Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
14:32

Lubelski Ruch Miejski ogłosił kandydatkę na prezydenta i "jedynki" list do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
342 39 A A

Magdalena Długosz będzie kandydować na prezydenta Lublina jako przedstawicielka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”, który ogłosił także swoje „jedynki” na listach kandydatów do Rady Miasta. Nazwiska poznaliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej w Ogrodzie Saskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem lublinianką z wyboru, tak samo jak wiele kobiet, które przez ostatni czas, ale też dawniej zmieniały Lublin, zmieniały go na lepsze – mówi Długosz, która urodziła się w Rzeszowie, a w Lublinie mieszka od 18 lat. – Mimo, że kobiety już od stu lat mają prawa wyborcze, mimo że nasz Ratusz lubelski widział bardzo wiele kobiet w tym czasie, to nie mieliśmy jeszcze żadnej prezydentki. Ja się ubiegam o ten urząd. Chciałabym prosić o zaufanie, o głos, dlatego że Lublin potrzebuje świeżego powiewu.

Kandydatka proponuje, by decyzje w samorządzie były podejmowane na niższym szczeblu.

– Dzisiaj bardzo często jest tak, że z każdą sprawą trzeba iść na samą górę drabiny biurokratycznej, aż do prezydenta. Nie powinno tak być – mówi Długosz. – W Urzędzie Miasta mamy bardzo wiele urzędniczek i urzędników, którzy są bardzo kompetentni, bardzo sumienni, którzy powinni móc podejmować decyzje bliżej ludzi. Oni znają problemy swoich sąsiadów, swoich sąsiadek, swojego otoczenia. To nie jest tak, że jedna osoba potrafi być kompetentna w każdej sprawie, zna się na wszystkim, potrafi wszystkim sterować. Zejdźmy trochę niżej z decyzjami, postarajmy się wysłuchać mieszkanek i mieszkańców – proponuje kandydatka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

– Komitet jest organizacją pozapartyjną, tworzą go osoby rozczarowane działaniami dużych partii. Chcielibyśmy, żeby Lublin był wspaniałym miejscem życia dla nas wszystkich, a nie areną walk politycznych. Dlatego chcemy odebrać władzę z rąk partii i dać ją mieszkańcom – zapewnia Krzysztof Wiśniewski.

Dziś komitet ogłosił też swoje „jedynki”, czyli kandydatów z pierwszych miejsc list wyborczych do Rady Miasta. W okręgu I listę otwiera Magdalena Długosz, w okręgu II Szymon Pietrasiewicz, w okręgu III Krzysztof Wiśniewski, w okręgu IV Paulina Zarębska-Denysiuk, w okręgu V Krzysztof Szewczyk, zaś w okręgu VI Szymon Furmaniak.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 14 września 2018 o 15:53
+13
ludzie, których poglądy są całkowicie sprzeczne z PiS robią konkurencję dla grupy Żuka i odbierają im głosy, logika... Oj jeszcze będą piszczeć jak im rada miasta z większością PiS zgodnie z obietnicami zacznie przywracać centrum miasta dla samochodów likwidując SPP i te nieliczne słupki oraz ograniczy kasę na lewicową kulturę, z której pełnymi garściami czerpie to środowisko na swoje akcje...
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:43
+13
Zdecydowanie lepiej oceniam komitet Żuka - przynajmniej wiem na kogo głosuję.
Avatar
Kornik PISarz / 14 września 2018 o 16:22
+12
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia pana Żuka bsrdzo dbają o te kwestie kobiece. Co jest z Żukiem nie tak ? Że jest złym brzydkim facetem ? A to nie on organizował koncert Siła kobiet ? Ten lewacki, niedobry. A to nie on daje pozwolenie na marsz rownosci ? Co o kandydatce powie Pani Ryfka np ? Czy pani Ryfka woli głosować na brzydkiego faceta Żuka czy na ładna pania prezydent ? Chyba jednak lubelanki są ciemnogrodem, bo wybierają ciągle facetów jak Żuk na prezydentów. Lubelskie ruchy miejskie, robicie krzywdę miastu, bo odbieracie głosy Żukowi... O ile Żukowi nie zaszkodzicie to w przypadku radnych już możecie namieszac. Radnych, którzy w dużej mierze są KOBIETAMI. A Żuk jest prezydentem kobiet.
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:13
+9
słabizna, z takimi pustymi ogólnikowymi hasełkami to daleko nie zajadą
Avatar
dętka / 14 września 2018 o 16:35
+8
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak? rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 16:21
+8
Kupa frazesów i zero konkretów
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:54
+8
Źle robią, bo powinni poprzeć Żuka a nie wystawiać jakąś anonimową babę z Rzeszowa.
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+6
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
Z Lublina / 14 września 2018 o 16:41
+6
Kto to jest ?
Avatar
Lublinianin / 14 września 2018 o 17:05
+5
kandydatka na prezydenta jest związana z partią razem: ***parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm/12/0/6 również organizatorką marszu równości 13 października.
Avatar
ss / 17 września 2018 o 10:10
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
ss / 17 września 2018 o 10:07
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
Kornik PISarz / 17 września 2018 o 07:33
+1
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydentem i wie o co chodzi w zarządzaniu miastem. Ostatnim co by powiedzial to że kobieta nie nadaje się do wladzy jak jakis troglodyta pisowski. Poprostu Lublin MA doswiadczonego gospodarza, który wie JAK sie rzadzi miastem. To nie tak, że panj kandydat jest przeze mnie lekceważona. Gdyby w Lublinie nie bylo dobrego gospodarza z doswiadczeniem moglbym sie zastanowic nad panią. Ale jednak wolę postawić na człowieka, ktory wie dużo o tym JAK ten Lublin dalej pociągnąć a nie chce zmieniac obowiazujacego prawa co nawet nie jest w kego kompetencjach (postulatach o rzekomych rzadach mieszkancow). W mojej ocenie szkodzicie Lublinowi bo nie zdajecie sibie sprawy że mocna lewica i to bez doswiadczenia nie ma tutaj szans. Wydaje sie wam ze reprezentujecie mieszkancow, ale reprezentujecie tylko garstke skrajnie lewicowych feministow i feministek, ktorym nie podoba sie wycinka drzew i nowe bloki oraz marudziciw jak malkontenci z pisu. Zobaczcie - pan kandydat Kulesza wydaje sie idealny. Prawicowy ale nie tak jak pis, czysty, bez ukladow, mlody, kreatywny, z wozja na miasto. Czego mu brakuje ? A ma tylko jak narazie 8% poparcia. Wystarczy ze wy bedziecie mieli chocby kolejne 8 kosztem Żuka i już pieknie pis wchodzi nam do gry bo bedzie mial conajmniej 30%. Caly koscielny elektorat stanie murem. Nie zdajecie sobie sprawy co bedzie gdy pis zacznie rzadzic lublinem albo gdy wspolnie z nim zaczniecie wszystko blokowac w RM bo "drzewka" bo "beton" bo "drogo" bo "zbędne".
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydent... rozwiń
Avatar
AntyPobieżniak / 16 września 2018 o 03:41
+1
Poświęć sekundę, poznaj czyjeś propozycje, podziel się swomi...
Avatar
Ten, który tęskni do przedwojnia, itd. / 16 września 2018 o 03:20
+2
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy ... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:25
0
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza tym to całe pier.... nie o układach Żuka to niczym nie poparte glupoty i teorie spiskowe. Nikt mu nic nie udowodnil tylko ludzie musza sibie ploty tworzyć bo nuda by była. Pewnie chodzi o developerow. Jasne lepiej trzymac ziemie odłogiem i łożyć hajs na utrzymanie syfu i śmieci zamiast zbudować bloki. Bo wsamraśna hołota nie życzy sobie bloków w sasiedztwie. Chcą mieć 200 metrow do galerii i las za rogiem. Mieć ciastko i zjeść ciastko. Najlepiej mieszkać w lesie ale mieć w nim wszystkie wygody miasta, kto by nie chciał. Krótko: ta pani nie ma takich kompetencji jak Żuk, podobnie jak inni ksndydaci. Ja moge wymienić 200 kandydatow na prezydenta jak ta pani a nawet sam moge kandydować.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:15
0
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
 Tego się obawiam właśnie.
 Tego się obawiam właśnie. rozwiń
Avatar
elwira / 15 września 2018 o 17:50
+3
Ludzie, dajcie szanse się wykazać kobiecie. Trzeba docenić, że ktoś ma odwagę mówić inny głosem niż wszyscy. 
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+6
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 września 2018 o 12:42
+3
To już nie ma nikogo z Lublina w Lublinie. Lublin miasto inspiracji i wieśniaków.
 Przypomnę, że obecnie mamy świdniczanina. Ta pani przynajmniej mieszka od dawna w LU.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 0 0

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 3

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 5 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 15 4

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 5

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.