Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 listopada 2010 r.
21:08
Edytuj ten wpis

"Moja żona nie żyje. Przez zaniedbania lekarzy".

0 42 A A

Czy ordynator oddziału chirurgii biłgorajskiego szpitala dopuścił się zaniedbań, które doprowadziły do śmierci 44-letniej pacjentki? Sprawdza to lubelska prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Moja żona zmarła śmiercią głodową – mówi zrozpaczony Leszek Furlepa. I obwinia za to ordynatora biłgorajskiego szpitala. – Dopiero po półtora miesiąca zgodził się przewieźć ją na konsultację do SPSK 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Była już wtedy wycieńczona i zmarła w lubelskim szpitalu. Nie zostawię tak tej sprawy. Zawiadomiłem prokuraturę – dodaje.

Zofia Furlepa 20 czerwca ucierpiała w wypadku samochodowym. Z poważnie uszkodzonym kręgiem rdzeniowym i paraliżem wszystkich kończyn trafiła na oddział chirurgii szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Przebywała tam do 17 sierpnia. Kobiety nie przyjął żaden specjalistyczny ośrodek zajmujący się leczeniem urazów kręgosłupa. Powód? Brak miejsc.

– Przez ten czas w Tomaszowie nie wykonano żadnego zabiegu związanego z kręgosłupem – twierdzi pełnomocnik rodziny Agnieszka Nowacka z Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Warszawie. – W tym czasie u pani Zofii doszło do martwicy rdzenia kręgowego.

W szpitalu w Tomaszowie przeprowadzono gastrostomię, by kobieta mogła być karmiona pozajelitowo. Dr Bernard Żaroffe, ordynator chirurgii tamtejszego szpitala, tłumaczy: - Wykonaliśmy niezbędne zabiegi diagnostyczne, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Wystąpiły jednak problemy związane z umieszczeniem pacjentki w specjalistycznym ośrodku.

Z Tomaszowa pacjentkę odesłano do szpitala w Zamościu na rehabilitację. Okazało się, że rana po zabiegu gastrostomii nie chce się goić. Ostatecznie, pani Zofia trafiła na oddział chirurgii w Biłgoraju. – Tam lekarze ją zaniedbali. W nieprawidłowych godzinach podawali kroplówki. Dostała anemii – mówi A. Nowacka. – Dopiero po naszych naciskach 15 października trafiła do SPSK 1 w Lublinie. Zmarła po dwóch tygodniach.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że bezpośrednią przyczyną zgonu było zapalenie płuc.  W sprawie jest jednak wiele niewiadomych. Dlatego wyniki sekcji mają zaopiniować też inni specjaliści – dodaje Nowacka.

Cezary Mirosław, ordynator oddziału chirurgii szpitala w Biłgoraju, odpiera zarzuty: Są sytuacje, w których medycyna jest bezradna. Karmiliśmy pacjentkę prawidłowo. Nie powiodły się jednak próby zasklepienia przetoki po zabiegu gastrostomii. Soki trawienne z żołądka spowodowały stan zapalny skóry. Doszło do urosepsy. Skierowaliśmy kobietę do lubelskiego szpitala ze względu na agresywne zachowania rodziny i postronnych osób.

Lekarze z SPSK 1 nie chcą komentować sprawy.

Sprawę wyjaśnia prokuratura. – Rodzina złożyła już zawiadomienie. Czekamy na pełną dokumentację lekarską, przesłuchamy kolejne osoby – zapowiada prokurator Marek Zych, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzina / 19 listopada 2010 r. o 18:52
+2
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 r. o 17:35
+1
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]

http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 r. o 17:29
+1
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na... rozwiń
Avatar
matka32 / 17 listopada 2010 r. o 18:52
+1
Czy to czas i miejsce, żeby straszyć paragrafami??? A może córka tej kobiety to czyta? Dziewczyna przed kilkoma dniami pochowała matkę,wcześniej dziecko, rodzina jest zrozpaczona.Jeżeli jej winą była śmierć matki to dlaczego do tej pory chodzi na wolności? Wydaje mi się, że po to ta sprawa trafiła do mediów, by znaleźć prawdziwego winnego śmierci tej kobiety. Zwykli ludzie przeciwko biłgorajskiej klice. Proszę o paragrafy dla lekarzy, którzy skazali tą kobietę na śmierć głodową. PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!! Trochę szacunku i zrozumienia!!!
Czy to czas i miejsce, żeby straszyć paragrafami??? A może córka tej kobiety to czyta? Dziewczyna przed kilkoma dniami pochowała matkę,wcześniej dziecko, rodzina jest zrozpaczona.Jeżeli jej winą była śmierć matki to dlaczego do tej pory chodzi na wolności? Wydaje mi się, że po to ta sprawa trafiła do mediów, by znaleźć prawdziwego winnego śmierci tej kobiety. Zwykli ludzie przeciwko biłgorajskiej klice. Proszę o paragrafy dla lekarzy, którzy skazali tą kobietę na śmierć głodową. PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!! Trochę szacunku i... rozwiń
Avatar
Paweł / 18 listopada 2010 r. o 14:43
0
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzie metodą laparoskopową operowali woreczek który nadawał się do operacji klasycznej gdyż był zbyt duży w czasie tej operacji się wylał a płukanie wnętrzności nastąpiło po trzech dniach lecz w tym czasie wystąpiło zakażenie wewnętrzne...cóż 1,5tygodnia 4 operacje pod pełną narkozą.Młody tego nie wytrzyma a co dopiero starszy człowiek. popieram działania stowarzyszenia gdyż winni powinni być ukarani pozdrawiam serdecznie w szczególności ludzi stowarzyszenia z Agnieszką na czele i współczuję rodzinie pani Zofii.

Z szacunkiem
Krasuski Paweł
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzi... rozwiń
Avatar
...... / 17 listopada 2010 r. o 22:57
0
[quote name='dori' timestamp='1290030074' post='383497']
Powinien być 177 par. 2 kk - cięzki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć jeśli w sekcji wyjdzie ze wyjsciowa przyczyna to uraz w wypadku - przestępstwa ścigane z urzędu. W obu przypadkach zagrożone pozbawieniem wolnosci od 6 mies. do 8 lat. Smutne ale prawdziwe . I nie piszę, żeby straszyć nikogo jak ktoś sugeruje. Ja nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji. Ale takie życie - myślę, że są stowarzyszenia, które mogą pomóc prawnie takim osobom w trudnej prawnie sytuacji - ciekawe czy to Europejskie Stowarzyszenie ma to w planie?
[/quote]
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[quote name='dori' timestamp='1290030074' post='383497']
Powinien być 177 par. 2 kk - cięzki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć jeśli w sekcji wyjdzie ze wyjsciowa przyczyna to uraz w wypadku - przestępstwa ścigane z urzędu. W obu przypadkach zagrożone pozbawieniem wolnosci od 6 mies. do 8 lat. Smutne ale prawdziwe . I nie piszę, żeby straszyć nikogo jak ktoś sugeruje. Ja nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji. Ale takie życie - myślę, że są stowarzyszenia, które mogą pomóc prawnie takim osobom w trudnej pra... rozwiń
Avatar
dori / 17 listopada 2010 r. o 22:41
0
[quote name='......' timestamp='1290013063' post='383146']
uwazam ze jak ma przedstawiony zarzut to te paragrafy zna... a jak nie to co to za problem w necie znalesc... a moze tez wiesz ktory dokladnie ma zarzut przedstawiony?
[/quote]

Powinien być 177 par. 2 kk - cięzki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć jeśli w sekcji wyjdzie ze wyjsciowa przyczyna to uraz w wypadku - przestępstwa ścigane z urzędu. W obu przypadkach zagrożone pozbawieniem wolnosci od 6 mies. do 8 lat. Smutne ale prawdziwe . I nie piszę, żeby straszyć nikogo jak ktoś sugeruje. Ja nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji. Ale takie życie - myślę, że są stowarzyszenia, które mogą pomóc prawnie takim osobom w trudnej prawnie sytuacji - ciekawe czy to Europejskie Stowarzyszenie ma to w planie?
[quote name='......' timestamp='1290013063' post='383146']
uwazam ze jak ma przedstawiony zarzut to te paragrafy zna... a jak nie to co to za problem w necie znalesc... a moze tez wiesz ktory dokladnie ma zarzut przedstawiony?
[/quote]

Powinien być 177 par. 2 kk - cięzki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć jeśli w sekcji wyjdzie ze wyjsciowa przyczyna to uraz w wypadku - przestępstwa ścigane z urzędu. W obu przypadkach zagrożone pozbawieniem wolnosci od 6 mies. do 8 lat. Smutne ale prawdziwe . I ... rozwiń
Avatar
anonim / 17 listopada 2010 r. o 22:36
0
[quote name='emilka' timestamp='1290028830' post='383468']
To już zupełnie zagmatwane. Ani słowa o tym w artykule. Czy ktos wie czy nie jest tak ze odpowiada i dający i przyjmujący łapówke?
[/quote]
tak. ale badzmy szczerzy-tonacy to i brzytwy sie chwyta... skoro lekarz obiecywal ze bedzie cos robil i termin operacji przez caly pobyt w bilgoraju odkladal na inny dzien a tu nic? to pewnie rodzina pomyslala ze jak wspomoze biednego lekarza finansowo to cos sie ruszy... a tu niespodzianka-2 dni przed przewiezieniem pacjentki do lublina informuje: ja mam pierwszy taki przypadek i nie wiem jak leczyc-i musze sie skonsultowac. i on jest madry?
a co do wczesniejszych twoich wypowiedzi z kroplowkami-lekarz zapewnia w gazetach ze je miala...
[quote name='emilka' timestamp='1290028830' post='383468']
To już zupełnie zagmatwane. Ani słowa o tym w artykule. Czy ktos wie czy nie jest tak ze odpowiada i dający i przyjmujący łapówke?
[/quote]
tak. ale badzmy szczerzy-tonacy to i brzytwy sie chwyta... skoro lekarz obiecywal ze bedzie cos robil i termin operacji przez caly pobyt w bilgoraju odkladal na inny dzien a tu nic? to pewnie rodzina pomyslala ze jak wspomoze biednego lekarza finansowo to cos sie ruszy... a tu niespodzianka-2 dni przed p... rozwiń
Avatar
emilka / 17 listopada 2010 r. o 22:20
0
[quote name='anonim' timestamp='1290009462' post='383073']
droga emilko z tego co ja wiem to lekarz wzial kase i to nawet spora sumke... wedlug mnie wzial duzo ale najwidoczniej dla niego to bylo za malo...
[/quote]

To już zupełnie zagmatwane. Ani słowa o tym w artykule. Czy ktos wie czy nie jest tak ze odpowiada i dający i przyjmujący łapówke?
Avatar
Stowarzyszenie / 17 listopada 2010 r. o 18:59
0
[quote name='matka32' timestamp='1290016334' post='383201']
Czy to czas i miejsce, żeby straszyć paragrafami??? A może córka tej kobiety to czyta? Dziewczyna przed kilkoma dniami pochowała matkę,wcześniej dziecko, rodzina jest zrozpaczona.Jeżeli jej winą była śmierć matki to dlaczego do tej pory chodzi na wolności? Wydaje mi się, że po to ta sprawa trafiła do mediów, by znaleźć prawdziwego winnego śmierci tej kobiety. Zwykli ludzie przeciwko biłgorajskiej klice. Proszę o paragrafy dla lekarzy, którzy skazali tą kobietę na śmierć głodową. PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!! Trochę szacunku i zrozumienia!!!
[/quote]




Ta sprawa jest dzięki zgodzie rodziny zmarłej bo chodzi tylko o to ze kobieta nie była leczona wogóle , a nie żeby zaszkodzić Córce.I chwała ludziom ze stowarzyszenia za to ze chcą wyjaśnić sprawę zaniedbań.mało jest ludzi o takim sercu którzy chętnie podadzą rękę i pomogą bezinteresownie.
[quote name='matka32' timestamp='1290016334' post='383201']
Czy to czas i miejsce, żeby straszyć paragrafami??? A może córka tej kobiety to czyta? Dziewczyna przed kilkoma dniami pochowała matkę,wcześniej dziecko, rodzina jest zrozpaczona.Jeżeli jej winą była śmierć matki to dlaczego do tej pory chodzi na wolności? Wydaje mi się, że po to ta sprawa trafiła do mediów, by znaleźć prawdziwego winnego śmierci tej kobiety. Zwykli ludzie przeciwko biłgorajskiej klice. Proszę o paragrafy dla lekarzy, którzy skazali tą... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 r. o 11:37
-1
Witam I bardzo bym prosil o inwastygacje lekarzy w Malych miastach jak bilgoraj bo robja co chca I czuja sie bogami trzymajacymi wyksztalcenie w reku. Bilgorajski szpital to zeznia a nie mjejsce dla chorego. Wykonczyli moja matke lapownicy, wykorzystujacy bjednych, niewyksztalconych ludzi!!!! Pan cezary to Lekarz zabojca ktory zyje z lapowek ludzi bjednych , Pali cygara w swoim kabinecie..jezdzi samochdem meserati kopionym za ludzkie cierpienia.
Avatar
marchewella / 19 listopada 2010 r. o 21:22
-1
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
1. Jednym z czynników zapalenia płuc jest NIEDOŻYWIENIE! (uczony ordynator zapewne dobrze o tym wiedział)
2. Uszkodzenie rdzenia kręgowego nie było PRZYCZYNĄ zgonu pacjentki. (pierwszy przypadek takiego porażenia w biłgorajskim szpitalu, lekarz stwierdził chyba poleży zobaczymy co się stanie, może sama ozdrowieje)
3.Była karmiona przez rurkę która była założona bardzo nieudolnie, rozbabrała jej brzuch stąd też nie można było przeprowadzić żadnej operacji, rana się nie goiła! A stan pacjentki byłby o niebo lepszy gdyby miała założony zwyczajny woreczek, który nie doprowadziłby do stanu zapalnego skóry, który również jest przyczyną zapalenia płuc, o czym zapewne ordynator powinien wiedzieć.
4.A skąd takie dziwne pytanie czy 2 tygodnie w lublinie nie powinno poprawić stanu pacjentki? Lekarze stamtąd nic nie mogli zrobić w tak fatalnym stanie była pani Zosia, a to dzięki pobytowi w "renomowanej" placówce szpitalnej w biłgoraju...
5.Sekcja zwłok nie była robiona po to aby pogrążyć dziewczynę, ma na celu wyjaśnienie czy do śmierci doszło przez zaniedbanie lekarzy, tylko i wyłącznie.
Ale cóż wina musi na kogoś spaść. Obrona jest najlepszym atakiem.
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
hahaha / 19 listopada 2010 r. o 21:22
-1
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podczas intensywnej terapii i rehabilitacji.
Należy natychmiast leczyć wszystkie objawy zaburzeń oddychania, w celu zapobiegnięcia dalszych powikłań. Wszyscy z uszkodzeniami rdzenia kręgowego powinni być zabezpieczeni przeciwko zapaleniu płuc.
Należy zapobiegać gromadzeniu się nadmiernej ilości wydzieliny w płucach. U osób z wysokim poziomem uszkodzenia wskazane jest odflegmianie za pomocą maszyny. U osób z tracheostomią, którzy na stałe podłączeni są do respiratora należy systematycznie oczyszczać drogi oddechowe z wydzieliny.



"szanowny" waldi-oto cos z twojej stronki
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]

Zapobieganie komplikacjom oddechowym
Intensywna terapia i rehabiltacja
Ponieważ osoby po urazie rdzenia podczas pierwszego roku po urazie są najbardziej podatne na powikłania ze strony układu oddechowego, jest bardzo ważne, aby podjąć wszystkie kroki w celu zapobiegnięcia powikłań podcz... rozwiń
Avatar
matka32 / 19 listopada 2010 r. o 19:50
-1
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w stanie jeść. Gdzie przez te cztery ostatnie dni były kroplówki dożywiające, bo napewno nie w szpitalu. Obiecywano Nam operację, która nigdy się nie odbyła, a my naiwni nie dawaliśmy jej jeść chociaż ostatniego dnia gdy była jeszcze świadoma błagała Nas, prosiła,płakała. Nie wybaczę sobie tego do końca życia!!! A co do zapalenia płuc. Czy ktoś osłuchał Ją przed 14 października?? Nie widziałam. A kaszlała już wcześniej. Kiedy miała zrobione badania? lekarze zjawili się ostatniego wieczoru przed przewiezieniem jej do Lublina I badali prawie do godz 23. A przez półtora miesiąca nie mogli. Przykro Mi czytać to co wypisujesz Waldi, bo albo nie masz pojęcia o sprawie(a widzę, że pojęcie masz), albo nie masz sumienia!!! Przykre!!!
Witam.
Jestem rodziną zmarłej. Przez dwa ostatnie miesiące byłam codziennie przy Niej. Jeżeli to wina córki to proszę mi wytłumaczyć dlaczego po przyjeździe do Biłgoraja była to osoba kontaktowa, żartowała, rozmawiała, miała plany na przyszłość, z paraliżem, ale chciała żyć. Dlaczego na cztery dni przed przewiezieniem jej do Lublina była w stanie agonalnym, miała omamy słuchowe, wzrokowe. Dlaczego Przez około półtorej miesiąca nie pozwalano Nam Jej karmić, a nagle kiedy była już w złym stanie mogliśmy to robić? Tyle, że już nie była w... rozwiń
Avatar
rodzina / 19 listopada 2010 r. o 18:52
+2
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
~~anna~~ / 19 listopada 2010 r. o 18:46
-1
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niektórzy znają i gdyby była wina wypadku nie było by sekcji w tak szerokim zakresie.I nie odesłano by wyników dalej w świat.Od kogo dostałeś kasę żeby tak pięknie pisać kretynie.
Przykry jesteś.
[quote name='waldi' timestamp='1290184526' post='385354']
http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[/quote]


Waldi dla nas wszystkich możesz pisać sobie co chcesz pewnie występujesz w imieniu lekarza albo jesteś jednym z tych co kierował szalejąc za kierownicą i bronisz tych którzy definitywnie przyczynili się do tej sytuacji.
Jesteś kompletnym deb***em jeśli tak sądzisz wyniki wstępne co niek... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 r. o 17:35
+1
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
[/quote]

http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
[quote name='waldi' timestamp='1290184183' post='385344']
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zap... rozwiń
Avatar
waldi / 19 listopada 2010 r. o 17:29
+1
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na świecie częstość zgonów w takiej sytuacji wzrasta o 150-200 razy. Jeżeli była rurka tracheostomijna to nawet więcej. Czy była załozona taka rurka? http://www.tetraplegik.com/index.php?subaction=showfull&id=1109298237&archive=&start_from=&ucat=11&category=11
A jeżeli nie są znane ostateczne wyniki sekcji zwłok to skąd pewność o tym, że zaniedbania doprowadziły do śmierci?
2. Czy córce postawiony lub w najbliższym czasie postawiony będzie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym? Jeśli tak to czy Pani ze Stowarzyszenia nie strzeliła w kolano sprawczyni bo dzięki sekcji sąd dowidział się o zgonie i dowie się o jego przyczynach. Wyjaśniając niektórym którzy mają wątpliwości co do czasu to 4 miesiące nie są niczym niezwykłym jeśli chodzi o wypadek jako przyczynę śmierci: uraz rdzenia spowodował porażenie a to dało większe ryzyko śmierci z powodu zapalenia płuc co jest na chwilę obecną wstępnym wynikiem sekcji.
3. Czy jeżeli problemem była anemia i zagłodzenie to nie udało się ich wyrównać dalszym 2 tygodniowym leczeniem w Lublinie?
A może znowu pojawi sie odpowiedz ze zal sciska serce podczas czytania powyzszych pytan?
Witam ponownie. Widzę, że odezwały się osoby "wiedzące dużo o sprawie" i reprezentujące Stowarzyszenie. Może dla wszystkich uczestników forum udzieliłyby konkretnych informacji na poniżej zadane konkretne pytania:
1. Czy znane są ostateczne wyniki sekcji zwłok? Czy poza zapaleniem płuc, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, które spowodowane było złamaniem kręgosłupa są inne znaleziska? Jeżeli nie to dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym zapalenie płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu u porażonych pacjentów i pomimo leczenia na... rozwiń
Avatar
Paweł / 18 listopada 2010 r. o 14:43
0
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzie metodą laparoskopową operowali woreczek który nadawał się do operacji klasycznej gdyż był zbyt duży w czasie tej operacji się wylał a płukanie wnętrzności nastąpiło po trzech dniach lecz w tym czasie wystąpiło zakażenie wewnętrzne...cóż 1,5tygodnia 4 operacje pod pełną narkozą.Młody tego nie wytrzyma a co dopiero starszy człowiek. popieram działania stowarzyszenia gdyż winni powinni być ukarani pozdrawiam serdecznie w szczególności ludzi stowarzyszenia z Agnieszką na czele i współczuję rodzinie pani Zofii.

Z szacunkiem
Krasuski Paweł
Fakt komentarze nie były stosowne. Też sporo wiem o tej sprawie i w całości popieram słowa Agnieszki i cenię ją za serce i za to co robiła dla pani Zofii i ci teraz robi dla jej rodziny. Zaniedbania lekarzy niestety moi drodzy są dziś na porządku dziennym kilka lat temu mój dziadek z powodu takich zaniedbań umarł. Trzeba dodać że trafił do szpitala z atakiem woreczka żółciowego a poza tą dolegliwością był całkowicie zdrowy mimo iż miał 79lat były lotnik serce jak dzwon nawet bez okularów czytał a mimo to lekarze doprowadzili do sytuacji gdzi... rozwiń
Avatar
~~Agnieszka~~ / 18 listopada 2010 r. o 09:44
-1
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?
[/quote]



Witam serdecznie!
Moi drodzy jak czytam to co piszecie i w jaki sposób oceniacie sytuacje śp. Zofii i jej rodziny to płakać się chce i ból w sercu ściska.Proszę was skończcie z tymi bredniami i własnymi ocenami.Czy wy wogóle macie coś w sobie co powinien mieć każdy normalny człowiek: pokorę zrozumienie i dobre serce obawiam się że dużo wam brakuje:(przepraszam ale nie da się tego czytać. Śp.pani Zosia nie zmarła na uszkodzony rdzeń i obrażeń wewnętrznych też nie było tak wykazały liczne badania a to co pisze to prawda zaniedbania doprowadziły do takiego finału przykre ale prawdziwe:(
Poza tym czekamy na sekcje i jak będziemy znać wyniki szczegółowe odnośnie sekcji zwłok na pewno przeczytacie w gazecie i nie tylko.Teraz tylko czekamy na decyzje prokuratury , sadu, i innych instytucji.Będzie zapewne ciężko ale na ile będę w stanie na tyle pomogę tej rodzinie i zrobię wszystko bo taka jest moja misja.
Okażcie tej rodzinie odrobinę zrozumienia i ciepła i współczucia.I pomyślcie jak by było wam ciężko gdyby was to spotkało.To co dzieje się w naszym życiu jest nieprzewidywalne i wszystko jest w rękach Boga.Ale my jesteśmy na świecie po to by okazywać dobroć innym a nie być zwykłym prostakiem i dokuczać.
Popatrzmy na siebie co takiego dobrego zrobiliście dla innych to jet najważniejsze.A paragrafy którymi się posługujecie są tylko paragrafami.Nikt nie zna tej sprawy tak jak osoby które pomagały tej rodzinie a, ja jestem jedna z nich i łzy cisną się do oczu jak czytam wasze komentarze te negatywne oczywiście:(

Proszę Was o wsparcie i okazanie ciepła tej rodzinie to dużo i takie łatwe do wykonania.
Wesprzyjcie Ich modlitwą jest Im to bardzo potrzebne.


Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich:)
Wyrazy współczucia i głębokiego żalu .....(+).....

Członkini Europejskiego Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym
Agnieszka Nowacka.
[quote name='......' timestamp='1290031039' post='383515']
hm... widze ze orientujesz sie w kk... ciekawe... poczekajmy na wynik sekcji i miejmy nadzieje ze sie dowiemy co wyszlo. wedlug mnie to z powodu tego kregu szyjnego i UCISKU na rdzeniu by nie zmarla... a jak byly obrazenia z wypadku to czego po takim czasie nastapila smierc?