Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Włodawa

19 lutego 2020 r.
15:31

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy

276 50 A A

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński pisze do Francji list: Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne – napisał burmistrz Wiesław Muszyński w liście do Vanessy Slimani, burmistrz Saint-Jean-de-Braye. Francuskie miasto zawiesiło w zeszłym tygodniu partnerstwo z Tuchowem w Małopolsce, który przyjął homofobiczną uchwałę o „strefie wolnej od LGBT”. – Mieszkańcy Włodawy są otwarci na różnorodność i wielokulturowość, dlatego zapraszam panią burmistrz do nawiązania partnerskiej współpracy w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu – zaznaczył burmistrz Muszyński w oficjalnym piśmie.

14 lutego radni francuskiego Saint-Jean-de-Braye – głosując jednomyślnie – zawiesili trwającą od ćwierć wieku współpracę z Tuchowem. Francuskim samorządowcom nie spodobało się, że ich polscy koledzy radni przyjęli uchwałę i ogłosili swe 7-tysięczne miasto „strefą wolnej od ideologii LGBT”. „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej! Gmina Tuchów wolna od ideologii LGBT.”

Francuzi zaznaczyli, że ich miasto ucierpiało z powodu homofobii – w czasie ostatniej wojny w departamencie Loiret działały trzy miejsca internowania, a w obozie koncentracyjnym w Jargeau przetrzymywano m.in Romów i homoseksualistów. – Nie chcemy, żeby historia się powtórzyła – zaznaczyła burmistrz.

Na medialną burzę zareagował burmistrz Włodawy i napisał do Francji list. – Pragnę Panią zapewnić – pisze Muszyński do Vanessy Slimani – że Polska w zdecydowanej większości to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem Państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami.

Przypominjmy, że w województwie lubelskim z podobną sytuacją mamy do czynienia w Puławach.

Uchwały o przeciwdziałaniu „ideologii LGBT” są – zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich – sprzeczne z zasadą legalizmu i prawami człowieka. Pierwsze skargi sądowe RPO skierował już do pięciu wojewódzkich sądów administracyjnych. Z województwa lubelskiego dotyczyło to gminy Serniki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
o. S.. / 20 lutego 2020 r. o 11:29
+21
Czas by zacząć w Polsce tworzyć strefy wolne od głupoty bo ekspansja jej jest już doprawdy męcząca.
Avatar
___K___ / 20 lutego 2020 r. o 07:36
+13
akty homoseksualne są w Biblii surowo potępione i uznane za obrzydliwość, zakłócającą naturalny porządek stworzenia
Masz prawo czytać Biblię i nawet stosować się do zawartych w niej treści, ale nie narzucaj nikomu, by robił to samo. Dla Ciebie ta księga może być ważna, dla innych ludzi nie.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 16:02
+13
Ta współpraca miast to fikcja, pojadą jacyś "działacze" nachlają się wódy zniszczą pokoje hotelowe i na tym to polega.
Avatar
Czytelnik / 19 lutego 2020 r. o 15:58
+13
"Francuzi obrazili się" - wielkie mi zmartwienie. Stefan Kisielewski w "Dziennikach" pisał: "Pocieszam się tylko, że ta stara k…a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała!"
Avatar
82w81 / 19 lutego 2020 r. o 16:04
+12
Już nie pierwszy raz Pan Burmistrz Włodawy zaskarbił sobie mój głos, mimo, że jestem z Łęcznej, to chętnie bym widział więcej takich koncyliacyjnych i pogodnych włodarzy. Wcześniej, dobrze o Włodawie pomyślałem, gdy przystał Pan na zmianę planów rewitalizacji Czworoboku, i postanowił ocalić przyrodę, szczególnie drzewa z placu, które pracownia architektoniczna lekka ręką skazała na wycięcie, acz mieszkańcy zaprotestowali. Pan Burmistrz wykazał się tu myśleniem partycypacyjnym, co bardzo mi się podoba w zarządzaniu JST. Dzisiaj wyciągniecie przyjaznej ręki do samorządu jednej z Gmin we Francji, też uważam za przykład dobrych praktyk. To prawda, to, że pewna grupa gmin się pozamykała na cztery spusty, LGBT wygania, a obcych nie wpuszcza, ale nie znaczy, że wszyscy w całym regionie postępują tak samo. Te mniej tolerancyjne gminy to mniejszość, w kraju znanym historycznie z tolerancji. Panie Muszyński, może i z Łęcznej, ale ma Pan mój głos. Pozdrawiam!
Już nie pierwszy raz Pan Burmistrz Włodawy zaskarbił sobie mój głos, mimo, że jestem z Łęcznej, to chętnie bym widział więcej takich koncyliacyjnych i pogodnych włodarzy. Wcześniej, dobrze o Włodawie pomyślałem, gdy przystał Pan na zmianę planów rewitalizacji Czworoboku, i postanowił ocalić przyrodę, szczególnie drzewa z placu, które pracownia architektoniczna lekka ręką skazała na wycięcie, acz mieszkańcy zaprotestowali. Pan Burmistrz wykazał się tu myśleniem partycypacyjnym, co bardzo mi się podoba w zarządzaniu JST. Dzisiaj wyciągniecie p... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 19 lutego 2020 r. o 15:43
+12
Strefy wolne od LGBT są obrzydliwe, ponieważ wykluczają konkretnego człowieka, któremu i tak nie jest łatwo.
Avatar
wiktor / 21 lutego 2020 r. o 08:54
+11
Brawo, tak trzeba, pokazujmy że nie wszyscy w Polsce jesteśmy tacy ograniczeni!
Avatar
ten Pan nie jest kućmołem / 20 lutego 2020 r. o 14:26
+11
Brawo Panie Burmistrzu !!!
Avatar
___K___ / 19 lutego 2020 r. o 19:06
+7
lgbt to nic dobrego. To chyba z ameryki przyszło lub to trochę z religi muzumanów , bo wiem że jeden muzuman może mieć 2 lub więcej żon. Ogólnie lgbt rozwala związki tradycyjne moim zdaniem. Taka ta ekonomia ......    zaużmy w związku jest dwie kobiety i męszczyzna i dzieci lub naodwrót i wszyscy pracują to rozumiecie?
Nic dobrego, to jest kaleczyć własny język tak jak ty to robisz. Jak ci nie wstyd wypowiadać się publicznie w ten sposób? OK, nazwiska nie podajesz, ale to i tak świadczy o tobie. Ignorant totalny, ale innych będzie pouczał, błędnie oczywiście.
Nic dobrego, to jest kaleczyć własny język tak jak ty to robisz. Jak ci nie wstyd wypowiadać się publicznie w ten sposób? OK, nazwiska nie podajesz, ale to i tak świadczy o tobie. Ignorant totalny, ale innych będzie pouczał, błędnie oczywiście. rozwiń
Avatar
Rob / 19 lutego 2020 r. o 16:54
+7
Olać żabojadów. To naród nic nie warty i nie wiarygodny.
Avatar
abc / 26 lutego 2020 r. o 14:36
-9
Uchwała o strefie wolnej od ideologi LGBT nie jest - drogi autorze - homofobiczna, bo nie jest ona skierowana przeciwko osobom o homoseksualnej orientacji. Takie uchwały są kierowane przeciwko IDEOLOGII objawiającej się m. in. tym, że promuje się np. kwestie aborcji jako praw człowieka (w USA wiele stanów pod wpływem tej ideologii dopuszcza aborcję aż do dnia narodzin), promuje się nachalną edukację seksualną, czy przyznaje się przywileje osobom homoseksualnym (warszawska karta LGBT przyznaje dodatkowe punkty w przetargach firmom zatrudniającym homoseksualistów, a to jest zaprzeczenie równości o którą ideolodzy ponoć walczą). Warto również pamiętać, że wielu homoseksualistów wcale nie ma chęci być kojarzonymi z hałaśliwymi, tęczowymi środowiskami dbającymi tak naprawdę o siebie i o dopływ m. in. publicznych pieniędzy. Podobnie wiele kobiet wcale nie identyfikuje się z krzykliwymi "feministkami" usiłującymi narzucić wszystkim dookoła pogląd, jakoby miały prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich kobiet i rzekomo walczącymi o ich prawa. Tęczowe środowiska w wielu krajach (m. in. Francji) już doprowadziły do tego, że np. za krytykę aborcji można trafić do więzienia albo zapłacić wysoką grzywnę (a gdzie wolność poglądów i ich głoszenia, gdzie wolność słowa?). W niektórych krajach już otwarcie głoszą, że ich celem wcale nie jest rzekome "równouprawnienie" homoseksualistów, a po prostu zniszczenie tradycyjnego postrzegania rodziny, zniszczenie społeczeństwa w jego dotychczasowym kształcie. Tylko żeby to widzieć, trzeba patrzeć trochę dalej niż horyzont wyznaczony przez tefałeny, bo tam takich faktów nie pokazują. w TVPiS z resztą również nie. Skoro jednak Francuzi dali się omamić temu pełzającemu totalitaryzmowi i tego nie rozumieją - krzyżyk im na drogę. Ale od Polski i od poglądów Polaków - wara. Kto chce niech sobie wierzy w co tam mu pasuje. Ale niech mnie nie przekonuje na siłę (podyskutować - jak najbardziej, ale nie represje), że jego pogląd jest lepszy od mojego.
Uchwała o strefie wolnej od ideologi LGBT nie jest - drogi autorze - homofobiczna, bo nie jest ona skierowana przeciwko osobom o homoseksualnej orientacji. Takie uchwały są kierowane przeciwko IDEOLOGII objawiającej się m. in. tym, że promuje się np. kwestie aborcji jako praw człowieka (w USA wiele stanów pod wpływem tej ideologii dopuszcza aborcję aż do dnia narodzin), promuje się nachalną edukację seksualną, czy przyznaje się przywileje osobom homoseksualnym (warszawska karta LGBT przyznaje dodatkowe punkty w przetargach firmom zatrudniają... rozwiń
Avatar
ss / 26 lutego 2020 r. o 14:33
+5
Auschwitz nie spadło z nieba...
Avatar
Oooo / 25 lutego 2020 r. o 11:45
-4
A możeby pan burmistrz zapytał ludzi a nie się wypowiada za wszystkich, ciekawe ile osób poparłoby jego pomysly
Avatar
vert / 21 lutego 2020 r. o 19:30
-6
czy temu Panu czasem sufit na łeb nie spadł......
Avatar
Wita / 21 lutego 2020 r. o 13:39
-7
Ooo to może jak kiedyś uchodźców będą lokowali w Polsce, to we Włodawie by ich też przyjęli?
 Dojdzie do tego i naszej pieknej Polsce.  PO WYGRA WYBORY I NEDZIE DRUGA FRANCJA
Avatar
wiktor / 21 lutego 2020 r. o 08:54
+11
Brawo, tak trzeba, pokazujmy że nie wszyscy w Polsce jesteśmy tacy ograniczeni!
Avatar
ten Pan nie jest kućmołem / 20 lutego 2020 r. o 14:26
+11
Brawo Panie Burmistrzu !!!
Avatar
mieszkaniec / 20 lutego 2020 r. o 13:49
-2
zmuszony? chyba żartujesz!!!  to że postanowił z wami rozmawiać a nie was olać jak robią inne samorządy w kraju to świadczy tylko dobrze o tym człowieku. równie dobrze mógł uciąć temat i realizować zatwierdzony projekt. teraz miasto wydało kolejne pieniądze na jego zmiany i przez to opóźniają się prace. widzę ci wam fotosynteza uderza do głowy bo na mieście chodzą słuchy że na fali popularności chcesie teraz pilnować każdego drzewka i krzaka w mieście. nawet podobno trawy nie pozwolicie kosić. może zamiast terroryzowaćnormalnych ieszkańców którzy chcą mieć normalne wyremontowane miasto wyprowadźcie się do lasu i tam mieszkajcie. bo to co odpierd....lacie przechodzi ludzkie pojęcie. remont drogi i budowa chodnika - sprzeciw bo trzeba wyciąć to czy inne drzewo. drzewo rośnie przy bloku zaciemnia mieszkania bo jakiś debil je samowolnie posadził bez ładu i składu - sprzeciw. ciekawe co powiecie jak te stare pruchna zaczną się sypać i konary zaczną spadać na samochody a nie daj Boże na ludzi. może podacie swoje dane żebym wiedział komu wysłać rachunek za naprawę i leczenie!
zmuszony? chyba żartujesz!!!  to że postanowił z wami rozmawiać a nie was olać jak robią inne samorządy w kraju to świadczy tylko dobrze o tym człowieku. równie dobrze mógł uciąć temat i realizować zatwierdzony projekt. teraz miasto wydało kolejne pieniądze na jego zmiany i przez to opóźniają się prace. widzę ci wam fotosynteza uderza do głowy bo na mieście chodzą słuchy że na fali popularności chcesie teraz pilnować każdego drzewka i krzaka w mieście. nawet podobno trawy nie pozwolicie kosić. może zamiast terroryzowaćnormalnych ieszkańców k... rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 lutego 2020 r. o 13:08
+1
Panie burmistrzu Włodawy. Może lepiej zająć się czymś konkretnym a nie takimi pierdołami. Rząd ogłosił program kolej+ gdzie w planie jest remont trasy Chełm Orchówek. Czy władze miasta Włodawa interesują się tym tematem? I czy podejmą działania aby wydłużyć ten tor do miasta aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z cywilizowanego transportu publicznego?
 po co wydłużać tory do Włodawy? Pewnie trzeba by zaraz wyciąć jakieś drzewo czy krzak i znowu byłby płacz i lament. proponuję metro!!! 
Avatar
o. S.. / 20 lutego 2020 r. o 11:29
+21
Czas by zacząć w Polsce tworzyć strefy wolne od głupoty bo ekspansja jej jest już doprawdy męcząca.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!