Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

17 listopada 2015 r.
20:51

Ksiądz molestował dziewczynki. Kuria milczy, a ofiary cierpią

0 23 A A

Ks. Stanisław G. skazany za molestowanie dziewczynek przygotowujących się do pierwszej komunii mieszka w domu, w którym uczą się dzieci. – Ofiar może być więcej – alarmują organizacja SNAP i Fundacja „Nie lękajcie się”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SNAP skupia ofiary księży-pedofilów i razem z fundacją walczy o prawa pokrzywdzonych. We wtorek członkowie obu organizacji pikietowali przed kurią zamojsko-lubaczowską oraz domem w Hrubieszowie, w którym mieszka ks. Stanisław G.

Dwa lata więzienia. W zawieszeniu

We wrześniu duchowny został skazany nieprawomocnym wyrokiem sądu na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat za dopuszczenie się tzw. innych czynności seksualnych wobec pięciu uczennic szkoły podstawowej w podzamojskiej Kalinówce. Jednej z nich włożył rękę w majtki i dotykał pośladków. Innej, gdy stała przy biurku zaliczając egzamin przed komunią, włożył rękę pod bluzkę.

– Przerażająca jest postawa kurii, która nic nie robi. Z funkcji proboszcza w Kalinówce odwołano księdza dopiero po zakończeniu śledztwa. Teraz przeniesiono go na rezydenta do parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie, gdzie wciąż może mieć kontakt z dziećmi, mimo że zgodnie z wyrokiem sądu nie może z nimi pracować – denerwuje się Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”.

Rzeczywiście na parterze budynku hrubieszowskiego Domu Księży Emerytów odbywa się część lekcji pobliskiego gimnazjum i liceum im. Staszica. Ks. Stanisław G. mieszka na pierwszym piętrze. Oburza to Barbarę Blaine, szefową SNAP Network.

– Usłyszałam o tym i uznałam, że muszę przyjechać i głośno upominać się o sprawiedliwość – mówiła we wtorek podczas pikiety. – Biskupi dopuszczają, żeby ten człowiek wciąż był księdzem, żeby mieszkał tuż przy szkole. Czy czekają aż on znowu zaatakuje?

Dyrekcja szkoły zagrożenia jednak nie widzi. – Na korytarzach zamontowany jest monitoring. Obserwujemy, co się dzieje. Zareagowalibyśmy, gdyby było zagrożenie – zapewnia dyr. Alicja Borkowska. Przyznaje jednak, że o sprawie rezydenta wie tylko z doniesień prasowych. Z proboszczem na ten temat nie rozmawiała. – Ale nie musiał mnie o tym informować – zastrzega.

Nic złego w tej sytuacji nie widzi też rzecznik kurii zamojsko-lubaczowskiej. – Ks. Stanisław G. nie pełni obowiązków duszpasterskich. Został przeniesiony do Hrubieszowa. Ksiądz biskup uważa, że to są wystarczające kroki w tym momencie – mówi ks. kan. Michał Maciołek.

Plują na ich widok

– Dzieci i ich rodzice są w ogromnej traumie. Nie dość, że nie dostały wsparcia ze strony Kościoła, to spotykają się z ostracyzmem ze strony części sąsiadów – przyznaje osoba pomagająca pokrzywdzonym poradzić sobie w tej trudnej sytuacji. – Zdarza się, że ludzie plują na ich widok. Odwracają się, czy wręcz mówią im w twarz, że zniszczyli dobrego księdza, który nigdy nie zrobiłby czegoś tak ohydnego. Dzieje się tak, mimo że Stanisław G. przyznał się do trzech z zarzutów. Nastroje ostudzić mógłby tylko biskup, który przyjechałby do parafii i potwierdził, że dzieci nie kłamią oraz przeprosił w imieniu Kościoła.

– Sprawa jest bolesna i jest nam z tego powodu bardzo przykro – mówi ks. Maciołek i zastrzega, że kuria nie wystąpi z inicjatywą spotkania z bliskimi dziewczynek. – Jeśli rodziny dzieci do nas przyjdą – pomożemy – deklaruje.

Rzecznik kurii mówi też, że w rozmowie z biskupem ks. Stanisław G. przyznał, że „pewne czyny z jego strony nie były właściwe” i zapewnił, że nie będzie odwoływał się od wyroku.

Apelację zapowiada jednak prokuratura, która domagała się dla duchownego trzech lat bezwzględnego więzienia. Apelację złoży również prawnik Fundacji „Nie lękajcie się”, która przed sądem reprezentowała rodziców pokrzywdzonych dzieci.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 19:47
0

Prezydent takich ułaskawi, bez obaw.

 

"Poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o czymś jeszcze – o kontrowersyjnej postawie w jednej ze spraw prowadzonych już po upadku komuny. W 2001 roku to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Stwierdził, że ksiądz dotykał dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"… "

 

http://natemat.pl/84341,oskarzanie-opozycjonisty-to-nie-jedyna-plama-na-zyciorysie-posla-piotrowicza-jako-prokuratur-uniewinnil-ksiedza-pedofila-z-tylaw

Prezydent takich ułaskawi, bez obaw.

 

"Poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o c... rozwiń

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 21:49
0

to nie naiwne tylko pier***nięte

zgadzam się jak najbardziej

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 20:18
0
a moze to ksiądz lekarz i sprawdza czy wszystko ma w porządku .To bardzo ważne a moze maja zapchaną ,,Hydraulikę "
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 22:58
0
nie ma kto jego wykastrować?
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 16:38
0
za rzadow pisuaru pedofile w kieckach beda swietymi.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 12:49
0
cholerny zboczeniec!!!
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:57
0
Drogi człowieku od komentarza AUTYŚCI (z)BAWIENIA tylko jakbys tam umarł to niech nikt tam nie idzie do kościoła i prosi o pogrzeb katolicki dla ciebie ty odrazuteraz to sobie kategorycznie zaznacz po co jakiś taki co tak piszesz o nim ma cię pochować.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:35
0
Zamiast protestować z księżulkiem przeciw przyjęciu uchodźców baby wspominają miłe chwile spędzone w ramionach katabasa, który obraca obecnie młodsze i atrakcyjniejsze.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:21
0

Tyle naiwnych kobitek...?!!! Nieźle się bawi.

to nie naiwne tylko pierdolnięte

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:20
0

Jak świat światem byli ,są i będą faceci , którzy będą mieli jakieś kompleksy i nie są w stanie nawiązać właściwych relacji z kobietami. Dlatego będą szukali innego sposobu...Chociaż znam pewnego księdza ,ale nie z Lublina, który obraca już dziewiątą mężatkę w ciągu siedmiu lat !!! I bardzo dobrze, bo żyje się tylko raz, a w bajeczki o zmartwychwstaniu niech ci którzy chcą,  sobie wierzą . To nie jest zabronione !!!

daj namiary na niego, jestem mężatką i szukam sponsora, a ksiądz lekko daje bo mu lekko przychodzi tj. parafianie dają, do tego jest wypoczęty, umyty, wypachniony, a mój chłopisko pracujący na budowie ma spękane pryszczami ręce i jak mnie dotyka to tak jakby tartką mnie szorował, do tego przesiąknięty potem po pracy fizycznej i nie do umycia, musiałabym go przed użyciem cały dzień moczyć w wannie z dodatkiem różnych pachnideł. Także wolę żyć w celibacie i udawać w nocy ból głowy w razie czego jak mu zachciewa się  amorów. A z takim wypoczętym, pachnącym, z delikatnymi dłońmi i bogatym chłopem jakim są księża poszłabym bez bólu głowy.

daj namiary na niego, jestem mężatką i szukam sponsora, a ksiądz lekko daje bo mu lekko przychodzi tj. parafianie dają, do tego jest wypoczęty, umyty, wypachniony, a mój chłopisko pracujący na budowie ma spękane pryszczami ręce i jak mnie dotyka to tak jakby tartką mnie szorował, do tego przesiąknięty potem po pracy fizycznej i nie do umycia, musiałabym go przed użyciem cały dzień moczyć w wannie z dodatkiem różnych pachnideł. Także wolę żyć w celibacie i udawać w nocy ból głowy w razie czego jak mu zachciewa się  amor... rozwiń

Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 19:47
0

Prezydent takich ułaskawi, bez obaw.

 

"Poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o czymś jeszcze – o kontrowersyjnej postawie w jednej ze spraw prowadzonych już po upadku komuny. W 2001 roku to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Stwierdził, że ksiądz dotykał dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"… "

 

http://natemat.pl/84341,oskarzanie-opozycjonisty-to-nie-jedyna-plama-na-zyciorysie-posla-piotrowicza-jako-prokuratur-uniewinnil-ksiedza-pedofila-z-tylaw

Prezydent takich ułaskawi, bez obaw.

 

"Poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o c... rozwiń

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 21:49
0

to nie naiwne tylko pier***nięte

zgadzam się jak najbardziej

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 20:18
0
a moze to ksiądz lekarz i sprawdza czy wszystko ma w porządku .To bardzo ważne a moze maja zapchaną ,,Hydraulikę "
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 22:58
0
nie ma kto jego wykastrować?
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 16:38
0
za rzadow pisuaru pedofile w kieckach beda swietymi.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 12:49
0
cholerny zboczeniec!!!
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:57
0
Drogi człowieku od komentarza AUTYŚCI (z)BAWIENIA tylko jakbys tam umarł to niech nikt tam nie idzie do kościoła i prosi o pogrzeb katolicki dla ciebie ty odrazuteraz to sobie kategorycznie zaznacz po co jakiś taki co tak piszesz o nim ma cię pochować.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:35
0
Zamiast protestować z księżulkiem przeciw przyjęciu uchodźców baby wspominają miłe chwile spędzone w ramionach katabasa, który obraca obecnie młodsze i atrakcyjniejsze.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:21
0

Tyle naiwnych kobitek...?!!! Nieźle się bawi.

to nie naiwne tylko pierdolnięte

Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 18:20
0

Jak świat światem byli ,są i będą faceci , którzy będą mieli jakieś kompleksy i nie są w stanie nawiązać właściwych relacji z kobietami. Dlatego będą szukali innego sposobu...Chociaż znam pewnego księdza ,ale nie z Lublina, który obraca już dziewiątą mężatkę w ciągu siedmiu lat !!! I bardzo dobrze, bo żyje się tylko raz, a w bajeczki o zmartwychwstaniu niech ci którzy chcą,  sobie wierzą . To nie jest zabronione !!!

daj namiary na niego, jestem mężatką i szukam sponsora, a ksiądz lekko daje bo mu lekko przychodzi tj. parafianie dają, do tego jest wypoczęty, umyty, wypachniony, a mój chłopisko pracujący na budowie ma spękane pryszczami ręce i jak mnie dotyka to tak jakby tartką mnie szorował, do tego przesiąknięty potem po pracy fizycznej i nie do umycia, musiałabym go przed użyciem cały dzień moczyć w wannie z dodatkiem różnych pachnideł. Także wolę żyć w celibacie i udawać w nocy ból głowy w razie czego jak mu zachciewa się  amorów. A z takim wypoczętym, pachnącym, z delikatnymi dłońmi i bogatym chłopem jakim są księża poszłabym bez bólu głowy.

daj namiary na niego, jestem mężatką i szukam sponsora, a ksiądz lekko daje bo mu lekko przychodzi tj. parafianie dają, do tego jest wypoczęty, umyty, wypachniony, a mój chłopisko pracujący na budowie ma spękane pryszczami ręce i jak mnie dotyka to tak jakby tartką mnie szorował, do tego przesiąknięty potem po pracy fizycznej i nie do umycia, musiałabym go przed użyciem cały dzień moczyć w wannie z dodatkiem różnych pachnideł. Także wolę żyć w celibacie i udawać w nocy ból głowy w razie czego jak mu zachciewa się  amor... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Olimpiakos Tarnogród wraca do treningów

Olimpiakos Tarnogród wraca do treningów 0 0

Olimpiakos Tarnogród jesienią nie zachwycał kibiców swoją grą i przerwę zimową spędził tuż nad strefą spadkową. Jednak wiosna w wykonaniu zespołu trenera Siergieja Sawczuka ma być zdecydowanie lepsza

Dotacje na puławski sport podzielone. Kto dostanie najwięcej pieniędzy?

Dotacje na puławski sport podzielone. Kto dostanie najwięcej pieniędzy? 0 0

Łączna suma sportowych dotacji dla miejskich klubów i stowarzyszeń w nowym roku wyniesie 872 tys. zł. Najwięcej z tej puli otrzymają puławska „Wisła” oraz KSPR „Azoty-Puławy”. Na wysoką dotację mogą liczyć także działacze PTKKF.

Krzyki, groźby, obrażanie w ośrodku pomocy społecznej? Kierownik twierdzi, że to odwet podwładnej

Krzyki, groźby, obrażanie w ośrodku pomocy społecznej? Kierownik twierdzi, że to odwet podwładnej 4 1

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trawnikach odpowie za mobbing. Miał latami nękać swoich pracowników. Dopóki jednak zarzutów nie oceni sędzia, Sławomir Włosek pozostanie na swoim stanowisku.

Pożar wybuchł nad ranem. Dom w gminie Baranów doszczętnie spłonął

Pożar wybuchł nad ranem. Dom w gminie Baranów doszczętnie spłonął 16 1

Strażacy zostali zaalarmowani tuż przed godziną 6 rano.

Przemysław Tryboń (Bad Boys Zastawie): Heniek był zaskoczony

Przemysław Tryboń (Bad Boys Zastawie): Heniek był zaskoczony 0 1

Rozmowa z Przemysławem Tryboniem, trenerem Bad Boys Zastawie, zespołu z bialskiej klasy okręgowej

Kradzież w galerii handlowej w Lublinie, szukają tych chłopaków. Wideo z monitoringu
film

Kradzież w galerii handlowej w Lublinie, szukają tych chłopaków. Wideo z monitoringu 8 0

Policjanci szukają złodziei, którzy okradli punkt z akcesoriami telefonicznymi w galerii handlowej w Lublinie.

Teatralny weekend w Centrum Kultury w Lublinie
24 stycznia 2020, 19:00

Teatralny weekend w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

"#chybanieja" - spektakl Pawła Passiniego i Artura Pałygi będzie można zobaczyć w weekend 24-26 o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Przedstawienie odbędzie się w ramach projektu Karnawał Teatralny.

Nowy prezes radzyńskiego ZGL. Burmistrz chce, by lokatorzy uczestniczyli w kosztach bieżącej eksploatacji budynków

Nowy prezes radzyńskiego ZGL. Burmistrz chce, by lokatorzy uczestniczyli w kosztach bieżącej eksploatacji budynków 0 0

Zmiana na stanowisku dyrektora radzyńskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej. Decyzją władz miasta, Marka Niewęgłowskiego zastąpi Tomasz Piotrowicz.

Tędy będzie przebiegać południowa obwodnica Chełma. Pokazali przebieg nowej trasy

Tędy będzie przebiegać południowa obwodnica Chełma. Pokazali przebieg nowej trasy 13 23

Południowa obwodnica Chełma będzie miała ok. 7,6 km długości i kosztować będzie 150 milionów złotych. – Jeszcze w tym roku będzie rozpisany przetarg na budowę obwodnicy północnej – zapowiedział w Chełmie wicepremier Jacek Sasin.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2020 r. 0 0

Start Lublin – HydroTruck Radom 94:78. Wygrana numer 12 [wideo]
film

Start Lublin – HydroTruck Radom 94:78. Wygrana numer 12 [wideo] 0 3

Jest dwunasta wygrana koszykarzy Startu! Podopieczni Davida Dedka w poniedziałek pokonali w hali Globus HydroTruck Radom 94:78.

Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Wytną 120 drzew "kolidujących z projektem"

Ruszyła przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Wytną 120 drzew "kolidujących z projektem" 43 29

Ruszyła przebudowa ulicy Warszawskiej. To drugi etap tej inwestycji.

Parkowanie płatne w centrum Lublina o godzinę dłużej. Nowy cennik i zasady w strefie

Parkowanie płatne w centrum Lublina o godzinę dłużej. Nowy cennik i zasady w strefie 24 34

Nie dojdzie do zmiany firmy zarządzającej Strefą Płatnego Parkowania. Jej obecny operator jako jedyny stanął do miejskiego przetargu na obsługę parkingów. Od kwietnia będzie stary zarządca, za to nowe ceny i nowe zasady, w tym również taka, że postój będzie płatny już nie do godz. 17, ale o godzinę dłużej.

70-letni były żużlowiec zgwałcił kobietę w sanatorium? Jej koleżanki nagrały interwencję [wideo]
film

70-letni były żużlowiec zgwałcił kobietę w sanatorium? Jej koleżanki nagrały interwencję [wideo] 14 19

Turnus w sanatorium miał być dla pani Sylwii momentem wytchnienia w trudnej walce z chorobą nowotworową i depresją. Zamiast tego otrzymała kolejny cios. Nieprzytomna kobieta miała zostać zgwałcona przez 70-letniego kuracjusza.