Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 sierpnia 2013 r.
12:19
Edytuj ten wpis

Łabunie: Dziecko ranne w wypadku. Senator PiS z zarzutem

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
1 6 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Senator PiS Jerzy Chróścikowski odpowie za spowodowanie wypadku, w którym ucierpiał 5-letni chłopiec. Polityk zrzekł się immunitetu i usłyszał zarzut. Nie przyznaje się do winy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło we wrześniu ubiegłego roku, w miejscowości Wierzbie, w gm. Łabunie. Senator prowadził audi A6. Wjeżdżał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Wtedy doszło do zderzenia z oplem tigra, który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu. Tigrą podróżowała 25-latka z pięcioletnim synem. W wyniku wypadku kobieta odniosła lekkie obrażenia. Chłopiec miał złamany obojczyk. Trafił do szpitala.

Zeznania świadków zdarzenia od początku obciążały senatora. Polityk nie odpowiedział jednak za spowodowanie kraksy, bo chronił go immunitet. Prokuratura powołała biegłego, który miał ustalić dokładne przyczyny zderzenia.

– Z opinii eksperta wynika, że kierowca audi wymusił pierwszeństwo przejazdu – mówi Ewa Pizun, zastępca Prokuratora Rejonowego w Zamościu. – Stworzył tym samym zagrożenie na drodze i doprowadził do zderzenia z oplem.


Do wypadku doszło w terenie niezabudowanym. Z ustaleń biegłego wynika, że samochód senatora poruszał się z prędkością ok. 60 km/h. Opel jechał o 40 km/h wolniej. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, polityk sam zrzekł się immunitetu. W poniedziałek, stawił się w prokuraturze.

– Usłyszał zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym – dodaje Pizun. – Senator nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Jerzemu Chróścikowskiemu grozi do trzech lat więzienia. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy prokuratura zakończy postępowanie w tej sprawie. Polityk może bowiem składać własne wnioski dowodowe.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 29 sierpnia 2013 o 09:31
0

No, poużywaliście sobie? Lżej wam się zrobiło, co? No to po ściągnięciu tych brudnych ubrań roboczych, w których kopaliście rowy, albo układali kostkę brukową, posłuchajcie: zanim zaczniecie bluzgać, zajrzyjcie do swoich życiorysów. A kim ty jesteś, jeden z drugim, jakie masz wykształcenie, coście dobrego zrobili dla swoich rodzin, dla środowiska, zajrzyjcie we własne sumienia. Idealnie jest tam u was? Bo senator po pierwsze, to wykształcony człowiek, kulturalny, po wypadku od razu przeprosił poszkodowanych, no i zrzekł się immunitetu po to, żeby rzeczywiście uczestniczyć w postępowaniu sądowym. To, że brukowce od razu piszą ile to lat grozi, a ile nie grozi, to żaden news (news=wiadomość), bo wiadomo, że jak sprawa sądowa, to jakieś tam są przepisy na konkretne wykroczenia. No, a teraz powiedzcie, komu pomogliście np. materialnie, jakiego ubogiego wsparliście finansowo, czy materialnie, bo senator np. funduje stypendia dzieciom z ubogich rodzin, pomaga w kształceniu tych dzieci, w rozwijaniu talentów. Pomaga też różnym fundacjom, organizacjom i innym ludziom. Jak w życiu każdego człowieka miał pechowy dzień i nie ucieka przed sprawiedliwością. No to zamknijcie japy, zajmijcie się swoimi sprawami, acha - i układajcie tę kostkę brukową równo, bo majster poleci wam po pensji.

No, poużywaliście sobie? Lżej wam się zrobiło, co? No to po ściągnięciu tych brudnych ubrań roboczych, w których kopaliście rowy, albo układali kostkę brukową, posłuchajcie: zanim zaczniecie bluzgać, zajrzyjcie do swoich życiorysów. A kim ty jesteś, jeden z drugim, jakie masz wykształcenie, coście dobrego zrobili dla swoich rodzin, dla środowiska, zajrzyjcie we własne sumienia. Idealnie jest tam u was? Bo senator po pierwsze, to wykształcony człowiek, kulturalny, po wypadku od razu przeprosił poszkodowanych, no i zrzekł się immunitetu po ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 29 sierpnia 2013 o 05:23
0

A co Maciarewicz na to??? Przecież to ewidentny zamach na posła jedynie słusznej partii. Kiedy PiS organizuje marsz protestacyjny?

Maciarewicz i tobie BUCU dobierze się do du py.!! to jest jedyna SIEKIERA w tym kraju na komucha i konfidenta. Dożynanie czerwonych watah czas zacząć !!!!!!!!

Avatar
to był zamach an PiS / 29 sierpnia 2013 o 03:23
0

A co Maciarewicz na to??? Przecież to ewidentny zamach na posła jedynie słusznej partii. Kiedy PiS organizuje marsz protestacyjny?

Avatar
realista / 28 sierpnia 2013 o 21:24
0

Ta prokuratura jest naiwna, jak senator zwłaszcza prawy i sprawiedliwy co oznacza że to on może pouczać może być winien, To poszkodowana powinna być oskarżona o zamach na senatora poprzez zajechanie mu drogi  a przecież on miał pierwszeństwo z racji statusu i immunitetu.

Avatar
LUBELAK / 28 sierpnia 2013 o 21:20
0

gdyby to był POseł z Platformy to by wszystkie media o tym pisały non stop a jak z PiS to tylko czasem coś wspomną! Wstyd!

Avatar
dziadek / 28 sierpnia 2013 o 15:59
0

Facet jest od lat "podpięty" pod Solidarność RI

Zatem - gdzie rolnik i gdzie solidarność ?

Avatar
aga / 29 sierpnia 2013 o 09:31
0

No, poużywaliście sobie? Lżej wam się zrobiło, co? No to po ściągnięciu tych brudnych ubrań roboczych, w których kopaliście rowy, albo układali kostkę brukową, posłuchajcie: zanim zaczniecie bluzgać, zajrzyjcie do swoich życiorysów. A kim ty jesteś, jeden z drugim, jakie masz wykształcenie, coście dobrego zrobili dla swoich rodzin, dla środowiska, zajrzyjcie we własne sumienia. Idealnie jest tam u was? Bo senator po pierwsze, to wykształcony człowiek, kulturalny, po wypadku od razu przeprosił poszkodowanych, no i zrzekł się immunitetu po to, żeby rzeczywiście uczestniczyć w postępowaniu sądowym. To, że brukowce od razu piszą ile to lat grozi, a ile nie grozi, to żaden news (news=wiadomość), bo wiadomo, że jak sprawa sądowa, to jakieś tam są przepisy na konkretne wykroczenia. No, a teraz powiedzcie, komu pomogliście np. materialnie, jakiego ubogiego wsparliście finansowo, czy materialnie, bo senator np. funduje stypendia dzieciom z ubogich rodzin, pomaga w kształceniu tych dzieci, w rozwijaniu talentów. Pomaga też różnym fundacjom, organizacjom i innym ludziom. Jak w życiu każdego człowieka miał pechowy dzień i nie ucieka przed sprawiedliwością. No to zamknijcie japy, zajmijcie się swoimi sprawami, acha - i układajcie tę kostkę brukową równo, bo majster poleci wam po pensji.

No, poużywaliście sobie? Lżej wam się zrobiło, co? No to po ściągnięciu tych brudnych ubrań roboczych, w których kopaliście rowy, albo układali kostkę brukową, posłuchajcie: zanim zaczniecie bluzgać, zajrzyjcie do swoich życiorysów. A kim ty jesteś, jeden z drugim, jakie masz wykształcenie, coście dobrego zrobili dla swoich rodzin, dla środowiska, zajrzyjcie we własne sumienia. Idealnie jest tam u was? Bo senator po pierwsze, to wykształcony człowiek, kulturalny, po wypadku od razu przeprosił poszkodowanych, no i zrzekł się immunitetu po ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 29 sierpnia 2013 o 05:23
0

A co Maciarewicz na to??? Przecież to ewidentny zamach na posła jedynie słusznej partii. Kiedy PiS organizuje marsz protestacyjny?

Maciarewicz i tobie BUCU dobierze się do du py.!! to jest jedyna SIEKIERA w tym kraju na komucha i konfidenta. Dożynanie czerwonych watah czas zacząć !!!!!!!!

Avatar
to był zamach an PiS / 29 sierpnia 2013 o 03:23
0

A co Maciarewicz na to??? Przecież to ewidentny zamach na posła jedynie słusznej partii. Kiedy PiS organizuje marsz protestacyjny?

Avatar
realista / 28 sierpnia 2013 o 21:24
0

Ta prokuratura jest naiwna, jak senator zwłaszcza prawy i sprawiedliwy co oznacza że to on może pouczać może być winien, To poszkodowana powinna być oskarżona o zamach na senatora poprzez zajechanie mu drogi  a przecież on miał pierwszeństwo z racji statusu i immunitetu.

Avatar
LUBELAK / 28 sierpnia 2013 o 21:20
0

gdyby to był POseł z Platformy to by wszystkie media o tym pisały non stop a jak z PiS to tylko czasem coś wspomną! Wstyd!

Avatar
dziadek / 28 sierpnia 2013 o 15:59
0

Facet jest od lat "podpięty" pod Solidarność RI

Zatem - gdzie rolnik i gdzie solidarność ?

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 1

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 9 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 90 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 15 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 35 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!