Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 listopada 2019 r.
20:35

Świdnik. Zmieniają trasę linii autobusowej

0 4 A A
(fot. UM Świdnik)

Linia 35 w Świdniku od 1 listopada zmieniła trasę. Dociera teraz na Adampol i al. Armii Krajowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy mogą testować trasę do końca roku. Jeżeli się przyjmie, to władze miasta rozważą dodatkowe kursy. Na początku, autobusami 35 będzie można jeździć pięć razy dziennie, od poniedziałku do piątku oraz cztery razy w sobotę i niedzielę . W grudniu urzędnicy przeprowadzą wśród pasażerów ankietę. 

Jak pojedzie 35?

Autobusy wyruszają z przystanku przy al. Armii Krajowej, dalej ul. gen. Maczka. Później wjadą w ul. Kosynierów i skręcą w ul. Okulickiego, następnie do ul. Wyspiańskiego, ul. Niepodległości, al. Lotników Polskich, ul. Struga, następnie w ul. Traugutta, Wojska Polskiego, Partyzantów. Dalej pojadą ul. Racławicką, od jej początku na os. Adampol, aż do ul. Kusocińskiego. Następnie wjadą w ul. Klonową, ul. Wyszyńskiego. Dalej pojadą ul. Piasecką, aż do al. Lotników Polskich. Skręcą w nią, a następnie w al. Jana Pawła II i ruszą w kierunku lubelskiego Felina. Powrót będzie wyglądał nieco inaczej. W związku z tym, że ul. Okulickiego jest jednokierunkowa, autobusy pojadą w stronę al. Armii Krajowej ulicą Niepodległości.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 o 13:08
+8
Korzystam systematycznie z linii 35 od ponad 2 lat, ponieważ znaczne pogorszenie mojego stanu zdrowia spowodowało, że z roweru zmuszona byłam przesiąść się na autobus. Przez ten czas zauważyłam, że pasażerami są zwykle starsi ludzie, którzy podobnie jak ja jeżdżą na groby swoich bliskich na miejscowy cmentarz. Przysłuc***ąc się ich rozmowom, dowiedziałam się, że większość z nich to samotni, którzy korzystają ku swojemu zadowoleniu z tego dobrodziejstwa, by na ile jeszcze sił wystarczy pochylić się nad grobami mężów, żon, rodziców, dzieci, sąsiadów, znajomych, pomodlić się, uporządkować groby, złożyć kwiaty, zapalić znicze. Od 1 listopada tej możliwości raczej już nie mamy. A dlaczego ? Problem istnieje w zmianie godzin poszczególnych kursów. Owszem mamy możliwość pojechać na cmentarz, ale kto nas stamtąd zabierze? Przed zmianą mogliśmy pojechać np. z przystanku Racławicka II w dni powszednie : o godz. 8 : 00, wrócić do domu o godz. 10 :11, o godz. 11 : 00, wrócić do domu o godz. 12 : 11, o godz. 13 : 00, wrócić do domu o godz. 14 : 11, o godz. 15 : 24, wrócić do domu o godz. 16 : 11 ( mało czasu, ale gdy kurs nie był opóźniony, a grób był w pobliżu wejścia, można było skorzystać) A więc było wygodnie :) Obecnie skomplikowało się i to dość znacznie, bo z tegoż samego przystanku można pojechać: o godz. 8 : 08, powrót o godz. 9 : 01, mało czasu, ale kto będzie sprytny, a grób blisko, to może zdąży, o godz. 9 : 43, powrót o godz. 10 : 21, nie ma możliwości zdążyć, o godz. 10 : 58, powrót dopiero o godz. 14 : 51, to niemal 4 godz ! o godz. 15 : 33, brak możliwości powrotu linią 35. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić w jaki sposób miałoby odbywać się to testowanie nowej trasy. Pasażerowie jadący na cmentarz siłą rzeczy przestaną korzystać z tej linii, przy tak nieprzemyślanych godzinach kursów. Mało prawdopodobne, aby Ci starsi, coraz mniej sprawni ludzie byli w stanie upomnieć się o bardziej dogodne godziny kursów. Pozostaną z tym problemem w swoich domach, a ich opinia nie będzie uwzględniona przez urzędników przeprowadzających ankietę wśród pasażerów, bo ich już po prostu nie zastaną w autobusie linii 35. Wydaje się dość oczywiste, że po wykluczeniu tej grupy pasażerów, linia ta będzie dużo mniej obciążona i nie sądzę, aby w zapełnieniu autobusu pomogli mieszkańcy Adampola, czy Armii Krajowej. Jeżeli chodzi o przemieszczanie się po mieście, to można bez problemu korzystać z innych linii, dużo bardziej wygodnie, ponieważ ich kursy są z dużo większą częstotliwością. Niemal dwumiesięczne testowanie, to zbyt długi czas. Czy nie prościej było, zanim nastąpiły te zmiany, dogłębnie przeanalizować wszystkie aspekty dotyczące tej linii i wybrać rozsądne rozwiązanie, aby nikt na tym nie ucierpiał? Myślę, że korekty w nowym rozkładzie będą konieczne i to jak najszybciej. Gdyby jednak tak pozostało, to jestem pewna, że zmniejszy się znacznie liczba pasażerów, a to będzie skutkować, jak nie trudno się domyślić likwidacją linii (dalej ufam, że to nie jest celem tych zmian).
Korzystam systematycznie z linii 35 od ponad 2 lat, ponieważ znaczne pogorszenie mojego stanu zdrowia spowodowało, że z roweru zmuszona byłam przesiąść się na autobus. Przez ten czas zauważyłam, że pasażerami są zwykle starsi ludzie, którzy podobnie jak ja jeżdżą na groby swoich bliskich na miejscowy cmentarz. Przysłuc***ąc się ich rozmowom, dowiedziałam się, że większość z nich to samotni, którzy korzystają ku swojemu zadowoleniu z tego dobrodziejstwa, by na ile jeszcze sił wystarczy pochylić się nad grobami mężów, żon, rodziców, dzieci, są... rozwiń
Avatar
Świdniczanin / 4 listopada 2019 o 17:15
+6
Według nowego rozkładu linia 35 podjeżdża pod szkołę na Adampolu o 8:03?! Czyste kuriozum. Dmowskiemu chodziło chyba o to, żeby żadne dziecko (albo pracownik szkoły) do niego nie wsiadło? Po co też sztucznie wydłużać trasę na ulice Struga i Dworcową skoro nie ma na niej żadnego przystanku? Niezbędne będzie też wydłużenie linii dalej w głąb Lublina: przynajmniej do cmentarza przy al. Męczenników Majdanka, a najlepiej pod Dworzec PKP. Czy w ogóle ktokolwiek jeździ ze Świdnika na Felin? I uwaga generalna: przy tak małej liczbie kursów bardzo niewielu ludzi będzie nią jeździło, bo gdziekolwiek by się nią nie wybrać, to w obrębie Świdnika wracać i tak będzie trzeba piechotą.
Według nowego rozkładu linia 35 podjeżdża pod szkołę na Adampolu o 8:03?! Czyste kuriozum. Dmowskiemu chodziło chyba o to, żeby żadne dziecko (albo pracownik szkoły) do niego nie wsiadło? Po co też sztucznie wydłużać trasę na ulice Struga i Dworcową skoro nie ma na niej żadnego przystanku? Niezbędne będzie też wydłużenie linii dalej w głąb Lublina: przynajmniej do cmentarza przy al. Męczenników Majdanka, a najlepiej pod Dworzec PKP. Czy w ogóle ktokolwiek jeździ ze Świdnika na Felin? I uwaga generalna: przy tak małej liczbie kursów bardzo ni... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2019 o 21:50
+6
4 kursy na krzyż i jak można liczyć na normalną frekwencję
Avatar
Gucio / 3 listopada 2019 o 17:01
-4
autorom "usprawnień" gratuluję rozeznania . Adampol - 3 samochody w rodzinie i trzeba im komunikację publiczną jeszcze
Avatar
Świdniczanin / 4 listopada 2019 o 17:15
+6
Według nowego rozkładu linia 35 podjeżdża pod szkołę na Adampolu o 8:03?! Czyste kuriozum. Dmowskiemu chodziło chyba o to, żeby żadne dziecko (albo pracownik szkoły) do niego nie wsiadło? Po co też sztucznie wydłużać trasę na ulice Struga i Dworcową skoro nie ma na niej żadnego przystanku? Niezbędne będzie też wydłużenie linii dalej w głąb Lublina: przynajmniej do cmentarza przy al. Męczenników Majdanka, a najlepiej pod Dworzec PKP. Czy w ogóle ktokolwiek jeździ ze Świdnika na Felin? I uwaga generalna: przy tak małej liczbie kursów bardzo niewielu ludzi będzie nią jeździło, bo gdziekolwiek by się nią nie wybrać, to w obrębie Świdnika wracać i tak będzie trzeba piechotą.
Według nowego rozkładu linia 35 podjeżdża pod szkołę na Adampolu o 8:03?! Czyste kuriozum. Dmowskiemu chodziło chyba o to, żeby żadne dziecko (albo pracownik szkoły) do niego nie wsiadło? Po co też sztucznie wydłużać trasę na ulice Struga i Dworcową skoro nie ma na niej żadnego przystanku? Niezbędne będzie też wydłużenie linii dalej w głąb Lublina: przynajmniej do cmentarza przy al. Męczenników Majdanka, a najlepiej pod Dworzec PKP. Czy w ogóle ktokolwiek jeździ ze Świdnika na Felin? I uwaga generalna: przy tak małej liczbie kursów bardzo ni... rozwiń
Avatar
Gucio / 3 listopada 2019 o 17:01
-4
autorom "usprawnień" gratuluję rozeznania . Adampol - 3 samochody w rodzinie i trzeba im komunikację publiczną jeszcze
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 o 13:08
+8
Korzystam systematycznie z linii 35 od ponad 2 lat, ponieważ znaczne pogorszenie mojego stanu zdrowia spowodowało, że z roweru zmuszona byłam przesiąść się na autobus. Przez ten czas zauważyłam, że pasażerami są zwykle starsi ludzie, którzy podobnie jak ja jeżdżą na groby swoich bliskich na miejscowy cmentarz. Przysłuc***ąc się ich rozmowom, dowiedziałam się, że większość z nich to samotni, którzy korzystają ku swojemu zadowoleniu z tego dobrodziejstwa, by na ile jeszcze sił wystarczy pochylić się nad grobami mężów, żon, rodziców, dzieci, sąsiadów, znajomych, pomodlić się, uporządkować groby, złożyć kwiaty, zapalić znicze. Od 1 listopada tej możliwości raczej już nie mamy. A dlaczego ? Problem istnieje w zmianie godzin poszczególnych kursów. Owszem mamy możliwość pojechać na cmentarz, ale kto nas stamtąd zabierze? Przed zmianą mogliśmy pojechać np. z przystanku Racławicka II w dni powszednie : o godz. 8 : 00, wrócić do domu o godz. 10 :11, o godz. 11 : 00, wrócić do domu o godz. 12 : 11, o godz. 13 : 00, wrócić do domu o godz. 14 : 11, o godz. 15 : 24, wrócić do domu o godz. 16 : 11 ( mało czasu, ale gdy kurs nie był opóźniony, a grób był w pobliżu wejścia, można było skorzystać) A więc było wygodnie :) Obecnie skomplikowało się i to dość znacznie, bo z tegoż samego przystanku można pojechać: o godz. 8 : 08, powrót o godz. 9 : 01, mało czasu, ale kto będzie sprytny, a grób blisko, to może zdąży, o godz. 9 : 43, powrót o godz. 10 : 21, nie ma możliwości zdążyć, o godz. 10 : 58, powrót dopiero o godz. 14 : 51, to niemal 4 godz ! o godz. 15 : 33, brak możliwości powrotu linią 35. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić w jaki sposób miałoby odbywać się to testowanie nowej trasy. Pasażerowie jadący na cmentarz siłą rzeczy przestaną korzystać z tej linii, przy tak nieprzemyślanych godzinach kursów. Mało prawdopodobne, aby Ci starsi, coraz mniej sprawni ludzie byli w stanie upomnieć się o bardziej dogodne godziny kursów. Pozostaną z tym problemem w swoich domach, a ich opinia nie będzie uwzględniona przez urzędników przeprowadzających ankietę wśród pasażerów, bo ich już po prostu nie zastaną w autobusie linii 35. Wydaje się dość oczywiste, że po wykluczeniu tej grupy pasażerów, linia ta będzie dużo mniej obciążona i nie sądzę, aby w zapełnieniu autobusu pomogli mieszkańcy Adampola, czy Armii Krajowej. Jeżeli chodzi o przemieszczanie się po mieście, to można bez problemu korzystać z innych linii, dużo bardziej wygodnie, ponieważ ich kursy są z dużo większą częstotliwością. Niemal dwumiesięczne testowanie, to zbyt długi czas. Czy nie prościej było, zanim nastąpiły te zmiany, dogłębnie przeanalizować wszystkie aspekty dotyczące tej linii i wybrać rozsądne rozwiązanie, aby nikt na tym nie ucierpiał? Myślę, że korekty w nowym rozkładzie będą konieczne i to jak najszybciej. Gdyby jednak tak pozostało, to jestem pewna, że zmniejszy się znacznie liczba pasażerów, a to będzie skutkować, jak nie trudno się domyślić likwidacją linii (dalej ufam, że to nie jest celem tych zmian).
Korzystam systematycznie z linii 35 od ponad 2 lat, ponieważ znaczne pogorszenie mojego stanu zdrowia spowodowało, że z roweru zmuszona byłam przesiąść się na autobus. Przez ten czas zauważyłam, że pasażerami są zwykle starsi ludzie, którzy podobnie jak ja jeżdżą na groby swoich bliskich na miejscowy cmentarz. Przysłuc***ąc się ich rozmowom, dowiedziałam się, że większość z nich to samotni, którzy korzystają ku swojemu zadowoleniu z tego dobrodziejstwa, by na ile jeszcze sił wystarczy pochylić się nad grobami mężów, żon, rodziców, dzieci, są... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2019 o 21:50
+6
4 kursy na krzyż i jak można liczyć na normalną frekwencję
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną
lex deweloper wraca

Nowe bloki przy ul. Sławinkowskiej. Deweloper nie dał za wygraną 0 0

Miejscy radni ponownie mają głosować nad zgodą na budowę bloków przy Sławinkowskiej, choć raz już stwierdzili, że takie osiedle nie powinno tutaj powstać. Deweloper nie dał za wygraną i zaniósł do Ratusza nieco zmieniony pomysł: zamiast dziewięciu dwupiętrowych bloków miałoby powstać osiem

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 3

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 72

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!