Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 kwietnia 2015 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Związkowcy PZL-Świdnik chcą zawiadomić prokuraturę. "Prezydent faworyzował Airbusa"

152 47 A A

Związkowcy z PZL-Świdnik domagają się unieważnienia przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii. W piątek będą o tym rozmawiać z szefem resortu obrony. Chcą również donieść do prokuratury na prezydenta Bronisława Komorowskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
NSZZ "Solidarność” zarzuca prezydentowi faworyzowanie jednego z producentów – firmy Airbus Helicopters. Podczas ostatniej wizyty w Lublinie Bronisław Komorowski stwierdził, że Polska nie będzie kupować krajowych produktów tylko dlatego, że są "nasze”. Wybrany miał zostać najlepszy model. Kilka dni później resort obrony ogłosił, że do testów zakwalifikuje tylko zaproponowany przez Francuzów śmigłowiec Caracal.

– Zachowanie prezydenta nosi znamiona przestępstwa. Te słowa skierowane były przeciwko PZL-Świdnik i jednoznacznie faworyzowały Airbusa – mówi Marian Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”. – Zamierzamy w tej sprawie złożyć zawiadomienie do prokuratury. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach.

To decyzja polityczna

Związkowcy z PZL- Świdnik są przekonani, że przetarg na dostawę śmigłowców dla polskiej armii był "ustawiony”.

– Wraz z wyborem Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej kolejne sygnały mówiły o tym, że karty w przetargu śmigłowcom zostały rozdane – napisali we wspólnym oświadczeniu członkowie związków działających w PZL-Świdnik. – Decyzja podjęta przez MON nie jest decyzją merytoryczną, a polityczną. Uderza w interes gospodarczy Polski, a w najbliższych latach pogrzebie polski przemysł lotniczy.

Według związkowców MON niesłusznie winą za porażkę w przetargu obarcza zarząd firmy. – Domagamy się upublicznienia wyników prac komisji przetargowej – mówi Andrzej Kuchta, przewodniczący NSZZ "Solidarność” w PZL-Świdnik. – Chcemy również, by rząd zmienił skład komisji i raz jeszcze przyjrzał się wszystkim ofertom.

Związkowcy przekonują, że resort podnosił wymagania stawiane maszynom już po zaprezentowaniu konkretnych ofert. Chodziło m.in. o gabaryty. Zdaniem pracowników PZL-Świdnik, świadczy to o preferencyjnym traktowaniu firmy Airbus Helicopters.

Zdążymy w dwa lata

Związkowcy dementują również informacje, jakoby tylko maszyna francuskiego koncernu miała możliwość serwisowania w zakładach lotniczych w Łodzi (jedno z wymagań przetargowych – red.). Wszyscy oferenci podpisali bowiem z WZL Łódź odpowiednie porozumienia. Poza tym PZL-Świdnik zobowiązało się do dostarczania śmigłowców od 2017r., a nie dopiero za cztery lata, jak informował resort obrony.

O czteroletnim terminie pisał na Twitterze rzecznik MON oraz minister Tomasz Siemoniak. Krzysztof Krystkowski, prezes PZL-Świdnik wdał się z nimi w ostrą polemikę. – W ofercie pierwsze dostawy z PZL-Świdnik w 2017 r. Nie wmawiam. Źle czytacie – odpisał prezes Krystkowski przedstawicielom MON. I podał konkretne punkty w ofercie PZL mówiące o terminach dostaw.

Spotkanie związkowców z Mielca i Świdnika z ministrem obrony zaplanowano na piątkowe popołudnie. Przedstawiciele załóg chcą poznać szczegóły przetargu. – Mamy również propozycje zapewniające równiejsze traktowanie Świdnika i Mielca – dodaje Kuchta.

Resort obrony miał zamówić 70 śmigłowców w czterech wersjach. Wartość kontraktu szacowano na 12 mld zł. Po zaproszeniu do testów firmy Airbus Helicopters okazało się, że armia kupi tylko 50 maszyn w dwóch podstawowych wersjach. Mają one kosztować ok. 13 mld zł. Francuzi, jako jedyni spośród startujących w przetargu, nie mają zakładu w Polsce.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
beata_mazerkiew / 29 kwietnia 2015 o 15:01
0

Wiem, że troche nie na temat , ale widzę, że temat jest gorący a zależy mi na tym , żeby dużo osób dowiedziało się o sprawie:

Przestrzegam Wszystkich  przed zakupem jedzenia w punkcie gastronomicznym:
Kucharski Poezja Smaku
Wyszyńskiego 17 (Galeria VENUS, poziom 0)
21-040 Świdnik
Sprzedają nieświeże jedzenie. W dniu dzisiejszym mieli inspekcję sanepidu i dostali karę za rażące naruszenie zasad co do jakości i świerzości produktów. Dużo dzieci znajduje się w szpitalu w Świdniku z ostrym zatruciem po zjedzeniu tam rurki z kremem. 
Jestem mamą dziecka, które przez bezmyślność i łakomość na kasę właścicieli spędza teraz w szpitalu 4 dobę.
Pozdr

Wiem, że troche nie na temat , ale widzę, że temat jest gorący a zależy mi na tym , żeby dużo osób dowiedziało się o sprawie:

Przestrzegam Wszystkich  przed zakupem jedzenia w punkcie gastronomicznym:
Kucharski Poezja Smaku
Wyszyńskiego 17 (Galeria VENUS, poziom 0)
21-040 Świdnik
Sprzedają nieświeże jedzenie. W dniu dzisiejszym mieli inspekcję sanepidu i dostali karę za rażące naruszenie zasad co do jakości... rozwiń
Avatar
sir / 29 kwietnia 2015 o 09:32
0

pomijam antypolski rząd i prezydenta mungoła... ale towarzysze związkowcy trzepią ładną kaskę liżąc dupcie wzajemnie z dyrekcją, taka prawda

Avatar
rozbawiona Iwona / 24 kwietnia 2015 o 23:48
0

Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Francuskie konstrukcje,zostały zrekonstruowane i przerobione w sposób by nie odbiegały od nowych a i odpowiadały wymaganiom.Mielec i Świdnik są zbulwersowani.Rozumiem ale kierownictwo zakładów od początku wiedziało ile ich helikopterom brakuje żeby wygrać przetarg i nie robili prawie nic w związku a i nie informowali odpowiednio związkowców by przygotować ich do ewentualnej porażki..Przypominam że nigdy nikomu źle nie życzyłem i nie mam takiego zamiaru.Wywodzę się z partii rządzącej i uważam że tylko dlatego mniejszość elektoracka sieje propagandę nienawiści.To zakrawa demokracji.Zwłaszcza gdy czytam komentarze w związku z trafieniem do szpitala pana Bartoszewskiego.Ludzi którzy życzą Mu nawet śmierci.Bardzo smutno mi się robi ale na szczęście większość Polaków zna prawdę historyczną i wie ile cierpienia przeżył pan Włodzimierz.Życzę panu Bartoszewskiemu by dożył spokojnie setki

Na Mazury  macać kury, bu,ha,ha,ha.

Na Mazury  macać kury, bu,ha,ha,ha.

rozwiń
Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:23
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:23
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:22
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:18
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:15
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Bronisław Komorowski. / 24 kwietnia 2015 o 22:25
0
Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Francuskie konstrukcje,zostały zrekonstruowane i przerobione w sposób by nie odbiegały od nowych a i odpowiadały wymaganiom.Mielec i Świdnik są zbulwersowani.Rozumiem ale kierownictwo zakładów od początku wiedziało ile ich helikopterom brakuje żeby wygrać przetarg i nie robili prawie nic w związku a i nie informowali odpowiednio związkowców by przygotować ich do ewentualnej porażki..Przypominam że nigdy nikomu źle nie życzyłem i nie mam takiego zamiaru.Wywodzę się z partii rządzącej i uważam że tylko dlatego mniejszość elektoracka sieje propagandę nienawiści.To zakrawa demokracji.Zwłaszcza gdy czytam komentarze w związku z trafieniem do szpitala pana Bartoszewskiego.Ludzi którzy życzą Mu nawet śmierci.Bardzo smutno mi się robi ale na szczęście większość Polaków zna prawdę historyczną i wie ile cierpienia przeżył pan Włodzimierz.Życzę panu Bartoszewskiemu by dożył spokojnie setki
Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Fr... rozwiń
Avatar
Henio / 24 kwietnia 2015 o 18:03
0

nie jestem baranie agentem tylko osobą, która przepracowała 40 lat za najniższą krajową, a pier***ony wałęsa i ci ze świdnika obiecywali, że będę żyła godnie, także precz z WSK swidnik, zaorać

Do kogo Jasiu teraz pretensje ? urwij jaja Bolkowi,weż widły i na Belweder !!!

Avatar
beata_mazerkiew / 29 kwietnia 2015 o 15:01
0

Wiem, że troche nie na temat , ale widzę, że temat jest gorący a zależy mi na tym , żeby dużo osób dowiedziało się o sprawie:

Przestrzegam Wszystkich  przed zakupem jedzenia w punkcie gastronomicznym:
Kucharski Poezja Smaku
Wyszyńskiego 17 (Galeria VENUS, poziom 0)
21-040 Świdnik
Sprzedają nieświeże jedzenie. W dniu dzisiejszym mieli inspekcję sanepidu i dostali karę za rażące naruszenie zasad co do jakości i świerzości produktów. Dużo dzieci znajduje się w szpitalu w Świdniku z ostrym zatruciem po zjedzeniu tam rurki z kremem. 
Jestem mamą dziecka, które przez bezmyślność i łakomość na kasę właścicieli spędza teraz w szpitalu 4 dobę.
Pozdr

Wiem, że troche nie na temat , ale widzę, że temat jest gorący a zależy mi na tym , żeby dużo osób dowiedziało się o sprawie:

Przestrzegam Wszystkich  przed zakupem jedzenia w punkcie gastronomicznym:
Kucharski Poezja Smaku
Wyszyńskiego 17 (Galeria VENUS, poziom 0)
21-040 Świdnik
Sprzedają nieświeże jedzenie. W dniu dzisiejszym mieli inspekcję sanepidu i dostali karę za rażące naruszenie zasad co do jakości... rozwiń
Avatar
sir / 29 kwietnia 2015 o 09:32
0

pomijam antypolski rząd i prezydenta mungoła... ale towarzysze związkowcy trzepią ładną kaskę liżąc dupcie wzajemnie z dyrekcją, taka prawda

Avatar
rozbawiona Iwona / 24 kwietnia 2015 o 23:48
0

Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Francuskie konstrukcje,zostały zrekonstruowane i przerobione w sposób by nie odbiegały od nowych a i odpowiadały wymaganiom.Mielec i Świdnik są zbulwersowani.Rozumiem ale kierownictwo zakładów od początku wiedziało ile ich helikopterom brakuje żeby wygrać przetarg i nie robili prawie nic w związku a i nie informowali odpowiednio związkowców by przygotować ich do ewentualnej porażki..Przypominam że nigdy nikomu źle nie życzyłem i nie mam takiego zamiaru.Wywodzę się z partii rządzącej i uważam że tylko dlatego mniejszość elektoracka sieje propagandę nienawiści.To zakrawa demokracji.Zwłaszcza gdy czytam komentarze w związku z trafieniem do szpitala pana Bartoszewskiego.Ludzi którzy życzą Mu nawet śmierci.Bardzo smutno mi się robi ale na szczęście większość Polaków zna prawdę historyczną i wie ile cierpienia przeżył pan Włodzimierz.Życzę panu Bartoszewskiemu by dożył spokojnie setki

Na Mazury  macać kury, bu,ha,ha,ha.

Na Mazury  macać kury, bu,ha,ha,ha.

rozwiń
Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:23
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:23
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:22
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:18
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Tytus / 24 kwietnia 2015 o 23:15
0

Czy wy widzieliście aby policja Niemiecka jeżdziła citroenem lub peagotem lub policja francuska jeżdziła oplem lub mercedesem albo voldzwagenem???. Jeśli pieniądze pójdą za granicę to wszyscy stracą a nie tylko Świdnik i Mielec. Czy nasze wojsko i rząd nie rozumieją, że żyją z naszych podatków a nie francuskich czy niemieckich ??? Kiedy ci wszyscy durnie zrozumieją, że wydają nasze pieniądze a nie swoje?!. Może kupmy sobie do tego jeszcze kilka Pendolino mimo, że nasza Pesa sprzedaje do wszystkich krajów Europy?! Kiedy Polacy zaczną myśleć !?

Avatar
Bronisław Komorowski. / 24 kwietnia 2015 o 22:25
0
Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Francuskie konstrukcje,zostały zrekonstruowane i przerobione w sposób by nie odbiegały od nowych a i odpowiadały wymaganiom.Mielec i Świdnik są zbulwersowani.Rozumiem ale kierownictwo zakładów od początku wiedziało ile ich helikopterom brakuje żeby wygrać przetarg i nie robili prawie nic w związku a i nie informowali odpowiednio związkowców by przygotować ich do ewentualnej porażki..Przypominam że nigdy nikomu źle nie życzyłem i nie mam takiego zamiaru.Wywodzę się z partii rządzącej i uważam że tylko dlatego mniejszość elektoracka sieje propagandę nienawiści.To zakrawa demokracji.Zwłaszcza gdy czytam komentarze w związku z trafieniem do szpitala pana Bartoszewskiego.Ludzi którzy życzą Mu nawet śmierci.Bardzo smutno mi się robi ale na szczęście większość Polaków zna prawdę historyczną i wie ile cierpienia przeżył pan Włodzimierz.Życzę panu Bartoszewskiemu by dożył spokojnie setki
Bronek to dla kolegów.Przedstawianie mnie w świetle,jako zdrajca narodu mija się totalnie z prawdą.Nigdy nie miałem żadnych kontaktów i wspólnych interesów z komunistami.Zawsze ale to zawsze byłem w opozycji.Przeciwko komunie,to ja walczyłem w przeciwieństwie do krzykaczy,którzy w większości nawet jeszcze nie żyli w tamtych czasach.Więc nie mają zupełnie pojęcia o realiach tamtych zgniłych czasów.Żadnych helikopterów nie faworyzuję,tylko dałem do zrozumienia że nikt nie może być pewny i musi stanąć na głowie by mu się udało..Nieco starsze Fr... rozwiń
Avatar
Henio / 24 kwietnia 2015 o 18:03
0

nie jestem baranie agentem tylko osobą, która przepracowała 40 lat za najniższą krajową, a pier***ony wałęsa i ci ze świdnika obiecywali, że będę żyła godnie, także precz z WSK swidnik, zaorać

Do kogo Jasiu teraz pretensje ? urwij jaja Bolkowi,weż widły i na Belweder !!!

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!