Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

27 września 2018 r.
12:20

Nowa elektrownia w woj. lubelskim? Były zapowiedzi, teraz przed wyborami dotyczą już innego regionu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki podczas spotkania w Bogdance w 2016 r.
Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki podczas spotkania w Bogdance w 2016 r.

Budowę nowoczesnej elektrowni w Starej Wsi pod Łęczna już dwa lata temu zapowiedział minister energetyki Krzysztof Tchórzewski. Inwestor to koncern Enea, większościowy udziałowiec LW Bogdanka. Tymczasem na wyborczej konwencji PiS w Radomiu, padły obietnice, że elektrownia może powstać właśnie tam. Jeśli wybory wygra kandydat PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Barbórka 2016. Do Bogdanki przyjeżdża Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki. Jest tuż po przejęciu kopalni przez narodowy koncern Enea.

– Jest jedna na świecie elektrownia w technologii „czystego” węgla o mocy 200 MW. W Polsce chcemy zbudować drugą. Aby zmniejszyć koszty transportu być może ta elektrownia powstanie przy kopalni Bogdanka – obiecywał górnikom na Barbórce w cechowni.

Tchórzewski poinformował także, że o rządowym planie budowy elektrowni o mocy 500 MW (największej na świecie zasilanej paliwem z zgazowanego węgla) rozmawiał już z Margrethe Vestager, Europejskim Komisarzem ds. Konkurencji.

Rok później podczas Barbórki 2017 sprawa znów wypłynęła. – Wciąż pracujemy nad technologią zgazowania węgla, czyli nową niskoemisyjną elektrownią. Byłoby to oparte o węgiel z Bogdanki – zapewniał Mirosław Kowalik, prezes koncernu Enea.

Dziś rząd znów mówi o elektrowni, ale… w Radomiu.

Wtorek, wiec wyborczy Wojciecha Skurkiewicza, kandydata PiS na prezydenta Radomia. Głos zabiera Marek Suski, prominentny polityk tej partii, szef Gabinetu Politycznego premiera.

– Koncern Enea już trzy lata temu chciał kupić w RADPEC Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – grzmiał do zgromadzonych Suski. – Enea proponowała budowę ogniwa do produkcji czystej energii z węgla. Koszt to kilkaset milionów złotych. Władze Radomia z PO nie zgodziły się i teraz jest to w Bogdance. Ale jak wygra nasz kandydat, to może Enea wróci do Radomia z tą propozycją.

ENEA nie chce komentować wypowiedzi polityka. – Do końca roku powstanie studium wykonalności tej elektrowni. Musimy wiedzieć więcej o technologii, oszacować koszty – mówi jedynie Piotr Ludwiczak z biura prasowego koncernu.

Przypomnijmy, że jako pierwszy do budowy siłowni przygotowywał się francuski koncern Grupa Engie. Francuzi jednak wycofali się z tego projektu i z Polski. Enea kupiła spółkę ENGIE Energia Polska wraz z elektrownią Połaniec oraz planami i gruntami pod nową elektrownię w Starej Wsi pod Łęczną.

– To dopiero bardzo wstępna faza inwestycji. Dziś nikt nie może powiedzieć czy elektrownia powstanie – przyznaje Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, który mocno zaangażował się w budowę elektrowni pod Łęczną.

12 lipca w Ostrołęce podpisano kontrakt na budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy 1000 MWe. Budowę siłowni mają sfinansować dwa narodowe koncerny energetyczne: Energa i Enea. Koszt inwestycji to ponad 6 miliardów złotych. Niewykluczone więc, że Enea może już nie mieć pieniędzy na dużą inwestycję w Starej Wsi pod Łęczną czy w Radomiu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 12:55
+15
Po co mają tu inwestować jak lubelski tłuk i kołtun i tak zgłosuje, a nie ma wymagań.
Avatar
PGE EJ1, / 27 września 2018 r. o 13:05
+12
PGE EJ1, - o P0-ZSLowskiej instytucji budującej elektrownię jądrową (ha ha ha) w 3eciej RP to chyba nawet nie warto wspominać..ale 400 mln zł było i nie ma.
Avatar
Wynigiel Siłom Rygionu / 27 września 2018 r. o 13:22
+11
1,6 MILIARDA  dolarów zainwestowała KGHM za czasów rządów PO – PSL w kopalnię w Kanadzie, której budowa została ZATRZYMANA PRZEZ ... tamtejszych Indian - BUAHAHAHAAA
Avatar
Ileż tych rozbiorów Lubelskiego jeszcze będzie? / 27 września 2018 r. o 13:12
+9
Rząd III RP więc teraz rozdaje Elektrownie Wyborcze zamiast Kiełbasy... Radom już zagarnął zwierzchnictwo nad Wodami Lubelskimi w ramach Wód Polskich. Poznańska Enea zagarnęła za grosze Bogdankę. Tarnów rozbiera Puławy. A Rzeszów kontrakt na remontownię samolotów LOT, mimo, że w ich regionie nie ma wystarczającego potencjału. Mimo, że wszyscy wiedzą, że potencjał naukowy, inteligencja oraz WORKFORCE jest w Lublinie, to włądze rządowe uprawiają rozbiory. Nie ważne co sobie politycy, ministrowie i politykierzy ubzdurali, jako lubelak z dziada, pradziada, wierzę w niewidzialną rękę wolnego rynku. Wolny RYnek i Single Market sa mocniejsze niż zapowiedzi polskich polityków. Ja ufam Prezydentowi Dr. Krzysztofowi Żukowi. On potrafi bronić interesów ekonomicznych regionu, i przeciwdziałać wrogiemu przejęciu LPEC przez siły rządu centralnego. Już wystarczy, że Kornmel Morawiecki chce oddać Polskę A Amerykanom, a Polskę B ruskim. Co by zbalansować Fort Trump. Obecna włądza centralna to wstyd i same kłopoty.
Rząd III RP więc teraz rozdaje Elektrownie Wyborcze zamiast Kiełbasy... Radom już zagarnął zwierzchnictwo nad Wodami Lubelskimi w ramach Wód Polskich. Poznańska Enea zagarnęła za grosze Bogdankę. Tarnów rozbiera Puławy. A Rzeszów kontrakt na remontownię samolotów LOT, mimo, że w ich regionie nie ma wystarczającego potencjału. Mimo, że wszyscy wiedzą, że potencjał naukowy, inteligencja oraz WORKFORCE jest w Lublinie, to włądze rządowe uprawiają rozbiory. Nie ważne co sobie politycy, ministrowie i politykierzy ubzdurali, jako lubelak z dziad... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 12:25
+9
Nawet dziecko wie że drugi raz ta sama bajka w tym samym miejscu się nie sprzeda...
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 14:08
+7
Pod Chełmem miała być kopalnia. Przyszedł PiS i kopalni nie będzie. Tak działają przyjaciele wschodniej Polski.
Avatar
Górnik / 27 września 2018 r. o 12:31
+7
PIS obieca elektrownię w każdej gminie :D
Avatar
ad vocem / 27 września 2018 r. o 13:15
+6
obywatelski NEPOTYZM 2012 - "Gazeta przypomina, że  szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja była jego synowa. Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości był szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracowała w departamencie Ministerstwa Rolnictwa, a Jolanta Fedak, była minister pracy z ramienia PSL, gdy nie dostała się do parlamentu, została przewodniczącą Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dla teścia syna byłego już ministra Marka Sawickiego stworzono specjalne stanowisko w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Został wicedyrektorem" - Więcej: /wiadomosci.gazeta.pl/
obywatelski NEPOTYZM 2012 - "Gazeta przypomina, że  szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja była jego synowa. Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości był szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracowała w depar... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 13:10
+5
JĄDROWY Alieksandr "Wielki" GRAD z Partii Oszustów zarabiał  w PGE Energetyka Jądrowa/EJ1 - marne  110 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 18:08
+4
Elektrownia to wiele miliardów złotych plus kolejne wielkie pieniądze na budowę sieci przesyłowych a w obecnych czasach sztucznych opłat za CO2 za zieloną energię itd nikt nie wyłoży takich pieniędzy bo czas zwrotu inwestycji to kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat z wielką niewiadomą jakie będą obowiązywały limity, ceny etc. Podobnie z kopalnią jest i jeszcze jakiś czas będzie Bogdanka na drugą nie ma pieniędzy a jak słyszę o kilku latach budowy to śmiać mi się chce bo sam proces mrożenia przy budowie szybów tyle zajmuje. Politycy wiele razy opowiadali bajki o elektrowniach, kopaniach, samochodach elektrycznych, złożach bursztynu, gazie łupkowym bo są zawodowymi oszustami tylko od nas zależy jak się ich w końcu pozbyć przy urnach. Skarbem tego regionu powinny być młodzi wykształceni ludzie tworzący coś podobnego do doliny krzemowej w setkach małych nowoczesnych firm i to trzeba wspierać bo na jakiekolwiek potężne inwestycje z budżetu państwa liczyć nie możemy to nie zachód Polski ani warszawka. A ten pan kłamczuch ze zdjęcia którego osobiście słuchałem w czasie tej barbórki mógłby się uderzyć w pierś i przyznać do wygadywania bzdur.
Elektrownia to wiele miliardów złotych plus kolejne wielkie pieniądze na budowę sieci przesyłowych a w obecnych czasach sztucznych opłat za CO2 za zieloną energię itd nikt nie wyłoży takich pieniędzy bo czas zwrotu inwestycji to kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat z wielką niewiadomą jakie będą obowiązywały limity, ceny etc. Podobnie z kopalnią jest i jeszcze jakiś czas będzie Bogdanka na drugą nie ma pieniędzy a jak słyszę o kilku latach budowy to śmiać mi się chce bo sam proces mrożenia przy budowie szybów tyle zajmuje. Politycy wiele... rozwiń
Avatar
świdniczanin / 4 października 2018 r. o 02:13
+2
To już nie pamiętacie naszego posła A.S. - co obiecał w Świdniku i w Łęcznej? Ile razy można się dać?
Avatar
janek / 27 września 2018 r. o 18:13
+2
tu na ścianie  Polski ""B"" wszystko sie zatrzymalo dzieki Pissowi
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 18:08
+4
Elektrownia to wiele miliardów złotych plus kolejne wielkie pieniądze na budowę sieci przesyłowych a w obecnych czasach sztucznych opłat za CO2 za zieloną energię itd nikt nie wyłoży takich pieniędzy bo czas zwrotu inwestycji to kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat z wielką niewiadomą jakie będą obowiązywały limity, ceny etc. Podobnie z kopalnią jest i jeszcze jakiś czas będzie Bogdanka na drugą nie ma pieniędzy a jak słyszę o kilku latach budowy to śmiać mi się chce bo sam proces mrożenia przy budowie szybów tyle zajmuje. Politycy wiele razy opowiadali bajki o elektrowniach, kopaniach, samochodach elektrycznych, złożach bursztynu, gazie łupkowym bo są zawodowymi oszustami tylko od nas zależy jak się ich w końcu pozbyć przy urnach. Skarbem tego regionu powinny być młodzi wykształceni ludzie tworzący coś podobnego do doliny krzemowej w setkach małych nowoczesnych firm i to trzeba wspierać bo na jakiekolwiek potężne inwestycje z budżetu państwa liczyć nie możemy to nie zachód Polski ani warszawka. A ten pan kłamczuch ze zdjęcia którego osobiście słuchałem w czasie tej barbórki mógłby się uderzyć w pierś i przyznać do wygadywania bzdur.
Elektrownia to wiele miliardów złotych plus kolejne wielkie pieniądze na budowę sieci przesyłowych a w obecnych czasach sztucznych opłat za CO2 za zieloną energię itd nikt nie wyłoży takich pieniędzy bo czas zwrotu inwestycji to kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat z wielką niewiadomą jakie będą obowiązywały limity, ceny etc. Podobnie z kopalnią jest i jeszcze jakiś czas będzie Bogdanka na drugą nie ma pieniędzy a jak słyszę o kilku latach budowy to śmiać mi się chce bo sam proces mrożenia przy budowie szybów tyle zajmuje. Politycy wiele... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 17:57
+3
jeszcze w tym b. biednym rejonie Polski "B""tow.Putin zbuduje Bajkonur i w to niemal duza cześć tej Pissowskiej ciemnoty w to uwierzy.
Avatar
gs / 27 września 2018 r. o 14:12
0
"PGE EJ1, - o P0-ZSLowskiej instytucji budującej elektrownię jądrową (ha ha ha) w 3eciej RP  to chyba nawet nie warto wspominać.. ale 400 mln zł było i nie ma." Ale ta firma jak najbardziej istnieje , tylko kto inny jest prezesem i zarabia Setki tysecy złotych a elektrowni nadal ni widu, ni słychu. Nawet niema decyzji o lokalizacji.
Avatar
Gość / 27 września 2018 r. o 14:08
+7
Pod Chełmem miała być kopalnia. Przyszedł PiS i kopalni nie będzie. Tak działają przyjaciele wschodniej Polski.
Avatar
Wynigiel Siłom Rygionu / 27 września 2018 r. o 13:22
+11
1,6 MILIARDA  dolarów zainwestowała KGHM za czasów rządów PO – PSL w kopalnię w Kanadzie, której budowa została ZATRZYMANA PRZEZ ... tamtejszych Indian - BUAHAHAHAAA
Avatar
P0-PSL i kopalnia w Afryce / 27 września 2018 r. o 13:20
-4
300 baniek za kopalnię w Afryce, Chojnice, Lot, JSW i dziesiątki innych spółek.  Należałoby rozliczyć byłych prezesów wraz z sitwą PO i PSL
Avatar
ad vocem / 27 września 2018 r. o 13:15
+6
obywatelski NEPOTYZM 2012 - "Gazeta przypomina, że  szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja była jego synowa. Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości był szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracowała w departamencie Ministerstwa Rolnictwa, a Jolanta Fedak, była minister pracy z ramienia PSL, gdy nie dostała się do parlamentu, została przewodniczącą Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dla teścia syna byłego już ministra Marka Sawickiego stworzono specjalne stanowisko w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Został wicedyrektorem" - Więcej: /wiadomosci.gazeta.pl/
obywatelski NEPOTYZM 2012 - "Gazeta przypomina, że  szefem spółki PGE PEJ1, zajmującej się energią atomową, z wynagrodzeniem miesięcznym 110 tysięcy złotych został Aleksander Grad - były minister skarbu i poseł PO. Rzeczniczką w spółce PGE Dystrybucja była jego synowa. Z kolei brat byłego ministra sprawiedliwości był szefem departamentu w spółce Polski Cukier, córka działaczki PO z Gorzowa bez konkursu została szefową filii Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Córka jednego z bohaterów afery taśmowej pracowała w depar... rozwiń
Avatar
Ileż tych rozbiorów Lubelskiego jeszcze będzie? / 27 września 2018 r. o 13:12
+9
Rząd III RP więc teraz rozdaje Elektrownie Wyborcze zamiast Kiełbasy... Radom już zagarnął zwierzchnictwo nad Wodami Lubelskimi w ramach Wód Polskich. Poznańska Enea zagarnęła za grosze Bogdankę. Tarnów rozbiera Puławy. A Rzeszów kontrakt na remontownię samolotów LOT, mimo, że w ich regionie nie ma wystarczającego potencjału. Mimo, że wszyscy wiedzą, że potencjał naukowy, inteligencja oraz WORKFORCE jest w Lublinie, to włądze rządowe uprawiają rozbiory. Nie ważne co sobie politycy, ministrowie i politykierzy ubzdurali, jako lubelak z dziada, pradziada, wierzę w niewidzialną rękę wolnego rynku. Wolny RYnek i Single Market sa mocniejsze niż zapowiedzi polskich polityków. Ja ufam Prezydentowi Dr. Krzysztofowi Żukowi. On potrafi bronić interesów ekonomicznych regionu, i przeciwdziałać wrogiemu przejęciu LPEC przez siły rządu centralnego. Już wystarczy, że Kornmel Morawiecki chce oddać Polskę A Amerykanom, a Polskę B ruskim. Co by zbalansować Fort Trump. Obecna włądza centralna to wstyd i same kłopoty.
Rząd III RP więc teraz rozdaje Elektrownie Wyborcze zamiast Kiełbasy... Radom już zagarnął zwierzchnictwo nad Wodami Lubelskimi w ramach Wód Polskich. Poznańska Enea zagarnęła za grosze Bogdankę. Tarnów rozbiera Puławy. A Rzeszów kontrakt na remontownię samolotów LOT, mimo, że w ich regionie nie ma wystarczającego potencjału. Mimo, że wszyscy wiedzą, że potencjał naukowy, inteligencja oraz WORKFORCE jest w Lublinie, to włądze rządowe uprawiają rozbiory. Nie ważne co sobie politycy, ministrowie i politykierzy ubzdurali, jako lubelak z dziad... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2021 roku

WOK plus CSK. Burzliwie wśród lubelskich polityków

WOK plus CSK. Burzliwie wśród lubelskich polityków

Kultura Sejmik województwa dał zielone światło do połączenia Centrum Spotkania Kultur i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Głosowaniu w tej sprawie towarzyszyła burzliwa dyskusja.

Nowa hala w Puławach. Jest data oficjalnego otwarcia

Nowa hala w Puławach. Jest data oficjalnego otwarcia

Wszyscy zainteresowani tym, jak wygląda nowa hala widowiskowo-sportowa w Puławach, mogą zapisywać się już na planowany po najbliższej niedzieli "Photo Day". W kolejną sobotę, 9 października, obiekt warty ponad sto milionów złotych, zostanie oficjalnie otwarty. Wieczorem Azoty zagrają z Piotrkowianinem.

Powstanie nowy most w Łęcznej. Kiedy budowa?

Powstanie nowy most w Łęcznej. Kiedy budowa?

W przyszłym roku ruszy budowa nowego mostu w Łęcznej nad Wieprzem. Budowa przeprawy zostanie zakończona na przełomie 2023 i 2024. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę.

Nie było nas na żużlowej mapie, a dziś Motor Lublin ze srebra cieszy się, jak ze złota

Nie było nas na żużlowej mapie, a dziś Motor Lublin ze srebra cieszy się, jak ze złota

Motor cały czas walczył, pomimo tego, że drużyna była porozbijana. To jest właśnie to, co trzyma kibiców przy tym zespole – mówi jeden z kibiców żużlowego klubu z Lublina, który w niedzielę we Wrocławiu świętował razem z zawodnikami zdobycie wicemistrzostwa Polski.

Swetry, koce, buty. Z Lublina można pomóc imigrantom na granicy

Swetry, koce, buty. Z Lublina można pomóc imigrantom na granicy

Lubelskie PCK właśnie rozpoczęło zbiórkę darów dla imigrantów przebywających na białorusko-polskiej granicy. Stowarzyszenie Homo Faber wysłało z Lublina już pierwszy transport.

Lubelskie. We wtorek na ulicach ludzie będą się modlić za Andrzeja Dudę

Lubelskie. We wtorek na ulicach ludzie będą się modlić za Andrzeja Dudę

Za kapłanów, za oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, powrót uchodźców do ich ojczystych krajów oraz pomoc w odbudowie ich domów a także za prezydenta Andrzeja Dudę i wszystkich rządzących. O to m.in. będą się dziś modlić wierni w Lublinie i innych miastach regionu.

AZS UMCS Start II Lublin – KS Księżak Łowicz 88:80. Świetna końcówka

AZS UMCS Start II Lublin – KS Księżak Łowicz 88:80. Świetna końcówka

AZS UMCS Start II Lublin w efektownym stylu rozpoczął sezon. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali 88:80 Księżak Łowicz

Kto poprowadzi schronisko w Lublinie? Nowe zasady w przetargu

Kto poprowadzi schronisko w Lublinie? Nowe zasady w przetargu

W otwartym przetargu wybrana zostanie firma, która przez cztery lata będzie prowadzić miejskie schronisko dla zwierząt przy ul. Metalurgicznej. Wybierając zarządcę, miasto ma uwzględniać m.in. czas reakcji na zgłoszenie o wałęsającym się zwierzęciu.

Mieszkańcy gminy Chełm nie chcą "haniebnej kradzieży". Protest pod biurem europoseł PiS
zdjęcia
galeria

Mieszkańcy gminy Chełm nie chcą "haniebnej kradzieży". Protest pod biurem europoseł PiS

Protest pod biurem poselskim Beaty Mazurek i wyrażające sprzeciw hasła wypisane na ogrodzeniach domów – w taki sposób mieszkańcy gminy Chełm przeciwstawiają się planom włączenia do miasta ośmiu okolicznych sołectw.

Jeden z symboli Lublina czeka na remont. Jest na to szansa

Jeden z symboli Lublina czeka na remont. Jest na to szansa

Szykuje się remont charakterystycznego, jedenastometrowego pomnika przy wejściu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Instytucja rozpoczęła już starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń, choć na razie szuka pieniędzy na sfinansowanie robót.

Biała Podlaska: Chcą dokończyć projekty zmarłego radnego

Biała Podlaska: Chcą dokończyć projekty zmarłego radnego

Nowy radny Grzegorz Siemakowicz w poniedziałek złożył ślubowanie. Ale radni z klubu Koalicji Obywatelskiej nie zapominają o zmarłym niedawno Stefanie Parafiniuku. Chcą dokończyć jego projekty.

Wybory w PO. Prezydent Lublina wystawia swoją kandydatkę

Wybory w PO. Prezydent Lublina wystawia swoją kandydatkę

Poseł Marta Wcisło będzie ubiegać się o funkcję szefowej struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że będzie jedyną kandydatką na to stanowisko.

PreZero KPR Radom – MKS AZS UMCS Lublin 19:26. Udana inauguracja

PreZero KPR Radom – MKS AZS UMCS Lublin 19:26. Udana inauguracja

MKS AZS UMCS Lublin wygrał w Radomiu na inaugurację rozgrywek

Gdzie zarobić za granicą? Jakie płace?

Gdzie zarobić za granicą? Jakie płace?

Wybrane oferty pracy za granicą

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.