Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2019

24 września 2019 r.
18:55

Riad Haidar krytykowany za słowa o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Chciałem być uczciwy"

17 126 A A

O swoim poparciu dla małżeństw homoseksualnych i możliwości adoptowania przez nie dzieci mówił na antenie RMF lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim Riad Haidar. Po tej wypowiedzi pod adresem znanego lekarza z Białej Podlaskiej posypała się lawina negatywnych komentarzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Riad Haidar jest ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu wojewódzkim w Białej Podlaskiej, a od 2010 roku radnym sejmiku. Trzykrotnie zostawał wojewódzkim radnym startując z list SLD. Ale w tegorocznych wyborach do Sejmu znalazł się na pierwszym miejscu listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bialskim. Tuż po ogłoszeniu tej decyzji zrezygnował z partyjnej legitymacji SLD.

W poniedziałek Haidar był gościem porannej audycji Roberta Mazurka na antenie RMF. W trakcie ponad półgodzinnej rozmowy przyznał m.in., że program 500+ powinien zostać zmodyfikowany. Dziennikarz zapytał m.in. czy jego zdaniem pary homoseksualne powinny mieć możliwość adoptowania dzieci.

– Powinny. Jeżeli spełniają ustalone przez państwo warunki, to dlaczego nie? – odparł wyraźnie zaskoczony pytaniem Haidar.
– Najbardziej cenię w politykach szczerość – stwierdził Mazurek. – Nie wiem oczywiście, czy pańscy wyborcy będą zachwyceni, ale to jest pańska sprawa, kto ma na pana głosować.

W internecie zawrzało. Wypowiedź Haidara wykorzystali głównie politycy PiS, by zaatakować lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę.

– Posłuchajcie lidera listy KO na Lubelszczyźnie Riada Haidara. Oto wizja wpływowych polityków z obozu Grzegorza Schetyny: ograniczenie 500+ oraz legalizacja związków homoseksualnych i adopcja przez nich dzieci! Na to nie ma zgody PiS! – napisał na Twitterze minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podobny wpis zamieściła pochodząca z Chełma europosłanka Beata Mazurek. – Wszystko to wiecie, zgadzacie się i jesteście dumni? – zapytała, adresując pytanie do Platformy Obywatelskiej i Schetyny.

Sprawę skomentował także wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który startuje w wyborach do Sejmu z listy PiS w okręgu chełmskim.

– W Polsce nie ma przepisów pozwalających na oddawanie dzieci w ręce homoseksualistów! I w naszym porządku konstytucyjnym nie może ich być, tak samo jak legalizacji związków partnerskich. Ideologia LGBT opętała elity polityczne niedawnych koalicjantów PO i PSL – powiedział na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej.

W nieoficjalnych rozmowach działacze Koalicji Obywatelskiej nie kryją obaw, że powielana w mediach społecznościowych wypowiedź Haidara może przełożyć się na gorszy wynik w naszym regionie.

– We wtorek od rana nasi kandydaci podczas spotkań z wyborcami w terenie musieli się tłumaczyć z tych słów. Niektóre z tych rozmów nie należały do najprzyjemniejszych – mówi nam jeden ze sztabowców.

W rozmowie z Dziennikiem Riad Haidar stwierdza, że słowa o poparciu małżeństw homoseksualnych i daniu im prawa do adopcji zostały z niego przez dziennikarza „wydobyte”.

– Chciałem być uczciwy wobec swoich wyborców i osobistych przekonań. Nie ukrywam, że nie mam nic przeciwko jakimkolwiek związkom, bo każdy powinien mieć takie same prawa – tłumaczy kandydat na posła. I dodaje: – Pan redaktor nie pozwolił mi dokończyć myśli po tym, jak wymusił ze mnie wypowiedzenie pewnych słów. Moją intencją było to, że nie chcę być orędownikiem małżeństw homoseksualnych i umożliwienia im adopcji, ale jeśli kiedyś w Sejmie pojawiłby się taki projekt, nie byłbym temu przeciwny.

e-Wydanie

Komentarze 126

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 07:02
+24
Wg. niektórych nienormalność ma stać się normalnością! Wybór należy do nas!
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 19:04
+24
Chciał być szczery! To i tak zaleta. Bo POzostali mówią co chce usłyszeć naiwny elektorat a robią i tak swoje!
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 07:01
+23
Słuchałem tego wywiadu na RMF24 rozmowy. Ten gość to porażka. 40 lat mieszka w naszym kraju a ciężko go zrozumieć. A SLD wypromowało go przez tyle lat a on taki nr im wywinął.
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 19:21
+22
Każdy, kto przybliża się do PO, skazuje się, jak widać, na problemy i POrażkę. Uciekajcie od nich!
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 05:29
+19
Panie Haidar, coś tu nie tak! Chciałby pan być sam adoptowanym przez dwóch panów nie mając możliwości mówienia najpiękniejszego słowa "Mama" ?
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 05:57
+18
Panie Haidar, zmienia pan poglądy polityczne i partie jak rękawiczki. Oczywiście na własny użytek. Teraz tak, jeśli pary homoseksualne adoptowałyby dzieci to w pewnym momencie tych dzieci zabrakłoby! Bo skąd będą się brać? Ze związku dwóch panów? Wtedy pan jako lekarz nie miałby kogo leczyć, policjant nie miałby kogo ścigać, kto budowałby drogi i kto broniłby Ojczyzny? Chyba że o to chodzi!
Avatar
Ania / 24 września 2019 o 19:10
+14
Polityka to nie miejsce dla osób uczciwych! Jeżeli Pan Haidar nie zamierza być obłudnikiem, oszustem i złodziejem to radzę mu poszukać sobie innej profesji.
Avatar
smród jak z CZAJKI / 24 września 2019 o 22:06
+13
MUCHA nie bzyczy o temacie?
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 19:34
+13
Andrzej - ulepcie sobie z gliny .
Avatar
DONALD MA TOLĘ / 24 września 2019 o 22:04
+12
PLATFORMA - czy może być bardziej zrytego ?
Avatar
Glowa do gory :-) / 11 października 2019 o 10:36
+6
Najlepszy kandydat jaki moze byc :-) a Hejterzy jak się pochorują to niech maszerują na zoliborz się leczyc albo slac pieniazki do Torunia to odrazu zdrowsi bedziecie :-D
Avatar
Tępaki bialskie / 10 października 2019 o 13:18
-4
Ty Syryjczyku !!!!? Czlowieku !?? czy Ty myslisz że zrobi na nas wrazenie ze iles tysiecy mlodych polskich dzieci uratowales? Przeciez to niemozliwe bo Pis mowil ze choroby tylko mozecie wy uchodzcy dac? A Ty co dales Riadzie? Tylko od Owsiaka doktor Haidar i jego ekipa dostali sprzęt za 3 miliony złotych. To się nie liczy bo to zło. No I jeszcze ten slaby fakt ze masz Riadzie Haidarze od Prezydenta RP strebrny krzyz zaslugi za działalność na rzecz społeczności lokalnej I Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP za działalność na rzecz służby zdrowia. Phii... teraz w tym panstwie bezprawia kazdy moze to dostac :-D:-D:-D
Ty Syryjczyku !!!!? Czlowieku !?? czy Ty myslisz że zrobi na nas wrazenie ze iles tysiecy mlodych polskich dzieci uratowales? Przeciez to niemozliwe bo Pis mowil ze choroby tylko mozecie wy uchodzcy dac? A Ty co dales Riadzie? Tylko od Owsiaka doktor Haidar i jego ekipa dostali sprzęt za 3 miliony złotych. To się nie liczy bo to zło. No I jeszcze ten slaby fakt ze masz Riadzie Haidarze od Prezydenta RP strebrny krzyz zaslugi za działalność na rzecz społeczności lokalnej I Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP za działalność na r... rozwiń
Avatar
Ja vicek od zioberka / 10 października 2019 o 13:04
+1
Hahah panie Haidar musi pan miec swoich troli do hejtowania jak w naszym Pisowskim ministerstwie inaczej nici z kampani :-D
Avatar
Tycjusz / 7 października 2019 o 10:17
-4
O kurde jaki splendor dla regionu niedoszły teść Dody, to prawie tak jakby swat Angel Merkel. Ha, ha
Avatar
Labrador / 7 października 2019 o 10:07
-5
On poparł małżeństwa gejów i lesbijek. Opowiedział się również za adopcją przez takie pary dzieci. Ja nie popieram legalizacji związków jednopłciowych oraz adopcji przez takich chorych ludzi dzieci. On-mowa miłości. Ja-mowa nienawiści.
Avatar
Witek / 7 października 2019 o 10:02
-1
Haidar powiedział "Nie mogę na to pozwolić, że człowiek jest opluwany, traktowany jakby nic nie zrobił dla tego społeczeństwa". Śmieszne, bo nic dobrego nie zrobiłeś ani dla mnie ani dla wielu moich znajomych. Jesteś lekarzem w szpitalu, i pobierasz za to wynagrodzenie. Wykonujesz swoje obowiązki, i masz to dalej robić , łaski nikomu nie robisz Judymem nie jesteś. A na sesjach sejmiku, aktywność wyjątkowo mizerna.
Avatar
Kimur / 7 października 2019 o 09:54
-2
"udało się wygrać z pewnym układem w Białej Podlaskiej i rozwalić grupę rządzących w naszym mieście”. Doktorku, proponuję zejść na ziemię. Przeceniasz siebie i swoje możliwości. Tyle w temacie.
Avatar
Dima / 7 października 2019 o 09:36
0
Haidar to dopiero człowiek zasad !? Spi........ił z Sld , bo po pierwsze dostrzegł , że z tym ugupowaniem nie ma szans dostać się do koryta, po drugie ubiegł Czarzastego , który zapowiedział , że każdy kto wystartuje z POKO wyleci na mordę.
Avatar
Eliza / 7 października 2019 o 09:32
+1
Czy może Haidar mi załatwić pracę w spółce paliwowej , w radzie nadzorczej? Obiecuję,że będę pracowała bez pobierania wynagrodzenia, podobnie jak Haidar.
Avatar
Gość / 6 października 2019 o 23:36
0
Pomijajac te "sledztwo dziennikarskie" redaktora z GP (ciekawe czemu jak do tej pory nawet omnipotentni Kaczynskib z Ziobrem oraz CBA nie dali rady udowodnic niczego doktorowi az zjawil sie p. Nisztor I odsmaza stare kotlety) nalezy tez odniesc sie do dobrych rad w stylu: po co to panu, niech pan zostanie w szpitalu, dzieci leczy, zna sie pan na tym. Ano wlasnie: p. Bierecki, po co panu ten Senat? Jest pan dobrym finansista, ludzie pana tam potrzebuja. Panie Romanowski, po co panu ten Sejm? Jest pan cenionym prawnikiem, w resorcie jest jeszcze huk roboty. No, na koniec p. Stefaniuk, po co panu ten Sejm? Jest pan wybitnym specjalista w zakresie?...hm...zna sie pan na?...hm....no dobra, ludzie pana potrzebuja...hmm...ale przeciez przegrane wybory.. I tacy wlasnie ludzie w Sejmie sa potrzebni. Jesli nad bedziemy bezmyslnie opluwac kazdego, kto w zyciu cos reprezentuje to kto nami bedzie rzadzil? Polityczny karierowicze, ktorzy nie wiedza co to jest normalna praca? Tylko zostaje belkot: "panie Haidar, powiedz, pokaz".. co on Ci synku ma pokazac, powiedziec? "Kurtyna idzie w gore"...raczej bezdenna glupota idzie w gore.
Pomijajac te "sledztwo dziennikarskie" redaktora z GP (ciekawe czemu jak do tej pory nawet omnipotentni Kaczynskib z Ziobrem oraz CBA nie dali rady udowodnic niczego doktorowi az zjawil sie p. Nisztor I odsmaza stare kotlety) nalezy tez odniesc sie do dobrych rad w stylu: po co to panu, niech pan zostanie w szpitalu, dzieci leczy, zna sie pan na tym. Ano wlasnie: p. Bierecki, po co panu ten Senat? Jest pan dobrym finansista, ludzie pana tam potrzebuja. Panie Romanowski, po co panu ten Sejm? Jest pan cenionym prawnikiem, w resorcie ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 126

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 0

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, sklasyfikowany został w światowym czempionacie na siódmym miejscu.

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia] 0 0

6 grudnia powinno zacząć działać sztuczne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Właśnie trwa jego montaż

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło”
Wideo
galeria
film

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło” 13 8

Z lubelskimi posłami rozmawialiśmy przed i w trakcie przerwy podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus 0 0

MMA 21 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się gala TFL 19 „Christmas Time”. W klatce pojawią się m.in. Hubert „Maupa” Szymajda

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu
galeria

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu 0 0

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane 0 0

Trzy osoby związane z projektem szkoleniowym realizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę dotyczącą wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł zajmie się Prokuratura Okręgowa w Zamościu

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT 228 39

Według angielskiej wersji portalu Wikipedia, w Polsce istnieją tzw. no-go-area, czyli obszary, gdzie określonym grupom osób grozi poważne niebezpieczeństwo. Według encyklopedii internetowej strefa ta obejmuje również województwo lubelskie, a zagrożone miałyby być osoby LGBT.

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie
15 listopada 2019, 18:00

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie 0 0

W ramach trasy koncertowej "18+ Tour" już 15 listopada do Lublina przyjedzie jeden z najpopularniejszych współczesnych zespołów rockowych w kraj - Happysad. Formacja wystąpi w piątek o godz. 18 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA 0 0

Espo Pszczółka II z kolejną porażką. Tym razem lepsza od beniaminka okazała się Alpaca Alfachem

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring
film

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring 0 0

Dwa promile alkoholu miał 19-letni kierowca mazdy. Jazdę mieszkańca Lublina nagrały kamery miejskiego monitoringu

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja 3 1

Dziecko spadło z trampoliny w parku zabaw w Chełmie. Policja sprawdzi, czy urządzenie było sprawne

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne!

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne! 0 1

Ostatnie dwa miesiące roku to czas, w którym intensywnie zaczynamy myśleć o kupowaniu prezentów mikołajkowych i świątecznych. Okazji do zakupów jest wiele, począwszy od Black Friday i Cyber Monday, przez przedświąteczne promocje, aż po Boxing Day - w wersji dla spóźnialskich. Na jakie prezenty warto postawić w tym roku?

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin 5 3

Na celowniku: zatopione statki i okręty spoczywające na dnie Morza Karaibskiego. Robert Kmieć, lubelski eksplorator, szuka pirackich skarbów na Dominice. Pomaga mu w tym najnowsza technika

Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem? Kilka ciekawych porad

Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem? Kilka ciekawych porad 0 0

Żyjemy w czasach, w których półki w sklepach uginają się od gotowych smakołyków. Stres, smutek lub nadmiar czasu, nuda, depresja może nas doprowadzić do przejadania się. Latami hodowane złe nawyki żywieniowe prowadzą do otyłości, chorób a także... niedożywienia. Okazuje się, że jedząc dużo niezdrowych rzeczy możemy być niedożywieni.

Policjant dał prowadzić pijanemu mężczyźnie z zakazem sądowym

Policjant dał prowadzić pijanemu mężczyźnie z zakazem sądowym 5 16

Puławska drogówka zaalarmowana przez innych kierowców, zatrzymała do kontroli samochód, którym kierował pijany mężczyzna. Na tylnej kanapie siedział właściciel auta - funkcjonariusz policji z posterunku w Kazimierzu Dolnym. Też był pijany