyszłym roku. 

Ostatecznie budżet powiatu na 2016 r. został uchwalony. Uchwałę poparło 10 radnych, zaś 9 wstrzymało się od głosu. Byli to radni z klubu PiS Porozumienie Prawicy.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 23:24
0
Co na to Piękna Pani Radna Lipniowiecka? Kuba już napisał o co powinnaś pytać?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:10
0
Kuba ściągnij łańcuch sadło, bez komendy głos daje. Budżet powiatu to około 68 mln wydatków. Zatrudnionych na chwilę obecną (zgonie z nazwiskami na ze strony www) jest 74 osoby, czyli 920 tys. na osobę. Dochody to 64 mln, a więc każdy pracownik to ponad 1mln zł (1mln 156tys!!). Miasto to 99 osób (dane strona www) a budżet wydatków to około 115 mln, to 860 tys. na osobę. Dochody to 106 mln, a więc pracownik to 933 tys. Wszystkie koszty w mieście są niższe. A budżet jest większy i to prawie 2 razy! A porównajmy jeszcze wydatki na telefony, komputery, remonty czy samochody służbowe!! Porównajcie jeszcze wynagrodzenie Kołodziejczyka i Jaksona- znów okaże się, że Darek bierze więcej, pomimo stażu i doświadczenia mniejszego. Tani urząd to starostwo, tani Panie Sadło i Osina! Proponuje zlikwidować powiat!
Kuba ściągnij łańcuch sadło, bez komendy głos daje. Budżet powiatu to około 68 mln wydatków. Zatrudnionych na chwilę obecną (zgonie z nazwiskami na ze strony www) jest 74 osoby, czyli 920 tys. na osobę. Dochody to 64 mln, a więc każdy pracownik to ponad 1mln zł (1mln 156tys!!). Miasto to 99 osób (dane strona www) a budżet wydatków to około 115 mln, to 860 tys. na osobę. Dochody to 106 mln, a więc pracownik to 933 tys. Wszystkie koszty w mieście są niższe. A budżet jest większy i to prawie 2 razy! A porównajmy jeszcze wydatki na telefony, ko... rozwiń
Avatar
Angelika / 11 stycznia 2016 o 12:08
0

Nie rozumiem artykuł nie jest związany ze Starostwem Powiatowym tylko Urzędem Miasta, więc po co wymienianie tutaj nazwisk pracowników ze Starostwa skoro nie mają z tym nic wspólnego ?! chyba koledzy z PIS-u nie potrafią mieszkańcom racjonalnie odpowiedzieć i wyjaśnić sprawy dotyczącej tak ogromnej inwestycji, tylko zwyczajnie zmieniają tematykę i drążą jakieś wypociny, które wyciągnęli sobie z du... Skoro mieszkańcom nie podoba się że przeznaczacie tyle środków na nową placówkę, która będzie służyć głównie wam i waszemu komfortowi to wyjaśnijcie dlaczego jest aż tak potrzebna ? i zastanówcie się czy faktycznie te pieniądze nie mogłyby ułatwić życia nam MIESZKAŃCOM dla których tu jesteście. 

Pisząc te wypociny nic nie zdziałacie, bo połowa tych informacji to zapewne bujda polityczna, liczą się czyny a nie czytanie jakiś głupot, myślicie że ktoś kto to przegląda ma niezły ubaw z Urzędu Miasta.

Nie rozumiem artykuł nie jest związany ze Starostwem Powiatowym tylko Urzędem Miasta, więc po co wymienianie tutaj nazwisk pracowników ze Starostwa skoro nie mają z tym nic wspólnego ?! chyba koledzy z PIS-u nie potrafią mieszkańcom racjonalnie odpowiedzieć i wyjaśnić sprawy dotyczącej tak ogromnej inwestycji, tylko zwyczajnie zmieniają tematykę i drążą jakieś wypociny, które wyciągnęli sobie z du... Skoro mieszkańcom nie podoba się że przeznaczacie tyle środków na nową placówkę, która będzie służyć głównie wam i waszemu komfortowi to wyj... rozwiń

Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 00:03
0
A to nie Sadło odpowiada za wizerunek Kuby? Kuba idzie na burmistrza. Idzie po trupach. Nie ma starostwa jest Świdnik Wspólna Sprawa. Kuba żołnierzy zatrudnia i to wbrew prawu: Wilk, Sadło, Lubaś, Kulak. A teraz jeszcze nowy administrator obiektów powiatowych. Sprawdźcie kto odpowiada za "bezpłatną obsługę prawną". Jaka to instytucja i z kim związana jest żona prezesa? Panie Reszka robi Pan swoje jak należy. Niech Pan dalej patrzy na ich "brudne ręce" i wypomina Osinie jego populizm i hipokryzję. Widać po trolingu i ataku na Pana, że dobry kierunek Pan obrał.
A to nie Sadło odpowiada za wizerunek Kuby? Kuba idzie na burmistrza. Idzie po trupach. Nie ma starostwa jest Świdnik Wspólna Sprawa. Kuba żołnierzy zatrudnia i to wbrew prawu: Wilk, Sadło, Lubaś, Kulak. A teraz jeszcze nowy administrator obiektów powiatowych. Sprawdźcie kto odpowiada za "bezpłatną obsługę prawną". Jaka to instytucja i z kim związana jest żona prezesa? Panie Reszka robi Pan swoje jak należy. Niech Pan dalej patrzy na ich "brudne ręce" i wypomina Osinie jego populizm i hipokryzję. Widać po trolingu i ataku... rozwiń
Avatar
Michu / 8 stycznia 2016 o 15:52
0
Zauważamy cały czas ile starostwo dla mnie zrobiło mi i żonie odkąd jest starosta Darek, Waldek i starosta Osina po prostu lepiej się żyje całkiem inaczej i stronka w internecie i wpisy aktualne na FB gdzie i z kim był starosta Osina po prostu inny świat. Dziękujemy panom za to - wyborcy
Avatar
Michu / 8 stycznia 2016 o 15:51
0
Zauważamy cały czas ile starostwo dla mnie zrobiło mi i żonie odkąd jest starosta Darek, Waldek i starosta Osina po prostu lepiej się żyje całkiem inaczej i stronka w internecie i wpisy aktualne na FB gdzie i z kim był starosta Osina po prostu inny świat. Dziękujemy panom za to - wyborcy
Avatar
Ola / 8 stycznia 2016 o 15:47
0
Oburzeni mieszkańcy - Sadło Osina i Wilk
Avatar
Kasia / 8 stycznia 2016 o 15:46
0
Czekam aż Hetman nakaz zrobi Staroście na zmianę koalicji i... No cóż Żegnajcie chłopaki Białowąs i najważniejszy teraz dla wszystkich starosta Osina !!! Sentymentów Darek nie będzie miał bo już teraz widać że współpraca nie idzie każdy jest starostą !!!
Avatar
Kasia / 8 stycznia 2016 o 15:45
0
Czekam aż Hetman nakaz zrobi Staroście na zmianę koalicji i... No cóż Żegnajcie chłopaki Białowąs i najważniejszy teraz dla wszystkich starosta Osina !!! Sentymentów Darek nie będzie miał bo już teraz widać że współpraca nie idzie każdy jest starostą !!!
Avatar
Ffff / 8 stycznia 2016 o 15:41
0
urząd jest teraz bardzo ładny po co zmiany Ratusz - blaszany kontenerek, wizytówka miasta !!!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 23:24
0
Co na to Piękna Pani Radna Lipniowiecka? Kuba już napisał o co powinnaś pytać?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:10
0
Kuba ściągnij łańcuch sadło, bez komendy głos daje. Budżet powiatu to około 68 mln wydatków. Zatrudnionych na chwilę obecną (zgonie z nazwiskami na ze strony www) jest 74 osoby, czyli 920 tys. na osobę. Dochody to 64 mln, a więc każdy pracownik to ponad 1mln zł (1mln 156tys!!). Miasto to 99 osób (dane strona www) a budżet wydatków to około 115 mln, to 860 tys. na osobę. Dochody to 106 mln, a więc pracownik to 933 tys. Wszystkie koszty w mieście są niższe. A budżet jest większy i to prawie 2 razy! A porównajmy jeszcze wydatki na telefony, komputery, remonty czy samochody służbowe!! Porównajcie jeszcze wynagrodzenie Kołodziejczyka i Jaksona- znów okaże się, że Darek bierze więcej, pomimo stażu i doświadczenia mniejszego. Tani urząd to starostwo, tani Panie Sadło i Osina! Proponuje zlikwidować powiat!
Kuba ściągnij łańcuch sadło, bez komendy głos daje. Budżet powiatu to około 68 mln wydatków. Zatrudnionych na chwilę obecną (zgonie z nazwiskami na ze strony www) jest 74 osoby, czyli 920 tys. na osobę. Dochody to 64 mln, a więc każdy pracownik to ponad 1mln zł (1mln 156tys!!). Miasto to 99 osób (dane strona www) a budżet wydatków to około 115 mln, to 860 tys. na osobę. Dochody to 106 mln, a więc pracownik to 933 tys. Wszystkie koszty w mieście są niższe. A budżet jest większy i to prawie 2 razy! A porównajmy jeszcze wydatki na telefony, ko... rozwiń
Avatar
Angelika / 11 stycznia 2016 o 12:08
0

Nie rozumiem artykuł nie jest związany ze Starostwem Powiatowym tylko Urzędem Miasta, więc po co wymienianie tutaj nazwisk pracowników ze Starostwa skoro nie mają z tym nic wspólnego ?! chyba koledzy z PIS-u nie potrafią mieszkańcom racjonalnie odpowiedzieć i wyjaśnić sprawy dotyczącej tak ogromnej inwestycji, tylko zwyczajnie zmieniają tematykę i drążą jakieś wypociny, które wyciągnęli sobie z du... Skoro mieszkańcom nie podoba się że przeznaczacie tyle środków na nową placówkę, która będzie służyć głównie wam i waszemu komfortowi to wyjaśnijcie dlaczego jest aż tak potrzebna ? i zastanówcie się czy faktycznie te pieniądze nie mogłyby ułatwić życia nam MIESZKAŃCOM dla których tu jesteście. 

Pisząc te wypociny nic nie zdziałacie, bo połowa tych informacji to zapewne bujda polityczna, liczą się czyny a nie czytanie jakiś głupot, myślicie że ktoś kto to przegląda ma niezły ubaw z Urzędu Miasta.

Nie rozumiem artykuł nie jest związany ze Starostwem Powiatowym tylko Urzędem Miasta, więc po co wymienianie tutaj nazwisk pracowników ze Starostwa skoro nie mają z tym nic wspólnego ?! chyba koledzy z PIS-u nie potrafią mieszkańcom racjonalnie odpowiedzieć i wyjaśnić sprawy dotyczącej tak ogromnej inwestycji, tylko zwyczajnie zmieniają tematykę i drążą jakieś wypociny, które wyciągnęli sobie z du... Skoro mieszkańcom nie podoba się że przeznaczacie tyle środków na nową placówkę, która będzie służyć głównie wam i waszemu komfortowi to wyj... rozwiń

Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 00:03
0
A to nie Sadło odpowiada za wizerunek Kuby? Kuba idzie na burmistrza. Idzie po trupach. Nie ma starostwa jest Świdnik Wspólna Sprawa. Kuba żołnierzy zatrudnia i to wbrew prawu: Wilk, Sadło, Lubaś, Kulak. A teraz jeszcze nowy administrator obiektów powiatowych. Sprawdźcie kto odpowiada za "bezpłatną obsługę prawną". Jaka to instytucja i z kim związana jest żona prezesa? Panie Reszka robi Pan swoje jak należy. Niech Pan dalej patrzy na ich "brudne ręce" i wypomina Osinie jego populizm i hipokryzję. Widać po trolingu i ataku na Pana, że dobry kierunek Pan obrał.
A to nie Sadło odpowiada za wizerunek Kuby? Kuba idzie na burmistrza. Idzie po trupach. Nie ma starostwa jest Świdnik Wspólna Sprawa. Kuba żołnierzy zatrudnia i to wbrew prawu: Wilk, Sadło, Lubaś, Kulak. A teraz jeszcze nowy administrator obiektów powiatowych. Sprawdźcie kto odpowiada za "bezpłatną obsługę prawną". Jaka to instytucja i z kim związana jest żona prezesa? Panie Reszka robi Pan swoje jak należy. Niech Pan dalej patrzy na ich "brudne ręce" i wypomina Osinie jego populizm i hipokryzję. Widać po trolingu i ataku... rozwiń
Avatar
Michu / 8 stycznia 2016 o 15:52
0
Zauważamy cały czas ile starostwo dla mnie zrobiło mi i żonie odkąd jest starosta Darek, Waldek i starosta Osina po prostu lepiej się żyje całkiem inaczej i stronka w internecie i wpisy aktualne na FB gdzie i z kim był starosta Osina po prostu inny świat. Dziękujemy panom za to - wyborcy
Avatar
Michu / 8 stycznia 2016 o 15:51
0
Zauważamy cały czas ile starostwo dla mnie zrobiło mi i żonie odkąd jest starosta Darek, Waldek i starosta Osina po prostu lepiej się żyje całkiem inaczej i stronka w internecie i wpisy aktualne na FB gdzie i z kim był starosta Osina po prostu inny świat. Dziękujemy panom za to - wyborcy
Avatar
Ola / 8 stycznia 2016 o 15:47
0
Oburzeni mieszkańcy - Sadło Osina i Wilk
Avatar
Kasia / 8 stycznia 2016 o 15:46
0
Czekam aż Hetman nakaz zrobi Staroście na zmianę koalicji i... No cóż Żegnajcie chłopaki Białowąs i najważniejszy teraz dla wszystkich starosta Osina !!! Sentymentów Darek nie będzie miał bo już teraz widać że współpraca nie idzie każdy jest starostą !!!
Avatar
Kasia / 8 stycznia 2016 o 15:45
0
Czekam aż Hetman nakaz zrobi Staroście na zmianę koalicji i... No cóż Żegnajcie chłopaki Białowąs i najważniejszy teraz dla wszystkich starosta Osina !!! Sentymentów Darek nie będzie miał bo już teraz widać że współpraca nie idzie każdy jest starostą !!!
Avatar
Ffff / 8 stycznia 2016 o 15:41
0
urząd jest teraz bardzo ładny po co zmiany Ratusz - blaszany kontenerek, wizytówka miasta !!!