Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 listopada 2012 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Chomęciska Małe: Zderzenie ciężarówek. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

0 13 A A
 (KWP Lublin)
(KWP Lublin)

We wtorek rano na drodze krajowej nr 17 w okolicy miejscowości Chomęciska Małe (pow. zamojski) doszło do wypadku. Droga jest zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło przed godz. 6 rano.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarówką wyładowaną drewnem, jadąc w kierunku Lublina, zahaczył o rozstawioną nad krajową 17 wagę pomiaru nacisku na osie pojazdu, wyrywając metalową konstrukcję. Prawdopodobnie wówczas doszło do uderzenia w kabinę jadącego z przeciwnego kierunku tira, który zjechał do rowu i wywrócił się - relacjonuje nadkom. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zginęła jedna osoba jadąca uderzoną ciężarówką, druga osoba z tego pojazdu odwieziona została do szpitala.

Droga została zablokowana, po jezdni rozsypało się drewno z rozbitego TIR-a. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości: Bortatycze, Krzak, Wysokie i Stary Zamość. Na miejscu pracują policjanci, biegły i prokurator, którzy prowadzą oględziny i ustalają szczegóły i przyczyny zdarzenia.

We wtorek rano do wypadku doszło także w Wisznicach (pow. bialski). Ok. godz. 6:30 zderzyły się tam ciężarówka i samochód osobowy. Jedna osoba jest ranna. Droga jest nieprzejezdna.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 11 stycznia 2013 o 18:45
0
Chomięciska Małe wypadek dwóch tirów
Avatar
PKS off road / 2 grudnia 2012 o 14:00
0
Film z wypadku: [url="http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi"]http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi[/url]
Avatar
ewa / 29 listopada 2012 o 17:32
0
Jestem znajomą zmarłego,o co chodzi?
Avatar
Barbara / 29 listopada 2012 o 08:58
0
Proszę o telefon rodzinę i znajomych zmarłego 519 606 402.
Avatar
panna / 28 listopada 2012 o 18:10
0
drogi gościu, znaków informujących o wysokości tej bramki tam nie trzeba! Stawia się je tylko wtedy, gdy obiekt jest niższy niż dopuszczalna maksymalna wysokość samochodów w Polsce! Najlepiej się wypowiadać, jak się nie zna przepisów...

Przyczyną wypadku był zepsuty (wysunięty) wysięgnik do rozładowywania drewna, to on zaczepił o bramkę.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 20:46
0
kur.... mac jada przez miejscowosci drogi gminne sie psuja i w ogole wszystko winna jest ITD !!! ukarac za to ze nie ma znakow o wysokosci tej bramki, ludzie spozniaja sie do pracy
Avatar
Mikołaj / 27 listopada 2012 o 17:51
0
Tragedia. Usuwanie skutków wypadku trwa już 12 godzin, objazd drogą o dopuszczalnej ładowności 5 ton, którą jadą tiry, domy się trzęsą, droga pęka, ciekawe kto za to wszystko zapłaci. Jak długo w Polsce usuwa się skutki wypadku ? !!!!!!!!
Avatar
andrzej / 27 listopada 2012 o 16:18
0
Ja tu mieszkam.
Ludzie czy oglądaliście zdjęcia? Przyjrzyj się ile miał tego drzewa czy na pewno mógł zaczepić poprzez 4m. wysokości, dziecko wie że nie? Ale do setna w tym miejscu jest podwójna ciągła i bardzo często jak mam skręcić w lewo jadąc od Zamościa jestem WYPRZEDZANY przez osobowe i TIRy.
Po co są te kamery ? Gdzie policja jak tragedia to dopiero jest?
Avatar
ja / 27 listopada 2012 o 13:03
0
panie redaktorze a co to są te :TIRy nie znam takich pojazdów. TIR to tabliczka na samochodach ciężarowych nie się pan troche poduczy i nie pisze takich głupot !!
Avatar
2i4 / 27 listopada 2012 o 11:31
0
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne jest to, że jeśli przed bramą wagi byłby znak B-16 a kierowca ma obowiązek znać wymiary swojego samochodu to nie wjechałby tępo w przeszkodę. W ten sposób jest jednego kolegę mniej. Przykre ale w tym fachu o wypadek coraz częściej. Pozdrawiam.
[/quote]Sądzę, że to nie wina bramownicy. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie stanowi, że maksymalna wysokość pojazdu poruszającego się po drogach to 4,0 m. A znak B-16 ustawia się (chyba) tylko wtedy gdy wysokość obiektu jest mniejsza od maksymalnej wysokości pojazdu dozwolonej przez PoRD.Pojazdy o wysokości ponad 4,0 m są pojazdami ponadnormatywnymi i przejazd takiego pojazdu jest mozliwy ale z zachowaniem odpowiednich przepisów (zezwolenie na przejazd, opłata, pilot, odpowiednio dobrana trasa itd.)
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne ... rozwiń
Avatar
Adam / 11 stycznia 2013 o 18:45
0
Chomięciska Małe wypadek dwóch tirów
Avatar
PKS off road / 2 grudnia 2012 o 14:00
0
Film z wypadku: [url="http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi"]http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi[/url]
Avatar
ewa / 29 listopada 2012 o 17:32
0
Jestem znajomą zmarłego,o co chodzi?
Avatar
Barbara / 29 listopada 2012 o 08:58
0
Proszę o telefon rodzinę i znajomych zmarłego 519 606 402.
Avatar
panna / 28 listopada 2012 o 18:10
0
drogi gościu, znaków informujących o wysokości tej bramki tam nie trzeba! Stawia się je tylko wtedy, gdy obiekt jest niższy niż dopuszczalna maksymalna wysokość samochodów w Polsce! Najlepiej się wypowiadać, jak się nie zna przepisów...

Przyczyną wypadku był zepsuty (wysunięty) wysięgnik do rozładowywania drewna, to on zaczepił o bramkę.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 20:46
0
kur.... mac jada przez miejscowosci drogi gminne sie psuja i w ogole wszystko winna jest ITD !!! ukarac za to ze nie ma znakow o wysokosci tej bramki, ludzie spozniaja sie do pracy
Avatar
Mikołaj / 27 listopada 2012 o 17:51
0
Tragedia. Usuwanie skutków wypadku trwa już 12 godzin, objazd drogą o dopuszczalnej ładowności 5 ton, którą jadą tiry, domy się trzęsą, droga pęka, ciekawe kto za to wszystko zapłaci. Jak długo w Polsce usuwa się skutki wypadku ? !!!!!!!!
Avatar
andrzej / 27 listopada 2012 o 16:18
0
Ja tu mieszkam.
Ludzie czy oglądaliście zdjęcia? Przyjrzyj się ile miał tego drzewa czy na pewno mógł zaczepić poprzez 4m. wysokości, dziecko wie że nie? Ale do setna w tym miejscu jest podwójna ciągła i bardzo często jak mam skręcić w lewo jadąc od Zamościa jestem WYPRZEDZANY przez osobowe i TIRy.
Po co są te kamery ? Gdzie policja jak tragedia to dopiero jest?
Avatar
ja / 27 listopada 2012 o 13:03
0
panie redaktorze a co to są te :TIRy nie znam takich pojazdów. TIR to tabliczka na samochodach ciężarowych nie się pan troche poduczy i nie pisze takich głupot !!
Avatar
2i4 / 27 listopada 2012 o 11:31
0
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne jest to, że jeśli przed bramą wagi byłby znak B-16 a kierowca ma obowiązek znać wymiary swojego samochodu to nie wjechałby tępo w przeszkodę. W ten sposób jest jednego kolegę mniej. Przykre ale w tym fachu o wypadek coraz częściej. Pozdrawiam.
[/quote]Sądzę, że to nie wina bramownicy. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie stanowi, że maksymalna wysokość pojazdu poruszającego się po drogach to 4,0 m. A znak B-16 ustawia się (chyba) tylko wtedy gdy wysokość obiektu jest mniejsza od maksymalnej wysokości pojazdu dozwolonej przez PoRD.Pojazdy o wysokości ponad 4,0 m są pojazdami ponadnormatywnymi i przejazd takiego pojazdu jest mozliwy ale z zachowaniem odpowiednich przepisów (zezwolenie na przejazd, opłata, pilot, odpowiednio dobrana trasa itd.)
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 3 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 1

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 1

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 23 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 23 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 2

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!