Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 czerwca 2010 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Łukowa: Pozorowane samobójstwo. Ukradli ciało z grobu i spalili

0 24 A A

Ojciec z synem pod osłoną nocy włamali się do grobowca na cmentarzu w Łukowej w pow. biłgorajskim. Otworzyli trumnę, odcięli głowę i porzucili. Resztę ciała wywieźli i spalili razem z samochodem na swojej działce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwaj zatrzymani w związku z tą sprawą mężczyźni to mieszkańcy gminy Obsza w powiecie biłgorajskim. Policja ma dziś poinformować o szczegółach tej makabrycznej historii. – Nasze ustalenia podamy w czwartek podczas konferencji prasowej – mówi Paweł Międlar z podkarpackiej komendy.

Dochodzenie zaczęło się przed tygodniem, gdy w bagażniku spalonego renaulta laguny na podwórku gospodarstwa w Witkach w pow. lubaczowskim (woj. podkarpackie) znaleziono zwęglone ludzkie zwłoki pozbawione głowy.

Nam udało się ustalić, że zwłoki zostały wykradzione z cmentarza w Łukowej w pow. biłgorajskim. – We wtorek przyjechali policjanci i sprawdzali grobowiec na naszym cmentarzu. Tam spoczywał mój znajomy. Niedawno go pochowali. Byłem na pogrzebie – zdradza nam mieszkaniec tej wsi. Nie zgadza się, żeby podać choć jego imię. – Boję się – tłumaczy.

Lubaczowska prokuratura mówi w tej sprawie niewiele więcej niż policja. Nadzorująca śledztwo Maria Budzanowska przyznała nam jedynie, że spalone zwłoki prawdopodobnie należą do osoby zmarłej i że zatrzymano w związku tą sprawą dwie osoby.

– We worek ich złapali. To ojciec i syn. Widziałam, jak ich wieźli – mówi kobieta spotkana w Witkach. – To są dziwni ludzie. Mogą się zemścić – dodaje.

– Ten młody się ukrywał. Wyszedł z wiezienia na przepustkę i nie chciał wracać z powrotem. Siedział w lesie. Ojciec donosił mu jedzenie – zdradza starszy mężczyzna. I on za żadne skarby nie chce się przedstawić. – Ludzie mówią, że oni żyli z kradzieży samochodów. Ten ojciec niedawno kupił gospodarstwo w Witkach i czasem tu przyjeżdżał. Dziwny taki jakiś.

Według naszych ustaleń, najbardziej prawdopodobny jest taki scenariusz: Dwudziestokilkulatek miał już dość życia jako zbieg. Wpadł na pomysł, aby ostatecznie umknąć przed ścigającą go sprawiedliwością. Postanowił upozorować swoje samobójstwo. Potrzebował tylko zwłok.

Okazja nadarzyła się, gdy zmarły w tragicznych okolicznościach mężczyzna został pochowany na cmentarzu w Łukowej. Wspólnie z ojcem ukradli zwłoki.

Zwęglone ciało znajdujące się na działce w Witkach należącej do ojca "denata” miało świadczyć, że to on targnął się na życie i pozwolić zatrzymanemu na zmianę tożsamości.

Źródło:
Nie chciał wrócić do więzienia, więc w makabryczny sposób upozorował własną śmierć

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 22:23
0
"... nie chciał wracać z powrotem." Wystarczy powiedzieć, że nie chciał wracać!.
Avatar
cdn / 1 lipca 2010 o 21:13
0
Samobójca sam odciął sobie głowę???? Dziennikarze!! Huknijcie się o głowę dając taki tytuł!!!!!
Avatar
Do... / 1 lipca 2010 o 14:46
0
Błagam domorosłych politykierów o nie wtrącanie do każdego artykułu politycznych komentarzy.
Już się od tego rzygać chce... Pozwólcie żyć.
Avatar
Do Ani / 1 lipca 2010 o 14:42
0
Prawdę mówiąc dopiero po wyjaśnieniach Ani mam wydaje się prawidłowy pogląd na sprawę, bo artykuł był taki że nic nie wiadomo... samobójstwo z odciętą głową...
A tu chodzi o upozorowanie zabójstwa i porachunki mafijne....
Brawo Ania, dzięki
Avatar
zocha / 1 lipca 2010 o 14:23
0
[url="http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,890,0,0,0,Wykradl-cialo-z-grobu-i-upozorowal-wlasna-smierc.html"]http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,890,0...sna-smierc.html[/url]
Avatar
~Ania~ / 1 lipca 2010 o 13:43
0
@~skrzat

Ja tylko dodalam fakty i podsumowalam wnioski, do ktorych kazdy zdrowo myslacy czlowiek moze dojsc.

Ja nie mam zadnych niespelnionych ambicji. Staram sie tak zyc, aby swoim zyciem innym ludzim nieszkodzic. Sa jednak sytuacje, gdy nie mozna byc obojetnym, bo czlowiek do brzmi dumnie, powinno znaczyc cos wiecej od zwierzecia. W takiej sytuacji nie moglabym myslec inaczej.

A pozatym to chyba zbyt wrazliwa jestem, aby byc w policji.

Wszystko wskazuje na to, ze ow delikwent Jendruszko urosl w przekonaniu, ze jest bezkarny. Wymiar sprawiedliwosci umial obejsc i oszukac. A wiem wiecej o sprawie, bo ten jego ojciec mial skup ekologiczny owocow i moja kuzynka u niego sprzedawala i ja oszukal. taki kombinator i oszust.

Ale raczej nikt nie sadzil, ze az do tego stopnia.

Zreszta co tam moje gdybanie, poczytajcie (jesli ktos che) jakie jest w tej sprawie stanowisko policji:
[url="http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/serwis-informacyjny/art10009,upozorowal-swoje-zabojstwo.html"]http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/serw...-zabojstwo.html[/url]

Ja jestem tylko szczesliwa kura domowa, ktora bardzo lubi czytac, ale w tej kwestii to najmniej wazne.
@~skrzat

Ja tylko dodalam fakty i podsumowalam wnioski, do ktorych kazdy zdrowo myslacy czlowiek moze dojsc.

Ja nie mam zadnych niespelnionych ambicji. Staram sie tak zyc, aby swoim zyciem innym ludzim nieszkodzic. Sa jednak sytuacje, gdy nie mozna byc obojetnym, bo czlowiek do brzmi dumnie, powinno znaczyc cos wiecej od zwierzecia. W takiej sytuacji nie moglabym myslec inaczej.

A pozatym to chyba zbyt wrazliwa jestem, aby byc w policji.

Wszystko wskazuje na to, ze ow delikwent Jendruszko ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 13:26
0
Co za dziki kraj nawet nieboszczyka ukradną.
Avatar
223311 / 1 lipca 2010 o 13:05
0
frajerow nawet po smierci dojeda nie masz co liczyc na odpust frajerze z lsmu ty juz doskonale wiesz o kim mowa, wszyscy wiedza bo ejst tylko jeden FRAJER
Avatar
tito / 1 lipca 2010 o 12:54
0
Ciekawe samobójstwo. Wyczyn chyba na skalę światową :)Jak można popełnić samobójstwo poprzez ucięcie swojej głowy ??!!!! A następnie schować się bez głowy w bagażniku. Większych bzdur dawno nie czytałem.
Avatar
skrzat / 1 lipca 2010 o 12:49
0
~Ania~ napisał:
1) mieszkaniec miejscowości Różaniec Pierwszy (gm. Tarnogród), lat 24, dla kryminalnych nazywa się teraz Sławomir J.

2) prawdopodobnie było ich trzech: Stary, młody i wnuk starego

3) tego młodego to zona zostawiła, zabierając dziecko (ok. 4-5lat)

4) miał warsztat samochodowy no i lubił wypić i czul się bezkarny. miał wiele spraw o kradzieże, ale się tym nie przejmował, bo zawsze uchodziło mu płazem

5) zamiast odsiedzieć swoje (chyba ze trzy lata), to wyszedł po niespełna czterech miesiącach!!!

6) normalny człowiek nawet by nie potrafił się wymigiwać i by musiał całość odsiedzieć

7) jakiemu normalnemu człowiekowi przyszło by do głowy, żeby takie rzeczy. I to wszystko jak się okazuje dla pieniędzy.

8) mieszkańcy kojarzą, że ok. 5/6. stycznia br. w spalonym samochodzie na Woli Obszańskiej (gm. Obsza) zginął właściciel stacji paliw w Różańcu. Może wtedy to była próba generalna, aby wmówić, że mafia krąży w okolicy?

Należy się domyślać, że chodziło o próbę upozorowania zabójstwa, które rzekomo miało być jakąś zemstą grupy przestępczej. Wtedy wyjaśnia to stan zwłok i brak głowy. Jednak widać, że nie wzięli się za to byle jacy policjanci a specjaliści i nie dali się zwieść na fałszywy trop. Brawo dla nich! Bynajmniej jako obywatelka tego kraju, mam poczucie, że pomimo wielu braków państwo polskie potrafi skutecznie działać.

Nawet w W11 takich rzeczy nie ma. Ja jak z mężem oglądam czasem telewizję, to się zastanawiam jak muszą naginać scenariusz aby ciekawie było... A tutaj widać, lepiej niż w telewizji..

Co musi czuć rodzina tego człowieka, którego zwłoki zostały wykopanie i wykorzystane do tego haniebnego celu? Jak matka i żona sprawcy musi się czuć? Przecież to są wiejskie realia, gdzie każdy każdego zna?

Gdzie jest granica pomiędzy ludzką godnością a możliwością zysku? I to wszystko dzieje się na niby katolickiej i tradycyjnej ziemi wschodniej, na pograniczu województw lubelskiego i podkarpackiego...

Co by było, gdyby to makabryczne wydarzenie się powiodło wedle planów sprawców, kto i co było by dalej? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aż strach pomyśleć...

Nowiny powinny zadbać o to, aby sprawa nie została zapomniana i podać do wiadomości, jaka kara spotka tych zwyrodnialców, aby im podobni mieli się na baczności i się bali, że sprawiedliwość potrafi i może zatriumfować.


Co za człowiek. Niespełnione ambicje? Chciałaś być policjantką, a teraz tylko łapiesz za słuchawkę?


Co za człowiek. Niespełnione ambicje? Chciałaś być policjantką, a teraz tylko łapiesz za słuchawkę? rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 22:23
0
"... nie chciał wracać z powrotem." Wystarczy powiedzieć, że nie chciał wracać!.
Avatar
cdn / 1 lipca 2010 o 21:13
0
Samobójca sam odciął sobie głowę???? Dziennikarze!! Huknijcie się o głowę dając taki tytuł!!!!!
Avatar
Do... / 1 lipca 2010 o 14:46
0
Błagam domorosłych politykierów o nie wtrącanie do każdego artykułu politycznych komentarzy.
Już się od tego rzygać chce... Pozwólcie żyć.
Avatar
Do Ani / 1 lipca 2010 o 14:42
0
Prawdę mówiąc dopiero po wyjaśnieniach Ani mam wydaje się prawidłowy pogląd na sprawę, bo artykuł był taki że nic nie wiadomo... samobójstwo z odciętą głową...
A tu chodzi o upozorowanie zabójstwa i porachunki mafijne....
Brawo Ania, dzięki
Avatar
zocha / 1 lipca 2010 o 14:23
0
[url="http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,890,0,0,0,Wykradl-cialo-z-grobu-i-upozorowal-wlasna-smierc.html"]http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,890,0...sna-smierc.html[/url]
Avatar
~Ania~ / 1 lipca 2010 o 13:43
0
@~skrzat

Ja tylko dodalam fakty i podsumowalam wnioski, do ktorych kazdy zdrowo myslacy czlowiek moze dojsc.

Ja nie mam zadnych niespelnionych ambicji. Staram sie tak zyc, aby swoim zyciem innym ludzim nieszkodzic. Sa jednak sytuacje, gdy nie mozna byc obojetnym, bo czlowiek do brzmi dumnie, powinno znaczyc cos wiecej od zwierzecia. W takiej sytuacji nie moglabym myslec inaczej.

A pozatym to chyba zbyt wrazliwa jestem, aby byc w policji.

Wszystko wskazuje na to, ze ow delikwent Jendruszko urosl w przekonaniu, ze jest bezkarny. Wymiar sprawiedliwosci umial obejsc i oszukac. A wiem wiecej o sprawie, bo ten jego ojciec mial skup ekologiczny owocow i moja kuzynka u niego sprzedawala i ja oszukal. taki kombinator i oszust.

Ale raczej nikt nie sadzil, ze az do tego stopnia.

Zreszta co tam moje gdybanie, poczytajcie (jesli ktos che) jakie jest w tej sprawie stanowisko policji:
[url="http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/serwis-informacyjny/art10009,upozorowal-swoje-zabojstwo.html"]http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/serw...-zabojstwo.html[/url]

Ja jestem tylko szczesliwa kura domowa, ktora bardzo lubi czytac, ale w tej kwestii to najmniej wazne.
@~skrzat

Ja tylko dodalam fakty i podsumowalam wnioski, do ktorych kazdy zdrowo myslacy czlowiek moze dojsc.

Ja nie mam zadnych niespelnionych ambicji. Staram sie tak zyc, aby swoim zyciem innym ludzim nieszkodzic. Sa jednak sytuacje, gdy nie mozna byc obojetnym, bo czlowiek do brzmi dumnie, powinno znaczyc cos wiecej od zwierzecia. W takiej sytuacji nie moglabym myslec inaczej.

A pozatym to chyba zbyt wrazliwa jestem, aby byc w policji.

Wszystko wskazuje na to, ze ow delikwent Jendruszko ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 13:26
0
Co za dziki kraj nawet nieboszczyka ukradną.
Avatar
223311 / 1 lipca 2010 o 13:05
0
frajerow nawet po smierci dojeda nie masz co liczyc na odpust frajerze z lsmu ty juz doskonale wiesz o kim mowa, wszyscy wiedza bo ejst tylko jeden FRAJER
Avatar
tito / 1 lipca 2010 o 12:54
0
Ciekawe samobójstwo. Wyczyn chyba na skalę światową :)Jak można popełnić samobójstwo poprzez ucięcie swojej głowy ??!!!! A następnie schować się bez głowy w bagażniku. Większych bzdur dawno nie czytałem.
Avatar
skrzat / 1 lipca 2010 o 12:49
0
~Ania~ napisał:
1) mieszkaniec miejscowości Różaniec Pierwszy (gm. Tarnogród), lat 24, dla kryminalnych nazywa się teraz Sławomir J.

2) prawdopodobnie było ich trzech: Stary, młody i wnuk starego

3) tego młodego to zona zostawiła, zabierając dziecko (ok. 4-5lat)

4) miał warsztat samochodowy no i lubił wypić i czul się bezkarny. miał wiele spraw o kradzieże, ale się tym nie przejmował, bo zawsze uchodziło mu płazem

5) zamiast odsiedzieć swoje (chyba ze trzy lata), to wyszedł po niespełna czterech miesiącach!!!

6) normalny człowiek nawet by nie potrafił się wymigiwać i by musiał całość odsiedzieć

7) jakiemu normalnemu człowiekowi przyszło by do głowy, żeby takie rzeczy. I to wszystko jak się okazuje dla pieniędzy.

8) mieszkańcy kojarzą, że ok. 5/6. stycznia br. w spalonym samochodzie na Woli Obszańskiej (gm. Obsza) zginął właściciel stacji paliw w Różańcu. Może wtedy to była próba generalna, aby wmówić, że mafia krąży w okolicy?

Należy się domyślać, że chodziło o próbę upozorowania zabójstwa, które rzekomo miało być jakąś zemstą grupy przestępczej. Wtedy wyjaśnia to stan zwłok i brak głowy. Jednak widać, że nie wzięli się za to byle jacy policjanci a specjaliści i nie dali się zwieść na fałszywy trop. Brawo dla nich! Bynajmniej jako obywatelka tego kraju, mam poczucie, że pomimo wielu braków państwo polskie potrafi skutecznie działać.

Nawet w W11 takich rzeczy nie ma. Ja jak z mężem oglądam czasem telewizję, to się zastanawiam jak muszą naginać scenariusz aby ciekawie było... A tutaj widać, lepiej niż w telewizji..

Co musi czuć rodzina tego człowieka, którego zwłoki zostały wykopanie i wykorzystane do tego haniebnego celu? Jak matka i żona sprawcy musi się czuć? Przecież to są wiejskie realia, gdzie każdy każdego zna?

Gdzie jest granica pomiędzy ludzką godnością a możliwością zysku? I to wszystko dzieje się na niby katolickiej i tradycyjnej ziemi wschodniej, na pograniczu województw lubelskiego i podkarpackiego...

Co by było, gdyby to makabryczne wydarzenie się powiodło wedle planów sprawców, kto i co było by dalej? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aż strach pomyśleć...

Nowiny powinny zadbać o to, aby sprawa nie została zapomniana i podać do wiadomości, jaka kara spotka tych zwyrodnialców, aby im podobni mieli się na baczności i się bali, że sprawiedliwość potrafi i może zatriumfować.


Co za człowiek. Niespełnione ambicje? Chciałaś być policjantką, a teraz tylko łapiesz za słuchawkę?


Co za człowiek. Niespełnione ambicje? Chciałaś być policjantką, a teraz tylko łapiesz za słuchawkę? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!