Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

6 listopada 2018 r.
21:04

Chełm i Zamość - największe miasta prezydenckie gdzie wygrało PiS

202 73 A A

Zamość i Chełm to największe miasta prezydenckie w Polsce, w których zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Rozbudziło to nadzieje na dodatkowy napływ pieniędzy z rządowych programów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W trakcie kampanii prezydenckiej politycy PiS sugerowali, że miasta i gminy, w których wygrają kandydaci tej partii będą miały „łatwiejszy” dostęp do rządowych pieniędzy oraz innych benefitów.

– Z pewnością nie jest tajemnicą, że pozyskiwanie środków na inwestycje wymaga dobrej współpracy władz lokalnych z władzą centralną – stwierdził podczas kampanii Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Podobnych wypowiedzi było więcej. Ostatecznie jednak tylko w 6 na 107 miast prezydenckich przez najbliższe pięć lat rządzić będzie członek PiS lub osoba z poparciem tej partii.

Zamość: Będzie łatwiej o pieniądze

Największym miastem na tej liście jest Zamość. Prezydentem, na drugą kadencję, wybrany został tam Andrzej Wnuk. W nowej Radzie Miasta współpracować będzie ze sprzyjającą mu większością. Na 23 radnych 9 pochodzi z KW PiS, a 4 z KWW Andrzeja Wnuka. Czy z tego powodu do miasta trafi więcej rządowych pieniędzy?

– Bez względu na to, kto i z jakiej partii rządził, to pieniądze bez przeszkód spływały do Zamościa – podkreśla Rafał Zwolak, opozycyjny radny. – Za prezydentury Marcina Zamoyskiego pozyskano bardzo dużo zewnętrznych środków, np. na budowę dróg, czy na odnowę zabytków. Teraz, gdy PiS ma też większość w sejmiku, mam nadzieję, że współpraca będzie układała się bardzo dobrze i z korzyścią dla miasta.

– Współpraca między samorządem a rządem jest niezbędna dla rozwoju regionu – podkreśla Dariusz Zagdański, radny kandydujący z KW Prawo i Sprawiedliwość. – Powinno być łatwiej, chociaż w polityce nigdy nic nie wiadomo.

– Przypuszczam, że współpraca będzie się układała dobrze, a co za tym idzie – będzie łatwiej pozyskiwać pieniądze. Na pewno będzie się nam lepiej pracowało, bo łatwiej rozmawia się z przyjaciółmi i kolegami, niż z osobami obcymi – uważa Piotr Małysz z KWW Andrzeja Wnuka. Jego zdaniem podstawą jest jednak profesjonalizm. – Pieniądze będą do nas trafiały, jeśli dobrze przygotujemy projekty.

Inni lokalni politycy mają nadzieję, że wygrana PiS przyciągać będzie do Zamościa coraz ważniejszych polityków tej partii. Pierwsza ma być Anna Zalewska, minister edukacji, która już w piątek podsumowywać będzie tam szkolne obchody roku niepodległości.

– W poprzedniej kadencji hołubiona była Biała Podlaska (tam prezydent z PiS przegrał wybory – dop. red.). Teraz splendor może spaść na nas – ma nadzieję inny radny z listy PiS. – Liczę na to, że w Zamościu będą się rozpoczynały kolejne rządowe programy, a tych ze względu na kolejne wybory będzie coraz więcej.

Chełm: Każdy ma szanse na rozwój

W Chełmie przez ostatnie 12 lat rządziła pani prezydent z SLD. Teraz przegrała z kandydatem Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem Zdzisława Szweda, radnego miejskiego ostatnich dwóch kadencji, który teraz został wybrany do sejmiku, istotne zmiany w mieście nastąpią dopiero teraz, kiedy prezydentem miasta został Jakub Banaszek.

– Miasto nie wykorzystywało swoich szans na rozwój, jak Biała Podlaska czy Zamość – mówi Szwed. – Teraz nastał dla nas sprzyjający klimat polityczny. Naturalną koleją rzeczy mamy zapewnioną dobrą współpracę z rządem i samorządem wojewódzkim.
Wielu uważa jednak, że miasto nie stało w miejscu, choć samorząd był w rękach polityków pozostających w opozycji do władz i w Lublinie, i Warszawie.

– Każdego roku stać nas było na wdrażanie kilkunastomilionowych inwestycji, w dużej mierze dofinansowywanych z funduszy rządowych lub europejskich – mówi Zygmunt Gardziński, wieloletni przewodniczący Rady Miasta Chełm. – Spektakularnym przykładem może być pozyskanie olbrzymiej dotacji na przebudowę miejskiego odcinka krajowej „dwunastki”. To zadanie jest obliczone na 170 mln zł!

Gardziński zwraca uwagę, że demokratyczne mechanizmy w naszym państwie pozwalają promować politycznych przyjaciół czy partnerów. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie mają na to szans. – Wymaga to jedynie z ich strony większego determinizmu, pracy i cierpliwości – podkreśla.

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 21:19
+28
Chełm i Zamość, dwa miasta w najbiedniejszych regionach Polski i Unii Europejskiej - Chełmszczyźnie i Zamojszczyźnie.
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 22:08
+27
Po owocach ich poznamy, po owocach...na razie to jest tylko mielenie ozorami...
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 21:26
+21
Bieda i ciemnota w większości, pewnie pis obiecał im że lotnisko przeniesie z Świdnika
Avatar
Xxx / 6 listopada 2018 o 22:29
+19
Bez większości w radzie można sobie porządzić pilotem do tv
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 21:25
+17
szybko pożałują swoich wyborów
Avatar
Sam prawdy / 7 listopada 2018 o 12:34
+9
Zwyciężyli ludzie a nie partie. W wyborach samorządowych głosuje się na konkretne osoby. Powariowali już z tym PIS i z PO.
 Wierz w to co piszesz powyżej... ??? Sądząc na przykładzie tych dwóch miast ,Chełm i Zamość  to właśnie wygrała partia która kupiła głosy  wyborców atrakcyjnymi ofertami. Ci kandydaci co wygrali, to "marionetki" swoich partii..Zobaczymy wkrótce gdzie będą zapadały decyzje i pod czyje dyktando, oby nie Żoliborskie....
Avatar
Mango / 6 listopada 2018 o 22:10
+8
Doadajcie do tego Świdnik :(  WSTYD!!!
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2018 o 00:08
+6
  Mam nadzieję, że Pisowska władza  doceni te dwa miasta z województwa lubelskiego i się im jakoś odwdzięczy.
Avatar
Chełmianin / 6 listopada 2018 o 23:49
+6
"Zamość za rządów Wnuka bardzo zdziadział. Starowka rozjechana przez samochody. Nie widac pozytwynych zmian" to ty były premierze Cesarzu Ojropy? Tylko ty tak potrafisz kłamać. Ten zdziadziały rynek zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy noworoczny wystrój. A Chełm jak co roku mógł tylko pomarzyć o tak udanym Sylwestrze jak w Zamościu. Fiszowa uważała, że każdy Sylwka powinien tak jak ona świętować w restauracji. Tak, że kłamców, złodziei i oszustów... Kto was słucha? Napewno nie porządni i uczciwi ludzie. Niestety większość musiała opuścić Ojczyznę, bo wśród złodziei uczciwy umiera powoli z głodu i wyzysku. Niedługo my wrócimy, a wy będziecie próbować kraść... przepraszam brać nieswoje poprzez roztargnienie w Kanadzie ;)
"Zamość za rządów Wnuka bardzo zdziadział. Starowka rozjechana przez samochody. Nie widac pozytwynych zmian" to ty były premierze Cesarzu Ojropy? Tylko ty tak potrafisz kłamać. Ten zdziadziały rynek zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy noworoczny wystrój. A Chełm jak co roku mógł tylko pomarzyć o tak udanym Sylwestrze jak w Zamościu. Fiszowa uważała, że każdy Sylwka powinien tak jak ona świętować w restauracji. Tak, że kłamców, złodziei i oszustów... Kto was słucha? Napewno nie porządni i uczciwi ludzie. Niestety większość musia... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 22:07
+5
juz do chelma kaczor z lopata jedzie od jutra bedzie kopal z mazurkowa
Avatar
Miecio / 16 listopada 2018 o 21:03
0
Czy wy uważacie że ludzie którzy sprawdają projety to wszytko PIS? otóż nie, złożone projekty sprawdza komisja kilkanascie osób i nie obrażajcie ich że są podnóżkami PIS.  W mieście albo potarfią pisać dobre projekty lub nie to zależy od pracowników
Avatar
Henio / 9 listopada 2018 o 08:46
-1
Chełm - miasto PKWN.
Avatar
CHC / 8 listopada 2018 o 19:54
0
Jakby nie patrzeć Chełm jest bardzo inny, gdzie jeszcze kandydatka związana z SLD prawie wygrała a kandydat PiS prawie przegrał w drugiej rundzie?
Avatar
zniesmaczony / 8 listopada 2018 o 17:46
0
Ogłaszamy bojkot Zamościa, Roztocza, Chełma i tamtejszych firm.
 A co z tymi co nie głosowali na PIS?? Wszystkich do jednego worka niewrzucajmy..
Avatar
światli lublinianie / 8 listopada 2018 o 11:35
-2
Ogłaszamy bojkot Zamościa, Roztocza, Chełma i tamtejszych firm.
Avatar
Gość / 8 listopada 2018 o 10:25
-1
Chelm Zamość Dzicz
Avatar
Chełmianin / 8 listopada 2018 o 08:57
0
Mnóstwo tu ludzi super zorientowanych co nam przyniesie przyszłość - choć wydaje się, że to efekt frustracji i rozżalenia - by obrażać kogoś kto zagłosował inaczej niż dana osoba. Natomiast wpisy i ich styl doskonale świadczy o ich poziomie - choć jak ktoś wyżej napisał że to "większość wyborców pis to niewykształaceni ludzie i osoby starsze" - ale widać zdobycia jakiegoś tam wykształcenia i młodszy wiek nie gwarantuje kultury i myślenia. 
Avatar
Stasio / 7 listopada 2018 o 21:44
0
Wybrali tego samego prezydenta Zamościa bo imprezy robi na rynku, poprzednik nic nie robił ... I tyle w temacie
Avatar
Paszkiewicz / 7 listopada 2018 o 14:46
-1
Haha, zobaczymy jak zachowa się nowy prezydent Chełma, który będzie zakladnikiem i po i SLD, ubaw po pachy
Avatar
Yogi bear / 7 listopada 2018 o 13:53
-4
Jak tam PSLowcy i POwcy ? przegrana w sejmiku boli? Dyrektorzy i kierownicy sie juz pakują ? hahahaha. Jakiś komentarz do kleski PSL w Polsce? Bo wasz Hetman to sie gdzieś ukryl i ten usmieszek mu z twarzy zszedł.
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nasze szkoły wśród najlepszych. Jak wypadły licea i technika z Puław?

Nasze szkoły wśród najlepszych. Jak wypadły licea i technika z Puław? 3 1

Czołowe puławskie licea znalazły się w trzeciej setce najnowszego rankingu magazynu „Perspektywy”. Najlepszą szkołą ogólnokształcącą w mieście ponownie zostało II LO im. KEN. Drugie miejsce zajęło I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego. Wśród techników prowadzi „Chemik”

MKS Perła jedzie do Chorzowa. Zabraknie kluczowej zawodniczki

MKS Perła jedzie do Chorzowa. Zabraknie kluczowej zawodniczki 0 0

MKS Perła Lublin w sobotę w Chorzowie zagra bez Kingi Achruk. Rozgrywająca mistrzyń Polski wciąż leczy kontuzjowany bark

Nie żyje znany lektor Janusz Kozioł

Nie żyje znany lektor Janusz Kozioł 44 1

Znany lektor przegrał walkę z chorobą. Janusz Kozioł od lat zmagał się z SLA - stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym. Podstępna choroba zaatakowała najpierw narząd mowy i funkcje oddechowe.

W tej parafii ksiądz na mszy czyta kto ile dał po kolędzie. Nie wszystkim to się podoba

W tej parafii ksiądz na mszy czyta kto ile dał po kolędzie. Nie wszystkim to się podoba 198 21

W parafii w Białopolu (powiat chełmski) na niedzielnych nabożeństwach ksiądz z ambony wylicza ile poszczególni parafianie ofiarowali na kościół podczas kolędy. Choć robi tak od lat, nie wszystkim się to podoba.

Odkrycie repertuarowe roku. Nagroda dla spektaklu "Żywi i umarli"
galeria

Odkrycie repertuarowe roku. Nagroda dla spektaklu "Żywi i umarli" 0 0

Jedna z premier 2017 w Teatrze Starym - spektakl „Żywi i umarli, czyli Bandyci w Piekle” w reżyserii Joanny Lewickiej została wyróżniona w konkursie „Klasyka żywa” Instytutu Teatralnego.

Puławy uczczą pamięć Pawła Adamowicza. Spotkanie w sobotę o godz. 12

Puławy uczczą pamięć Pawła Adamowicza. Spotkanie w sobotę o godz. 12 43 2

W sobotę 19 stycznia o godz. 12 na placu Chopina mieszkańcy Puław upamiętnią zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Mężczyzna znajdował się na dworcu w Lublinie. Nie wiedział kim jest i skąd przyjechał

Mężczyzna znajdował się na dworcu w Lublinie. Nie wiedział kim jest i skąd przyjechał 40 3

W czwartek po południu policjanci zostali skierowani do jednego z lubelskich szpitali. Na szpitalny oddział ratunkowy został przywieziony młody mężczyzna, z którym był utrudniony kontakt.

Zakłady bukmacherskie online 2019

Zakłady bukmacherskie online 2019 0 0

Zakłady bukmacherskie coraz prężniej się rozwijają w naszym kraju, a ilość legalnych bukmacherów rośnie z roku na rok. Eksperci są pewni, że na rynku bukmacherskim w roku 2019 czeka nas kilka zmian przede wszystkim w ofercie, co zapewne znacząco wpłynie na to jak zakłady bukmacherskie online będą wyglądać w tym roku.

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną
film

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną 113 47

W Gdańsku trwają uroczystości związane z pożegnaniem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

AGD do zabudowy czy wolnostojące?

AGD do zabudowy czy wolnostojące? 0 0

Można się spierać o to, jaki rodzaj zabudowy kuchennej ma więcej zalet. Tak naprawdę da się znaleźć zwolenników każdej z tych opcji, a także grupę osób, której nie robi to większej różnicy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasza kuchnia była funkcjonalna i służyła bez zarzutu przez wiele lat, warto będzie poświęcić chwilę na decyzję, czy wybrać AGD do zabudowy, czy może raczej wolnostojące. Pod uwagę trzeba wziąć różne kwestie, choć niewątpliwie jedną z najbardziej ograniczających jest budżet. Jakie wady i zalety mają sprzęty AGD do zabudowy oraz te wolnostojące?

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu
galeria

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu 1 1

Wypadł z jezdni uderzając w przydrożną figurę, a następnie w ogrodzenie posesji. 34-latek trafił do szpitala.

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK 59 5

Najstarsza organizacją humanitarna w Polsce ma dziś urodziny. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozda prezenty urodzonym dziś w naszym województwie dzieciom!

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję
galeria

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję 7 1

Zamojscy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili marihuanę i zlikwidowali uprawy konopi.

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu"
Magazyn

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu" 0 53

Paweł był moim przyjacielem, wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i mieszkańcom – napisał po śmierci zamordowanego prezydenta Gdańska prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W tym samym czasie pojawiały się w internecie nienawistne komentarze szkalujące zmarłego. – To jest głęboko niemoralne – mówi Żuk, który obawia się, że nożownik z Gdańska może znaleźć naśladowców.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany 0 5

ROZMOWA z Wojciechem Szawarskim, trenerem koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.