Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

16 marca 2007 r.
13:18
Edytuj ten wpis

Za tysiąc złotych do USA

0 0 A A

Przelot z polskich portów regionalnych do USA za tysiąc złotych? Taki skutek może mieć podpisanie umowy o ruchu lotniczym miedzy Unią i USA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeżeli do USA zaczną latać tanie linie, bilety mogą kosztować mniej niż tysiąc złotych. Na zdj. samolot Ryanair na lotnisku w Jasionce. (Fot. Krzysztof Łokaj) Otwarte niebo - tak nazywane jest porozumienie lotnicze między UE a USA, za którym w czwartek głosowali deputowani do Parlamentu Europejskiego. Jego zatwierdzenie umożliwia zniesienie dotychczasowych ograniczeń w ruchu transatlantyckim, a przez to pobudzenie konkurencji między przewoźnikami.

Taniej nawet o połowę

Porozumienie mogłoby zacząć obowiązywać już za pół roku. Najbardziej odczuwalnym dla zwykłego pasażera efektem umowy będą spadki cen biletów na trasach transatlantyckich. Na początku standardowe bilety mogą stanieć o 30-40 proc., a gdy na trasy wkroczą tani przewoźnicy - nawet o ponad połowę.

- Dzięki nowym przewoźnikom zwiększy się też oferta: od luksusowych 60-osobowych samolotów z fotelami rozkładanymi w łóżko po tanie loty turystyczne - mówi Bartosz Głowacki, ekspert ze "Skrzydlatej Polski”.

Komisja Europejska szacuje, że po podpisaniu umowy liczba pasażerów podróżujących za Atlantyk i z powrotem wzrośnie o 26 mln. Obecnie lata 50 mln osób rocznie.

Ktoś musi stracić

Na porozumieniu stracą przewoźnicy, którzy korzystali na ograniczeniach. Np. American Airlines i Delta mają monopol na loty na londyńskie lotnisko Heathrow.
Straci też polski LOT, dla którego loty transatlantyckie to kura znoszącą złote jajka. W ub. roku na tych trasach przybyło mu aż 12 proc. pasażerów. Na szczęście dla narodowego przewoźnika, tanie linie jeszcze nie mają planów dotyczących lotów do USA.

- Nie wiemy, czy wejdziemy na ten rynek. Jest on bardzo intratny, ale takie trasy wymagają podawania posiłków i większej powierzchni przypadającej na pasażera - mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik Ryanair. Według niego, bilet na takiej linii mógłby kosztować mniej niż tysiąc zł.

Pozostałe informacje

Dla nich informatyka nie ma tajemnic – znamy laureatów programu „Lubelska Liga IT”
ZDJĘCIA
galeria

Dla nich informatyka nie ma tajemnic – znamy laureatów programu „Lubelska Liga IT”

Przez 3 tygodnie uczniowie lubelskich szkół brali udział w zmaganiach w ramach konkursu „Lubelska Liga IT”.

Wolontariuszka Amelia i Pani Marysia z Lublina
WSPARCIE

Seniorzy coraz bardziej samotni. Wolontariusze przychodzą im z pomocą

Na problem samotności wśród osób starszych swoją kampanię ..Co za różnica” uwagę społeczeństwa chce zwrócić Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

Kryminalny czwartek: spotkanie z Wojciechem Chmielarzem
DO CZYTANIA
20 czerwca 2024, 18:00

Kryminalny czwartek: spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

20 czerwca o godzinie 18 w Studio im. Zbigniewa Stepka Radia Lublin rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem.

Były stare pralki, teraz jest miód. Miejska pasieka nadal działa
MIODOBRANIE
galeria

Były stare pralki, teraz jest miód. Miejska pasieka nadal działa

Pierwsze miodobranie odbyło się maju. Na pewno będą kolejne, bo pszczoły uwijać się nie przestają. We wtorek z bliska ich pracy w miejskiej pasiece w Zamościu przyglądali się najmłodsi. To była dla dzieci świetna lekcja ekologii.

Zespół Freak: Bartek Dąbrowski – gitara, wokal, teksty; Mateusz Głowacki – perkusja; Jakub Masztalerz – bas

Pierwszy raz czuję, że mamy prawdziwe hity

Freak to gitarowe trio działające w Lublinie od 2017 roku. Do tej pory wydali epkę Out EP (6 utworów) i kilka singli. Ich nagrania zostały zauważone przez radiową Trójkę, Radio Lublin, Radio Radom, Radio Centrum czy ESKA Rock. W Radio Orbit ich singiel “Dla Nikogo” zajął pierwsze miejsce na liście przebojów – o muzyce i nowym teledysku opowiada nam Bartek Dąbrowski, wokalista i gitarzysta.

Przejścia nie będzie. Rusza trzeci etap remontu zabytkowej bramy
ZAMOŚĆ
galeria

Przejścia nie będzie. Rusza trzeci etap remontu zabytkowej bramy

Na wtorek (18 czerwca) zaplanowano podpisanie umowy, na koniec października termin zakończenia prac. Rusza trzeci etap renowacji Starej Bramy Lwowskiej, jednego z najcenniejszych zabytków Zamościa.

Kształcą pilotów od 99 lat. Jubileusz dęblińskiej Szkoły Orląt
W POWIETRZU

Kształcą pilotów od 99 lat. Jubileusz dęblińskiej Szkoły Orląt

Do tej uczelni dostać się nie łatwo, ale jej dyplom otwiera wiele drzwi. W Dęblinie swojego fachu uczą się piloci, którzy w przyszłości zasiądą za sterami choćby F-35, ale także nawigatorzy, logistycy, czy specjaliści od bezpieczeństwa narodowego. Lotnicza Akademia Wojskowa w tym roku kończy 99 lat

 Skwer Marzeń powstać ma przy ulicy Długiej 33a
Inwestycje w Lublinie

Lublin się zieleni. Skwer Marzeń powstanie na Kośminku

Do 5 lipca potrwa przetarg przygotowany przez lubelski ratusz na budowę Skweru Marzeń przy ulicy Długiej na Kośminku. Niewielki skwer powstanie na pustym obecnie placu.

Michał Wlaźlik to nowy dyrektor sportowy Motoru Lublin
KADRY

Motor ma nowego dyrektora sportowego i dyrektora akademii. "Planujemy wzmocnienia każdej formacji"

Zanim Motor ogłosił pierwszy transfer do drużyny Mateusza Stolarskiego, beniaminek PKO BP Ekstraklasy poinformował o wzmocnieniach na innych stanowiskach w klubie. We wtorek klub z Lublina przedstawił Michała Wlaźlika jako nowego dyrektora sportowego. Grzegorz Koprukowiak został za to dyrektorem akademii i wicedyrektorem ds. sportowych.

Daniel Koczon ma być nowym trenerem Lublinianki

Jest już nowy szkoleniowiec Lublinianki? Karuzela trenerska w Hummel IV lidze kręci się w najlepsze

Zmiany, zmiany, zmiany. W lecie spora grupa czwartoligowców będzie miała nowych trenerów. Paweł Babiarz, który prowadził Ładę 1945 Biłgoraj ma wrócić do Tomasovii. Z kolei Daniel Koczon, który zasiadał na ławce Opolanina Opole Lubelskie najprawdopodobniej zastąpi Marcina Zająca w Lubliniance. To jednak nie wszystko.

Hubert Kamola podczas wtorkowej konferencji nie gryzł się w język. Nowy prezes puławskich Azotów zapowiedział potrzebę głębokich zmian. Część z nich, jak zerwanie umów sponsoringowych, weszła już w życie. Teraz pora na przewietrzenie biur uginających się od przerostu zatrudnienia
RAPORT
film

Azoty wymagają planu naprawczego. Sytuacja jest "tragiczna"

Rozgrzebane inwestycje, przedłużające się zastoje produkcyjne, kontrowersyjne umowy sponsoringowe, zbyt wysoka liczba menedżerów w strukturze zatrudnienia, rosnący import nawozów zagranicznych i ogromna strata netto - tak w dużym skrócie wygląda dzisiaj sytuacja Zakładów Azotowych w Puławach.

Spalił sąsiadowi wychodek. Jak tłumaczył się policjantom?
PODPALENIE

Spalił sąsiadowi wychodek. Jak tłumaczył się policjantom?

Wyprawa do sklepu skończyła się podpaleniem wychodka, pożarem szopy i zarzutami, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Konrad Szczotka to jeden z zawodników, który opuści w lecie KS Cisowianka Drzewce
NA BOISKU

Co dalej z KS Cisowianka Drzewce? Albo Hummel IV liga, albo okręgówka

W ostatnich dniach nie brakowało plotek o przyszłości KS Cisowianka Drzewce. Ciągle nie wiadomo czy w sezonie 2024/2025 beniaminek będzie nadal występował w Hummel IV lidze. Decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas środowego zebrania zarządu. Zresztą, Lubelski Związek Piłki Nożnej na zgłoszenia do rozgrywek czeka tylko do końca tego tygodnia.

Cebularz będzie miał swoje święto. I to już w najbliższy weekend
ZDJĘCIA
21 czerwca 2024, 0:00
galeria

Cebularz będzie miał swoje święto. I to już w najbliższy weekend

Najpopularniejszy lubelski wypiek, czyli placek drożdżowy z makiem i cebulą, będzie miał swoje święto. Smaczna impreza odbędzie się już w najbliższy weekend.

W uroczystościach z okazji rocznicy ślubu uczestniczyli członkowie rodziny jubilatów i zaproszeni goście
JUBILEUSZ
galeria

Kamienne gody, czyli 70 lat razem. Jaką mają receptę na szczęśliwe małżeństwo?

Państwo Janina i Marian Szyszka z miejscowości Potoczek w powiecie janowskim, obchodzili kamienne gody. Oboje cieszą się bardzo dobrym zdrowiem i po 70 latach małżeństwa z optymizmem patrzą w przyszłość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium