Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Włodawa

19 lutego 2020 r.
15:31

Francuzi obrazili się na strefę wolną od LGBT. Burmistrz Włodawy namawia do współpracy

276 50 A A

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński pisze do Francji list: Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne – napisał burmistrz Wiesław Muszyński w liście do Vanessy Slimani, burmistrz Saint-Jean-de-Braye. Francuskie miasto zawiesiło w zeszłym tygodniu partnerstwo z Tuchowem w Małopolsce, który przyjął homofobiczną uchwałę o „strefie wolnej od LGBT”. – Mieszkańcy Włodawy są otwarci na różnorodność i wielokulturowość, dlatego zapraszam panią burmistrz do nawiązania partnerskiej współpracy w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu – zaznaczył burmistrz Muszyński w oficjalnym piśmie.

14 lutego radni francuskiego Saint-Jean-de-Braye – głosując jednomyślnie – zawiesili trwającą od ćwierć wieku współpracę z Tuchowem. Francuskim samorządowcom nie spodobało się, że ich polscy koledzy radni przyjęli uchwałę i ogłosili swe 7-tysięczne miasto „strefą wolnej od ideologii LGBT”. „Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej! Gmina Tuchów wolna od ideologii LGBT.”

Francuzi zaznaczyli, że ich miasto ucierpiało z powodu homofobii – w czasie ostatniej wojny w departamencie Loiret działały trzy miejsca internowania, a w obozie koncentracyjnym w Jargeau przetrzymywano m.in Romów i homoseksualistów. – Nie chcemy, żeby historia się powtórzyła – zaznaczyła burmistrz.

Na medialną burzę zareagował burmistrz Włodawy i napisał do Francji list. – Pragnę Panią zapewnić – pisze Muszyński do Vanessy Slimani – że Polska w zdecydowanej większości to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem Państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami.

Przypominjmy, że w województwie lubelskim z podobną sytuacją mamy do czynienia w Puławach.

Uchwały o przeciwdziałaniu „ideologii LGBT” są – zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich – sprzeczne z zasadą legalizmu i prawami człowieka. Pierwsze skargi sądowe RPO skierował już do pięciu wojewódzkich sądów administracyjnych. Z województwa lubelskiego dotyczyło to gminy Serniki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
o. S.. / 20 lutego 2020 r. o 11:29
+21
Czas by zacząć w Polsce tworzyć strefy wolne od głupoty bo ekspansja jej jest już doprawdy męcząca.
Avatar
___K___ / 20 lutego 2020 r. o 07:36
+13
akty homoseksualne są w Biblii surowo potępione i uznane za obrzydliwość, zakłócającą naturalny porządek stworzenia
Masz prawo czytać Biblię i nawet stosować się do zawartych w niej treści, ale nie narzucaj nikomu, by robił to samo. Dla Ciebie ta księga może być ważna, dla innych ludzi nie.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 16:02
+13
Ta współpraca miast to fikcja, pojadą jacyś "działacze" nachlają się wódy zniszczą pokoje hotelowe i na tym to polega.
Avatar
Czytelnik / 19 lutego 2020 r. o 15:58
+13
"Francuzi obrazili się" - wielkie mi zmartwienie. Stefan Kisielewski w "Dziennikach" pisał: "Pocieszam się tylko, że ta stara k…a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała!"
Avatar
82w81 / 19 lutego 2020 r. o 16:04
+12
Już nie pierwszy raz Pan Burmistrz Włodawy zaskarbił sobie mój głos, mimo, że jestem z Łęcznej, to chętnie bym widział więcej takich koncyliacyjnych i pogodnych włodarzy. Wcześniej, dobrze o Włodawie pomyślałem, gdy przystał Pan na zmianę planów rewitalizacji Czworoboku, i postanowił ocalić przyrodę, szczególnie drzewa z placu, które pracownia architektoniczna lekka ręką skazała na wycięcie, acz mieszkańcy zaprotestowali. Pan Burmistrz wykazał się tu myśleniem partycypacyjnym, co bardzo mi się podoba w zarządzaniu JST. Dzisiaj wyciągniecie przyjaznej ręki do samorządu jednej z Gmin we Francji, też uważam za przykład dobrych praktyk. To prawda, to, że pewna grupa gmin się pozamykała na cztery spusty, LGBT wygania, a obcych nie wpuszcza, ale nie znaczy, że wszyscy w całym regionie postępują tak samo. Te mniej tolerancyjne gminy to mniejszość, w kraju znanym historycznie z tolerancji. Panie Muszyński, może i z Łęcznej, ale ma Pan mój głos. Pozdrawiam!
Już nie pierwszy raz Pan Burmistrz Włodawy zaskarbił sobie mój głos, mimo, że jestem z Łęcznej, to chętnie bym widział więcej takich koncyliacyjnych i pogodnych włodarzy. Wcześniej, dobrze o Włodawie pomyślałem, gdy przystał Pan na zmianę planów rewitalizacji Czworoboku, i postanowił ocalić przyrodę, szczególnie drzewa z placu, które pracownia architektoniczna lekka ręką skazała na wycięcie, acz mieszkańcy zaprotestowali. Pan Burmistrz wykazał się tu myśleniem partycypacyjnym, co bardzo mi się podoba w zarządzaniu JST. Dzisiaj wyciągniecie p... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 19 lutego 2020 r. o 15:43
+12
Strefy wolne od LGBT są obrzydliwe, ponieważ wykluczają konkretnego człowieka, któremu i tak nie jest łatwo.
Avatar
wiktor / 21 lutego 2020 r. o 08:54
+11
Brawo, tak trzeba, pokazujmy że nie wszyscy w Polsce jesteśmy tacy ograniczeni!
Avatar
ten Pan nie jest kućmołem / 20 lutego 2020 r. o 14:26
+11
Brawo Panie Burmistrzu !!!
Avatar
___K___ / 19 lutego 2020 r. o 19:06
+7
lgbt to nic dobrego. To chyba z ameryki przyszło lub to trochę z religi muzumanów , bo wiem że jeden muzuman może mieć 2 lub więcej żon. Ogólnie lgbt rozwala związki tradycyjne moim zdaniem. Taka ta ekonomia ......    zaużmy w związku jest dwie kobiety i męszczyzna i dzieci lub naodwrót i wszyscy pracują to rozumiecie?
Nic dobrego, to jest kaleczyć własny język tak jak ty to robisz. Jak ci nie wstyd wypowiadać się publicznie w ten sposób? OK, nazwiska nie podajesz, ale to i tak świadczy o tobie. Ignorant totalny, ale innych będzie pouczał, błędnie oczywiście.
Nic dobrego, to jest kaleczyć własny język tak jak ty to robisz. Jak ci nie wstyd wypowiadać się publicznie w ten sposób? OK, nazwiska nie podajesz, ale to i tak świadczy o tobie. Ignorant totalny, ale innych będzie pouczał, błędnie oczywiście. rozwiń
Avatar
Rob / 19 lutego 2020 r. o 16:54
+7
Olać żabojadów. To naród nic nie warty i nie wiarygodny.
Avatar
abc / 26 lutego 2020 r. o 14:36
-9
Uchwała o strefie wolnej od ideologi LGBT nie jest - drogi autorze - homofobiczna, bo nie jest ona skierowana przeciwko osobom o homoseksualnej orientacji. Takie uchwały są kierowane przeciwko IDEOLOGII objawiającej się m. in. tym, że promuje się np. kwestie aborcji jako praw człowieka (w USA wiele stanów pod wpływem tej ideologii dopuszcza aborcję aż do dnia narodzin), promuje się nachalną edukację seksualną, czy przyznaje się przywileje osobom homoseksualnym (warszawska karta LGBT przyznaje dodatkowe punkty w przetargach firmom zatrudniającym homoseksualistów, a to jest zaprzeczenie równości o którą ideolodzy ponoć walczą). Warto również pamiętać, że wielu homoseksualistów wcale nie ma chęci być kojarzonymi z hałaśliwymi, tęczowymi środowiskami dbającymi tak naprawdę o siebie i o dopływ m. in. publicznych pieniędzy. Podobnie wiele kobiet wcale nie identyfikuje się z krzykliwymi "feministkami" usiłującymi narzucić wszystkim dookoła pogląd, jakoby miały prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich kobiet i rzekomo walczącymi o ich prawa. Tęczowe środowiska w wielu krajach (m. in. Francji) już doprowadziły do tego, że np. za krytykę aborcji można trafić do więzienia albo zapłacić wysoką grzywnę (a gdzie wolność poglądów i ich głoszenia, gdzie wolność słowa?). W niektórych krajach już otwarcie głoszą, że ich celem wcale nie jest rzekome "równouprawnienie" homoseksualistów, a po prostu zniszczenie tradycyjnego postrzegania rodziny, zniszczenie społeczeństwa w jego dotychczasowym kształcie. Tylko żeby to widzieć, trzeba patrzeć trochę dalej niż horyzont wyznaczony przez tefałeny, bo tam takich faktów nie pokazują. w TVPiS z resztą również nie. Skoro jednak Francuzi dali się omamić temu pełzającemu totalitaryzmowi i tego nie rozumieją - krzyżyk im na drogę. Ale od Polski i od poglądów Polaków - wara. Kto chce niech sobie wierzy w co tam mu pasuje. Ale niech mnie nie przekonuje na siłę (podyskutować - jak najbardziej, ale nie represje), że jego pogląd jest lepszy od mojego.
Uchwała o strefie wolnej od ideologi LGBT nie jest - drogi autorze - homofobiczna, bo nie jest ona skierowana przeciwko osobom o homoseksualnej orientacji. Takie uchwały są kierowane przeciwko IDEOLOGII objawiającej się m. in. tym, że promuje się np. kwestie aborcji jako praw człowieka (w USA wiele stanów pod wpływem tej ideologii dopuszcza aborcję aż do dnia narodzin), promuje się nachalną edukację seksualną, czy przyznaje się przywileje osobom homoseksualnym (warszawska karta LGBT przyznaje dodatkowe punkty w przetargach firmom zatrudniają... rozwiń
Avatar
ss / 26 lutego 2020 r. o 14:33
+5
Auschwitz nie spadło z nieba...
Avatar
Oooo / 25 lutego 2020 r. o 11:45
-4
A możeby pan burmistrz zapytał ludzi a nie się wypowiada za wszystkich, ciekawe ile osób poparłoby jego pomysly
Avatar
vert / 21 lutego 2020 r. o 19:30
-6
czy temu Panu czasem sufit na łeb nie spadł......
Avatar
Wita / 21 lutego 2020 r. o 13:39
-7
Ooo to może jak kiedyś uchodźców będą lokowali w Polsce, to we Włodawie by ich też przyjęli?
 Dojdzie do tego i naszej pieknej Polsce.  PO WYGRA WYBORY I NEDZIE DRUGA FRANCJA
Avatar
wiktor / 21 lutego 2020 r. o 08:54
+11
Brawo, tak trzeba, pokazujmy że nie wszyscy w Polsce jesteśmy tacy ograniczeni!
Avatar
ten Pan nie jest kućmołem / 20 lutego 2020 r. o 14:26
+11
Brawo Panie Burmistrzu !!!
Avatar
mieszkaniec / 20 lutego 2020 r. o 13:49
-2
zmuszony? chyba żartujesz!!!  to że postanowił z wami rozmawiać a nie was olać jak robią inne samorządy w kraju to świadczy tylko dobrze o tym człowieku. równie dobrze mógł uciąć temat i realizować zatwierdzony projekt. teraz miasto wydało kolejne pieniądze na jego zmiany i przez to opóźniają się prace. widzę ci wam fotosynteza uderza do głowy bo na mieście chodzą słuchy że na fali popularności chcesie teraz pilnować każdego drzewka i krzaka w mieście. nawet podobno trawy nie pozwolicie kosić. może zamiast terroryzowaćnormalnych ieszkańców którzy chcą mieć normalne wyremontowane miasto wyprowadźcie się do lasu i tam mieszkajcie. bo to co odpierd....lacie przechodzi ludzkie pojęcie. remont drogi i budowa chodnika - sprzeciw bo trzeba wyciąć to czy inne drzewo. drzewo rośnie przy bloku zaciemnia mieszkania bo jakiś debil je samowolnie posadził bez ładu i składu - sprzeciw. ciekawe co powiecie jak te stare pruchna zaczną się sypać i konary zaczną spadać na samochody a nie daj Boże na ludzi. może podacie swoje dane żebym wiedział komu wysłać rachunek za naprawę i leczenie!
zmuszony? chyba żartujesz!!!  to że postanowił z wami rozmawiać a nie was olać jak robią inne samorządy w kraju to świadczy tylko dobrze o tym człowieku. równie dobrze mógł uciąć temat i realizować zatwierdzony projekt. teraz miasto wydało kolejne pieniądze na jego zmiany i przez to opóźniają się prace. widzę ci wam fotosynteza uderza do głowy bo na mieście chodzą słuchy że na fali popularności chcesie teraz pilnować każdego drzewka i krzaka w mieście. nawet podobno trawy nie pozwolicie kosić. może zamiast terroryzowaćnormalnych ieszkańców k... rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 lutego 2020 r. o 13:08
+1
Panie burmistrzu Włodawy. Może lepiej zająć się czymś konkretnym a nie takimi pierdołami. Rząd ogłosił program kolej+ gdzie w planie jest remont trasy Chełm Orchówek. Czy władze miasta Włodawa interesują się tym tematem? I czy podejmą działania aby wydłużyć ten tor do miasta aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z cywilizowanego transportu publicznego?
 po co wydłużać tory do Włodawy? Pewnie trzeba by zaraz wyciąć jakieś drzewo czy krzak i znowu byłby płacz i lament. proponuję metro!!! 
Avatar
o. S.. / 20 lutego 2020 r. o 11:29
+21
Czas by zacząć w Polsce tworzyć strefy wolne od głupoty bo ekspansja jej jest już doprawdy męcząca.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.