Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Taniec

16 marca 2012 r.
16:04
Edytuj ten wpis

Cha-cha, quickstep i wielkie show

Aleksandra Ogłaza Miss Polski 2006, dyrektor zarządzająca Agencji Perform i Bartosz Borzęcki, Formac
Aleksandra Ogłaza Miss Polski 2006, dyrektor zarządzająca Agencji Perform i Bartosz Borzęcki, Formac

Coraz lepiej radzą sobie na parkiecie Aleksandra Ogłaza, Miss Polski 2006 i dyrektor zarządzająca Agencji Perform i Jacek Sobczak, członek zarządu Województwa Lubelskiego. Nie chcą zdradzać szczegółów, ale zapewniają, że w ich finałowych pokazach będzie się działo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tańce latynoamerykańskie to nie taka prosta sprawa. Na początku mieliśmy tańczyć rumbę, ale później zmienił się utwór i tym samym taniec. Teraz ćwiczę cha-chę. Chcemy jednak wykorzystać to, czego nauczyłam się podczas treningu rumby, więc bazujemy na niektórych elementach – opowiada Aleksandra Ogłaza. – Kroki sprawiają mi trochę trudności, a jeśli coś mi nie wychodzi, od razu potrafię się zniechęcić. Albo robię coś dobrze, albo wcale. Na szczęście, mam świetnego partnera. Możemy też liczyć na pomoc Piotra Mochola, który pomaga nam przy choreografii.

– Nie ma się czym martwić, bo Ola bardzo szybko się uczy. Podczas pierwszego treningu, kiedy mieliśmy jeszcze rumbę, ćwiczyliśmy już elementy choreografii – podkreśla Bartosz Borzęcki, tancerz Formacji GAMZA.

Kilka elementów finałowej choreografii Aleksandry i Bartosza zdradził Piotr Mochol, szef Formacji GAMZA. – Na pewno będzie bardzo seksownie, bo to doskonale pasuje do utworu. Już sam początek będzie ciekawy, kiedy na scenie oprócz Oli i Bartka pojawią się modelki. Będą też efektowne pozy z wykorzystaniem siły partnera, które świetnie się ogląda – zapewnia Mochol.

Rama i szybkie kroczki

Szybkie tempo quickstepa musi z kolei opanować Jacek Sobczak.
– Kluczem do naszego tanecznego sukcesu jest ewidentnie moja partnerka, to dzięki niej jeszcze chce mi się ćwiczyć. Na razie mam sporo trudności, zwłaszcza z długimi sekwencjami kroków. Trudno jest je zapamiętać, więc ćwiczę także w domu – przyznaje Sobczak. – Muszę je opanować na tyle, żeby tańczyć bez zastanowienia, wtedy będzie to sama przyjemność. Moja partnerka jest bardzo dokładna, zwraca uwagę na wszystko. Ćwiczyliśmy np. ruchy głowy, które tak, jak kroki, muszą być wykonane bardzo precyzyjnie.

Z postępów na treningach jest zadowolona partnerka Jacka Sobczaka, Paulina Szysz, tancerka szkoły "Zamek”. – Mieliśmy dopiero dwa treningi, ale jak na tak krótki czas, jest bardzo dobrze. Musimy, oczywiście, dużo pracować, bo quickstep ma bardzo zróżnicowane tempo i czasami trudno nadążyć za muzyką. Choreografię mamy już prawie skończoną. Zaplanowałam też trudniejsze elementy, żeby było fajne show. Dlatego przed nami trochę pracy. No i, oczywiście, trzeba pamiętać o ramie, która jest bardzo ważna w tańcach standardowych.
Tańczą dla dzieci

W tym roku w naszej zabawie bierze udział 13 znanych osób z województwa lubelskiego, które przez blisko dwa miesiące uczą się tańca. Są wśród nich m.in. artyści, politycy, samorządowcy, piłkarz, policjantka. Podczas treningów i gali finałowej będą im towarzyszyć najlepsi tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA i Szkoły Tańca "Zamek” Aneta i Łukasz Pawlak.

Wielki finał odbędzie się 13 kwietnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Trzy najlepsze pary wybiorą czytelnicy w SMS-owym głosowaniu. Podczas gali finałowej ulubioną parę wybierze również publiczność. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek (których sprzedaż ruszy już za tydzień) oraz pieniądze zebrane do puszek podczas gali finałowej "Tańca z VIP-ami” zostaną przeznaczone na pomoc świetlicom środowiskowym, działającym na terenie naszego województwa. Spośród kilkudziesięciu placówek wybierzemy kilka, które najlepiej uzasadnią, dlaczego potrzebują pomocy. Cały czas czekamy na zgłoszenia. Przyjmujemy je w dowolnej formie m.in. pracy pisemnej, plastycznej, prezentacji multimedialnej.

Uzasadnienie należy przesłać e-mailem na adres vip@dziennikwschodni.pl lub listem tradycyjnym do redakcji Dziennika Wschodniego: ul. Staszica 20, 20-081 Lublin z dopiskiem "Taniec z
ViP-ami”.
ORGANIZATORZY

VET

PATRONI HONOROWI

VET

PATRONI MEDIALNI

VET

PARTNERZY

VET

SPONSOR STRATEGICZNY

VET

SPONSORZY GŁÓWNI

VET

SPONSORZY

VET

Pozostałe informacje

Bartłomiej Pelczar jest jednym z graczy, którzy w poprzednim sezonie sięgnęli po wicemistrzostwo Polski

PGE Start Lublin chce powalczyć o Pekao Superpuchar Polski

W sobotę w Warszawie sezon koszykarski w Polsce zostanie oficjalnie zainaugurowany rozgrywkami o Pekao Superpuchar Polski

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Wymagaj Jakości”, przyznawanym przez Rzecznika Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Nagrodę odebrała 23 września Dyrektor Naczelna placówki Beata Gawelska.

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

W weekend Politechnika Lubelska zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Scrabble. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025
NASZ PATRONAT
galeria

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025

To były dwa wyjątkowe dni, podczas których w Sitnie, na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli królowały rumaki i jeźdźcy. Piątą edycję Święta Konia zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Zamościu wspólnie ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich w Zamościu.

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Bliskość granicy, malownicze krajobrazy i bogactwo historii sprawiają, że Lubelszczyzna jest idealnym kierunkiem na weekendową podróż samochodem dla gości z Ukrainy. To region, który zachwyca na każdym kroku – od renesansowych perełek architektury, przez tętniące życiem miasta, po spokojne oazy natury. Zapomnij o pośpiechu i odkryj z nami najciekawsze zakątki województwa lubelskiego.

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy
drogi

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy

Z Siedlec do Warszawy od kilku miesięcy można już dojechać autostradą A2. Kiedy z takiej możliwości skorzystają kierowcy z Białej Podlaskiej? Zarządca drogi próbuje mobilizować wykonawców, ale nowe aneksy dają wykonawcom więcej czasu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium