Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 lipca 2020 r.
17:16

Jedne dzieci przebrane za gestapo, drugie za więźniów obozu. Śledztwo umorzone

15 22 A A
(fot. zslabunie.stronaszkolna.pl)

Prokuratura zamknęła śledztwo w sprawie akademii szkolnej w Łabuniach, podczas której jedni uczniowie przebrali się za gestapowców, a młodsze dzieci – więźniowie obozu koncentracyjnego - zostały „zagazowane”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzieci przebrane za gestapowców zagazowywały młodsze w strojach więźniów obozu koncentracyjnego. Tak wyglądała szkolna akademia w Łabuniach (pow. zamojski) z okazji nadania placówce imienia „Dzieci Zamojszczyzny”. Przedstawienie, które oglądali i oklaskiwali przedstawiciele miejscowych władz, odbyło się pod koniec 2019 roku, ale stało się głośne w lutym, gdy sprawę zaczęły opisywać media.

Chodziło o niestosowne dla dzieci treści, wystąpienie w tego rodzaju przedstawieniu uczniów i propagowanie treści faszystowskich.

Właśnie tę ostatnią sprawę podnosił Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy w Szczecinie oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, które zawiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Siedmiolatki przebrane w obozowe pasiaki, uczniowie ze swastykami na ramionach, Auschwitz, gaz, politycy tłumaczący dzieciom, że muszą walczyć z „pewnymi środowiskami”, starsza pani opowiadająca, że trzeba golić głowy „pewnym posłankom”, a do tego gromkie „raus” – nie krył oburzenia OMZRiK opisując wydarzenie. 

Śledztwo, które Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła pod koniec lutego, zostało umorzone.

- Wobec niewykrycia znamion czyny zabronionego - mówi Magdalena Janik-Sobańska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie i dodaje, że śledczy sprawdzali, czy przedstawienie nie było formą propagowania „ustroju państwa faszystowskiego”. Dodatkowo prokurator sprawdzał, czy osoby zabierające głos podczas uroczystości nie wzywali do przemocy wobec osób mających m.in. poglądy lewicowe czy będących narodowości żydowskiej.

Chodziło o wystąpienie wójta Łabuń, Mariusza Kukiełki: - Hitlerowskie Niemcy były państwem, które łamało zasady prawa naturalnego, które było oparte na normach prawa stanowionego przez człowieka. I dziś mamy do czynienia z różnymi ludźmi, lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo. Bez Boga – przemawiał wójt.

- Po zebraniu materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o umorzeniu postępowania – dodaje prokurator Janik-Sobańska.

Dziś na stronie internetowej szkoły podstawowej nie ma śladu o przedstawieniu i uroczystościach. Wcześniej szkoła relacjonowała: - Ta niezwykle wzruszająca sztuka, przypominająca o tragicznych losach polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, była hołdem złożonym ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę w czasie II wojny światowej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 18:06
+6
Chciałbym nieśmiało przypomnieć panu wójtowi Kukiełce mówiącemu, że "I dziś mamy do czynienia z różnymi ludźmi, lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo. Bez Boga", że hitlerowcy, którzy tak masowo mordowali miliony ludzi szli do swoich czynności z hasłem "Gott mit uns". Czy mam panu wójtowi Kukiełce przetłumaczyć, czy sam da sobie radę? Niech więc nie odczłowiecza innych tylko dlatego, że ktoś może jest niewierzący. Bo wierzący potrafią innym ludziom, także wierzącym, zgotować tu na ziemi niezłe piekiełko.
Chciałbym nieśmiało przypomnieć panu wójtowi Kukiełce mówiącemu, że "I dziś mamy do czynienia z różnymi ludźmi, lewicowymi środowiskami, które chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo. Bez Boga", że hitlerowcy, którzy tak masowo mordowali miliony ludzi szli do swoich czynności z hasłem "Gott mit uns". Czy mam panu wójtowi Kukiełce przetłumaczyć, czy sam da sobie radę? Niech więc nie odczłowiecza innych tylko dlatego, że ktoś może jest niewierzący. Bo wierzący potrafią innym ludziom, także wierzącym, zgotować tu n... rozwiń
Avatar
fillip75 / 2 lipca 2020 r. o 22:33
+4
__K__ Fajnie, że pan nie neguje pozytywnych zmian w kraju. Przecież 500+ pan akceptuje (pod pewnymi warunkami), obniżenie wieku emerytalnego, zakazu pracy handlu w niedzielę (ździwię pana, ale w Niemczech to jest od lat i... jakoś mi tego nie brakuje), za trzynastką pewnie też pan był tak samo jak lemingowa część senatu, odkupienie PKO z wloskich rąk, czy elektrowni Połaniec to panska zasługa, zapewne 500zł na wypad wakacyjny dla dzieci to w ogóle nie brzydzi pana... Co do ortografii. Nie jestem polonistą. Pisałem już o tym. Na maturze miałem ocenę mierną. Czy mi to przeszkadzało w studiowaniu nauk ścisłych? Mój mierny, to pański dobry ;) Naprawdę chce pan, bym to ja zaczął panu wyliczać błędy? Piszę z tableta, to i nie mam włączonej autokorekty jak pan na laptopie. Może powinienem czytać co napisałem. Problem w tym, że traktuję to jak wypowiedź ustną. To sorry, ale nie po to leżę sobie teraz w łóżeczku, by dostarczać panu humanistycznych uniesień. Co do płacenia podatków. To już dawno napisałem, że obecnie więcej odprowadzam podatków do kraju. Jak pracując w Polsce. Bo teraz mnie stać. Nie pamiętam, bym wydawał ongiś 800zł na leczenie zębów, 200zł na badanie krwi, 3000zł na blyskotki dla kobiety, czy 3600zł na naprawę auta. Wowczas o aucie moglem pomarzyć. Teraz mam opłacone nawet Autocasco?! Mógłbym jeszcze wykupić assistance, ale w Polsce nie opłaca się. To samo z ubezpieczeniem w życiu prywatnym. Mam wykupione prenumeraty polskich czasopism. Ba! O zgrozo kupuję nieliczne produkty z polski w Kauflandzie. Jest kiełbasa, chrzan... ostatnio nawet śliwkę nałęczowską ;) Prezenty dla rodziny i żywa gotowka też idzie. Wiem jakie są realia w Polsce. To widać po ogłoszeniach... Pensja rośnie tylko dzięki rządowi PiS. Obecnie minimum 2600 brutto i ma iść co roku o 15%. Za 5 lat mogę wracać. Proste. A co Trzaskowski zaoferował 5000 zł?! To już się pakuję... CHA! CHA! Tylko, że ten człowiek ma zero reputacji. Niczym nie zaimponował. No, chyba tym, że szerzy wrogość wobec Polaków. Tak to potrafi najlepiej robić. Też "podoba" mi się jego postawa wobec warszawiaków poszkodowanych przez mafie kamienniczyków. Pelen podziw :(
__K__ Fajnie, że pan nie neguje pozytywnych zmian w kraju. Przecież 500+ pan akceptuje (pod pewnymi warunkami), obniżenie wieku emerytalnego, zakazu pracy handlu w niedzielę (ździwię pana, ale w Niemczech to jest od lat i... jakoś mi tego nie brakuje), za trzynastką pewnie też pan był tak samo jak lemingowa część senatu, odkupienie PKO z wloskich rąk, czy elektrowni Połaniec to panska zasługa, zapewne 500zł na wypad wakacyjny dla dzieci to w ogóle nie brzydzi pana... Co do ortografii. Nie jestem polonistą. Pisałem już o tym. Na maturze miałe... rozwiń
Avatar
syn / 2 lipca 2020 r. o 17:56
+3
Niezwykle wzruszająca sztuka?Widocznie mam inną wrażliwość.Ale ta władza lubuje się w odgrywaniu na różne sposoby męczeństwa i śmierci.
Avatar
Zgredek Edek / 3 lipca 2020 r. o 13:42
+2
TECZOWY_ZSL to nie inżynier. Siedzi w Urzędzie Marszałkowskim i zamiast robić coś pożytecznego, to trolluje
No i wszystko jasne. BMW - Bierny, Mierny, Wierny. Głupi cienias - ale swój głupi cienias. A jak się koło d...y ostro pali - to się największą nawet bzdurę napisze, hehehehe. I minusów nawali....Ładne gniazdko farma trolli sobie uwiła, buhahahaha. Ciekawe, czy Marszałek wie, za co nierobowi - idiocie płaci....
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:21
+2
__K__ Fajnie, że pan nie neguje pozytywnych zmian w kraju. Przecież 500+ pan akceptuje (pod pewnymi warunkami), obniżenie wieku emerytalnego, zakazu pracy handlu w niedzielę (ździwię pana, ale w Niemczech to jest od lat i... jakoś mi tego nie brakuje), za trzynastką pewnie też pan był tak samo jak lemingowa część senatu, odkupienie PKO z wloskich rąk, czy elektrowni Połaniec to panska zasługa, zapewne 500zł na wypad wakacyjny dla dzieci to w ogóle nie brzydzi pana... (...) Co do płacenia podatków. To już dawno napisałem, że obecnie więcej odprowadzam podatków do kraju. Jak pracując w Polsce. Bo teraz mnie stać. Nie pamiętam, bym wydawał ongiś 800zł na leczenie zębów, 200zł na badanie krwi, 3000zł na blyskotki dla kobiety, czy 3600zł na naprawę auta. Wowczas o aucie moglem pomarzyć. Teraz mam opłacone nawet Autocasco?! Mógłbym jeszcze wykupić assistance, ale w Polsce nie opłaca się. To samo z ubezpieczeniem w życiu prywatnym. Mam wykupione prenumeraty polskich czasopism. Ba! O zgrozo kupuję nieliczne produkty z polski w Kauflandzie. Jest kiełbasa, chrzan... ostatnio nawet śliwkę nałęczowską ;) Prezenty dla rodziny i żywa gotowka też idzie. Wiem jakie są realia w Polsce. To widać po ogłoszeniach... Pensja rośnie tylko dzięki rządowi PiS. Obecnie minimum 2600 brutto i ma iść co roku o 15%. Za 5 lat mogę wracać. Proste. A co Trzaskowski zaoferował 5000 zł?! To już się pakuję... CHA! CHA! Tylko, że ten człowiek ma zero reputacji. Niczym nie zaimponował. No, chyba tym, że szerzy wrogość wobec Polaków. Tak to potrafi najlepiej robić. Też "podoba" mi się jego postawa wobec warszawiaków poszkodowanych przez mafie kamienniczyków. Pelen podziw :(
Krytykuję obniżenie wieku emerytalnego przez PiS, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie głodowe emerytury czekają nas, pracujących w pocie czola. Zwłaszcza, że PiS po cichutku zmienil zasady naliczania i teraz dzieli podstawę nie na 200, a na 260 miesięcy i w efekcie podstawa przyszłej emerytury jest niższa. Wyraźnie niższa. Ale żeby to wiedzieć, to nie ogląda się TVPiS. Pieniądze nie biorą się znikąd - wydawałoby się, że taki znakomity inżynier, jak ty, potrafi liczyć. Więc wylicz sobie. Sprawdź też przy okazji, ile wartre były akcje PeKaO SA za czasów włoskich, nawet w kryzysie, a ile warte są teraz. I podobnie zrób z innymi akcjami repolonizowanych przedsiębiorstw. Spadły na łeb, na szyję. Wiesz, dlaczwgo? Bo akcjonariusze nie wierzą w dobre ich prosperowanie, gdy do zarządów i rad nadzorczych trafią (a w takiej sytuacji tak własnie się dzieje) jakieś misiewicze i inne partyjne aparatczyki, zamiast fachowców. Niestety poniekąd odkupienie tych wszystkich firm, czy uzyskanie w nich pakietów kontrolnych, to także moja zasługa. Bo zrobiono to z moich podatków. A propos podatków - proszę mnie nie rozśmieszać, że płacisz w Polsce większe podatki ode mnie. Przyjedziesz dwa-trzy-cztery razy, wydasz parę złotych i smiesz twierdzić, że placisz więcej? Już ci to parę tygodni temu wyjaśnilem - placisz podatek VAT przy tym, co kupujesz. I to wszystko. Ja płacę podatek dochodzowy, szereg składek, a do tego na co dzień, a nie 2-4 razy do roku VAT od swoich zakupów. G*wno się znasz na podatkach, I nie masz się czym chwalić, że raz na jakiś czas wydasz w Polsce na dentystę, albo u jubilera. Lecz zęby w Niemczech, a nie w Polsce. My bez twoich kilkuset złotych przeżyjemy, a ty leczysz zęby w kraju tylko dlatego, że tu jest dużo taniej. To nie patriotyzm, to wyrachowanie. Podnoszenie płacy minimalnej, w pełni sztuczne, na polityczny obstalunek, spowodowało największą w Unii inflację. Ale wielu ludzi nie interesuje pensja minimalna. Nam jednak nikt wynagrodzeń nie podnosi tak, jak tym najmniej zarabiającym. I świetnie, że rząd ten poziom podnósł. Źle jednak, że zrobił to w kompletnym oderwaniu od wskaźników makroekonomicznych. Czysto populistyczna zagrywka, jak wszystko w wykonaniu PiSu.
Krytykuję obniżenie wieku emerytalnego przez PiS, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie głodowe emerytury czekają nas, pracujących w pocie czola. Zwłaszcza, że PiS po cichutku zmienil zasady naliczania i teraz dzieli podstawę nie na 200, a na 260 miesięcy i w efekcie podstawa przyszłej emerytury jest niższa. Wyraźnie niższa. Ale żeby to wiedzieć, to nie ogląda się TVPiS. Pieniądze nie biorą się znikąd - wydawałoby się, że taki znakomity inżynier, jak ty, potrafi liczyć. Więc wylicz sobie. Sprawdź też przy okazji, ile wartre był... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:07
+2
TECZOWY_ZSl, filip75  w innych tematach już dawno zostaliście zaorani - to teraz tu  przenieśliście się, strzępić ryje? Z tematu na temat? Nie macie nic lepszego do roboty,  tylko płodzić te wysrywy, pisie trolle, przegrywy życiowe? ....... Takie z was "inżyniery" jak z koziej dupy trąba. ..... Każdy grosz się przyda, nawet za głupie szczekanie, nie?
 HEJT i PO-mówienia - w tym lewaccy platformersi osiągneli wyżyny ps "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz." Mahatma Gandhi
Większego hejtu, jak z PiSu, nie znajdziesz na polskiej arenie politycznej. Pan kandydat Duda pokazuje to na swoich spotkaniach agitacyjnych.
Większego hejtu, jak z PiSu, nie znajdziesz na polskiej arenie politycznej. Pan kandydat Duda pokazuje to na swoich spotkaniach agitacyjnych. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 17:06
+1
TECZOWY_ZSL napracował się dziś niemiłosiernie - tyle m.in. moich wpisów naminusoiwał, tyle swoich naplusował, tyle swoich nawklejał. I tak wszystko psu na budę, bo za 9 dni pan Duda przejdzie do historii. Szkoda, że tej niechlubnej...
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:22
+1
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltuska to nienormalność, a wg lewaków "faszyzm"  - wytyczne rosyjskiej propagandy od 75 lat są te same Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
Jaki ty jednak głupi jesteś... Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich.
Jaki ty jednak głupi jesteś... Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:06
+1
Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
No tutaj, to masz rację - ty jesteś tęczowy i nie masz przyszłości - aby tylko PiS od władzy odejdzie i masz mokro. Dlatego tak o partię walczysz.
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:05
+1
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltuska to nienormalność, a wg lewaków "faszyzm"  - wytyczne rosyjskiej propagandy od 75 lat są te same Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
  Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich.
  Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 17:06
+1
TECZOWY_ZSL napracował się dziś niemiłosiernie - tyle m.in. moich wpisów naminusoiwał, tyle swoich naplusował, tyle swoich nawklejał. I tak wszystko psu na budę, bo za 9 dni pan Duda przejdzie do historii. Szkoda, że tej niechlubnej...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 lipca 2020 r. o 14:16
-2
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą  lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltuska to nienormalność, a wg lewaków "faszyzm"  - wytyczne rosyjskiej propagandy od 75 lat są te same Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą  lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltus... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 3 lipca 2020 r. o 13:42
+2
TECZOWY_ZSL to nie inżynier. Siedzi w Urzędzie Marszałkowskim i zamiast robić coś pożytecznego, to trolluje
No i wszystko jasne. BMW - Bierny, Mierny, Wierny. Głupi cienias - ale swój głupi cienias. A jak się koło d...y ostro pali - to się największą nawet bzdurę napisze, hehehehe. I minusów nawali....Ładne gniazdko farma trolli sobie uwiła, buhahahaha. Ciekawe, czy Marszałek wie, za co nierobowi - idiocie płaci....
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:22
+1
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltuska to nienormalność, a wg lewaków "faszyzm"  - wytyczne rosyjskiej propagandy od 75 lat są te same Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
Jaki ty jednak głupi jesteś... Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich.
Jaki ty jednak głupi jesteś... Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:21
+2
__K__ Fajnie, że pan nie neguje pozytywnych zmian w kraju. Przecież 500+ pan akceptuje (pod pewnymi warunkami), obniżenie wieku emerytalnego, zakazu pracy handlu w niedzielę (ździwię pana, ale w Niemczech to jest od lat i... jakoś mi tego nie brakuje), za trzynastką pewnie też pan był tak samo jak lemingowa część senatu, odkupienie PKO z wloskich rąk, czy elektrowni Połaniec to panska zasługa, zapewne 500zł na wypad wakacyjny dla dzieci to w ogóle nie brzydzi pana... (...) Co do płacenia podatków. To już dawno napisałem, że obecnie więcej odprowadzam podatków do kraju. Jak pracując w Polsce. Bo teraz mnie stać. Nie pamiętam, bym wydawał ongiś 800zł na leczenie zębów, 200zł na badanie krwi, 3000zł na blyskotki dla kobiety, czy 3600zł na naprawę auta. Wowczas o aucie moglem pomarzyć. Teraz mam opłacone nawet Autocasco?! Mógłbym jeszcze wykupić assistance, ale w Polsce nie opłaca się. To samo z ubezpieczeniem w życiu prywatnym. Mam wykupione prenumeraty polskich czasopism. Ba! O zgrozo kupuję nieliczne produkty z polski w Kauflandzie. Jest kiełbasa, chrzan... ostatnio nawet śliwkę nałęczowską ;) Prezenty dla rodziny i żywa gotowka też idzie. Wiem jakie są realia w Polsce. To widać po ogłoszeniach... Pensja rośnie tylko dzięki rządowi PiS. Obecnie minimum 2600 brutto i ma iść co roku o 15%. Za 5 lat mogę wracać. Proste. A co Trzaskowski zaoferował 5000 zł?! To już się pakuję... CHA! CHA! Tylko, że ten człowiek ma zero reputacji. Niczym nie zaimponował. No, chyba tym, że szerzy wrogość wobec Polaków. Tak to potrafi najlepiej robić. Też "podoba" mi się jego postawa wobec warszawiaków poszkodowanych przez mafie kamienniczyków. Pelen podziw :(
Krytykuję obniżenie wieku emerytalnego przez PiS, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie głodowe emerytury czekają nas, pracujących w pocie czola. Zwłaszcza, że PiS po cichutku zmienil zasady naliczania i teraz dzieli podstawę nie na 200, a na 260 miesięcy i w efekcie podstawa przyszłej emerytury jest niższa. Wyraźnie niższa. Ale żeby to wiedzieć, to nie ogląda się TVPiS. Pieniądze nie biorą się znikąd - wydawałoby się, że taki znakomity inżynier, jak ty, potrafi liczyć. Więc wylicz sobie. Sprawdź też przy okazji, ile wartre były akcje PeKaO SA za czasów włoskich, nawet w kryzysie, a ile warte są teraz. I podobnie zrób z innymi akcjami repolonizowanych przedsiębiorstw. Spadły na łeb, na szyję. Wiesz, dlaczwgo? Bo akcjonariusze nie wierzą w dobre ich prosperowanie, gdy do zarządów i rad nadzorczych trafią (a w takiej sytuacji tak własnie się dzieje) jakieś misiewicze i inne partyjne aparatczyki, zamiast fachowców. Niestety poniekąd odkupienie tych wszystkich firm, czy uzyskanie w nich pakietów kontrolnych, to także moja zasługa. Bo zrobiono to z moich podatków. A propos podatków - proszę mnie nie rozśmieszać, że płacisz w Polsce większe podatki ode mnie. Przyjedziesz dwa-trzy-cztery razy, wydasz parę złotych i smiesz twierdzić, że placisz więcej? Już ci to parę tygodni temu wyjaśnilem - placisz podatek VAT przy tym, co kupujesz. I to wszystko. Ja płacę podatek dochodzowy, szereg składek, a do tego na co dzień, a nie 2-4 razy do roku VAT od swoich zakupów. G*wno się znasz na podatkach, I nie masz się czym chwalić, że raz na jakiś czas wydasz w Polsce na dentystę, albo u jubilera. Lecz zęby w Niemczech, a nie w Polsce. My bez twoich kilkuset złotych przeżyjemy, a ty leczysz zęby w kraju tylko dlatego, że tu jest dużo taniej. To nie patriotyzm, to wyrachowanie. Podnoszenie płacy minimalnej, w pełni sztuczne, na polityczny obstalunek, spowodowało największą w Unii inflację. Ale wielu ludzi nie interesuje pensja minimalna. Nam jednak nikt wynagrodzeń nie podnosi tak, jak tym najmniej zarabiającym. I świetnie, że rząd ten poziom podnósł. Źle jednak, że zrobił to w kompletnym oderwaniu od wskaźników makroekonomicznych. Czysto populistyczna zagrywka, jak wszystko w wykonaniu PiSu.
Krytykuję obniżenie wieku emerytalnego przez PiS, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie głodowe emerytury czekają nas, pracujących w pocie czola. Zwłaszcza, że PiS po cichutku zmienil zasady naliczania i teraz dzieli podstawę nie na 200, a na 260 miesięcy i w efekcie podstawa przyszłej emerytury jest niższa. Wyraźnie niższa. Ale żeby to wiedzieć, to nie ogląda się TVPiS. Pieniądze nie biorą się znikąd - wydawałoby się, że taki znakomity inżynier, jak ty, potrafi liczyć. Więc wylicz sobie. Sprawdź też przy okazji, ile wartre był... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:11
-5
__K__ Fajnie, że pan nie neguje pozytywnych zmian w kraju. Przecież 500+ pan akceptuje (pod pewnymi warunkami), obniżenie wieku emerytalnego, zakazu pracy handlu w niedzielę (ździwię pana, ale w Niemczech to jest od lat i... jakoś mi tego nie brakuje), za trzynastką pewnie też pan był tak samo jak lemingowa część senatu, odkupienie PKO z wloskich rąk, czy elektrowni Połaniec to panska zasługa, zapewne 500zł na wypad wakacyjny dla dzieci to w ogóle nie brzydzi pana... Co do ortografii. Nie jestem polonistą. Pisałem już o tym. Na maturze miałem ocenę mierną. Czy mi to przeszkadzało w studiowaniu nauk ścisłych? Mój mierny, to pański dobry ;) Naprawdę chce pan, bym to ja zaczął panu wyliczać błędy? Piszę z tableta, to i nie mam włączonej autokorekty jak pan na laptopie. Może powinienem czytać co napisałem. Problem w tym, że traktuję to jak wypowiedź ustną. To sorry, ale nie po to leżę sobie teraz w łóżeczku, by dostarczać panu humanistycznych uniesień. Co do płacenia podatków. To już dawno napisałem, że obecnie więcej odprowadzam podatków do kraju. Jak pracując w Polsce. Bo teraz mnie stać. Nie pamiętam, bym wydawał ongiś 800zł na leczenie zębów, 200zł na badanie krwi, 3000zł na blyskotki dla kobiety, czy 3600zł na naprawę auta. Wowczas o aucie moglem pomarzyć. Teraz mam opłacone nawet Autocasco?! Mógłbym jeszcze wykupić assistance, ale w Polsce nie opłaca się. To samo z ubezpieczeniem w życiu prywatnym. Mam wykupione prenumeraty polskich czasopism. Ba! O zgrozo kupuję nieliczne produkty z polski w Kauflandzie. Jest kiełbasa, chrzan... ostatnio nawet śliwkę nałęczowską ;) Prezenty dla rodziny i żywa gotowka też idzie. Wiem jakie są realia w Polsce. To widać po ogłoszeniach... Pensja rośnie tylko dzięki rządowi PiS. Obecnie minimum 2600 brutto i ma iść co roku o 15%. Za 5 lat mogę wracać. Proste. A co Trzaskowski zaoferował 5000 zł?! To już się pakuję... CHA! CHA! Tylko, że ten człowiek ma zero reputacji. Niczym nie zaimponował. No, chyba tym, że szerzy wrogość wobec Polaków. Tak to potrafi najlepiej robić. Też "podoba" mi się jego postawa wobec warszawiaków poszkodowanych przez mafie kamienniczyków. Pelen podziw :(
Prawdę mówiąc g*wno mnie obchodzi, z jakiego urządzenia piszesz. Jeszcze dodaj, że masz w nim niemieckojęzyczną wirtualną klawiaturę... Albo się zna polski i go szanuje, albo nie. Ty znasz go słabo. A powodem do dumy mierna ocena z polskiego na maturze nie jest. I twoja mierna, to w żadnym razie nie jest moje "dobry". Ja maturę miałem szczęście zdawać w czasie, kiedy jedynek i szóstek, a więc także miernych ocen nie było. I z polskiego miałem piątkę, co nie przeszkadzało mi ukończyć technicznego kierunku i pracować w nowych technologiach. Albo się język ojczysty szanuje i zna, albo nie. A zaraz napiszę w kwestiach merytorycznych, które poruszyleś. I daruj sobie nagle tego "pana".
Prawdę mówiąc g*wno mnie obchodzi, z jakiego urządzenia piszesz. Jeszcze dodaj, że masz w nim niemieckojęzyczną wirtualną klawiaturę... Albo się zna polski i go szanuje, albo nie. Ty znasz go słabo. A powodem do dumy mierna ocena z polskiego na maturze nie jest. I twoja mierna, to w żadnym razie nie jest moje "dobry". Ja maturę miałem szczęście zdawać w czasie, kiedy jedynek i szóstek, a więc także miernych ocen nie było. I z polskiego miałem piątkę, co nie przeszkadzało mi ukończyć technicznego kierunku i pracować w... rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:07
+2
TECZOWY_ZSl, filip75  w innych tematach już dawno zostaliście zaorani - to teraz tu  przenieśliście się, strzępić ryje? Z tematu na temat? Nie macie nic lepszego do roboty,  tylko płodzić te wysrywy, pisie trolle, przegrywy życiowe? ....... Takie z was "inżyniery" jak z koziej dupy trąba. ..... Każdy grosz się przyda, nawet za głupie szczekanie, nie?
 HEJT i PO-mówienia - w tym lewaccy platformersi osiągneli wyżyny ps "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz." Mahatma Gandhi
Większego hejtu, jak z PiSu, nie znajdziesz na polskiej arenie politycznej. Pan kandydat Duda pokazuje to na swoich spotkaniach agitacyjnych.
Większego hejtu, jak z PiSu, nie znajdziesz na polskiej arenie politycznej. Pan kandydat Duda pokazuje to na swoich spotkaniach agitacyjnych. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:06
+1
Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
No tutaj, to masz rację - ty jesteś tęczowy i nie masz przyszłości - aby tylko PiS od władzy odejdzie i masz mokro. Dlatego tak o partię walczysz.
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:05
+1
XXI wiek? ... własnie powstał nowy pomnik Lenina w NIemczech -  tak, to stamtąd pochodzą lewackie rewolucyjne idee Marksa, Engelsa, które przekształciły się w  komunizm i nazizm .  Wytyczne Stalina: wszyscy wrogowie jego polityki to faszyści. Powstanie Warszawskie w angielskiej prasie w 1944 było przedstawiane jako "faszystowskie" (przeciw czemu protestował sam Orwell). Dzisiaj Polskość, narodowość, marsze wg ltuska to nienormalność, a wg lewaków "faszyzm"  - wytyczne rosyjskiej propagandy od 75 lat są te same Co przynosi XXI wiek ??? antify dewastujące bohaterów? Tęczowych bez przyszłości? itp itd ?
  Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich.
  Idealnie się w to wpisuje PiSizm - też widzi wrogów wszędzie poza swoimi szeregami. We wszystkich. rozwiń
Avatar
___K___ / 3 lipca 2020 r. o 13:05
0
TECZOWY_ZSl, filip75  w innych tematach już dawno zostaliście zaorani - to teraz tu  przenieśliście się, strzępić ryje? Z tematu na temat? Nie macie nic lepszego do roboty,  tylko płodzić te wysrywy, pisie trolle, przegrywy życiowe? Kto się zna na wszystkim - ten się nie zna na niczym. Takie z was "inżyniery" jak z koziej dupy trąba. Ale cóż - pecunia non olet, jak mówili starożytni. Każdy grosz się przyda, nawet za głupie szczekanie, nie?
  TECZOWY_ZSL  to nie inżynier. Siedzi w Urzędzie Marszałkowskim i zamiast robić coś pożytecznego, to trolluje.
  TECZOWY_ZSL  to nie inżynier. Siedzi w Urzędzie Marszałkowskim i zamiast robić coś pożytecznego, to trolluje. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Celem AZS AWF Biała Podlaska będzie pierwsza trójka

Od ponad tygodnia drużyna bialskich akademików przygotowuje się do nowego sezonu. W porównaniu do minionych rozgrywek w kadrze AZS AWF nie doszło do spektakularnych zmian.

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prymas Wyszyński, proboszcz Majdanka i Dmowski. Obrodziło nowymi pomnikami w Lublinie [zdjęcia]

Dwa są już gotowe i czekają na odsłonięcie, trzeci jest w budowie, czwarty jest projektowany. Pierwsza uroczystość czeka nas już w sobotę na Bronowicach, gdzie stanął pomnik prymasa Wyszyńskiego.

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie