Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 stycznia 2020 r.
20:49

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody

1 13 A A
Jeśli na obrzeżach Starego Miasta biegają psy mieszkające na tym osiedlu, to ich właściciele mogą odebrać bezpłatne woreczki przy ul. Bazyliańskiej 14
Jeśli na obrzeżach Starego Miasta biegają psy mieszkające na tym osiedlu, to ich właściciele mogą odebrać bezpłatne woreczki przy ul. Bazyliańskiej 14 (fot. Kazimierz Chmiel)

Problem jest. Strażnicy kilka razy w tygodniu interweniują w sprawie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Jest próba rozwiązania problemu. Zarządy osiedli rozdają bezpłatnie torebki na psie odchody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właściciele czworonogów od kilku dni mogą odbierać woreczki, które przewodniczący szesnastu zarządów osiedli dostali od Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość. Akcja jest próbą zadbania o czystość i zmiany zachowania mieszkańców.

– Na razie jeszcze nikt się nie zgłosił, rozdałem kilka zestawów sąsiadom – mówi Dariusz Korabiowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Janowice. – Nasze osiedle to głównie domki jednorodzinne, psy najczęściej biegają po posesjach. Ale na terenie osiedla mamy trasę spacerową nad rzeką i ścieżkę rowerową, z której korzysta wiele osób z innych osiedli. Przychodzą tu z psami. Dlatego planujemy rozdawanie woreczków właśnie na tej trasie – dodaje przewodniczący.

Urzędnicy przypominają, że sprzątanie po czworonogach to nie dobra wola, ale obowiązek. Gdy ktoś tego nie robi, interweniują miejscy strażnicy.

– Szacuję, że takich interwencji jest w całym mieście kilka tygodniowo. W okolicach ulic Orzeszkowej-Rejmonta czy Polnej. Ale mogę powiedzieć, że widać poprawę zachowania właścicieli psów. Zmienia się podejście do sprzątania po czworonogach – ocenia Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

– Trudno ocenić, czy młodsi, czy starsi bardziej dbają o czystość. Kiedy rodzice sprzątają, to dzieci też sprzątają. A sporo dzieci bierze na siebie obowiązek spacerów z psami. Na pewno taka akcja jest potrzebna i jeszcze jest dużo do zrobienia, jeśli chodzi o edukowanie mieszkańców – uważa Katarzyna Szkałuba, przewodnicząca Zarządu Osiedla Partyzantów.

Ma świetne rozeznanie w środowisku psich właścicieli na swoim osiedlu, bo sama ma psa. – Dwa lata temu wzięłam ze schroniska Nescę. Pies jest cudem uratowany, bo był zabrudzony lepikiem i lekarze musieli mu zgolić bardzo dużo sierści – wspomina przewodnicząca i dodaje, że zestawy gratisowych woreczków odebrała kilka dni temu. – Będziemy je rozdawać. Na razie proponuję w czasie spacerów, gdy widzę, że ktoś nie ma.

To pierwsza pula woreczków, jakimi dysponują zarządy osiedli. Będą kolejne.

Psie odchody należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 05:32
+7
Lublin - Łęgi - totalnie "zasrane" przez "pieski", które maja rozmiary "cielaka" !!! Wyprowadzane są one bardzo rano ok.5:00 a idąc do pacy można wdepnąć w "g...o" !!! Inni "zasrańcy" to gołębie, które dokarmiane (Tymiankowa 1) zanieczyszczają parkujące auta i chodniki !!! A SM jest tu tylko przejazdem !!!
Avatar
osiedle "Przyjaźni" / 24 stycznia 2020 o 10:43
+6
Darmowe woreczki nie załatwią sprzątania. Tylko szczere chęci "pańciów" by to robić. Jeśli stać kogoś na utrzymanie psa (podatek, wyżywienie) to powinno być stać go też na te woreczki. Jeśli "pańcie i pańciowie" nie mają osobistej kultury to pieski pokazują co potrafią. Trawniki zasr..e, a nawet zdarzają się wypadki przyniesienia na bucie do domu. Proponuję zamiast napisu na tabliczkach (zakaz wyprowadzania psów) napisać ; "zakaz wchodzenia dzieciom na trawniki"). Dorośli - wiadomo,że nie będą wchodzili. Współczuję tym co muszą kosić, sprzątać te trawniki. Może tak tym przyłapanym "psiarzom" na gorącym (sra...ym) uczynku zamiast kary nałożyć obowiązek miesięcznego sprzątania danego trawnika?. Bo normalnie nie można spojrzeć na trawnik- bierze człowieka obrzydzenie, a zielona trawka powinna być przyjemna. Kiedyś zwróciłem uwagę "pańci" na to, że ten trawnik jest też mój, a nie tylko jej. Zamiast przeprosin i sprzątnięcia usłyszałem "niezłą wiąchę".
Darmowe woreczki nie załatwią sprzątania. Tylko szczere chęci "pańciów" by to robić. Jeśli stać kogoś na utrzymanie psa (podatek, wyżywienie) to powinno być stać go też na te woreczki. Jeśli "pańcie i pańciowie" nie mają osobistej kultury to pieski pokazują co potrafią. Trawniki zasr..e, a nawet zdarzają się wypadki przyniesienia na bucie do domu. Proponuję zamiast napisu na tabliczkach (zakaz wyprowadzania psów) napisać ; "zakaz wchodzenia dzieciom na trawniki"). Dorośli - wiadomo,że nie będą wchodzili. Współcz... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 11:37
+2
Nie "bezplatne" tylko zaplaca za nie mieszkancy osiedla w czynszu;p
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 22:26
+2
Nie ma nic głupszego niż sprzątanie po psach do plastikowych worków. A co z biegunką u kundla?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 21:12
+2
Woreczki są nie ekologiczne, rozkładają sie setki lat, psie odchody jakis tydzień i są naturalnym nawozem.
Avatar
.. / 24 stycznia 2020 o 08:04
+1
Woreczki są nie ekologiczne, rozkładają sie setki lat, psie odchody jakis tydzień i są naturalnym nawozem.
 Zwlaszcza jak na chodniku leza 
Avatar
Jj / 24 stycznia 2020 o 09:55
0
A w Lublinie kiedy beda rozdawac? Bo juz po obsranej ul. Fiolkowej nie moge chodzic
W Lublinie już od 3 lat rozdają
 To chyba nie wszedzie dotarli z tymi woreczkami. Albo wlasciciele wzieli i na kanapki uzywaja, a psy sraja po chodnikach
Avatar
Zx / 24 stycznia 2020 o 21:34
-1
Do tego mogliby właściciele psów zakładać każdemu zwierzakowi "kaganiec"a nie "Panie on nie gryzie".
Avatar
ania / 24 stycznia 2020 o 09:13
-1
A w Lublinie kiedy beda rozdawac? Bo juz po obsranej ul. Fiolkowej nie moge chodzic
 W Lublinie już od 3 lat rozdają
Avatar
Rejmonta ? A któż to ? / 23 stycznia 2020 o 21:41
-1
To sobie ten nawóz składaj w mieszkaniu, zasrańcu
Avatar
Zx / 24 stycznia 2020 o 21:34
-1
Do tego mogliby właściciele psów zakładać każdemu zwierzakowi "kaganiec"a nie "Panie on nie gryzie".
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 11:37
+2
Nie "bezplatne" tylko zaplaca za nie mieszkancy osiedla w czynszu;p
Avatar
osiedle "Przyjaźni" / 24 stycznia 2020 o 10:43
+6
Darmowe woreczki nie załatwią sprzątania. Tylko szczere chęci "pańciów" by to robić. Jeśli stać kogoś na utrzymanie psa (podatek, wyżywienie) to powinno być stać go też na te woreczki. Jeśli "pańcie i pańciowie" nie mają osobistej kultury to pieski pokazują co potrafią. Trawniki zasr..e, a nawet zdarzają się wypadki przyniesienia na bucie do domu. Proponuję zamiast napisu na tabliczkach (zakaz wyprowadzania psów) napisać ; "zakaz wchodzenia dzieciom na trawniki"). Dorośli - wiadomo,że nie będą wchodzili. Współczuję tym co muszą kosić, sprzątać te trawniki. Może tak tym przyłapanym "psiarzom" na gorącym (sra...ym) uczynku zamiast kary nałożyć obowiązek miesięcznego sprzątania danego trawnika?. Bo normalnie nie można spojrzeć na trawnik- bierze człowieka obrzydzenie, a zielona trawka powinna być przyjemna. Kiedyś zwróciłem uwagę "pańci" na to, że ten trawnik jest też mój, a nie tylko jej. Zamiast przeprosin i sprzątnięcia usłyszałem "niezłą wiąchę".
Darmowe woreczki nie załatwią sprzątania. Tylko szczere chęci "pańciów" by to robić. Jeśli stać kogoś na utrzymanie psa (podatek, wyżywienie) to powinno być stać go też na te woreczki. Jeśli "pańcie i pańciowie" nie mają osobistej kultury to pieski pokazują co potrafią. Trawniki zasr..e, a nawet zdarzają się wypadki przyniesienia na bucie do domu. Proponuję zamiast napisu na tabliczkach (zakaz wyprowadzania psów) napisać ; "zakaz wchodzenia dzieciom na trawniki"). Dorośli - wiadomo,że nie będą wchodzili. Współcz... rozwiń
Avatar
Jj / 24 stycznia 2020 o 09:55
0
A w Lublinie kiedy beda rozdawac? Bo juz po obsranej ul. Fiolkowej nie moge chodzic
W Lublinie już od 3 lat rozdają
 To chyba nie wszedzie dotarli z tymi woreczkami. Albo wlasciciele wzieli i na kanapki uzywaja, a psy sraja po chodnikach
Avatar
ania / 24 stycznia 2020 o 09:13
-1
A w Lublinie kiedy beda rozdawac? Bo juz po obsranej ul. Fiolkowej nie moge chodzic
 W Lublinie już od 3 lat rozdają
Avatar
.. / 24 stycznia 2020 o 08:04
+1
Woreczki są nie ekologiczne, rozkładają sie setki lat, psie odchody jakis tydzień i są naturalnym nawozem.
 Zwlaszcza jak na chodniku leza 
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 05:32
+7
Lublin - Łęgi - totalnie "zasrane" przez "pieski", które maja rozmiary "cielaka" !!! Wyprowadzane są one bardzo rano ok.5:00 a idąc do pacy można wdepnąć w "g...o" !!! Inni "zasrańcy" to gołębie, które dokarmiane (Tymiankowa 1) zanieczyszczają parkujące auta i chodniki !!! A SM jest tu tylko przejazdem !!!
Avatar
Avant Loans / 23 stycznia 2020 o 23:33
-8
Pozdrowienia, jesteśmy grupą finansową, która udzielać przedsiębiorstwom prywatnych pożyczek na uczciwych warunkach, bez przedpłaty lub pośrednictwa w pożyczkach typu payday. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: avants.loan@gmail.com
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 22:26
+2
Nie ma nic głupszego niż sprzątanie po psach do plastikowych worków. A co z biegunką u kundla?
Avatar
smacznego! / 23 stycznia 2020 o 21:54
-5
sprzątajcie kupy,niebawem będą nowe!Ten teren to fantastyczna wysralnia dla psów!Różne żule , pod drzewkami oraz na piasek, regularnie robią siusiu i kupy!! Robią to po to, aby wasze spacerujące pieski, miały co wąchać i co lizać!! A wy, czyli właściciele, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus: Po południu poznamy wyniki badań pacjentów izolowanych w szpitalu w Lublinie

Koronawirus: Po południu poznamy wyniki badań pacjentów izolowanych w szpitalu w Lublinie 0 0

Prawdopodobnie dzisiaj po południu mają być znane wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusem dwóch mieszkańców województwa lubelskiego, którzy są izolowani w Klinice Chorych Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Mała wieś, ale mieszkają tu ludzie z wielkimi pomysłami
galeria

Mała wieś, ale mieszkają tu ludzie z wielkimi pomysłami 0 0

Cichostów to mała wieś w powiecie parczewskim, ale mieszkają w niej ludzie z wielkimi pomysłami. Miejscowe stowarzyszenie co sobotę sprząta teren pod przyszłe boisko sportowe.

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa
film

Opóźnione dostawy podzespołów z Chin, zapaść w turystyce. Analitycy o skutkach epidemii koronawirusa 0 0

Warszawa. "Zdarzenie nieoczekiwane o daleko idących skutkach " - tak amerykańska agencja ratingowa ocenia wpływ koronawirusa. Epidemia wirusa zbiera śmiertelne żniwo wśród ludzi, ale eksperci są zgodni, że wkrótce odbije się także na gospodarce. Spadki widać już przede wszystkim na giełdach. Przerwa lub ograniczenie działalności przedsiębiorstw zmniejszy ich zyski. Wpłynie także na chęć banków do udzielania kredytów i na chęć ludzi do wydawania pieniędzy.

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek

Hit transferowy w III lidze? Były reprezentant litewskiej młodzieżówki w Orlętach Spomlek 0 1

To może być hit transferowy tej zimy. Orlęta Spomlek ogłosiły, że w końcu znalazły napastnika. I to nie byle jakiego. Do drużyny z Radzynia Podlaskiego dołączył były reprezentant litewskiej młodzieżówki – Edvinas Baniulis.

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem

Zamość: Miał ponad 3.5 promila alkoholu we krwi i jechał z pijanym kompanem 1 2

Za kierownicą siedział 29-latek, który miał ponad 3.5 promila alkoholu w organizmie, a obok niego siedział jego 31-letni krewny, który "wydmuchał" niemal 2.5 promila. Mężczyźni rozbili samochód na murku w Zamościu. Próbowali uciekać chwiejnym krokiem, ale policjanci ich namierzyli.

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie
28 lutego 2020, 19:00

Sułtani dancingu. Bimber Boys akustycznie na scenie domu kultury w Chełmie 0 0

Już w najbliższy piątek, 28 lutego, o godz. 19.00 na scenie Chełmskiego Domu Kultury wystąpią Bimber Boys.

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę
film

Dwukrotna medalistka olimpijska zakończyła karierę. Luiza Złotkowska przeszła na sportową emeryturę 0 0

Warszawa. Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, zakończyła karierę. O decyzji poinformowała za pośrednictwem Facebooka.

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu
film

Koronawirus w Polsce? Pierwszy przypadek potwierdzony testem, czekają na wynik drugiego testu 72 26

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce jest już potwierdzony? Zarażona wirusem ma być kobieta, która znajduje się w szpitalu w Łodzi. Tak podaje Dziennik Łódzki. Ministerstwo Zdrowia jednak na razie zaprzecza, że w Polsce mamy już koronawirusa.

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim

Nowe centrum handlowe powstanie w Radzyniu Podlaskim 0 0

Kolejna galeria handlowa powstanie w Radzyniu Podlaskim. Jej otwarcie zaplanowano w tym roku.

Zespół Pawkin zagra w Klubie30
29 lutego 2020, 19:00

Zespół Pawkin zagra w Klubie30 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Klubie30 (ul. Jasna 7) odbędzie się koncert zespołu Pawkin.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów
Sondaż

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z wyraźną przewagą nad resztą kandydatów 0 15

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Andrzeja Dudę zagłosowałaby połowa Polaków - wynika z sondażu CBOS wykonanego na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej. Głowa państwa ma w najnowszym badaniu ośrodka wyraźną przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły dwa medale podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie 0 0

Chełmianki już po raz kolejny skorzystały z zaproszenia zaprzyjaźnionego ukraińskiego Klubu Sportowego Faworit z Klesiva do udziału w międzynarodowej rywalizacji

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry

Fatalny wypadek rowerzysty. Traktorzysta tylko poczuł jak tylna przyczepa podskoczyła do góry 4 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Tarnoszyn (gm. Ulhówek). Jadący rowerem 45-latek upadł pod przyczepę ciągnika jadącego w przeciwnym kierunku.

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca

Teatr Stary w Lublinie rozpoczął sprzedaż biletów na wydarzenia od kwietnia do czerwca 0 1

Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia w Teatrze Starym zaplanowane od kwietnia do czerwca.

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii
film

Koronawirus coraz bliżej Polski. Pierwsze przypadki w Rumunii, Estonii i Norwegii 9 2

Obecnie kilkaset osób w Polsce pozostaje pod kontrolą epidemiologiczną. To głównie turyści, którzy wrócili niedawno z Włoch. Dwie osoby przebywają na kwarantannie w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Tymczasem koronawirus został już potwierdzony w państwach leżących coraz bliżej Polski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!