Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

14 września 2018 r.
14:32

Lubelski Ruch Miejski ogłosił kandydatkę na prezydenta i "jedynki" list do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora drs
342 39 A A

Magdalena Długosz będzie kandydować na prezydenta Lublina jako przedstawicielka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”, który ogłosił także swoje „jedynki” na listach kandydatów do Rady Miasta. Nazwiska poznaliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej w Ogrodzie Saskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem lublinianką z wyboru, tak samo jak wiele kobiet, które przez ostatni czas, ale też dawniej zmieniały Lublin, zmieniały go na lepsze – mówi Długosz, która urodziła się w Rzeszowie, a w Lublinie mieszka od 18 lat. – Mimo, że kobiety już od stu lat mają prawa wyborcze, mimo że nasz Ratusz lubelski widział bardzo wiele kobiet w tym czasie, to nie mieliśmy jeszcze żadnej prezydentki. Ja się ubiegam o ten urząd. Chciałabym prosić o zaufanie, o głos, dlatego że Lublin potrzebuje świeżego powiewu.

Kandydatka proponuje, by decyzje w samorządzie były podejmowane na niższym szczeblu.

– Dzisiaj bardzo często jest tak, że z każdą sprawą trzeba iść na samą górę drabiny biurokratycznej, aż do prezydenta. Nie powinno tak być – mówi Długosz. – W Urzędzie Miasta mamy bardzo wiele urzędniczek i urzędników, którzy są bardzo kompetentni, bardzo sumienni, którzy powinni móc podejmować decyzje bliżej ludzi. Oni znają problemy swoich sąsiadów, swoich sąsiadek, swojego otoczenia. To nie jest tak, że jedna osoba potrafi być kompetentna w każdej sprawie, zna się na wszystkim, potrafi wszystkim sterować. Zejdźmy trochę niżej z decyzjami, postarajmy się wysłuchać mieszkanek i mieszkańców – proponuje kandydatka komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

– Komitet jest organizacją pozapartyjną, tworzą go osoby rozczarowane działaniami dużych partii. Chcielibyśmy, żeby Lublin był wspaniałym miejscem życia dla nas wszystkich, a nie areną walk politycznych. Dlatego chcemy odebrać władzę z rąk partii i dać ją mieszkańcom – zapewnia Krzysztof Wiśniewski.

Dziś komitet ogłosił też swoje „jedynki”, czyli kandydatów z pierwszych miejsc list wyborczych do Rady Miasta. W okręgu I listę otwiera Magdalena Długosz, w okręgu II Szymon Pietrasiewicz, w okręgu III Krzysztof Wiśniewski, w okręgu IV Paulina Zarębska-Denysiuk, w okręgu V Krzysztof Szewczyk, zaś w okręgu VI Szymon Furmaniak.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 14 września 2018 o 15:53
+14
ludzie, których poglądy są całkowicie sprzeczne z PiS robią konkurencję dla grupy Żuka i odbierają im głosy, logika... Oj jeszcze będą piszczeć jak im rada miasta z większością PiS zgodnie z obietnicami zacznie przywracać centrum miasta dla samochodów likwidując SPP i te nieliczne słupki oraz ograniczy kasę na lewicową kulturę, z której pełnymi garściami czerpie to środowisko na swoje akcje...
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:43
+14
Zdecydowanie lepiej oceniam komitet Żuka - przynajmniej wiem na kogo głosuję.
Avatar
Kornik PISarz / 14 września 2018 o 16:22
+12
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia pana Żuka bsrdzo dbają o te kwestie kobiece. Co jest z Żukiem nie tak ? Że jest złym brzydkim facetem ? A to nie on organizował koncert Siła kobiet ? Ten lewacki, niedobry. A to nie on daje pozwolenie na marsz rownosci ? Co o kandydatce powie Pani Ryfka np ? Czy pani Ryfka woli głosować na brzydkiego faceta Żuka czy na ładna pania prezydent ? Chyba jednak lubelanki są ciemnogrodem, bo wybierają ciągle facetów jak Żuk na prezydentów. Lubelskie ruchy miejskie, robicie krzywdę miastu, bo odbieracie głosy Żukowi... O ile Żukowi nie zaszkodzicie to w przypadku radnych już możecie namieszac. Radnych, którzy w dużej mierze są KOBIETAMI. A Żuk jest prezydentem kobiet.
Piotr ma racje. Oeessuu znowu wielki nikt ubiega sie o stanowisko jak pani Kunc albo pan Kulesza. Pani chce objąć urząd bo ... Lublinem rządzą mężczyźni i trzeba to zmienić. Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ? Zdumiewa mnie to, że pani podeszła w ten sposób do p Żuka, który, wydaje mi się jest feministą, jest przychylny kobietom, a na bank radne z ramienia... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:54
+9
Źle robią, bo powinni poprzeć Żuka a nie wystawiać jakąś anonimową babę z Rzeszowa.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 15:13
+9
słabizna, z takimi pustymi ogólnikowymi hasełkami to daleko nie zajadą
Avatar
dętka / 14 września 2018 o 16:35
+8
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak? rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 16:21
+8
Kupa frazesów i zero konkretów
Avatar
Z Lublina / 14 września 2018 o 16:41
+7
Kto to jest ?
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+5
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 22:35
+5
Lubelski Ruch Miejski - takie coś byle było i to wszystko. Są tam różne poglądy, lecz na pewno nie są bliskie ani Kukizowi '15 ani Wolności ani PIS-owi. Znajdą tam miejsce ludzie, którzy wahają się głosować na SLD albo umiarkowanie lewicowi, znajdą miejsce też tacy, którzy zawiedli się na PO, ale w poglądach są liberalni. Lubelski Ruch Miejski jest to taki twór zszyty z różnych frakcji politycznych, ale raczej nie konserwatywnych. Takie miejsce dla tych co nie wiedzą na kogo głosować.
Avatar
ss / 5 dni temu o 10:10
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
ss / 5 dni temu o 10:07
0
Żuk nie urodził się prezydentem; do pierwszej swojej kadencji startował jako platformerski nominat. Podobnie dziś Tułajew. Nie można nikomu sensownemu odmawiać kandydowania, bo w ten sposób zabetonujemy POPiS-em scenę polityczną na długie dziesięciolecia. Chyba nam na tym nie zależy (oprócz funkcjonariuszy i interesariuszy tych partii) !!! Wygląda na to, ze na forum są same trolle.
Avatar
Kornik PISarz / 5 dni temu o 07:33
+1
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydentem i wie o co chodzi w zarządzaniu miastem. Ostatnim co by powiedzial to że kobieta nie nadaje się do wladzy jak jakis troglodyta pisowski. Poprostu Lublin MA doswiadczonego gospodarza, który wie JAK sie rzadzi miastem. To nie tak, że panj kandydat jest przeze mnie lekceważona. Gdyby w Lublinie nie bylo dobrego gospodarza z doswiadczeniem moglbym sie zastanowic nad panią. Ale jednak wolę postawić na człowieka, ktory wie dużo o tym JAK ten Lublin dalej pociągnąć a nie chce zmieniac obowiazujacego prawa co nawet nie jest w kego kompetencjach (postulatach o rzekomych rzadach mieszkancow). W mojej ocenie szkodzicie Lublinowi bo nie zdajecie sibie sprawy że mocna lewica i to bez doswiadczenia nie ma tutaj szans. Wydaje sie wam ze reprezentujecie mieszkancow, ale reprezentujecie tylko garstke skrajnie lewicowych feministow i feministek, ktorym nie podoba sie wycinka drzew i nowe bloki oraz marudziciw jak malkontenci z pisu. Zobaczcie - pan kandydat Kulesza wydaje sie idealny. Prawicowy ale nie tak jak pis, czysty, bez ukladow, mlody, kreatywny, z wozja na miasto. Czego mu brakuje ? A ma tylko jak narazie 8% poparcia. Wystarczy ze wy bedziecie mieli chocby kolejne 8 kosztem Żuka i już pieknie pis wchodzi nam do gry bo bedzie mial conajmniej 30%. Caly koscielny elektorat stanie murem. Nie zdajecie sobie sprawy co bedzie gdy pis zacznie rzadzic lublinem albo gdy wspolnie z nim zaczniecie wszystko blokowac w RM bo "drzewka" bo "beton" bo "drogo" bo "zbędne".
 Zarzucanie, że komentarze są pisane przez urzedników z ratusza to dno. Pisowskie dno i metr mułu. Ale zauważyłem że środowiska LRM i PiS pod pewnymi praktycznymi względami są do siebie podobne, bsrdzo nawet. Jeżeli by wyłaczyć ideologię to moglibyście startować razem z pisem. Oni też przecienikow nazywają trolami i też bronią miasta przed inwestycjami, z tym że oni dosyć jawnie. Trollingiem nie jest moja opinia chocby nie wiem jak prożukowska i podobna do innych byłaby. Doktor Żuk jest przede wszystkim doświadczonym prezydent... rozwiń
Avatar
AntyPobieżniak / 6 dni temu o 03:41
+1
Poświęć sekundę, poznaj czyjeś propozycje, podziel się swomi...
Avatar
Ten, który tęskni do przedwojnia, itd. / 6 dni temu o 03:20
+2
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy kandydującą osobę personalnie. Aż wyje z pierwszej serii komentarzy, że pisane to jest przez ludzi na stołkach z obecnego układu, lub z nowego układu, który planuje wejść. Tworząc takie grupy trzymające władze, które rozdają sobie stanowiska szkodzicie Polsce. Szkodzicie polskim obywatelom. Niszczycie nasz Kraj. Niszczycie demokrację. Nie opamiętacie się, bo to dla Was pewnie jefyna możliwa droga do pieniędzy. Walcze może chociaż honorowo, jesteście Polakami.
Prezydent Żuk ma takie same kompetencje jak wiele innych osób. Jest doktorem Ekonomii. Stworzył sprawny układ władzy i powiązań. To może zrobić więcej osób, nie tylko on. Trudno w związku tym mówić,  że jest on jedyną alternatywą na wieki. Trzeba dać szanse innym kandydatom, choćby na wypowiedź. Trolling występuje np. wtedy, kiedy jak powyżej, niszczy się kontrkandydata argumentami typu: "kobieta", "na pewno się nie zna", "Żuk i tylko Żuk", itd. Czyli nie rozmawia się o programie i propozycjach tylko niszczy ... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:25
0
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza tym to całe pier.... nie o układach Żuka to niczym nie poparte glupoty i teorie spiskowe. Nikt mu nic nie udowodnil tylko ludzie musza sibie ploty tworzyć bo nuda by była. Pewnie chodzi o developerow. Jasne lepiej trzymac ziemie odłogiem i łożyć hajs na utrzymanie syfu i śmieci zamiast zbudować bloki. Bo wsamraśna hołota nie życzy sobie bloków w sasiedztwie. Chcą mieć 200 metrow do galerii i las za rogiem. Mieć ciastko i zjeść ciastko. Najlepiej mieszkać w lesie ale mieć w nim wszystkie wygody miasta, kto by nie chciał. Krótko: ta pani nie ma takich kompetencji jak Żuk, podobnie jak inni ksndydaci. Ja moge wymienić 200 kandydatow na prezydenta jak ta pani a nawet sam moge kandydować.
 Dobra nie posraj sie z tym trollingiem. A te ostatnie kilka komentarzy jeden za drugim broniace pani kandydatki to nie trolling ? Wszystkie na jedna modłe. Jaki wschód co ty pieprzysz w całej Polsce w samorzadach siedzi PO i SLD te twoje układziki. Nie zesrajcie sie z tymi młodymi bez układow. Takich ludzi młodych kreatywnych sa tysiace. Każdy sobie może kandydaować ale nie o to chodzi. Żuk jest menadżerem, zna sie na prawie, na rządzeniu. Może ja się nie znam ale w mojej ocenie ta pani nie posiada 1/10 kompetencji Żuka. Poza... rozwiń
Avatar
Kornik PISarz / 15 września 2018 o 21:15
0
Czy pani kandydat powie co jej nie pasuje i co chce zmienić ? Nie ? A czy powie jak planuje dalej pociągnąć wszystkie projekty rozbudów, budów dróg, obiektów, boisk, dworca etc etc etc. Jakie ma doświadczenie w zarządzaniu ?
Żadnych budów nie będzie ciągnąć, bo planuje je wszystkie zahamować Zamiast zbędnych inwestycji będą warsztaty z wycinanek łowickich w centrum miasta i codzinne warsztaty z tolerancji wobec wszystkich 70 płci prowadzone za publiczną kase przez kumpele pani Madzi. Doświadczenie z zarządzaniu ma żadne, ale za to bardzo chce być prezydentką. Co mogłoby pójśc nie tak?
 Tego się obawiam właśnie.
 Tego się obawiam właśnie. rozwiń
Avatar
elwira / 15 września 2018 o 17:50
+3
Ludzie, dajcie szanse się wykazać kobiecie. Trzeba docenić, że ktoś ma odwagę mówić inny głosem niż wszyscy. 
Avatar
Ktoś, kto chciałby, żeby było jak przed wojną / 15 września 2018 o 17:43
+5
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowijamy się wolniej niż powinniśmy. Ale taki jest człowiek ukształtowany w PRL. Towarzysz Szmaciak w walce o "jedyną słuszną drogę", czyli stołek dla siebie.
Sorry, ale to jest trolling. Komentarze pisane przez funkcjonariuszy partyjnych. Polska doszła do takiego stanu upodlenia, że każdy nowy w polityce, niezdemoralizowany, jest od razu niszczony przez grupy kolesi, którzy doją to Państwo z jednej, lub drugiej strony. Wszystkie miejsca pracy publiczne rozdawane są na zasadzie oszustwa, ludziom powiązanym, a potem ci ludzie siedzą i się ślinią przy komputerach, żeby tylko ktoś nie zaczął tych stanowisk rozdawać moralnie, na zasadach konkursu. To jest wschód, tak ginie Ukraina, my przez to rzowija... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 września 2018 o 12:42
+3
To już nie ma nikogo z Lublina w Lublinie. Lublin miasto inspiracji i wieśniaków.
 Przypomnę, że obecnie mamy świdniczanina. Ta pani przynajmniej mieszka od dawna w LU.