Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 lipca 2017 r.
17:55

Świdnik: Ulica Krępiecka doczeka się remontu

Autor: Zdjęcie autora aa
0 17 A A
Prace obejmą odcinek ul. Krępieckiej poza granicami Świdnika
Prace obejmą odcinek ul. Krępieckiej poza granicami Świdnika (fot. Google Street View)

Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na remont ul. Krępieckiej w Świdniku. Przy pomocy gminy Mełgiew powiat świdnicki wykona gruntowny remont nawierzchni części tej drogi. Chodzi o odcinek od granic Świdnika w kierunku Mełgwi. Prace mają ruszyć wczesną wiosną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ul. Krępiecka jest drogą często uczęszczaną zarówno przez mieszkańców Świdnika jak i Mełgwi, ale też i innych kierowców – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu w Świdniku. – Już od kilku lat droga rzeczywiście jest w złym stanie. W związku z tym podjęliśmy decyzję o remoncie.

Prace obejmą odcinek poza granicami Świdnika. – Remont zostanie wykonany ze środków własnych powiatu jak też przy pomocy finansowej gminy Mełgiew – dodaje Osina.

Natomiast odcinek miejski ulicy zostanie wykonany w przyszłym roku. Na 2018 r. władze powiatu zaplanowały bowiem remont ulic Racławickiej, Armii Krajowej i Maczka.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie LSW / 15 maja 2018 o 07:46
0
Jak Jakson nie bedzie sie jeszcze latami pierdzielił z kolektorem to byłaby cała Krępiecka zrobiona .... Rura owa idzie pod jezdnia na tym kawałku co nalezy do miasta, wiec jaki sens kłaść asfalt by potem go zrywać???
Avatar
Gość / 9 maja 2018 o 19:27
0
Co to za remont ul Krepieckiej kawałek wstyd
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:44
0
Zaraz,zaraz..już w 2011 roku słyszałem, że Krępiecka będzie remontowana, że będzie po jednej stronie ścieżka rowerowa a po drugiej chodnik dla pieszych,że będą studzienki odpływowe na deszczówkę, że będzie nowy asfalt i w ogóle taka nowa droga będzie, że jeszcze nikt takiej drogi nie miał w całej lubelszczyznie, ba w całym kraju. Minęło od tamtego czasu 6 lat i co? Jak remontu drogi nie było tak nie ma.Nie uwierzę jak nie zobaczę,bo takie pisanie o remoncie to tylko czcze gadanie jak to, że ludzie polecą na Marsa.Może za 100lat. Tak i będzie z remontem tej drogi.Będzie ale nie wiadomo kiedy.Obiecanki cacanki.Szkoda gadać
Zaraz,zaraz..już w 2011 roku słyszałem, że Krępiecka będzie remontowana, że będzie po jednej stronie ścieżka rowerowa a po drugiej chodnik dla pieszych,że będą studzienki odpływowe na deszczówkę, że będzie nowy asfalt i w ogóle taka nowa droga będzie, że jeszcze nikt takiej drogi nie miał w całej lubelszczyznie, ba w całym kraju. Minęło od tamtego czasu 6 lat i co? Jak remontu drogi nie było tak nie ma.Nie uwierzę jak nie zobaczę,bo takie pisanie o remoncie to tylko czcze gadanie jak to, że ludzie polecą na Marsa.Może za 100lat. Tak i będzi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 01:31
0
Chwila , Chwila. Ulica Kusocińskiego ne jest ulica miejską wieć prosze się od władz miasta odpier...lić. Mamy w doopie co się dzieje na tych płytach. Wiedzieliście gdzie sie budujecie, czyż nie ?
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 01:23
0
My , mieszkańcy ulicy Kusocińskeigo nie chcemy jej budowy/remontu. Teraz jest Ok, może nie jest to autostrada ale przynajmniej nikt za bardzo tędy nie jeździ. Jak powstanie docelowa ulica to zacznie się ruch, człowiek idąc do pracy nie skręci nogi, dzieci bezpiecznie pójdą do szkoły ...teraz jest dobrze ...Świdnik jako prowincionalne misteczko wjazdów ma aż za nadto. Problem leży gdzie indziej i tego władze Świdnika nie widżą, w mieście są tylko 4 kościoły i tu nasuwa się pytanie...gdzie my k...a mamy się modlić ????całe szczęscie że pan Dżekson deweloper z krwi i kosci zadbał o komfort nas zwykłaych petentów...teraz dowód wyrobimy, i....kuźwa chyba tyle , no dobra ślub szybciej weźmiemy, no chyba, że ktoś oprócz pana Arura S. potrafi w urzędzie miasta coś jeszcze załatwić. a tak wracając do tej Kusocińskiego.... 25 gr na litrze ...Pan Waldek przez weekend pojezdzi NIEMIECKIM AUTEM to sie uzbiera.
My , mieszkańcy ulicy Kusocińskeigo nie chcemy jej budowy/remontu. Teraz jest Ok, może nie jest to autostrada ale przynajmniej nikt za bardzo tędy nie jeździ. Jak powstanie docelowa ulica to zacznie się ruch, człowiek idąc do pracy nie skręci nogi, dzieci bezpiecznie pójdą do szkoły ...teraz jest dobrze ...Świdnik jako prowincionalne misteczko wjazdów ma aż za nadto. Problem leży gdzie indziej i tego władze Świdnika nie widżą, w mieście są tylko 4 kościoły i tu nasuwa się pytanie...gdzie my k...a mamy się modlić ????całe szczęscie że pan Dż... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 10:04
0
Gośc ma rację - trzeci rok robienia sobie zdjęć i korki na rondzie przy śmigłowcu!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 12:07
0
Pan Osina mówi że wybuduje Kusocińskiego przecież i ma na to kasę .... calutki 1 milion .... wolne żarty to są !!! Ja się aż tak dobrze jak Osina nie znam ale to każdy wie że za taką kasę to z tego nic nie bedzie
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:07
0
Mija trzeci rok kadencji nowej władzuni w powiecie i nawet jednej łopaty nie wbito w K U S O C I Ń S K I E G O !!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:16
0
no i super, tylko na czym ma polegać ten remont?, bo jak tylko na położeniu nowej nawierzchni to nie ma sensu, droga wymaga wykonania kanałów odprowadzających wodę deszczową. doatkowo można by zamontować progi zwalniające dla kierowców. jest tam ograniczenie do 50km/h a większość jedzi w okolicach setki, kontroli policyjnych żadnych!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:04
0
Wczoraj wjadz do Swidnika ul Jana Pawla II byl kolejny raz zakorkowany! Korki tworza sie przy rondzie cyklicznie, jezeli nie powstanie ul. Kusocinskiego korki beda sie nasilaly. A wladze poawiatu jak i miasta olewaja temat Kusocinskiego i przezucaja temat budowy jak goracego kartofla! No coz przyjda wybory, wyborcy rozlicza!
Avatar
nie LSW / 15 maja 2018 o 07:46
0
Jak Jakson nie bedzie sie jeszcze latami pierdzielił z kolektorem to byłaby cała Krępiecka zrobiona .... Rura owa idzie pod jezdnia na tym kawałku co nalezy do miasta, wiec jaki sens kłaść asfalt by potem go zrywać???
Avatar
Gość / 9 maja 2018 o 19:27
0
Co to za remont ul Krepieckiej kawałek wstyd
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:44
0
Zaraz,zaraz..już w 2011 roku słyszałem, że Krępiecka będzie remontowana, że będzie po jednej stronie ścieżka rowerowa a po drugiej chodnik dla pieszych,że będą studzienki odpływowe na deszczówkę, że będzie nowy asfalt i w ogóle taka nowa droga będzie, że jeszcze nikt takiej drogi nie miał w całej lubelszczyznie, ba w całym kraju. Minęło od tamtego czasu 6 lat i co? Jak remontu drogi nie było tak nie ma.Nie uwierzę jak nie zobaczę,bo takie pisanie o remoncie to tylko czcze gadanie jak to, że ludzie polecą na Marsa.Może za 100lat. Tak i będzie z remontem tej drogi.Będzie ale nie wiadomo kiedy.Obiecanki cacanki.Szkoda gadać
Zaraz,zaraz..już w 2011 roku słyszałem, że Krępiecka będzie remontowana, że będzie po jednej stronie ścieżka rowerowa a po drugiej chodnik dla pieszych,że będą studzienki odpływowe na deszczówkę, że będzie nowy asfalt i w ogóle taka nowa droga będzie, że jeszcze nikt takiej drogi nie miał w całej lubelszczyznie, ba w całym kraju. Minęło od tamtego czasu 6 lat i co? Jak remontu drogi nie było tak nie ma.Nie uwierzę jak nie zobaczę,bo takie pisanie o remoncie to tylko czcze gadanie jak to, że ludzie polecą na Marsa.Może za 100lat. Tak i będzi... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 01:31
0
Chwila , Chwila. Ulica Kusocińskiego ne jest ulica miejską wieć prosze się od władz miasta odpier...lić. Mamy w doopie co się dzieje na tych płytach. Wiedzieliście gdzie sie budujecie, czyż nie ?
Avatar
Gość / 15 lipca 2017 o 01:23
0
My , mieszkańcy ulicy Kusocińskeigo nie chcemy jej budowy/remontu. Teraz jest Ok, może nie jest to autostrada ale przynajmniej nikt za bardzo tędy nie jeździ. Jak powstanie docelowa ulica to zacznie się ruch, człowiek idąc do pracy nie skręci nogi, dzieci bezpiecznie pójdą do szkoły ...teraz jest dobrze ...Świdnik jako prowincionalne misteczko wjazdów ma aż za nadto. Problem leży gdzie indziej i tego władze Świdnika nie widżą, w mieście są tylko 4 kościoły i tu nasuwa się pytanie...gdzie my k...a mamy się modlić ????całe szczęscie że pan Dżekson deweloper z krwi i kosci zadbał o komfort nas zwykłaych petentów...teraz dowód wyrobimy, i....kuźwa chyba tyle , no dobra ślub szybciej weźmiemy, no chyba, że ktoś oprócz pana Arura S. potrafi w urzędzie miasta coś jeszcze załatwić. a tak wracając do tej Kusocińskiego.... 25 gr na litrze ...Pan Waldek przez weekend pojezdzi NIEMIECKIM AUTEM to sie uzbiera.
My , mieszkańcy ulicy Kusocińskeigo nie chcemy jej budowy/remontu. Teraz jest Ok, może nie jest to autostrada ale przynajmniej nikt za bardzo tędy nie jeździ. Jak powstanie docelowa ulica to zacznie się ruch, człowiek idąc do pracy nie skręci nogi, dzieci bezpiecznie pójdą do szkoły ...teraz jest dobrze ...Świdnik jako prowincionalne misteczko wjazdów ma aż za nadto. Problem leży gdzie indziej i tego władze Świdnika nie widżą, w mieście są tylko 4 kościoły i tu nasuwa się pytanie...gdzie my k...a mamy się modlić ????całe szczęscie że pan Dż... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 10:04
0
Gośc ma rację - trzeci rok robienia sobie zdjęć i korki na rondzie przy śmigłowcu!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 12:07
0
Pan Osina mówi że wybuduje Kusocińskiego przecież i ma na to kasę .... calutki 1 milion .... wolne żarty to są !!! Ja się aż tak dobrze jak Osina nie znam ale to każdy wie że za taką kasę to z tego nic nie bedzie
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 10:07
0
Mija trzeci rok kadencji nowej władzuni w powiecie i nawet jednej łopaty nie wbito w K U S O C I Ń S K I E G O !!!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:16
0
no i super, tylko na czym ma polegać ten remont?, bo jak tylko na położeniu nowej nawierzchni to nie ma sensu, droga wymaga wykonania kanałów odprowadzających wodę deszczową. doatkowo można by zamontować progi zwalniające dla kierowców. jest tam ograniczenie do 50km/h a większość jedzi w okolicach setki, kontroli policyjnych żadnych!
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 09:04
0
Wczoraj wjadz do Swidnika ul Jana Pawla II byl kolejny raz zakorkowany! Korki tworza sie przy rondzie cyklicznie, jezeli nie powstanie ul. Kusocinskiego korki beda sie nasilaly. A wladze poawiatu jak i miasta olewaja temat Kusocinskiego i przezucaja temat budowy jak goracego kartofla! No coz przyjda wybory, wyborcy rozlicza!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!