Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
14:32

Lubelski Ruch Miejski ogłosił kandydatkę na prezydenta i "jedynki" list do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
342 39 A A

Magdalena Długosz będzie kandydować na prezydenta Lublina jako przedstawicielka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”, który ogłosił także swoje „jedynki” na listach kandydatów do Rady Miasta. Nazwiska poznaliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej w Ogrodzie Saskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem lublinianką z wyboru, tak samo jak wiele kobiet, które przez ostatni czas, ale też dawniej zmieniały Lublin, zmieniały go na lepsze – mówi Długosz, która urodziła się w Rzeszowie, a w Lublinie mieszka od 18 lat. – Mimo, że kobiety już od stu lat mają prawa wyborcze, mimo że nasz Ratusz lubelski widział bardzo wiele kobiet w tym czasie, to nie mieliśmy jeszcze żadnej prezydentki. Ja się ubiegam o ten urząd. Chciałabym prosić o zaufanie, o głos, dlatego że Lublin potrzebuje świeżego powiewu.

Kandydatka proponuje, by decyzje w samorządzie były podejmowane na niższym szczeblu.

– Dzisiaj bardzo często jest tak, że z każdą sprawą trzeba iść na samą górę drabiny biurokratycznej, aż do prezydenta. Nie powinno tak być – mówi Długosz. – W Urzędzie Miasta mamy bardzo wiele urzędniczek i urzędników, którzy są bardzo kompetentni, bardzo sumienni, którzy powinni móc podejmować decyzje bliżej ludzi. Oni znają problemy swoich sąsiadów, swoich sąsiadek, swojego otoczenia. To nie jest tak, że jedna osoba potrafi być kompetentna w każdej sprawie, zna się na wszystkim, potrafi wszystkim sterować. Zejdźmy trochę niżej z decyzjami, postarajmy się wysłuchać mieszkanek i mieszkańców – proponuje kandydatka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

– Komitet jest organizacją pozapartyjną, tworzą go osoby rozczarowane działaniami dużych partii. Chcielibyśmy, żeby Lublin był wspaniałym miejscem życia dla nas wszystkich, a nie areną walk politycznych. Dlatego chcemy odebrać władzę z rąk partii i dać ją mieszkańcom – zapewnia Krzysztof Wiśniewski.

Dziś komitet ogłosił też swoje „jedynki”, czyli kandydatów z pierwszych miejsc list wyborczych do Rady Miasta. W okręgu I listę otwiera Magdalena Długosz, w okręgu II Szymon Pietrasiewicz, w okręgu III Krzysztof Wiśniewski, w okręgu IV Paulina Zarębska-Denysiuk, w okręgu V Krzysztof Szewczyk, zaś w okręgu VI Szymon Furmaniak.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 14 września 2018 o 15:53
+14
ludzie, których poglądy są całkowicie sprzeczne z PiS robią konkurencję dla grupy Żuka i odbierają im głosy, logika... Oj jeszcze będą piszczeć jak im rada miasta z większością PiS zgodnie z obietnicami zacznie przywracać centrum miasta dla samochodów likwidując SPP i te nieliczne słupki oraz ograniczy kasę na lewicową kulturę, z której pełnymi garściami czerpie to środowisko na swoje akcje...
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:43
+14
Zdecydowanie lepiej oceniam komitet Żuka - przynajmniej wiem na kogo głosuję.
Avatar
Kornik PISarz / 14 września 2018 o 16:22
+12
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia pana Żuka bsrdzo dbają o te kwestie kobiece. Co jest z Żukiem nie tak ? Że jest złym brzydkim facetem ? A to nie on organizował koncert Siła kobiet ? Ten lewacki, niedobry. A to nie on daje pozwolenie na marsz rownosci ? Co o kandydatce powie Pani Ryfka np ? Czy pani Ryfka woli głosować na brzydkiego faceta Żuka czy na ładna pania prezydent ? Chyba jednak lubelanki są ciemnogrodem, bo wybierają ciągle facetów jak Żuk na prezydentów. Lubelskie ruchy miejskie, robicie krzywdę miastu, bo odbieracie głosy Żukowi... O ile Żukowi nie zaszkodzicie to w przypadku radnych już możecie namieszac. Radnych, którzy w dużej mierze są KOBIETAMI. A Żuk jest prezydentem kobiet.
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:54
+9
Źle robią, bo powinni poprzeć Żuka a nie wystawiać jakąś anonimową babę z Rzeszowa.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:13
+9
słabizna, z takimi pustymi ogólnikowymi hasełkami to daleko nie zajadą
Avatar
dętka / 14 września 2018 o 16:35
+8
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak? rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 16:21
+8
Kupa frazesów i zero konkretów
Avatar
Z Lublina / 14 września 2018 o 16:41
+7
Kto to jest ?
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+5
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 22:35
+5
Lubelski Ruch Miejski - takie coś byle było i to wszystko. Są tam różne poglądy, lecz na pewno nie są bliskie ani Kukizowi '15 ani Wolności ani PIS-owi. Znajdą tam miejsce ludzie, którzy wahają się głosować na SLD albo umiarkowanie lewicowi, znajdą miejsce też tacy, którzy zawiedli się na PO, ale w poglądach są liberalni. Lubelski Ruch Miejski jest to taki twór zszyty z różnych frakcji politycznych, ale raczej nie konserwatywnych. Takie miejsce dla tych co nie wiedzą na kogo głosować.
Avatar
ss / 5 dni temu o 10:10
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
ss / 5 dni temu o 10:07
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
Kornik PISarz / 5 dni temu o 07:33
+1
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydentem i wie o co chodzi w zarządzaniu miastem. Ostatnim co by powiedzial to że kobieta nie nadaje się do wladzy jak jakis troglodyta pisowski. Poprostu Lublin MA doswiadczonego gospodarza, który wie JAK sie rzadzi miastem. To nie tak, że panj kandydat jest przeze mnie lekceważona. Gdyby w Lublinie nie bylo dobrego gospodarza z doswiadczeniem moglbym sie zastanowic nad panią. Ale jednak wolę postawić na człowieka, ktory wie dużo o tym JAK ten Lublin dalej pociągnąć a nie chce zmieniac obowiazujacego prawa co nawet nie jest w kego kompetencjach (postulatach o rzekomych rzadach mieszkancow). W mojej ocenie szkodzicie Lublinowi bo nie zdajecie sibie sprawy że mocna lewica i to bez doswiadczenia nie ma tutaj szans. Wydaje sie wam ze reprezentujecie mieszkancow, ale reprezentujecie tylko garstke skrajnie lewicowych feministow i feministek, ktorym nie podoba sie wycinka drzew i nowe bloki oraz marudziciw jak malkontenci z pisu. Zobaczcie - pan kandydat Kulesza wydaje sie idealny. Prawicowy ale nie tak jak pis, czysty, bez ukladow, mlody, kreatywny, z wozja na miasto. Czego mu brakuje ? A ma tylko jak narazie 8% poparcia. Wystarczy ze wy bedziecie mieli chocby kolejne 8 kosztem Żuka i już pieknie pis wchodzi nam do gry bo bedzie mial conajmniej 30%. Caly koscielny elektorat stanie murem. Nie zdajecie sobie sprawy co bedzie gdy pis zacznie rzadzic lublinem albo gdy wspolnie z nim zaczniecie wszystko blokowac w RM bo "drzewka" bo "beton" bo "drogo" bo "zbędne".
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydent... rozwiń
Avatar
AntyPobieżniak / 6 dni temu o 03:41
+1
Poświęć sekundę, poznaj czyjeś propozycje, podziel się swomi...
Avatar
Ten, który tęskni do przedwojnia, itd. / 6 dni temu o 03:20
+2
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy ... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:25
0
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza tym to całe pier.... nie o układach Żuka to niczym nie poparte glupoty i teorie spiskowe. Nikt mu nic nie udowodnil tylko ludzie musza sibie ploty tworzyć bo nuda by była. Pewnie chodzi o developerow. Jasne lepiej trzymac ziemie odłogiem i łożyć hajs na utrzymanie syfu i śmieci zamiast zbudować bloki. Bo wsamraśna hołota nie życzy sobie bloków w sasiedztwie. Chcą mieć 200 metrow do galerii i las za rogiem. Mieć ciastko i zjeść ciastko. Najlepiej mieszkać w lesie ale mieć w nim wszystkie wygody miasta, kto by nie chciał. Krótko: ta pani nie ma takich kompetencji jak Żuk, podobnie jak inni ksndydaci. Ja moge wymienić 200 kandydatow na prezydenta jak ta pani a nawet sam moge kandydować.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:15
0
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
 Tego się obawiam właśnie.
 Tego się obawiam właśnie. rozwiń
Avatar
elwira / 15 września 2018 o 17:50
+3
Ludzie, dajcie szanse się wykazać kobiecie. Trzeba docenić, że ktoś ma odwagę mówić inny głosem niż wszyscy. 
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+5
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 września 2018 o 12:42
+3
To już nie ma nikogo z Lublina w Lublinie. Lublin miasto inspiracji i wieśniaków.
 Przypomnę, że obecnie mamy świdniczanina. Ta pani przynajmniej mieszka od dawna w LU.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 1 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 60 2

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim
galeria

20 lat WORD w Lublinie. W planach otwarcie nowej filii w woj. lubelskim 12 5

Czy może pani skręcić w lewo – prosi egzaminator. W moje, czy w pana – pyta egzaminowana – to tylko jedna z anegdot krążących wśród pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przez 20 lat działalności podobnych sytuacji było wiele.

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej

Gołąb: Teraz to już Skwer Niepodległej 5 1

Niewielki plac z obeliskiem przed kościołem w Gołębiu otrzymał nową, oficjalną nazwę.

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób
galeria

Otwierają pierwszą fabrykę w Polsce. Na siedzibę wybrali Lublin, będzie praca dla 220 osób 38 12

Około 220 osób znajdzie pracę w pierwszej w Polsce fabryce Turck. Powstanie ona w przyszłym roku w Lublinie. Na taką lokalizację zdecydowano się m.in. ze względu na mieszkających tu wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje?

Wyścig po władzę w powiecie puławskim. Kto kandyduje? 2 5

O miejsca w Radzie Powiatu Puławskiego w tym roku zawalczą m.in. Zbigniew Śliwiński, Teresa Gutowska, Tomasz Szymajda, Stanisław Wójcicki, a także Michał Godliński i Witold Popiołek. Swoje listy zarejestrowały: PiS, PSL, „Koalicja Samorządowa” oraz „Samorządowcy Janusza Grobla”.

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować

Pomysły mieszkańców Lublina walczą o pieniądze. Sprawdź na co możesz zagłosować 8 4

Już w niedzielę zacznie się głosowanie na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 10 października. Głosować mogą mieszkańcy Lublina bez względu na wiek. Każdy ma prawo poprzeć jeden projekt „duży” oraz dwa „małe”. W tym roku do podziału jest 15 mln zł.

Zamość: Będą remonty ulic

Zamość: Będą remonty ulic 1 0

Nadchodzi jesień, ale remonty na niektórych zamojskich drogach dopiero się zaczynają. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Gęsiej i remont placu przy ul. Kościuszki.

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok
galeria

Wiadomo dlaczego zmarł Konrad Gaca. Są wyniki sekcji zwłok 19 6

Prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy. 

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Eurojackpot 21.09.2018. Wyniki losowania, zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10 0 0

Eurojackpot 21.09.2018. Sprawdź liczby wylosowane 21 września 2018 roku. Oto zwycięskie liczby: 5, 8, 16, 42, 46 oraz 2 i 10

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę

Kataklizm w Orlętach Spomlek, Avia spróbuje zmazać plamę 0 3

Pech nie opuszcza Orląt Spomlek. Zespół Rafała Borysiuka w sobotę zagra u siebie z Avią Świdnik (godz. 16). Gospodarze będą jednak jeszcze bardziej osłabieni. – Policzyliśmy, że w sumie z powodu kontuzji wypadnie nam sześciu chłopaków. A jeden pauzuje jeszcze za kartki – mówi popularny „Borys”

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych?
film

Radni sprawdzali, kto wyszedł z urzędu wesprzeć marszałka. Naruszyli ochronę danych osobowych? 0 36

Inspektor ochrony danych osobowych w urzędzie marszałkowskim oczekuje wyjaśnień od radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Michała Mulawę i Marka Wojciechowskiego, którzy w czwartek próbowali wyjaśnić szczegóły obecności ponad stuosobowej grupy urzędników na konferencji prasowej z udziałem ministra.

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września
galeria

Wiceminister przyjechał uroczyście otworzyć żłobek, który działa już od 3 września 1 7

Wiceminister rodziny przyjechał wczoraj uroczyście otworzyć żłobek w Białej Podlaskiej. A placówka działa już od 3 września.

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie?

Chełmianka gra z Wisłą Puławy. Podtrzymają passę u siebie? 7 3

Emocji nie powinno zabraknąć w niedzielę na stadionie w Chełmie. Tamtejsza Chełmianka zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 15.30). To będzie pojedynek trzeciej drużyny w tabeli z czwartą

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 26 33

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 3176
   

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 4251
36.09%
Koalicja Obywatelska (PO + Nowoczesna)
30.44%
PiS
11.1%
PSL
10.33%
Kukiz 15
9.01%
SLD
3.03%
Partia Razem

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.